האיש מארץ השקד
יום ג', 22/01/2008 שעה 19:32
הוא היה אחד מסמלי הזמר של ילדותי - ולא רק שלה. דומה שאין ישראלי שלא מכיר לפחות אחד משיריו. ברם, הוא עצמו לא שיחק מעולם את משחק התהילה, לא התרוצץ אחר כתבי רכילות וצלמי פפראצי, חזר אל קיבוצו ושם הוא מתגורר גם בימינו אלה. קולו החם, האבהי, המלטף, בוקע לעתים מזומנות בתוכניות המוסיקה שמשדרות שירים ישנים, אבל הוא עצמו מופיע לעתים נדירות בלבד. וכדי להוסיף על הצרה, הרי שבשוק מסתובב רק דיסק אוסף אחד שלו. האיש ששר על הרדופי נהר הירדן ועל פריחת השקדים בחלונו; האיש ששר על הרוגי הקרב במיתחם המבוצר של הגבעה הירושלמית וסיפר על החבר שאת גווייתו נשא במו ידיו משדה הקרב בואכה בית העלמין הכפרי - האיש הזה הוא אוצר מוסיקלי שאין לשכחו ויש לשמרו בכל מחיר. ולמי שעדיין לא מבין, אני מדבר על זכאי. דודו זכאי. האיש יצא לאחרונה בסדרת הופעות נדירה - וחובה לראותן.

רוני גלבפיש ''אשמה'' בכתיבת המאמר הזה. היא ולא אחרת. היא שהזכירה לי עד כמה אני אוהב אותו ומדוע חשוב לעשות עימו צדק. ''הזמר האהוב עלי ביותר בעולם הוא דודו זכאי'', כתבה בחמישיית הגילויים שלה (שנמחקה מהרשת זמן מה לאחר מכן), ''כשאני שומעת את ''דרך ארץ השקד'' או את ''חייכי לי בשירים'' אני בוכה. תמיד''.

''חייכי לי בשירים'', שכתב והלחין שייקה פייקוב. רומנטיקה ארצישראלית של פעם (מקור: דף המלים באלבום ''מישהו בא ואמר'')

אני מודה ומתוודה שאין זמר יחיד המככב בקטגוריית ''אהוב עלי ביותר'' (יש כמה כאלה), אבל אם להתייחס לווידוי הקצר של רוני, הרי שהאיש שהזכירה הוא בהחלט בשורה הראשונה של החביבים עלי. הבריטון שלו, הקטיפתי, החם, הנמוך, האבהי כמעט, הוא חלק מנוף ילדותי, מה שכרמל וייסמן כינתה פעם ''פסקול חיי'' – ממש כשם ששבילי קיבוץ מוריקים, שורות ישרות של מטעים ושלווה של שבת אביבית הם חלק מנופו שלו.

זו הייתה תקופה בה הטקסטים של השירים עסקו בארץ ישראל. ארץ ישראל של אז מצאה ביטוי בשירים ששוב אינו קיים עוד. היו בה מלחמות וחיילים שנהרגו וגם גילויי גבורה שהיום מזלזלים בהם כל כך ונוטים לשכחם ולהשכיחם. היו בה חקלאות והיסטוריה ונופים של עיר וכפר ובני אדם שנעו בין כל התמונות האלה ושוחחו וצחקו ואהבו ובכו והתאחדו ונפרדו וחיו ומתו. קילוח מים בצינור היה אירוע שכתבו עליו שירים. טיול בנוף שגיא ועוטה הוד היה סיבה מספקת להתלהבות פואטית מולחנת. הקיבוץ היה מודל ששאף לצדק חברתי (ועשה גם לא מעט טעויות בדרך), אבל גם סוג של שפיות, רוגע, מנוחה ממירוץ העכברים היומיומי שסיפקה העיר הגדולה. הצלחתו של אדם לא נמדדה בחמש עשרה דקות של תהילה טלוויזיונית אלא בפעילות לאורך שנים ובאיכות כלשהי המקופלת בפעילות הזו.

במונחים של אז דודו זכאי נחשב לסלבריטאי. במונחים של היום הוא דינוזאור מתבגר שנדחק אל פינת הזיכרון המוסיקלי שלנו. במונחים הפרטיים שלי האיש הוא דוגמה למה שאני מצפה מאמן: קול טוב ונעים, הופעה מתונה, בחירה נכונה של שירים – וצניעות אישית של ממש. בעידן בו כל זמר מנסה להידחק אל שולי עמודי הרכילות כדי לפצות על כך ששיריו לא שודרו מספיק, כמה זמרים מסתפקים בעבודה יומיומית בקיבוצם, ללא שואו-אוף?

