(נכתב בתשובה למוריה, 29/08/05 10:45)
חבל.... [חדש]
עידית גוטליב   יום ג', 30/08/2005 שעה 13:30
בתגובה למוריה
ישר כח מוריה!
אני גם חושבת שאהבת חינם היא הפתרון היחיד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חבל.... [חדש]
דודו בן עמי   יום ג', 30/08/2005 שעה 15:52
בתגובה לעידית גוטליב
שירתתי בשטחים ואני עדיין זוכר כיצד אותה ''אהבת חינם'' של תושבי יצהר הביאה לכך שהם ניתקו לנו את זרם המים, הניחו נינג'ות בלילות בדרכים, פינצ'רו לנו את הגלגלים והודיעו לנו שאנחנו יודנראט וגרועים יותר ממחבלים.

אהבת חינם, אגב, היא עקרון נוצרי ראוי מאוד (''הפניית הלחי השנייה''), אבל היא רחוקה מאוד מכם וממה שאתם מייצגים. החלטתם שארץ ישראל חשובה לכם יותר משלום תושביה. אין בעניין זה כמו אותה בחורה שברב השיח במעריב הסבירה שיש לה מכנה משותף גבוה יותר עם הג'יהאד האיסלאמי מאשר עם החילונים, משום שהם לפחות מוכנים למות עבור אדמתם. לא יכולתי לנסח את זה טוב יותר בעצמי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חבל.... [חדש]
עידית גוטליב   יום ה', 01/09/2005 שעה 1:52
בתגובה לדודו בן עמי
מה חבל שלא שרתת בשטחים לידי הישוב שלי, דודו. באופן פרדוקסאלי אני ברגעים אלה ממש אופה עוגה לחיילים במאחז לידינו (זו פשוט התורנות שלי).
לא יודעת מה היה ביצהר ובתגובה למה בדיוק פינצ'רו לך את הגלגלים. אני בכל אופן לא מבינה או מסכימה עם זה.
כמו כן, אני יכולה לאמר לך בביטחון גמור שהרוב המוחלט של תושבי יש''ע מאוד מכבדים ומעריכים את החיילים ואף מראים להם את זה במתן אוכל, פינוקים וצ'ופרים למיניהם.
אנחנו ממש לא הישוב היחיד שמסביר פניו לחיילים.
דווקא שלשום נפגשתי בבר מצוה משותפת עם בן דודי (לא דתי ולא מתנחל) שסגר חודש מילואים בגוש עציון וגם הוא דיבר על עוגות, כיבודים, הזמנה לארוחות שבת והכנסת אורחים של התושבים שם.

המושג ''אהבת חינם'' לא בא מהנצרות. זה ביטוי ששגור בפי הדתיים. זה פשוט ההפך מ''שנאת חינם'' שבגללה חרב בית-המקדש ויצאנו לגלות. הטיעון הוא שכמו ששנאת חינם הביאה עלינו חורבן שכזה, אולי אהבת חינם תתקן ותביא לגאולה.

