איזו יוזמה מבורכת [חדש]
מיכל   יום ג', 02/03/2010 שעה 16:39
למה אין חלוקה לקטגוריות?
ההמלצות שלך בעבר היו טובות אבל מבולגנות. אני בעד לחלק את זה לקטגוריות שונות מה שלדעתי יקל גם עליך וגם על הגולשים.

מה דעתך?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזו יוזמה מבורכת [חדש]
אורי קציר   יום ג', 02/03/2010 שעה 16:55
בתגובה למיכל
אתר אישי
לפני שאני עונה, אני רוצה להודות לכל הממליצים. הרבה תודה על הליקוט העמלני ועל שליחת הקישורים. אם תוכלו להפיץ את המסר כך שיגיעו לכאן עוד כאלה - מה טוב.

ועכשיו התשובה לשאלתך, מיכל. יש כמה בעיות עם חלוקה לקטגוריות. הבעייה היא שכמעט אין מקרים שבהם בלוג יכול להשתייך באופן מוחלט לקטגוריה ספציפית. אני, למשל כותב הרבה על היסטוריה, על ספרות, על מוסיקה, על ספורט ומדי פעם גם על נושאים אקטואליים. מישהו שמדווח על ספרות איכותית אבל גם כותב בהרבה על מאבקים חברתיים - לאן לשייך אותו?

לפיכך, קשה לי לקטלג את הבלוג שלי למקום מסוים. זו בעיה אחת. הבעיה השנייה היא שחלוקה כזו עלולה ליצור אי-צדק מובנה. נניח שנחלק את ה-‏25 לחמש קטגוריות שבכל אחת מהן חמישה בלוגים, ושהבלוג השישי (זה שלא נכנס לרשימה) בקטגוריה אחת יהיה טוב מהבלוג השני או השלישי בקטגוריה אחרת - הוא הרי לא ייכנס לרשימה. וכל זה, רק משום שהקטגוריזציה היא עניין קשיח.

וישנה גם בעייה שלישית, שאליה התייחסתי בפוסט עצמו: אין לי מספיק זמן ואפשרויות לחלק לקטגוריות, לפלח מי משתייך לקטגוריה אחת ולא לאחרת וכן הלאה. אבל עניין זה, שהוא חשוב כשלעצמו, הוא בעיני בעל חשיבות פחותה, משום שמלכתחילה אני מתנגד לחלוקה לקטגוריות.

אגב, דומני שהיו כמה פעמים מצבים שבהם נקראו בלוגרים להגיש את מועמדותם לתחרות מסויימת של בלוגים, לפי קטגוריות, ולאחר מכן נערכה הצבעה בין גולשים על הבלוג הטוב ביותר בכל קטגוריה. מה שנוגע אלי, אמנם השתתפתי במירוץ הזה, אבל אין לי אפשרות לייצר כאן מנגנון הצבעה עבור הגולשים השונים.

ולכן החלטתי, עוד בראשית הדרך, על רשימה סגורה של 25 בלוגים שאני מגלה בהם עניין מיוחד. זו רשימה אישית מאוד, המבוססת על החיבה הגדולה שלי לבלוגוספירה ולטקסטים המתפרסמים בה. היא לא מבולגנת. ההיפך הוא הנכון: היא מסודרת אלפביתית וכל בחירה אני מקשר לבלוג הנבחר ומנמק את בחירתי בה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010