כמעט ואין עליו חומר של ממש ברשת. ב''מומה'' מגדירים אותו כאחד הזמרים החשובים שיצאו מההתיישבות העובדת. חבורה שממנה באו גם עוזי מאירי, דורית ראובני, אסנת פז, רונית אופיר, חמישיית גלבוע, שלישיית המעפיל, הגבעטרון ואחרים. הוא עצמו נולד בקיבוץ עין השופט שבהרי מנשה. בצבא שירת בלהקת פיקוד המרכז והשתתף בתוכניתה ה– 15, ''העיקר להיות בריא''. את התוכנית עיבד יאיר רוזנבלום וביים דני ליטאי מלבד זכאי היו בין חברי ההרכב גם איריס יוטבת, מאיר אגסי, חיליק צדוק, נירה גל וקובי רכט. האחרון היה אז הכוכב הכריזמטי של הלהקה, נחשב ל''אירק איינשטיין השני'' ושני להיטיה הגדולים של התוכנית, ''גבעת התחמושת'' ו''קום לך אל נינוה'', היו סולואים שלו. זכאי היה אחד האהודים בין חברי ההרכב ובלי ספק גם אחד המוכשרים שבהם, אבל ליד רכט ניגן כינור שני.

חודש אחרי שהתוכנית יצאה לדרך, החליט אלוף פיקוד המרכז רחבעם זאבי (''גנדי'') לפרק את הלהקה, על שום חוסר נכונותה להופיע בתנאי שדה. לפני הפירוק הספיקה הלהקה להקליט את האלבום איפה המרכז. עם צאת האלבום גרף השיר ''גבעת התחמושת'' את עיקר התהודה, הן משום ששילב ציטוטים מסיפורי הלוחמים שהשתתפו בקרב, והן משום חדשנותו המוסיקלית. המיקצב המונוטוני במכוון, הכמעט-קפוא; שילובם של קטעי דיבור על רקע נגינה; והעוצמה שבקטעים עצמם – כל אלה היוו חידוש מרעיש במוסיקה של אותה תקופה. מכל מקום, לאחר שהלהקה פורקה היה זכאי בין מקימי צוות ההווי של הצנחנים, שהתפרסם בשירים ''צנחן שלי'' ו''מזמור שיר ליום השבת''.

קולו הנפלא הביא אותו כמעט אל כל בית. הוא היה אחד מכוכבי תוכניות נוסח ''זמרת הארץ'' ששודרו בערוץ הבודד של אותה תקופה בתדירות קבועה. לעיקר הפופולריות שלוזכה בשנות ה– 70, במהלכן הוציא את מרבית אלבומיו והירבה להשתתף בפרויקטים מוסיקליים ובפסטיבלים. סגנונו המוסיקלי של זכאי הושפע מהמקום שבו גדל, ורבים משיריו נכתבו על ידי בני התנועה הקיבוצית בעבר ובהווה כמו שייקה פייקוב (במקור מאשדות יעקב), מתי כספי (חניתה), יורם טהרלב (יגור), מירה מאיר (נחשון), אברהם זיגמן, רחל שפירא (שפיים), יובל בן עוזר וכמובן נעמי שמר (כינרת).

אחרי שחרורו מהצבא חזר זכאי לקיבוץ דליה, עבד במטעים והשתתף במופעים ובהרכבים שונים של חברי קיבוצים. במופע ''ניחוחי חציר'', ב- 1971, למשל, שר במסגרת שלישיית דרך הגב, את השיר ''עד שיבוא המשיח''. שלוש שנים מאוחר יותר שר במופע השלישי של ''ניחוחי חציר'' את השירים ''אלעד ירד אל הירדן'' ו''מה עושים דגים בגשם'' ואת השיר ''הללויה'' ביצע יחד עם דורית ראובני והגבעטרון. באותו מופע הוא השתתף גם בביצוע השיר ''נחל נערן'' (שהפך לריקוד עם ידוע) ביחד עם להקת ניחוחי חציר.

