(נכתב בתשובה למשה רום, 21/08/05 15:41)
הנותן לדורו נותן לדורות [חדש]
טובה   יום ה', 25/08/2005 שעה 7:43
בתגובה למשה רום
קצת קשה להגיב על קשת כל כך רחבה של נושאים אבל אנסה להתמקד באלה שטענת - משה - שהם בליבו של הויכוח בין שמאל לבין הציבור ''המתנחל''. אינני מתנחלת לצורך העניין אבל מחוברת לציבור הדתי לאומי, ואולי מכירה היטב את כל הניואנסים גם בקרב רבניו - ראשיו.

לומר שהרבנים ''לא סופרים'' את הערבים זהו עיוות קשה של המציאות. מאידך - לצפות שעם ישראל יתחשב בגחמות הפלשתינאיות וילך כל החיים על ביצים רק משום שהעולם הערבי החליט להנציח את אומללותם של הפלשתינאים ( כן - הם ולא אנחנו) כדי לאייד את היהודים מאדמתם - זהו מזוכיזם לשמו.

צריך להבהיר אחת ולתמיד וחד משמעית : יש פה אכן מלחמת תרבות - אבל לא בין שמאל לימין אלא בין עם ישראל ושאר העמים. מה לעשות? זה לא אסטתי להודות בכך אבל ככה זה. עם ישראל - איננו אימפריאליסטי !!! הוא לעולם לא יהיה מעוניין בחבל ארץ מעבר לגבולות ההבטחה על פני כל העולם כולו!!! לעומתו - הערבים מעוניינים להשתלט על כל חלקה. חכה, עוד מעט הם יבקשו זכויות גם בפאריז. אתה תראה !.

בקשר לסבלם של הפלשתינאים - שער בנפשך שהיינו מרכזים את מפוני העיר העתיקה ב 1948 באיזשהו מחנה פליטים?! אפילו לפי קצב הגידול הטבעי היהודי היו אמורים להיות שם כבר למעלה מ 2 מיליון יהודים רמוסים....

המשיחיות בשמאל נובעת מכך שהם (ולא הרבנים) לא ''סופרים'' את הערבים. הם לא מוכנים להודות שהאינטרס של הערבים איננו לסיים את הסכסוך, הם מייחסים להתנתקות מחבלי ארץ תכונות שמיימיות שלא תצלחנה לעבור את המחסום הלוגי לא בטווח הקצר ולא בטווח הארוך.

ראית בעצמך שה''סלוגן'' הכי חזק של הציבור האמוני שגדש את הכיכרות ואת גוש קטיף בימים האחרונים הוא ''עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה'' - זוהי הגישה האמיתית של הרבנים - הם- ורק הם - הרגיעו את הרוחות וכשהם הבינו שנגזרה הגזרה - קיבלו אותה באהבה.

עם כל הכבוד ליחס המועדף שאתה נוטה לדרוש עבור הערבים - אני סוברת שהאחריות שלי כיהודיה היא בראש ובראשונה לבני עמי שבאמת אין להם ארץ אחרת. אני לא מוכנה להשתתף בדמגוגיה של העולם הערבי שמשתמשת בפלשתינאים כבבשר תותחים. לצערי, אני לא רואה איזו תועלת תצמח לפלשתינים מהפינוי בגוש קטיף והייתי ממליצה להשקיע אנרגיות (גם משמאל וגם מימין) כדי לעורר את המוסלמים השפויים בכל העולם לעזור אחת ולתמיד לאחים שלהם - אם בטריטוריה , בכלכלה, בתעסוקה וכו'. אין שום סיבה שמיליון וחצי ישראלים יהיו תלויים בחסדי עמותות שמממנות את האוכל שלהם מכספים של יהודים טובים בכל העולם ושלעומתנו כל הערבים בעולם לא יוכלו למצוא פתרון לפלשתינאים שהם במרבית המקרים המציאו כדי לנגח אותנו. עד כאן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הנותן לדורו נותן לדורות [חדש]
איציק ש.   יום ג', 30/08/2005 שעה 6:03
בתגובה לטובה
אתייחס רק לנושא אחד מאלו שכתבת.
נניח שהכל נכון, גם הערבים הם בני אדם; הרי את רוצה לספח את השטחים. איך תגדירי אותם? כמו שהשחורים הוגדרו בחוקה האמריקאית לפני 1861 ? או בדרום אפריקה? או שמא תתני להם זכויות אזרח? שמעתי כבר רעיונות פז שניתן להם אזרחות ירדנית. איזה יופי. אולי ניתן להם אזרחות של ארה''ב? אנחנו הרי עם כל יכול, יכולים להחליט שתהיה להם אזרחות של מדינה אחרת בלי לשאול אותה. האם לדעתך כל בני האדם נולדו שווים? תגיבי על מידת היותם בני אדם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הנותן לדורו נותן לדורות [חדש]
מיכה   יום ג', 31/10/2006 שעה 10:47
בתגובה לטובה
אתר אישי
יתן להסתכל על הצתנחלים בשני אופנים:
1. הם הגורם לבעיה, אם נסלקם מיו''ש יפתרו הבעיות.
2. המתנחלים הם חזית המאבק, אם יסולקו מיו''ש הערבים ירדפו אותנו אל תחומי הקו הירוק, הסתכלות זאת למעשה גורסת שהמתנחלים הם קו המגן שלנו.

ישנה הקבלה מאוד דומה כיצד רואה העולם את מדינת ישראל.
בעוד אירופה רואה את כל מדינת ישראל כ התנחלות במזרח התיכון שסילוקה מהמפה תפתור את הבעיות, ארה''ב מנגד רואה את ישראל כקיר המגן בפני העולם המערבי מפני האיסלם הפאנטי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010