(נכתב בתשובה לעידית גוטליב, 01/09/05 1:52)
חבל.... [חדש]
דודו בן עמי   יום ה', 01/09/2005 שעה 20:10
בתגובה לעידית גוטליב
בחייך, עידית, את מדברת כאילו עברת שטיפת מוח. אם אין סתירה בין שליטה ארץ ישראל לשלום תושביה איך תסבירי שהשליטה בחלקים שנכבשו ב-‏67 לא הביאה לנו כל ביטחון? איך תסבירי את זה שבמהלך שנות האינתיפאדות היו לנו מאות הרוגים?

''אני מאמינה, שהמצאות הצבא ביש''ע משבשת את פעילות הטרור ומונעת את רוב הפיגועים שמתוכננים כלפינו''.
זו בדיוק הבעייה איתך, עידית. את סבורה שהצבא הוא כלי שרת בידי האידיאולוגיה של יישוב הארץ בכל מחיר. אז שימי לב: גם אני הוא הצבא הזה, וגם לא מעט אחרים. ויש גם מאות אלפים, מיליונים, שמשלמים מסים כדי להחזיק את הצבא הזה כדי שאת תוכלי להתגאות באידיאליזם שלך. מה זאת אומרת ''אם הייתי מאמינה שהסכמי אוסלו ופינוי גוש קטיף יביא לשלום לא הייתי זועקת כל כך?'' חברים שלי נרצחו במקומות האלה כשהגנו עלייך ועל חבריך ועל הרעיונות הנשגבים שלכם ואת מדברת איתי על ביטחון? את לא מתביישת?

אותי לא מעניין מה הפלסטינים רוצים באמת. אני יודע שהם רוצים את הכל, כולל הכל, ואין לי כל כוונה לתת להם את זה. זה בכלל לא חשוב. אני רוצה את מדינת היהודים (ולא מדינה יהודית בנוסח המתחרד שאליו את מטיפה) כשהרוב בה הוא יהודי ולא ערבי. מילא אני, אבל גם איש ימין מובהק כמו איווט ליברמן הגיע למסקנה הזו. הטרנספריסט לשעבר מדבר עכשיו על חילופי שטחים כדי ליצור מדינות הומוגניות מבחינה דמוגרפית. חבל שאת לא מקשיבה לו. וכאשר יש לנו מדינה שבה הרוב הוא יהודי אי אפשר להתפשר על כלום. והרטוקיקה המגוחכת שלכם בנוסח ''מי שהתחיל בעזה יגמור בתל אביב'' היא הפחדה ותו לא. בעזה יושבים מיליון וחציערבים. באיזור תל אביב יושבים למעלה משני מיליון יהודים. זה כל ההבדל.

עידית, אתם אלה שהתמחיתם בשנאת חינם. אתם מעריצים את הקנאות מבית מדרשם של יוחנן מגוש חלב ואלעזר בן יאיר ואחרים. אתם פשוט עוצמים את עיניכם נוכח הדמיון המדהים בין הכתות שלכם ומעדיפים לראות בהם גיבורים. חארטה בארטה. פושעים ורוצחים, זה מה שהם היו. ואתם בדרך לשם, עידית. מי שמוכן לקבל רציחות של ערבים אין לו בעייה לקבל גם רצח יהודים. אם תסתכלי כמה מתושבי ההתנחלויות שלכם אמשכו בכתפיהם ואמרו ש''הגיע לו'', לרבין, להירצח, אולי תבינו באיזה מצב מסוכן אתם. מהציבור שלכם ומהציבור שבאתם מתוכו יצאו המטורפים שרצו לפוצץ בניינים שלמים בתוך הקו הירוק כדי למנוע את ההתנתקות. אצלכם בוזזים והורסים בני התשחורת את דוכני השוק של ערביי חברון. אנשיכם הם העוקרים ושודדים כרמים ומטעים. לכולם יש כיפות על הראש. תשאלי את החיילים שראו אותם בשעת מעשה. בעצם, אל תשאלי. אני יכול לספר לך. הייתי שם.

אתם כובשים ומיתממים. הערבים אינם בני אדם עבורכם, ולכן אין לכם טעם בשום שלום איתם. רק אצלכם מפרסמים הלכות על הריגת גוי וקובעים שאין בכך דבר רע. תשאלי את הרב יצחק גינזבורג, את הרב דב ליאור, את הרב עידו אלבה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010