בתקופת מלחמת יום הכיפורים הופיע זכאי בפני חיילים ותושבים בצפון. שיר הסולו הראשון שלו, ''נפגשנו שוב'', למילים של שייקה פייקוב, תיאר את האווירה בימיה הראשונים של המלחמה והופיע באלבום אוסף שיצא במהלך ימי הקרבות. בעקבותיו הקליט זכאי שירים רבים נוספים שכתב פייקוב, וביניהם ''חייכי לי בשירים'', ''שירי לי'', ''ארץ ישראל יפה'', ''ארץ ארץ'' ו''לחוף ירדן''. המעבדים העיקריים שאיתם עבד היו ירון גרשובסקי (לימים המנהל המוסיקלי של המנהטן טרנספר) ומתי כספי, שעיבד את שני אלבומיו הראשונים ''מישהו בא ואמר'' ו''בשדה תלתן'', שהוקדש לשירים עבריים ישנים בביצועים חדשים. זכאי גם הקליט שירים רבים עם אמנים נוספים שיועדו לאלבומי אוסף נושאיים שיצאו בשנות ה- 70, וביניהם כאלו שהוקדשו לשירי ירושלים, שירי ירדן וכינרת ושירי תנועות הנוער.

היחיד שעדיין קיים. עטיפת הדיסק ''השירים ההם'', האוסף היחיד של שירי דודו זכאי שניתן להשגה בפורמאט דיגיטאלי

שיריו של דודו זכאי אפופים ניחוחות של פעם. בעצם, חלק מאותם ריחות וצבעים קיימים גם כיום, אבל לא רבים טורחים לשים אליהם לב. שקד פורח בחצר, ליד שוקת שבורה. הרדוף פורח ליד הירדן, שערו. כשהוא חוזר להופעה בעין השופט, קיבוץ הולדתו, הוא נפגש עם אריה האופה ואיציק השרברב ואהוד הגנן, אותם בעלי מקצוע שהיו חלק מילדותו שלו והיום הם בעלי המלאכה של הקהילה הקטנה. וכשהוא שר לעמליה הוא מתפייט (למילותיו של אהוד מנור): הן את זורמת עם הנחלים לים/ ואת בחיק ענן לבן שבשחקים/ ועם הגשם את חוזרת לעולם/ פורחת בעלי כרכום בעמקים''. האיש מחובר אל הדאמה בעבותות שאין לנתקם והדימויים הרבים שבשיריו נגזרים ממנה ומן הצמחים הבוקעים ממנה והנחלים המפלחים אותה.

''אלעד ירד אל הירדן'', הנפתח בנגינת הנושא על ידי חליל צד, הוא אחד השירים המזוהים ביותר עם זכאי. אלעד הוא אלעד אופיר, בנו של שייקה אופיר ז''ל, מאבות ההומור הישראלי ומי שנחשב בעיני רבים לחקיין ולקומיקאי הגדול ביותר שצמח כאן. באחד הימים נסע אלעד לטיול בנהר הירדן. באותו יום פגש הפזמונאי אברהם זיגמן את שייקה אביו בתל אביב. ''איפה אלעד''? שאל אותו. ''אלעד?'' הגיב האב, ''אלעד ירד ל י-רדן (במילעיל)''. בהשראת משפט זה כתב זיגמן את אחד משירי א''י היפים ביותר. זכאי עצמו קיבל תגובות אינספור על השיר ועל השלכותיו. ''החלום שלי'', סיפר פעם דודו זכאי בתוכנית רדיו, ''הוא לערוך כנס של כל אותם ילדים שההורים שלהם פגשו אותי ואמרו לי שקראו להם אלעד על שם השיר המפורסם''.

''דרך ארץ השקד'', שיר יפהפה נוסף שלו, הוא חלק מהקיום היומיומי שלי בימי ט''ו בשבט. בנסיעותי היומיומיות לעבודה ובחזרה אני עובר דרך נופים מרובי שקדיות. פריחתן בחודשי החורף המאוחרים היא מהמראות היותר מלבבים שהעיניים יכולות לבקש. הפריחה הלבנה, הנקייה, הצפופה, הרוגעת, מהווה ניגוד מרתק לאספלט בגווני השחור-עכור ולצמחייה הירוקה המשתרעת על הרי ירושלים. בימי שישי, שעה שאני נוסע אל אחד המושבים בסביבת לטרון כדי לפגוש את עמיתי למשחק הכדורגל השבועי, אני חולף דרך פריחה שכזאת. וכשאני ומכוניתי נעים בין השדות המתולמים של עמק איילון, חולפים על פני החורשות השקטות והשקדיות מלבינות משני צידי המשעול דומני שאני מבין על מה בדיוק שר זכאי.