טעות בידך. אין אצלינו בחירה בישוב הארץ על חשבון השלום. אם הייתי מאמינה שהסכמי אוסלו ופינוי גוש קטיף יביא לשלום לא הייתי זועקת כל כך.
הפלסטינים לא הוכיחו ולו לשניה שפניהם לשלום.הם אפילו לא אומרים שהם מתכוונים לעשות שלום איתנו תמורת מה שנתנו והבטחנו לתת להם. האמנה הפלסטינית לא נמחקה. החמאס, הג'יהד והחיזבאאלה, מתנערים מכל הסכם שנעשה עם אבו מאזן (או ערפאת). האינטפאדה האחרונה נקראה אינטפאדת אל-קוץ, =אינטפאדת ירושלים. הם לא מתכוונים לוותר עד שירושלים לא תהיה בירתם והם אומרים את זה בריש גלי. היחידים שמבטיחים שלום תמורת מסירת שטחי יש''ע לערבים אלו אנשי שלום עכשיו.
בתור מי שנוסעת ובעיקר נסעה (עד שמנעו ממנה) דרך כפרים ערבים אני יכולה לגלות לך שכבר ראיתי על מספר קירות (אחד מהם של בית ספר) ציור של מפת כל ארץ ישראל צבועה בצבע דגל פלסטין. צריך מסננת משוכללת מאוד על האוזניים בכדי לא לשמוע מה שהפלסטינים רוצים באמת.
היחידים שעושים אבחנה בין 67 ל-‏48 אלו אנחנו. לא הם.
בהיפוך לטענתך, אני חושבת שבעצם קיומי כאן אני מונעת מהם לזרוק קאסמים על נתב''ג (אותו אני רואה פרוש לרגלי מהחלון). אני מאמינה, שהמצאות הצבא ביש''ע משבשת את פעילות הטרור ומונעת את רוב הפיגועים שמתוכננים כלפינו.
אתה מבין דודו? ארץ ישראל חשובה לנו בד בבד עם שלום יושביה!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חבל.... [חדש]
איציק ש.   יום ה', 01/09/2005 שעה 19:29
בתגובה לעידית גוטליב
עידית,
אין לי ספק בכוונות הטובות של רוב המתנחלים לגבי החיילים. מה הפלסטינאים רוצים באמת איננו כל כך חשוב.
באותה מידה לא היית מתאבלת אם פתאום היו בדרך נס נעלמים הפלסטינאים מיו''ש. זה מה שאת היית רוצה אבל ניסים כאלו אינם קורים. גם הם היו רוצים שנעלם מכאן בדרך נס. היות שרבים, רבים מדי אצלנו אוהבים לשחק את מה שלוי אשכול עליו השלום כינה -שימשן דער נבכדיקר-שימשון המסכן- אז נא לא לצייר אותנו כעם שקמים עליו כוחות עצומים- מין גולייתים כאלה- ואנחנו הדווידים יכולים להם במקלות ואבנים.
אנחנו החזקים כאן באיזור. לא סתם חזקים; חזקים ללא שעור מכל שכנינו גם יחד. לכן אינני אוהב את האיומים הדמגוגיים שאנחנו נלחמים על הבית. לא הבית שלי. אולי הבית שלך. אנחנו נלחמים על הבית של הפלסטינאים- להיות בעליו.
מבחינה בטחונית כל ההתיישבות בשטחים היא רק עול בטחוני. אין לה שום ערך. הישוב שלך אינו שומר על בן גוריון. לאבגלל הישוב שלך לא נופלים קסמים על בן גוריון.
המצאות הצבא היום ביו''ש מונעת כל מיני דברים. אני משוכנע שהאינטיפדה שפרצה ב-‏200 היא מלחמה על ההתנחלויות. בתחילתה היתה רק בשטחים. לאחר שנהרגו להם מאות אנשים, הם עברו לפיגועי התאבדות בתוך הקו הירוק.
כל מי שעוסק בביטחון ובדק וחקר את הדברים יודע את זה. גם דחלן ורג'וב אומרים את זה.
אני יודע שארץ ישראל חשובה לך יחד עם שלום יושביה. הבעיה שיושביה הם רק יהודים. האחרים אינם בגדר בני אדם; אולי קצת בני אדם. פסקי הלכה שמתירים להרוג ערבים קיימים.
בינינו יש תהום שהיום בלתי ניתנת לגישור. התהום הזו קיימת כי את קושרת את חיי ועתידי למפעל שלדעתי הורס את המדינה כמדינה דמוקרטית והופך אותה למדינת אפרטהייד מצופה במתק שפתיים ואהבת ישראל -לא אהבת האדם. ואני לא מוכן להשתתף בזה. אני יודע איזו מדינה אני רוצה- לא מדינת אפרטהייד. אני מניח שאני הרבה יותר מבוגר ממך. שרתתי ביחידה קרבית הרבה שנים. נפצעתי באחת המלחמות. הרבה מילואים עשיתי בשטחים-בהרבה מקומות. המדינה שקימת היום עקב השליטה בשטחים -בלי קשר מה חושבים הפלסטינאים-היא לא המדינה שטוב לי לחיות בה. זו הופכת להיות מדינה שקשה לאדם מצפוני לחיות בה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חבל.... [חדש]
דודו בן עמי   יום ה', 01/09/2005 שעה 20:10
בתגובה לעידית גוטליב
בחייך, עידית, את מדברת כאילו עברת שטיפת מוח. אם אין סתירה בין שליטה ארץ ישראל לשלום תושביה איך תסבירי שהשליטה בחלקים שנכבשו ב-‏67 לא הביאה לנו כל ביטחון? איך תסבירי את זה שבמהלך שנות האינתיפאדות היו לנו מאות הרוגים?

