(נכתב בתשובה לעידית גוטליב, 01/09/05 1:52)
חבל.... [חדש]
איציק ש.   יום ה', 01/09/2005 שעה 19:29
בתגובה לעידית גוטליב
עידית,
אין לי ספק בכוונות הטובות של רוב המתנחלים לגבי החיילים. מה הפלסטינאים רוצים באמת איננו כל כך חשוב.
באותה מידה לא היית מתאבלת אם פתאום היו בדרך נס נעלמים הפלסטינאים מיו''ש. זה מה שאת היית רוצה אבל ניסים כאלו אינם קורים. גם הם היו רוצים שנעלם מכאן בדרך נס. היות שרבים, רבים מדי אצלנו אוהבים לשחק את מה שלוי אשכול עליו השלום כינה -שימשן דער נבכדיקר-שימשון המסכן- אז נא לא לצייר אותנו כעם שקמים עליו כוחות עצומים- מין גולייתים כאלה- ואנחנו הדווידים יכולים להם במקלות ואבנים.
אנחנו החזקים כאן באיזור. לא סתם חזקים; חזקים ללא שעור מכל שכנינו גם יחד. לכן אינני אוהב את האיומים הדמגוגיים שאנחנו נלחמים על הבית. לא הבית שלי. אולי הבית שלך. אנחנו נלחמים על הבית של הפלסטינאים- להיות בעליו.
מבחינה בטחונית כל ההתיישבות בשטחים היא רק עול בטחוני. אין לה שום ערך. הישוב שלך אינו שומר על בן גוריון. לאבגלל הישוב שלך לא נופלים קסמים על בן גוריון.
המצאות הצבא היום ביו''ש מונעת כל מיני דברים. אני משוכנע שהאינטיפדה שפרצה ב-‏200 היא מלחמה על ההתנחלויות. בתחילתה היתה רק בשטחים. לאחר שנהרגו להם מאות אנשים, הם עברו לפיגועי התאבדות בתוך הקו הירוק.
כל מי שעוסק בביטחון ובדק וחקר את הדברים יודע את זה. גם דחלן ורג'וב אומרים את זה.
אני יודע שארץ ישראל חשובה לך יחד עם שלום יושביה. הבעיה שיושביה הם רק יהודים. האחרים אינם בגדר בני אדם; אולי קצת בני אדם. פסקי הלכה שמתירים להרוג ערבים קיימים.
בינינו יש תהום שהיום בלתי ניתנת לגישור. התהום הזו קיימת כי את קושרת את חיי ועתידי למפעל שלדעתי הורס את המדינה כמדינה דמוקרטית והופך אותה למדינת אפרטהייד מצופה במתק שפתיים ואהבת ישראל -לא אהבת האדם. ואני לא מוכן להשתתף בזה. אני יודע איזו מדינה אני רוצה- לא מדינת אפרטהייד. אני מניח שאני הרבה יותר מבוגר ממך. שרתתי ביחידה קרבית הרבה שנים. נפצעתי באחת המלחמות. הרבה מילואים עשיתי בשטחים-בהרבה מקומות. המדינה שקימת היום עקב השליטה בשטחים -בלי קשר מה חושבים הפלסטינאים-היא לא המדינה שטוב לי לחיות בה. זו הופכת להיות מדינה שקשה לאדם מצפוני לחיות בה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010