''חייכי לי בשירים'' הוא אולי השיר המושמע ביותר של זכאי כיום. זה קורה בעיקר באותם גטאות מוסיקליים של שעות אחר הצהריים בכמה תחנות רדיו. הפריטה על הפסנתר שאליה מתוסף כעבור חמש שניות קולה המרוחק של חצוצרה היוצרת מבוא נאות לשיר היא אחת הפתיחות היותר מוכרות בשירים של אותם זמנים. המלים, המספרות על גבר ששירים מסוימים מזכירים לו את אהבתו הישנה ומעוררים בו געגועים אליה, הם מהסוג שכמעט לכל אחד יש סיבה טובה להזדהות איתן.

הוא הקליט לא מעט גירסאות כיסוי לשירים של אחרים. את ''בשדה תלתן'', למשל, שיר שבמקור הוקלט על ידי להקת פיקוד צפון. אבל הקול הנמוך והחם, השירה המדודה, הכנה, והסקסופון האקספרסיווי שברקע, הופכים אותו לבלדה רומנטית יפהפיה שיכולה להתאים לכל זוג השקוע באהבותיו.

ב-‏77' הקליט, יחד עם הזמרת נתנאלה, את האלבום לילדים ''הציפור הכחולה - מיטב שירי אוריאל אופק לילדים''. רבים משיריו של זכאי זכו להשמעות רבות בתוכניות רדיו שעסקו בשירי ארץ ישראל, אבל הוא הצליח גם במצעדים, ובמיוחד עם השיר ''ציפורים'', שהגיע לראש המצעד ב- 1978. באותה שנה הוא יצא עם דורית ראובני במופע משותף, שנקרא ''לקום בשש בבוקר'' וכלל שירים שתיארו את הווי הקיבוץ. מהתוכנית הצליח במיוחד הדואט ''לילות'', שכתבו שני יוצרי הערב, יורם טהרלב ויאיר רוזנבלום.

ב– 1981 הועלה המופע ''שירים'', שבו שר זכאי, בליוויה של להקת הג'אז ''אדמה חמה'', שירים שאת חלקם כתב, בעיבודיו של אורי אופיר. בהמשך יצא אלבום משירי המופע, שהבולט ביניהם היה ''מעבר לתכלת'', שנכתב על ידי רחל שפירא וסשה ארגוב והוקלט מאוחר יותר על ידי מתי כספי. אחרי צאת האלבום יצא זכאי להפסקה ארוכה, שבמהלכה שימש מזכיר קיבוץ דליה. בשנת 2000 יצא אלבומו ''שיהיה בסדר'', שכלל שירי אהבה חדשים שכל מילותיהם נכתבו על ידי אהוד מנור.

דודו זכאי, תאמינו או לא, היה אחד מהמשתתפים הקבועים והמתמידים בפסטיבל שירי הילדים המיתולוגי. הוא נטל חלק בשמונה פסטיבלים כאלה, מתוכם שבעה ברציפות (ב-‏1983, בפסטיבל נשכח שאותו הנחו חווה אלברשטיין ויהורם גאון, ביצע יחד עם להקת סקסטה שיר בשם ''עמישראל''), ובהם ביצע את ''כששואלים אותי'', ''למה הגדולים לא לומדים מהקטנים'', ''שיר לשלום'' (עם ציפי שביט), ''יום הילד'', ''ילדים מפריחים בלונים'', ''כוכב מטייל'', ''קבלי נא את השיר'' ו''עוד יהיה טוב בארץ ישראל''. כמנהג התקופה, בוצעו חלק מהשירים ביצוע כפול, על ידי זמר בוגר ועל ידי ילד. את ''למה הגדולים לא לומדים מהקטנים'', שנכלל בפסטיבל של 1974, ביצע בנוסף לזכאי ילד בן תשע בשם דוד נחייסי שניחן בקול מיוחד במינו ובכישרון שירה נדיר. לימים יחליף הילד את שמו לדוד ד'אור ויהפוך לאחד מזמרי האיכות הבולטים ביותר בעולם המוסיקה המקומי. זכאי אינו מזוהה עם הפסטיבלים הנפלאים האלה כפי שמזוהים, למשל, מבצעים כמייק בורשטיין וציפי שביט. אולי זה בשל חזותו המבוגרת; אולי בגלל השירה הבלתי-מתיילדת שלו; ואולי בשל העובדה שהזיהוי שלו עם שירי ארץ ישראל וההתיישבות העובדת נצרב כה עמוק מתחת לעורנו עד ששוב איננו מסוגלים לחשוב עליו כעל חלק מתרבות הילדים דווקא.

