תגובה חלקית וניסיון להטפת מוסר [חדש]
איציק   יום ו', 19/08/2005 שעה 3:21
אורי שלום
רצית תגובה עניינית אז הנה תגובה חלקית...

א. ''במשך שנים ברחתם משיתוף פעולה איתנו'' - מי זה אתם ומי זה אחנו? מה אין דתיים שמשרתים בצבא (ואף חותמים קבע), מתנדבים במד''א ובמשמר האזרחי, מקימים עמותות (קו לחיים - לטיפול בילדים חולים ועוד), דתיים לא עובדים בבנקים ולא מקימים עסקים? ועוד אלף ואחת דברים אחרים???? מתי קראת למישהו דתי להצטרף אליך?
ב. ''ישיבות הסדר'' - ישיבות ההסדר (שדא''ג רק חלק מהדתיים הולכים אליהם, השאר עושים שירות צבאי רגיל) הוקמו על בסיס ההסדר הקיים של הנח''ל (נוער חלוצי לוחם) שכולל שרות צבאי מקוצר בחלק מהזמן והתיישבות בישובי ספר ביתרתו. אל תאשים אותי בזה שאני חושב שלימוד תורה לא פחות חשוב מהתיישבות - איש באמונותו יחיה (מכיר את המושג הזה). ואם יש לך בעיה עם ההמצאה הזאת אז לך בטענה לתנועה הקיבוצית.
ג. ''הקמתם התיישבות דווקנית בלב אוכלוסיה ששונאת אתכם במקום לחזק ולבסס יישובים שהיו זקוקים לכם'' - 1. חלק ניכר מן ההתיישבויות האלו היו על גבי אדמות טרשים שאף אחד אחר לא רצה להתקרב אליהם (ע''ע ישובי גוש קטיף) וברובם היחסים עם השכנים הערבים היו דווקא טובים מאוד (עד הסכמי אוסלו). 2. אולי אתה לא מכיר אבל יש הרבה גרעיני התיישבות של דתיים שנועדו לשקם אזורים שהמצב החברתי והכלכלי בהם קשה (לוד, דרום ת''א ועוד)
ד. ''הסברתם לנו שהאדמה קדושה יותר מכל אדם'' - זכותנו לחשוב אחרת ממך לא??? גם אלו שהקימו את הארץ - החלוצים - חשבו כך, כאשר סיגנו עצמם והקימו ישובים פורחים בלב ביצות שוממות (פתח תקווה ועוד). דא''ג לא כל הדתיים חושבים ככה (אני למשל).
ה. ''שאין לנו זכות להחליט על דרכנו משום שזו אינה דרככם. שאנחנו בוגדים משום שאיננו חושבים כמוכם. שאנחנו אוהבי ערבים ותוקעי סכינים בגב האומה. שאנחנו מרעילי בארות ובועלי נידות. טענתם שאין לנו שום זכות קיום בארץ הזו אם לא נקבל את השקפת עולמכם המטורפת'' - דברים בסגנון זה אומרים רק אנשים קיצונים (כמוך?) וזה בטח לא אמירה של ציבור שלם.
ו. ''סירבתם לראות את המציאות הקשה'' - ראיית המציאות כמו חשיבה וגיבוש דעה זה דבר מאוד סובייקטיבי, אז למה אתה מתיימר להגיד לי איך לחשוב (איש באמונתו יחיה).

מצטער, לגבי השאר אין לי כוח....

רק שים לב למה שאתה כתבת:

אבקש ממך לקרוא בשנית את מאמרך,לקרוא אותו
לילדייך ולשאת בבושה שזו היא דרכך להיתבטא.
פשוט בושה , אנא ממך את בורותך שמור לעצמך ואל תניס
אותה ברבים, אתה שונא אדם ותו לא.

ולכן תפסיק להכליל ולהתלהם..
(דברי מופנים בעיקר לטון הדברים שלך והניסוח שלהם (לדוג' ראה בציטוט שהעתקתי ממך בסעיף ה.)

בתקווה שנהיה (שים לב פה אני מתכוון גם אליך) שפוים יותר ופחות מתלהמים.
איציק
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010