(נכתב בתשובה לדודו בן עמי, 03/03/06 10:35)
תגובה [חדש]
חני   יום ו', 03/03/2006 שעה 16:00
בתגובה לדודו בן עמי
דודו שלום,
אני חושבת שההאשמות והגידופים שלי הם במקום. יכול להיות שהידע שלי במורשת ישראל אינו עמוק כ''כ בעיניך. אני מודה, איני יודעת הכל. אבל כותב המאמר נותן לחמניות חמות לאנטישמים. ואת זה לא רק אני אומרת. ואת זה גם הסברתי.
אני לא שונאת איש, חלילה וחס. אבל את מי שמייחל למותי אני שונאת, ואם מישהו ינסה להרוד אותי אני, ברור, אגן על עצמי! ואתה לא? בוודאי שאיני מייחלת מוות לכל הפלשתינאים. אלא רק לאותם מתאבדים קיצוניים, לשולחיהם, למסיתים אותם ולכל המפגינים ששורפים את דגל ישראל בכל חתונה/חגיגה/הזדמנות לשמוח. שלא מכירים במדינה, שלא מכירים בעם. שהאידיאל המרכזי שלהם הוא לא לקבל מדינה, אלא להמשיד את האויב הציוני. יימח שמם של אלו. שאר הפלשתינים שמעוניינים באמת בשלום - מדוע אשנא אותם?? היכן כתבתי זאת??? השונא היחידי זה אולי אתה! אני אומרת את דעתי. אולי זה נשמע לך כמו בשוק. ניחא. יכול להיות שאת דבריי אני לא מנסחת בצורה רציונלית כמו כותב המאמר, מקבלת את זה. אבל יש אלפי מקורות ידע יהודיים שמהם ניתן ללמוד בצורה רציונלית ואובייקטיבית (שכתובים שלא בשפת שוק...:> ) שמהם באמת אפשר ללמוד. אני בשורה תחתונה אומרת: רוצה למתוח ביקורת? רוצה לומר מה שיש לך? בבקשה. אבל בדרך כדאי לקחת בחשבון דברים: א. מה תהיה ההשפעה שלהם ועל מי; ב. לבדוק גם את נקודת המבט היהודית, שבתורה כידוע אינה רק על דרך הפשט. זה הכל. לגבי עמלק. שוב, תיגש למקורות, תלמד, תבין. קצרה פה היריעה.
חלילה שאייחל למות יהודים.. איזה מן דבר זה לומר, ואין לך על מה להסתמך באמירה מסיתה זו. אני הבעתי את דעתי. בדיוק כמו שכותב המאמר הביע. אני בדקתי באובייקטיביות. וכותב המאמר לא. וגם אתה לא. אל תכעס. תבדוק. מאחלת לך, באמת, רק טוב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תגובה [חדש]
אורי קציר   יום ו', 03/03/2006 שעה 21:44
בתגובה לחני
אתר אישי
מאחר ואני כתבתי את המאמר ואני הוא כנראה האנטישמי מבחינתך, אולי כדאי שאומר כאן כמה דברים.

שום דבר ממה שכתבת אינו מפריך את מה שטענתי: שמרדכי ואסתר הם צמד פוליטיקאים קרי דם, שבמקרה היו יהודים אבל עשו ביהדותם שימוש נלוז במיוחד. אם תוכלי להסביר לי כיצד מתיישבת שליחת אסתר על ידי דודנה היקר אל מיטתו של מלך גוי עם סיפורי המעשיות שלך על גאווה יהודית ועל איסור עבודה זרה? היא לא. במשך שנים סיפרו לך אגדות על גבורת מרדכי וגדולת אסתר ובלעת אותם בשקיקה משום שהם עזרו לך לחשוב על עצמך כעל מי שתמיד צודקת. ולמה את צודקת? רק כי נולדת יהודיה?

אז הנה היהדות, לשיטתך: היהודי צודק תמיד משום שהוא יהודי. הוא יכול להיות נבל מארץ הנבלים, ואפילו להורות בניחותא על חיסולם של רבבות חפים מפשע, אבל הוא יהודי ולכן צודק.

אמרת שאת לא מטיפה לרצח חפים מפשע אלא רק של המחבלים. אם תוכלי להראות לי היכן במגילת אסתר נאמר ששמונים וחמישה אלף פרסים הם מחבלים שראויים למיתה משום שניסו להרוג יהודים אודה לך מאוד. אין מקום כזה. אבל לך טוב להתפלש בטשטוש החושים שלך שבו את רואה בעצמך חלק מעם של גיבורים שצודקים תמיד ובכל מצב. יען לא מסוגל לטמון את ראשו באדמה עמוק יותר מכפי שאת עושה.

אז בסדר, חני, אם זו אנטישמיות אז אני אנטישמי גאה. היום שבו רוצח המונים יכונה על ידי בשם צדיק הוא היום שבו אדע שאבדו ערכי מוסר מהעולם הזה. כנראה שאצלך אין למוסר הרבה משמעות. הרי את יהודיה, ותמיד צודקת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010