סגנון רגוע, קול חם, מלודיות קליטות ונופים של פעם. דודו זכאי (מקור: עטיפת האלבום ''מישהו בא ואמר'')

היום יושב זכאי בקיבוץ דליה, עובד כמשווק חוץ של מפעל מקומי ולא מרכז יותר מדי תשומת הלב תקשורתית לעשייתו האמנותית דווקא. שלא כמו רבים אחרים מבני דורו הוא החליט להישאר במשק בו הוא מתגורר כבר עשרות שנים. אינשאללה, יחזור להופיע.בהופעה של דודו זכאי הייתי, פרט לפסטיבלי זמר, פעם אחת בלבד, וזוהי פעם שראוי להזכירה. לא כל כך בשל הצד האמנותי שלה כמו בשל התקרית המביכה שקדמה לה.

זה היה סמוך לסיום שרותי הצבאי. הייתי אז מש''ק חינוך בחטיבה מרחבית בגבול הצפון. הסמח''ט, סא''ל אילן הררי (שבשעת כתיבת הדברים האלה מכהן כקצין חינוך ראשי בדרגת תא''ל), עמד לעבור לתפקיד בכיר אחר והחטיבה ארגנה לו מסיבת פרידה. המסיבה התקיימה באולם כלשהו במטולה והוזמנו אליה קצינים בכירים מפיקוד צפון וכל השמנא והסלתא של הסביבה – ראשי מועצות, קציני ביטחון, פעילים קהילתיים וכדומה. האולם, מכל מקום, היה מלא מפה לפה. אם זכרוני אינו מטעני, כמאתיים איש היו שם, רובם ככולם לובשי מדים. משרד החינוך של החטיבה התבקש לדאוג לאיזו תוכנית אמנותית והצליח להביא את דודו זכאי, שההופעה באירוע הייתה חלק משירות המילואים שלו.

זו לא הייתה מסיבה במובן המקובל אלא יותר עצרת פרידה. רבים מהנוכחים באו יותר כדי להפגין נוכחות ופחות כדי להיפרד אישית. היה חשוב להם שכאשר רמ''ט פיקוד צפון או מפקד האוגדה מדברים מעל הבמה, הם יוכלו לראות אותם יושבים בקהל. כפי שמקובל באירועים מסוג זה, היו גם לא מעט דיבורים. ראש מועצת מטולה וראש עיריית קרית שמונה וראש המועצה האזורית הסמוכה ואינספור קצינים עם פלאפלים ואיקסים על הכתפיים. כולם שיבחו את הקצין המבטיח, העלו על נס את תרומתו לביטחון השוטף ולתפקוד החטיבה, סיפרו קטעים מבדחים וקוריוזים למיניהם והודיעו שהוא בוודאי יהיה מח''ט מעולה בגולני. האווירה הייתה אינטימית, נעימה. אפשר היה להרגיש שהאנשים האלה מדברים באותה שפה וחולקים את אותן חוויות.

כשהסתיימה הברברת המקובלת, עלתה מש''קית החינוך שהנחתה את הערב על הבמה, הודתה לכל הדוברים וסיימה במלים: ''ועכשיו, אני מתכבדת להזמין לבמה את הזמר דודו זכאי''.

התגובה להזמנה הפורמאלית הזו הייתה מדהימה. כולם, כאיש אחד, קמו ויצאו מהאולם. בתוך שניות היה המקום ריק מיושב. זכאי ושיריו עניינו את הקצינים כשלג דאשתקד. את החובה הפורמאלית הם מילאו בעצם נוכחותם בטקס הפרידה, הייתה להם עבודה לעשותה בבסיסיהם ולא הייתה להם כל כוונה לבזבז זמן יקר על איזה קיבוצניק שבא עם הגיטרה שלו לחרטט להם כמה שירים ישנים. מתוך מאתיים הנוכחים נותרו באולם לא יותר מעשרה. ביזיון שבחלומותינו הגרועים ביותר לא תיארנו לעצמנו. המש''קית השנייה יצאה החוצה בדחיפות כדי לקרוא לכל הנמלטים שיחזרו אל האולם ולפחות לצמצם את הנזק.