''אני מאמינה, שהמצאות הצבא ביש''ע משבשת את פעילות הטרור ומונעת את רוב הפיגועים שמתוכננים כלפינו''.
זו בדיוק הבעייה איתך, עידית. את סבורה שהצבא הוא כלי שרת בידי האידיאולוגיה של יישוב הארץ בכל מחיר. אז שימי לב: גם אני הוא הצבא הזה, וגם לא מעט אחרים. ויש גם מאות אלפים, מיליונים, שמשלמים מסים כדי להחזיק את הצבא הזה כדי שאת תוכלי להתגאות באידיאליזם שלך. מה זאת אומרת ''אם הייתי מאמינה שהסכמי אוסלו ופינוי גוש קטיף יביא לשלום לא הייתי זועקת כל כך?'' חברים שלי נרצחו במקומות האלה כשהגנו עלייך ועל חבריך ועל הרעיונות הנשגבים שלכם ואת מדברת איתי על ביטחון? את לא מתביישת?

אותי לא מעניין מה הפלסטינים רוצים באמת. אני יודע שהם רוצים את הכל, כולל הכל, ואין לי כל כוונה לתת להם את זה. זה בכלל לא חשוב. אני רוצה את מדינת היהודים (ולא מדינה יהודית בנוסח המתחרד שאליו את מטיפה) כשהרוב בה הוא יהודי ולא ערבי. מילא אני, אבל גם איש ימין מובהק כמו איווט ליברמן הגיע למסקנה הזו. הטרנספריסט לשעבר מדבר עכשיו על חילופי שטחים כדי ליצור מדינות הומוגניות מבחינה דמוגרפית. חבל שאת לא מקשיבה לו. וכאשר יש לנו מדינה שבה הרוב הוא יהודי אי אפשר להתפשר על כלום. והרטוקיקה המגוחכת שלכם בנוסח ''מי שהתחיל בעזה יגמור בתל אביב'' היא הפחדה ותו לא. בעזה יושבים מיליון וחציערבים. באיזור תל אביב יושבים למעלה משני מיליון יהודים. זה כל ההבדל.

עידית, אתם אלה שהתמחיתם בשנאת חינם. אתם מעריצים את הקנאות מבית מדרשם של יוחנן מגוש חלב ואלעזר בן יאיר ואחרים. אתם פשוט עוצמים את עיניכם נוכח הדמיון המדהים בין הכתות שלכם ומעדיפים לראות בהם גיבורים. חארטה בארטה. פושעים ורוצחים, זה מה שהם היו. ואתם בדרך לשם, עידית. מי שמוכן לקבל רציחות של ערבים אין לו בעייה לקבל גם רצח יהודים. אם תסתכלי כמה מתושבי ההתנחלויות שלכם אמשכו בכתפיהם ואמרו ש''הגיע לו'', לרבין, להירצח, אולי תבינו באיזה מצב מסוכן אתם. מהציבור שלכם ומהציבור שבאתם מתוכו יצאו המטורפים שרצו לפוצץ בניינים שלמים בתוך הקו הירוק כדי למנוע את ההתנתקות. אצלכם בוזזים והורסים בני התשחורת את דוכני השוק של ערביי חברון. אנשיכם הם העוקרים ושודדים כרמים ומטעים. לכולם יש כיפות על הראש. תשאלי את החיילים שראו אותם בשעת מעשה. בעצם, אל תשאלי. אני יכול לספר לך. הייתי שם.

אתם כובשים ומיתממים. הערבים אינם בני אדם עבורכם, ולכן אין לכם טעם בשום שלום איתם. רק אצלכם מפרסמים הלכות על הריגת גוי וקובעים שאין בכך דבר רע. תשאלי את הרב יצחק גינזבורג, את הרב דב ליאור, את הרב עידו אלבה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010