(נכתב בתשובה לגורו יאיא, 13/04/10 10:37)
יש הדוקה שאתה מתעלם ממנה [חדש]
אמיר   יום ו', 16/04/2010 שעה 12:52
בתגובה לגורו יאיא
עצם העובדה שחודש אחרי כתבתו של בלאו, בתשובה לבקשה להורות על חקירה בנושא, פרסם היועץ המשפטי לממשלה בזמנו מני מזוז מכתב שמקעקע את כל טענותיו של בלאו בדבר אי-חוקיות החיסול, שומטת את היסוד מתחת התאוריה שלך שהוא חושף שחיתות.

מעניין שהארץ, שטרח כל כך לראיין את עו''ד ספרד ופלדמן לפרטי פרטים עד אחרונת הדעות הפוליטיות שלהם באותה כתבה ועוד כמה פעמים מאז, לא טרח מאז להזכיר במילה את חוות הדעת הזו ואת העובדה שפסק הדין של העליון נגד חיסולים לא היה גורף.

וגם אם נניח שכל זה נודע לציבור רק בזכות בלאו, הרי שאם היה טלית שכולה תכלת, אחרי שפרסם את המסמכים היה עליו להחזיר את המסמכים (בין אם ידע שקם גנבה 200 מסמכים ולא 2 שפורסמו בכתבה). עצם זה שברח ללונדון (בטח אחרי שכבר נחקר בשב''כ, הגיע איתם להסכם וקיבל מחשב חדש - מה שכנראה הבהיר לו (ואם לא לו, אז לנו כאזרחים מן השורה) שהשב''כ לא מפלצת ולא מתכנן לענות אותו) כבר מחשידה אותו כאדם לא אמין - כנראה שיש לו עוד מסמכים מסווגים שלא מסר או עניין מסריח אחר (אך זו באמת הרגשה של צופה מהצד שניזון מהחדשות הלא-אובייקטיביות בהארץ, ומשהו שעל המדינה להוכיח).

מה גם שלפי מה שאני יודע (אבל אינני משפטן), לפי החוק המדינה מצהירה/הצהירה שאין ולא צריכה להיות הגנה על עובד המתלונן על שחיתות ותלונתו מתברר כלא נכונה, אינטרסנטית או קנטרנית.

בהחלט מעלה סימן שאלה על דרכי הפעולה של העיתונאי הזה ועל עיתונו, ועל מגבלות המקצוע והאובייקטיביות שלו.

באשר לקם ולניסוי המחשבתי שלך, הרי שזה לא מחזיק מים אפילו. לא מדובר במישהי שנתקלה במסמך כמו שתיארת. גם אם נניח לרגע שהיא גנבה רק את שני המסמכים של הכתבה, הרי היא א. גנבה אותם ולא סתם הדליפה את תוכנם ב. היתה מודעת לפסיקת בג''צ שאמנם אסרה את רוב החיסולים הממוקדים אך התירה במקרים מיוחדים (כלומר שזה לא איסור אבסולוטי כמו שהשמאל מנסה להציג את זה) - כלומר שזה לא שווה לתסריט שלך.

אבל ההנחה ההיא לא נכונה, והיא גנבה שבע מאות מסמכים מסווגים מאוד שרק חלקם מתייחס לפרשיה ולפחות חלק מהם מתייחס לסד''כ ולתוכניות שונות. כלומר, נכון, בהחלט מדובר פה בהפרש בכמות המסמכים, אבל בפרוש גם באיכות.

והכי גרוע - שהיא גם לא שמרה על מה שהיא גנבה - העלתה את המסמכים על מחשב רגיל שמחובר לאינטרנט, איבדה את אחד הדיסקים, והעבירה את תוכנם לאנשים אחרים שאין לה שליטה עליהם (כשהיא מודעת לעובדה שכחלק מעבודתם העיתונאית הם גם יכולים להדליף דברים לחו''ל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010