זכאי לקח את העניין בחיוך, לפחות כלפי חוץ. הוא תלה את הגיטרה על כתפו, ניגש אל קדמת הבמה, הציץ באולם הריק ופתח בברכות. ''אדוני ראש המועצה, יוסי גולדברג; ראש העיר, פרוספר עזרן'', פתח. וכך מנה את רשימת הנכבדים שהגיעו למקום (ושרבים מהם כבר לא היו בסביבה). לאחר שסיים לקרוא בכל השמות סקר שוב את האולם הוסיף פנייה אל האלמנט הדומם הבולט ביותר בו: ''וכיסאות יקרים...''.

בתום השיר השני הצטמצם הנזק במידה מסוימת כשחלק מהבוחרים שבו לאולם. דומה שבמקרה הטוב ביותר ישבו שם ארבעים איש בערך. זכאי כמו החליט להתעלם מהנטישה, ביצע בחיוך את שיריו המוכרים ואני, בירכתי האולם, נהניתי מכל רגע. אני מניח שהייתי יכול להגנות בהופעה שהצופים בה לא היו מתנכרים בצורה בוטה כל כך לאמן המרכזי שבא להופיע מולם, אבל בפרספקטיבה של שנים זה בכלל לא משנה. החשוב הוא שנהניתי במידה כזו שאני רוצה לראות עוד כאלה.

באוקטובר 2007 יצא זכאי בסדרת הופעות חדשה. הופעות אלה תוכננו כולם על ידו וכל אחד מהם הוקדש לשני יוצרים. המופע הראשון, ''אגדת דשא'', התרכז ביצירתם של מאיר אריאל ושלום חנוך; השני, ''מעבר לתכלת'', לרחל שפירא ולסשה ארגוב; השלישי, ''אתם זוכרים את השירים'', ליהונתן גפן וליהודית רביץ; הרביעי, ''עטור מצחך'', ליוני רכטר וליורם טהרלב; והחמישי, ''הלילה הוא שירים'', לנתן אלתרמן ותרצה אתר. כל המופעים נערכים בלילות שבת בקיבוצי העמק ובמחיר סמלי למדי (30 שקל לכרטיס).

אוהב את הקיבוץ, למילותיו של אהוד מנור וללחנו של מתי כספי (מקור:דף המלים באלבום ''מישהו בא ואמר'')

את ההופעה הראשון החמצתי. לשנייה כבר החלטתי שאגיע בכל מחיר. ארזנו את הילדים, השארנו אותם אצל סבא וסבתא ונסענו לקיבוץ הזורע. זה היה לילה קר של ינואר וקצת פקפקתי אם יגיעו אנשים רבים להופעה שכזו. אבל בסופו של דבר מילאו שלוש מאות איש את האולם האינטימי. רובם היו מבוגרים, קיבוצניקים ומושבניקים מהסביבה. אבל הייתה שם גם קהוצה לא קטנה של צעירים שגילם לא עלה על שלושים. ובאיזשהו מקום קצת חימם את הלב לראות אותם שרים בהלתהבות את הקלאסיקות הללו. וזכאי, בחולצה ירוקה מחוץ למכנסיים שחורים, החל לשיר.

הוא נעזר בלפטופ כדי להקרין על שני מסכים, מימין ומשמאל, את מילות השירים. זו לא הייתה שירה בציבור במובן המקובל משום שההקרנה לא נועדה לגבש שירה אחידה של הקהל אלא ללמד את הקהל טקסטים מורכבים, או מעט פחות מוכרים. בנוסף, הביא זכאי לערב הזה זמרות צעירות כמו רויטל ויטיס, עמית פישביין וקרן שלום וקולגה ותיק מימי הזוהר של שירי ההתיישבות העובדת, הלא הוא אמיר גינת. מדי פעם תיבל את דבריו בהומור ובאנקדוטות משפחתיות.

קולו לא השתנה, אמרה הזוגה. הוא נשאר חם ונמוך, מהדהד וקטיפתי כפי שהיה. לידו עזר בנאמנות בנו, מתן, שלפי מיטב שיפוטי הוא אחד הפסנתרנים המחוננים ששמעתי לאחרונה. נהניתי מכל שנייה. ולא רק אני.

