מחשבה למאמר [חדש]
מונס   יום ד', 17/11/2004 שעה 22:57
קראתי את המאמרים אצלך , וכפי שאתה מכיר אותי אני נהנה במיוחד ממאמרים היסטוריים, זה מזכיר לי תמיד את השיעור שהכי אהבתי בבית הספר.

כמובן שאחרי שקראתי את הספר ''היסטוריה מהי'' של א.ה. קאר, אני רואה את העובדות בצורה קצת יותר ביקורתית, אבל בכל זאת אני נהנ מכל רגע.

אני אנסה לזרוק לך רעיון לנסות לכתוב על נושא אחר באיזהשהו מקום כדאי לבדוק אותו בהסטוריה, והנושא הוא דינמיקות של שינויים חברתיים באומות. הכוונה היא מה גורם לאומה לפעול לעשות שינויים בחייה. משהו דוגמת אירועים שאנשים השפיעו על השלטון להשתנות, אני לא מחפש את הגורמים הגדלוים של עוני, זרות, נתק, אלא , אלא לנסות להבין את הדינמיקה של השינוי.

כדי להיות מדוייק יותר, בשיחה שהייתה לי עם אשה העובדת איתי, דיברנו על המצב החברתי בארץ מבחנה כלכלית ומבחינה של מעמדות חברתיים וכו', ונשאלה השאלה שאליה אני חותר והיא: מה צריך לקרות כדי שהעם שלנו ( במקרה הספציפי ) ינסה לגרום לשלטון להשתנות, ולהתייחס לחלשים בצורה אחרת. ואחת ההשערות שהועלתה בשיחה הייתה שלמעשה שינוי כזה יבוא מלמטה, מתוך העם, אבל בצורה שקטה, עדינה מבלי לסכן את השלטון, אבל כתוצאה מסחף שכזה, השלטון ישתנה.

האם דבר כזה אפשרי? או האם יש אלטרנטיבות נוספות?
[קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010