הנחת יסוד שגויה [חדש]
דובי   שבת, 23/04/2011 שעה 1:58
הנחת היסוד שלך - זו המחייבת / רואה בבית הספר מוסד נחוץ , לטעמי , שגויה אלא אם אתה רואה בשימור הסדר החברתי הקיים משום אינטרס ... בית הספר כמוסד , במודע אם כי לא במוצהר , חרט על דיגלו את רעיון הסוציאליזציה. לכן הוא מעכב מצויינות , משמר בינוניות ומנציח חולשה - לא לחינם התוצר הלימודי הוא פועל יוצא ממעמדם של הוריי התלמיד ... הידע אינו מצוי בין כותלי ביה''ס הוא ''מרוח'' בכל אמצעיי המידיה למינהם , החינוך הערכי אינו מצוי בביה''ס שהרי רוב רובם של המורים הם פליטי אוניברסיטאות והקשר בינם לבין ערכים מקרי בהחלט ( ראה התנהלותם של ארגוני המורים או , לחילופין הכנס לפורום מורים בתפוז וראה במה הם מתעסקים )
ביה''ס הוא מוסד מיותר שמואדר ע''י בעלי אינטרסים שאין בינם לבין צרכיי התלמיד דבר. אני ממליץ בחום לקרוא את הפואמה הפדגוגית מחד וסיפרו של איוון אילייץ ביטול ביה''ס שני הספרים כאחד יבהירו , טוב יותר , את כוונתי. הורה של ילד מצטיין , כמו גם זה של ילד חלש כל הורה שעתיד ילדיו יקר לו יטפח בילדיו סלידה עמוקה למוסד ביה''ס , ידאג להקנות לו את שפות הייסוד (עברית , אנגלית , מתמטיקה וארגון ושליפת מידע ) ויקנה להם את הערכים בהם הוא (ההורה מאמין). ובאשר לחברה ... תמיד יהיו מספיק בינוניים , מנוהלים ע''י חוש העדר , שידאגו לשמר את המוסדות הקיימים ואת ביה''ס - חלק נכבד מאותם בינונים יהיו ... מורים.
אל תופתע מתשובת מנהלת ביה''ס ''האמת ניפלטה לה ככה בלי בכוונה '' :-)
נכון ... גם אני הייתי מנהל שניי בתי ספר ... :-) ואחרי שהבנתי במה מדובר אני חולב ג'מוסות ... :-)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הנחת יסוד שגויה [חדש]
משה עברי   שבת, 23/04/2011 שעה 14:00
בתגובה לדובי
חוץ ממה שלא בסדר לא קראתי שום הצעה חלופית ויסלח לי כבודו שלא קראתי את הספרים המומלצים, אך אם קיימות שם המלצות שכאלו חבל שלא ציינת אותם ולו בתמציתיות.
זו בוודאי אינה דרך התנהלות נכונה: להשמיץ מבלי להציע אפשרות אחרת ואני מקווה כי לא זו הדרך בה דגלת כמנהל (או שמא חליבת ג'מוסים היא היא האפשרות המועדפת ? :-)
עוד דבר, איזה מודל של סדר חברתי אתה מציע ?

מוסדות טוטליים ככלל יוצרים לא מעט בעיות. כמו בדמוקרטיה אני לא מכיר באפשרות טובה יותר הנכונה לכלל החברה ומבחינתי הדבר הנכון הוא לפעול במסגרת הקיימת ולמזער בה הנזקים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הנחת יסוד שגויה [חדש]
דובי   שבת, 23/04/2011 שעה 16:41
בתגובה למשה עברי
קראתי שוב ו ... לא מצאתי השמצות , האם העובדות שציינתי שגויות ? אם כן , בבקשה האר את עיניי. אם העובדות אינן שגויות הרי אכן מדובר בארגון שפשט את הרגל והמשך קיומו נועד לשרת אינטרסים זרים שאין בינם לבין חינוך דבר.לשפר את הקיים מזכיר לי את הנסיונות הנואשים להחיות ג'מוס שמסר נישמתו לעולם לפני כ 50 שנה ...
אפשרויות אחרות ? הפוך את החינוך לוולונטרי - כל אחד יכול לבחור את המורה , את התוכן הלימודי , את הסביבה הלימודית ואת המתודה החינוכית.
אגב , חליבת ג'מוסים היא פתרון - ראה החינוך המקצועי במדינות העולם השלישי כמו גרמניה ושבדיה שם החונכות כשיטת חינוך מזיקה הרבה פחות ...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הנחת יסוד שגויה [חדש]
מודי תולשששש   יום ו', 06/05/2011 שעה 16:29
בתגובה למשה עברי
ההצעה החלופית נכתבה למעלה: לבטל את בתי הספר, וההורה ילמד את ילדיו כל מה שהם צריכים ורוצים לדעת.

מוסדות טוטליים בדמוקרטיה אינם גזירה משמיים. לא חייבים להסכים למסגרת הקיימת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010