יומיים לאחר מכן, במשרד, סיפרתי היכן הייתי בליל שבת. התגובות היו מפתיעות. בחורה בת שלושים ומשהו דרשה מייד שאומר לה מתי ההופעה הבאה. אישה בת ששים קנתה כרטיסים לה ולביתה בת העשרים ומשהו, שלדבריה מתגעגעת מאוד לשיריו. מישהו אחר פקד עלי להודיע לו לפני ההופעה הבאה ושלא אעז לשכוח. איזה כיף.

לפני מספר שנים התחלתי לקנות דיסקים ישנים באמצעות החנות האינטרנטית שמפעיל נחום היימן. היימן עוסק כיום בשימור של פרויקטים מוסיקליים ותיאטרליים ישנים באמצעות העברתם מתקליטי ויניל לדיסקים בפורמאט דיגיטאלי. בין היתר מצאתי שם את ''השירים ההם'', אוסף שהוא בעצם הדיסק היחיד של דודו זכאי שמסתובב היום בשוק. למרות שהייתי שמח לרכוש את האלבומים שלו בנפרד, קניתי אותו בשמחה כי זה מה שיש. מתוך שבע עשרה הרצועות שיש שם רק שתיים לא עומדות בסטנדרטים המקובלים של הזמר הזה (''השירים ההם'' ו''שירים'', שהמנהל המוסיקלי אדי גרימברג רקח להם עיבוד רווי סינתיסייזרים שרחוק מאוד מהפשטות המוסיקלית המאפיינת את גוף היצירה המרכזי של דודו זכאי) ובעטיפה אין כמעט כל מידע על הזמר ושיריו ואף לא מצורף דף עם מילות השירים - אבל הוא עדיין שווה המון בשבילי.

באותה שיחה בה הזמנתי את הדיסק התעניינתי מדוע אין אלבומים ישנים של זכאי בשוק בגירסת דיסק. התשובה שקיבלתי הייתה שהזכויות לאותן הקלטות מצויות בידי חברת ויזארט, שמשום מה העדיפה להוציא אז רק את האוסף ההוא ולא את האלבומים כולם. בסוף 2007 גיליתי באתר החדש של ויזארט אוסף שני, ''עוד שירים'' שמו. יש שם פנינים כמו ''שירי לי'', ''הופעה בעין השופט'', ''חורף בהיר בגבעת חיים איחוד'' וגם ביצוע של ''עוד שיר אחד'' בלחן של מוני אמריליו (ולא בזה של נחום היימן, המוכר יותר בביצועו של משה דץ). קניתי מייד - ונהניתי מכל רגע.

לא שאני חושב שהמאמר שלי יעשה לחבר'ה של ויזארט משהו, אבל בחייכם תוציאו כבר את ''מישהו בא ואמר'', ''בשדה תלתן'', ''הציפור הכחולה'' והאחרים. זה בטח יהיה יותר כדאי לכם מאשר שאני ועוד כמה משוגעים כמוני נקנה פטיפונים כדי שנוכל סוף סוף לנגן את התקליטים הישנים האלה. אוספים זה נחמד, אבל הם אינם התמונה המלאה. ובכלל, בואו נלך בגדולות: מה דעתכם על קופסה גדולה שתכיל את כל תקליטיו על גבי דיסקים, כפי שהוציאה חוה אלברשטיין?

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
[חדש]
yigal laviv   שבת, 10/02/2007 שעה 9:56 אתר אישי
לאורי שלום

התוכל לשלוח לי את הכתובת האינטרנטית של החנות של נחום היימן עליה כתבת?
תודה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ודאי [חדש]
אורי קציר   שבת, 10/02/2007 שעה 10:18
בתגובה לyigal laviv
אתר אישי
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עוזי מאירי [חדש]
מונס   שבת, 10/02/2007 שעה 12:27
שלו אורי

אכן דודו זכאי היה מעין ''זמר מוזר'' ושונה מכל הזמרים האחרים. אני מוכרח להודות שכשקראתי את המאמר , שמעתי את קולו שר את השירים שצירפת.
האם הצלחת לאתר אותו? ולספר לו שאתה כותב עליו?

