לא יודע, אורי [חדש]
קרפד   יום א', 23/08/2009 שעה 8:21
אנטישמיות נשמעת אפשרות פחות סבירה מסתם חוסר אהדה פוליטי ועוינות אוטומטית פוסטמודרנית לחזק. אני גם חושב שזו טעות אסטרטגית להאשים את השבדים בגזענות. השבדים עוברים בעיניי כעם נאור ונסיון להדביק להם תגית גזענית הוא קצת מאולץ. אם השבדים גזענים אז באמת כדאי להפוך את הגזענות לנורמה וזהו.
לעומת זאת, הצפת הדפוס השבדי (והמחנה הנלווה)-על הדוגמאטיות הפוליטית שלהם, על הקו העבש והאנטי-אינטלקטואלי שלהם ביחס למה שקורה פה - רצויה ועשויה גם להפיח דיון אמיתי וקונקרטי אצלהם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לא יודע, אורי [חדש]
אורי קציר   יום א', 23/08/2009 שעה 9:17
בתגובה לקרפד
אתר אישי
אז זהו, שיש כאן בעייה. אנחנו שבויים בתפיסה - לעתים מוצדקת לחלוטין - של נאורות המקדימה ברמתה עולם ומלואו, לרבות את מרבית המערב הליבראלי. הבעייה היא שבשמה של אותה נאורות ניתנת במה זוהרת גם להתבטאויות אנטשימיות. תסלח לי על שאני מגלה כאן תקיפות שכזו, אבל אין לי כינוי אחר לטענה לפיה הצבא הישראלי רוצח חפים מפשע כדי לשדוד את איבריהם וסוחר בהם עם רשת בינלאומית המונהגת על ידי יהודים ארוכי זקן, ועוד כשהוא עצמו מודה שאין לו יותר מדי הוכחות לאמיתות הטענה הזאת.

בוא ואספר לך משהו שאולי אף הייתי צריך להעלות בפוסט עצמו. לפני 14 שנה, כשהייתי כתב מדיני בסוכנות עתי''ם,הבאתי את סיפורו של הרוג ישראלי שהוחזר ארצה על ידי המצרים כשגופתו מרוקנת מחלק מאיבריה הפנימיים וממולאת בנסורת. היה ברור שמדובר במקרה חריג, גם אם מדובר ביחסים בעייתיים עם מדינה שהייתה אויבת ל ישראל במשך שנים רבות. מעולם לא טענתי שיש כאן כוונה של ממשלת מצרים לשדוד איברי חיילים ישראליים. יתכן שהייתה יוזמה מקומית כזו שהתבססה על הימצאות גופה ישראלית בסביבה, אבל בוודאי לא משהו ממשלתי או רשמי.

הפרסום השבדי נשען על טענתה של משפחה פלסטינית אחת. הטענה הזו לא אומתה מעולם, אבל היא כבר הופכת מטענה לגבי מקרה ספציפי להאשמה שמדובר במדיניות כוללת. לפי מעריב, נראה שמשרד החוץ השבדי קידם כבר לפני שנים ספר שניסה להוכיח את דבר קיומה של מזימה שכזו. אין לי מושג איך אתה קורא למצב בו קודם מסמנים מטרה קולקטיבית ואחר כך מגבים את הטענה בלא דרישת הוכחות של ממש. לי זה מזכיר תקופות אפלות למדי בהיסטוריה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לא יודע, אורי [חדש]
קרפד   יום א', 23/08/2009 שעה 9:47
בתגובה לאורי קציר
אני לגמרי איתך בעניין הטייס השבדי האוטומאטי: ''קודם מסמנים מטרה קולקטיבית ואחר כך מגבים את הטענה בלא דרישת הוכחות של ממש'' - אני חותם על זה. מה שאני טוען זה שבלתי סביר שהמניעים הם אנטישמיים. השבדים מוטים לרעתינו לא בשל יהדותינו אלא בשל הלך רוח מסוים שמקורותיו אידיאולוגיים ופוליטיים. דיון על הפוסטולטים שבבסיס העמדה, על מהימנות הטענות שעולות ממנה, על שבי בקונספציה וכיוצא באלה יציף ביקורת רציונאלית שתהלום את הזמן והמקום.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לא יודע, אורי [חדש]
אורי קציר   יום א', 23/08/2009 שעה 9:53
בתגובה לקרפד
אתר אישי
אני לא מתווכח עם ההנחה שלך על אותו ''הלך רוח מסוים שמקורותיו אידיאולוגיים ופוליטיים''. זה נכון. אלא שאני טוען שהעובדה שבשבדיה יש דיספרופורציה בין הנוכחות היהודית/ישראלית לזו הערבית/מוסלמית, כמו גם העמדות הבעייתיות של הכנסייה השבדית לאורך שנים, מוסיפה לזה נימה אנטישמית שאין להתעלם ממנה. ממילא, כשמדובר במתקפה נגד ישראל יש מפגש אינטרסים בין השמאל האנטי-ישראלי לבין האסלאם האנטי-ישראלי ותיאוריות קונספירציה הזויות מצד אחד נפגשות עם שנאה ליהודים מן הצד האחר ומשתלבות היטב זו בזו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010