(נכתב בתשובה לנתאי, 05/06/10 0:53)
נשיא חזק [חדש]
אורי קציר   שבת, 05/06/2010 שעה 1:23
בתגובה לנתאי
אתר אישי
אני חולק עליך. אובמה מתמקד במדיניות פנים - שיקום הכלכלה בעקבות המשבר, רפורמת הבריאות וחוק שישפר את נצילות הדלק ויקדם את איכות הסביבה. אלה נושאים חשובים, אבל בתחום מדיניות החץ הוא אחראי לפיחות נכיר במעמדה של ארצו.

אובמה ביטל את היחס השלילי ל''ציר הרשע''. צפון קוריאה ניצלה זאת וכעת היא אף מאיימת בפתיחת מלחמה נגד דרום קוריאה. סוריה, איראן ועיראק עשו יד אחת. איראן אף דחתה את הצעת הדיאלוג שלו ממרץ. כאמור, את ההתנגשות בין ישראל וטוקיה ספק אם ניסה למנוע - וזה בראש ובראשונה אינטרס אמריקני. זו לא שאלה של לנקות אחרי ישראל (אנחנו לא צריכים לחשוב על עצמנו כל העת כעל העיסוק המרכזי של אמריקה), אלא בראש ובראשונה אינטרס אמריקני של שמירה על מזרח תיכון שקט.

גם אובמה מבין שהחזית האסלאמית היא איום אדיר על אמריקה. עם משטרים אסלאמיים מגבול הודו ועד גבול יוון, יהיה קשה מאוד לארצות הברית לשמר את מעמדה כמעצמת-על. אובמה לא מצליח להתמודד עם האתגר הזה. אני מניח שגם הוא מבין שנעשו שגיאות בתחילת הקדנציה בתחום הזה. עכשיו התיקון תלוי רק בו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

נשיא חזק [חדש]
נתאי   שבת, 05/06/2010 שעה 1:41
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני מסכים אתך שאמריקה נחלשה מאד בעשור האחרון, אבל אלו מגמות ארוכות טווח, שאינן קשורות ישירות לאובמה. ארצות הברית נוקטת מדיניות מאד תקיפה נגד צפון קוריאה, ואובמה אף תגבר מאד את הכוחות באפגניסטן כדי למנוע מפלה שם.

מעבר לכך שהוא קיצץ משמעותית את כמות הנשק הגרעיני באירופה, והגיע לכמה הסכמות חשובות מאד עם הרוסים בנושא.

מעמדה הבין לאומי והאהדה כלפי ארצות הברית בעולם עלו, זו מדינה שעד עתה הייתה די מצורעת כי אנשים חשבו שהאמריקאים טיפשים ואלימים כמו הנשיא בוש.

לדעתי אנחנו דווקא בסוף התהליך של החלשות ארצות הברית בעולם, ולא בתחילתו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

נשיא חזק [חדש]
קרפד   יום א', 06/06/2010 שעה 17:55
בתגובה לאורי קציר
ואני סבור שדווקא מדיניות הפנים שלו תוכיח להיות מורשתו שתיוודע לשמצה - הקו המתערב/סוציאליסטי/אינווירומנטליסטי שהוא מנהיג. אובמה ישקם את כלכלת ארה''ב מייד אחרי שהוא ימשח את ריצ'ארד דוקינס למנהיגות הטאליבן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010