(נכתב בתשובה לגיל, 07/06/10 9:03)
אני לא מסכים שהוא נשיא חלק [חדש]
אורי קציר   יום ב', 07/06/2010 שעה 9:18
בתגובה לגיל
אתר אישי
גיל, זו בדיוק הצניחה במנהיגות שאני מדבר עליה. ''אתם יצרתם את הבעיה ואתם תתגברו אליה'' יכול לומר מי שעומד בראש מדינה קטנה או בינונית. למי שמנהיג מעצמה בסדר גודל של ארה''ב יש מחויבות מסוג שונה לגמרי. הבעייה האיראנית אינה נחלתה של ישראל לבד. אולי כדאי להזכיר לך שחומייני דירג את ישראל בתור ''השטן הקטן'' ואילו ''השטן הגדול'' הייתה לא אחרת מאשר ארצות הברית.

כנראה שאינך מבין את המשמעות של מלחמת התרבויות שבתוכה אנו חיים: האסלאם הקיצוני, שבראשו איראן ואל-קאעידה, רוצה לפגוע בעולם המערבי שארה''ב עומדת בראשו. ישראל היא אמנם חלק מאותו גוש שנוא, ואפילו חלק מבודד שלא קשה לכתרו, אבל חלק קטן בלבד. ארה''ב היא ראש החץ של תרבות המערב. לא לחינם פגעו אנשי אל-קאעידה במרכז הסחר העולמי, שהיה אחד הסמלים המובהקים ביותר של ההון האמריקני ושל שליטתה של ארה''ב בשווקי העולם.

אשר לפתרון לבעיות המזרח התיכון: ג'ורג' בוש האב הראה כבר שכאשר אוחזים טוב טוב בראשיהם של מנהיגים אזסוריים ומטיחים אותם זה בזה, יכול לצאת מזה תהליך משמעותי. אבל אפילו את זה לא צריך אובמה לעשות. כל שעליו לעשות הוא לךהבהיר לנתניהו ולאבו-מאזן שבידודם הכפוי לא ייפסק ללא הסדר שיניח את דעת שני הצדדים ושיקבל גיבוי מארה''ב ומאירופה. רק כך ניתן יהיה להראות שיותר משהאיראנים ועמיתיהם רוצים לפתור את בעיית פלסטין הם רוצים בעצם להשמיד את ישראל ולהשתלט על המדינות הערביות המתונות באזור.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני לא מסכים שהוא נשיא חלק [חדש]
גיל   יום ב', 07/06/2010 שעה 9:30
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אורי, אני חולק עליך ועל ישראלים אחרים שרואים את כל המאבק הזה במונחים אקופלטיים של כוחות האור מול החושך. אני ממש לא משוכנע כמה הסכנה מאיראן באמת גדולה לישראל ולארה''ב ובטח היא לא קיומית. בסופו של דבר, המשטר של איראן ישתנה וזה יהיה מבפנים ולא מבחוץ. כל התערבות חיצונית רק תדחה את זה.

מה בדיוק עשה בוש האב? ועידת מדריד שלא הובילה לכלום? רק כשרבין הסכים לדבר עם אש''ף הייתה פריצת דרך. אף אחד לא יוציא לנו את הערמונים מהאש וכל עוד לא יקום מנהיג שחוץ מלדבר על כל מיני פתרונות גם יקום ויעשה מעשה לא ישתנה כלום, עם או בלי התערבות של ארה''ב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני לא מסכים שהוא נשיא חלק [חדש]
אורי קציר   יום ב', 07/06/2010 שעה 9:42
בתגובה לגיל
אתר אישי
אני לא מדבר על אפוקליפסות. אבל העובדה שיש כאן מאבק תרבותי של האסלאם נגד תרבות המערב אינה שנויה במחלוקת. כשבן-לאדן משחרר קלטת הוא מדבר על המאבק בצלבנים היודו-נוצרים. אם אתה סבור שאתה יודע טוב יותר ממנו במה הוא נאבק, שיהיה לך לבריאות.

בוש האב נאלץ להיאבק במצב שבו ישראל ואש''ף סירבו לדבר זה עם זה ולהכיר זה בזה במשך עשרות שנים. פריצת הדרך הזו כבר נעשתה מזמן. נתניהו הרי נפגש עם ערפאת, עם אבו-מאזן, עם כל ההנהגה הרלוונטית של הפלסטינים שהסכימה לדבר עם ישראל על הסדר.

וזו הסיבה גם שהצעתי להחליף את ההרכב הקואליציוני הנוכחי בהרכב פרגמאטי יותר. הנחת המוצא שלי היא שכרגע שלטונו של נתניהו יציב, ובהינתן שכך עליו לעשות כל מאמץ להוציא את ישראל מהבידוד האזורי והבינלאומי שלה בעזרת קואליציה שתביא למו''מ רציני עם אבו-מאזן. אין לי ספק שהגל האסלאמי הנוכחי לא נוח לרמאללה, ומבקשים שם להגיע איתנו להסדר מניח את הדעת בהקדם האפשרי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני לא מסכים שהוא נשיא חלק [חדש]
גיל   יום ב', 07/06/2010 שעה 9:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
מה שאני אומר זה לא שאין קיצונים, אבל שהם מיעוט ולא מייצגים את כולם. יש כאן הרבה גוונים של אפור וצבעים אחרים בדרך. אל קעדה הוא ארגון קטן ולא מייצג את כל המוסלמים בעולם, וגם האדם הפשוט באיראן לא שונא את ישראל, הוא רק רוצה שקט. הבעייה שברגע שמתחילים לקטלג הכל במונחים של שחור ולבן מזינים פוליטיקה של קורבן וזה מוביל לדברים רעים.

לגבי הפוליטיקה הישראלית אני מסכים איתך, אבל לא רואה איך אפשר לשנות את הרכב הממשלה כרגע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני לא מסכים שהוא נשיא חלק [חדש]
אורי קציר   יום ב', 07/06/2010 שעה 10:18
בתגובה לגיל
אתר אישי
אני סבור שאתה טועה. שההקצנה של פעם היא היום המיינסטרים האסלאמי. מה שפעם היה איראן המבודדת הופץ באופן כל כך משכנע,שגם מדינות כטורקיה נסחפות בו. במצרים האחים המוסלמים זוכים דרך קבע לכמות מצביעים גדולה בהרבה מכפי שמעיד ייצוגם במוסדות המדינה.

אני מצטער, אבל בראיית העולם שלי הגל הזה, שמדבר בגלוי באמצע לונדון, שטוקהולם וניו יורק על ''סיום הפרויקט הציוני'' (חיסול המדינה, אם זה עדיין לא ברור) דורש התמודדות. טמינת ראש בחול נוסח ''אל קאעידה הוא ארגון קטן ולא מייצג'' או דיבורים עמומים על ''האדם הפשוט'' (מי זה?) באיראן ש''לא שונא את ישראל'' הם יותר בגדר משאלת לב מאשר תיאור של המציאות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010