חבל [חדש]
אביאל   יום ה', 18/08/2005 שעה 10:05
חבל ומאכזב, בתור אחד שקרא בערך את כל הבלוג שלך, גם אתה מה שנשאר ברשימות - אז חבל לי לשמוע את המילים האלה, שנאה לחינם.

ועם כל הכבוד לכולם כאן, אני לא יודע איך אחרים היו מגיבים אם היו מפנים אותם מהבית שאותו בנו בידיהם - ישנם אנשים שמרגישים לא פחות גרוע מאשר בשואה ואתה אורי בתור אחד שמכיר המון תרבויות ועדות שונות צריך להבין זאת יותר מכל, הגישה שלך כאן היא מאוד אגוצנטרית לדעתי, שים את עצמך במקומם ואז תשפוט.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אנא קרא שנית [חדש]
אורי קציר   יום ה', 18/08/2005 שעה 10:21
בתגובה לאביאל
אתר אישי
אביאל, שים לב שוב לכתוב. המפונים אינם מוזכרים כאן כקולקטיב, וההתייחסות הכללית אינה אליהם אלא לציבור משיחי שאינו רוצה שום קשר עם ישראל הארצית, הגשמית או ''הישנה'' כפי שמישהו כאן כינה אותה. מבחינת הציבור הזה, הפרטנר שלו לשיח הוא אלוהים. לא שרון, לא מופז, לא חלוץ, לא הכנסת. אלוהים. לא פחות. ובאותו ציבור עצמו ישנם גם רבים שנטלו על עצמם להיות פרשניו של אלוהים וכאשר נדמה להם שהם יודעים טוב מכל מה טוב לעם ישראל הם אינם מהססים לחצות כל גבול - גבול שעל חצייה נורמטיבית שלו היו רבים מאיתנו נשענשים זה מכבר.

אינני כופר בעובדה שבין המפונים יש אנשים טובים, חרוצים ועמלים שהקדישו את מיטב שנותיהם לקבילותיהם ומעולם לא פגעו בזבוב. אין אני בא אליהם בטענות על כך. הטענות שלי הם כלפי אלה שמבקשים את רחמי כולנו בלי לתת דין וחשבון על התנהגותם כלפי המדינה, החוק והצבא במשך השנים.

שנאת חינם? מי שונא יותר, זה שקורא לי נאצי או זה שטוען שמבקש מהיורקים למיניהם להתפנות בשקט ובכבוד?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אנא קרא שנית [חדש]
עזני.נ   יום א', 28/08/2005 שעה 9:51
בתגובה לאורי קציר
מי שרוצה לזרוע שנאה, ימצא תמיד תירוצים לכך!
תירוצים זה למשל סיפור ה''מואסי'' (שדרך אגב פוברק וכמעט כל העובדות שדיברו עליהם שיקריות והשאר הוצאו מהקשרם) סיפור ה''חומצה'' שכאילו נזרקה (מבוברק גם הוא לא נמצאה שום חומצה על הגג לא טינר ולא חומצה קאוסטית הנוזלים היחידים שירדו מהגג היו המים שהושפרצו עליהם ככל הנראה מעורבים עם הליכלוך שהיה על הגג, לצערנו לאחר שהעניין התברר סירב ערוץ2 וכן השאר להזים את השמועות וכן גם המשטרה למרות שהתברר שהיתה זו עלילה) מיקרים בודדים של כנויי גנאי ו''יריקות''.
חוסר ההגינות הבסיסית והשימוש באיזו שהיא מדיה לשנאה האישית מלמדת איזה כיעור התבשל אצל רבים מאיתנו ועל כך כולי זועק מחאה מחאה מחאה...
אינני יודע אם מותר להתייחס לעניין אבל לאחר ההסתה בת שנים של כל הגורמים אתייחס בכללות:
מי שטרח לברר טיפ טיפה במנשרים שחולקו ומחולקים לכל הציבור הדתי לאומי ומגישים בעצם את דבר הרבנים שאתה כל כך מתעב היה מגלה שלא נאמר שם אפילו קצה של הסתה/שנאה אלה להפך. רבני הציונות הדתית מטיפים ללא הפסקה לאהבת האחר להבחנה בן דעה שונה לשנאה והזהירות בכבודם של אחרים כולל שוטר חייל ואם תרצה כן גם יס''מניק.
עשרות אלפי אנשים שמביעים מחאה כאשר הטענה היא מוסרית וסכנה לציבור וכו' ללא גילויי אלימות וגילויים ברורים של אחווה (כן גם אחווה גם אם ינסו להסתיר זאת!) היא לא משהו שנראה באיזה שהוא מקום בעולם ומראה בהכרח על אחריות אהבה אמיתית ומוסר, שלא נוסיף מימדים אחרים בהקשר זה כמו אלימות מצד השוטרים (לדוגמה ראשי מועצת יש''ע חטפו מכות נמרצות ע''י שוטרי יס''ם בלב ליבה של כפר מימון לעיני אלפים-מישהו חשב לאן דבר כזה יכול להוביל,איפה האחריות!) החום הכבד והמצור על אלפים.
המשיחיות כאן זה ''תהליך השלום'' המדומה שלצערי בשמו כנראה מותר להסית להשמיץ להכות לגרש לשקר ... (מאות רבות של תלונות הוגשו עד כה נגד אלימות שוטרים וחיילים)
מה עם הביזה, מה לא שמעתם על ביזה? ומי אחראי לזה! בטח לא רצית שמישהו יאשים את אנשי השמאל בכך?!
השימוש בתקשורת כמוך בפוליטיקה ובמוסדות השילטון לצערי עבר כל גבול. הגיע הזמן לשנות את סדר הערכים במדינה.
האמת והשלום אהבו!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אנא קרא שנית [חדש]
איציק ש.   יום ג', 30/08/2005 שעה 1:02
בתגובה לעזני.נ
הדברים שלך מזכירים לי את כל הסיפורים שצמחו לאחר רצח רבין (סרק סרק). הקונסיפרציה במיטבה.
הסיפור של נער המואסי היה בעצם נסיון לנשק אותו. השוטרים שנצרבו מהנוזל רק השתזפו בשמש; ראשי יש''ח חטפו מכות נמרצות מהיס''מניקים ולכן ראינו אותם כחולים.
כל ההתבטאויות של הרבנים היו מלאי אהבה וגם של תומכיהם.
מפונות עזה אמרו לחיילות צעירות: ''אוי איזו נאצית חמודה''.
מה שקודמי לא הזכירו זה ההבדל התהומי שבין הציבור הדתי לאומי לבין האחרים(אחרים כוללים גם אנשים מהציונות הדתית). ההבדל הוא בראיית מקור הריבונות במדינת ישראל -העברת מקור זה מהעם לאלוהים כפי שהוא מיוצג על ידי רבני הציונות הדתית לאומית. מיקוד המצוות ביישוב הארץ (אינני אומר שלא מקיימים מצוות אחרות), מיקוד האנושי יחד עם היהודי והורדת הלא יהודים לפחות אנושי. דברים אלה הביאו לפסקי הלכה סהרוריים המתירים את דמם של ערבים וכו'.
הדבר המאפיין ביותר הן השיחות העקרות בהן המתנחלים אינם מבינים כלל מהי הבעיה הדמוגרפית. דו שיח של חרשים.אין בעיה דמוגרפית כי הפלסטינאים אינם בני אדם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010