נדמה לי שהמקביל לדודו זכאי היה עוזי מאירי, גם לו היו כמה להיטים, הוא הופיע עם חבורת בימות, אני יודע שהוא גר במושב רם און,אבל גם אותו נראה לי ששכחו, אז על בסיס המאמר על דודו זכאי , אולי כדאי לך לכתוב משהו גם על עוזי מאירי?

מונס
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מתוך סקרנות [חדש]
מונס   שבת, 10/02/2007 שעה 12:29
האם הסיבה שדודו זכאי לא מופיע יותר נובעת מזה שהוא מרגיש שכבר אין מקום לזמרים כמוהו? או שהנושאים שהוא שר עליהם בשיריו כבר נמוגו עם הזמן, ועם תרבות המחשב?

מונס
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מתוך סקרנות [חדש]
אור איזנברג   יום א', 11/07/2010 שעה 11:52
בתגובה למונס
לדעתי זה נובע משתי המקומות מכיוון שהיום לא תשמע שירים על יופיו של הירדן או על שדה תלתן היום זה הכל ''אני אוהב אותך כמו...'' לדעתי העם כאשר הוא בא ברגליו להופעות מגעילות של זמרים מזרחיים הוא בעצם נותן הרגשה לזמרים כמו דודו זכאי שאין להם מקום כאן
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מתוך סקרנות [חדש]
אור איזנברג   יום א', 11/07/2010 שעה 12:07
בתגובה לאור איזנברג
אבל בעצם כשאני חושב על זה תראו כמה אנחנו מגיבים כאן על הכתבה המדהימה הזאת (שנעשתה בטוב טעם).אני חושב שצריך להראות לו שכן יש מקום לזמרים כמוהו כאן ואנחנו כאשר אנו מגיבים ואומרים כמה הנוסטלגיה הזאת יפה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
shin   שבת, 10/02/2007 שעה 14:24 אתר אישי
פוסט מרתק. הסיפור של ההופעה מול הקצינים די מתמצתת את היחס אליו עכשיו, לא?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גורם לי לחשוב על זמרים אחרים שנעלמו [חדש]
אַטַלַנְטַה   שבת, 10/02/2007 שעה 15:09 אתר אישי
אבל אני חושבת על שרון ליפשיץ. ככה זה כשאת ילדת 80s, בגיל, בלב ובנשמה. מישהו זוכר את שרון ליפשיץ חוץ ממני?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גורם לי לחשוב על זמרים אחרים שנעלמו [חדש]
אורי קציר   שבת, 10/02/2007 שעה 16:15
בתגובה לאַטַלַנְטַה
אתר אישי
בטח. שרה את ''גידי'', ''קולנוע'', ''קשה בלעדיך'' ועוד. אני חייב להגיד שהיא לא הייתה מועדפת עלי במיוחד, ובמידה שכבר ניגנו אותה העדפתי את השירים השקטים. ''קולנוע'', למשל, נשמע לי אורבני ומלאכותי מדי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גורם לי לחשוב על זמרים אחרים שנעלמו [חדש]
shin   שבת, 10/02/2007 שעה 21:06
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
ליפשיץ כמו הרבה זמרים וזמרות שנשכחו עם הזמן. תעשיית הבידור היא תעשייה אכזרית בארץ. דווקא אפשר למצוא בחנויות את הדיסקים שלה, יש אפילו מארז של שני דיסקים שלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גורם לי לחשוב על זמרים אחרים שנעלמו [חדש]
אַטַלַנְטַה   יום א', 11/02/2007 שעה 1:50
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
או, השירים האלה מעצבנים למדי...
מוזר לי שאלה דווקא נחרטו בתודעה הציבורית.
גם אני עם השירים השקטים (פרט ל''קוזט'' שמטריד אותי, כי הוא לא נאמן בכלל בכלל לספר :( )
נסה להניח ידיך על ''סלואו ירח'' (דואט עם מיכה שטרית). הוא האהוב עליי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גורם לי לחשוב על זמרים אחרים שנעלמו [חדש]
רועי   יום ב', 06/07/2009 שעה 21:36
בתגובה לאַטַלַנְטַה
היה עליה כתבה במעריב שבת ב1993
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גורם לי לחשוב על זמרים אחרים שנעלמו [חדש]
אירה   יום ג', 22/06/2010 שעה 11:11
בתגובה לאַטַלַנְטַה
אתר אישי
אני זוכרת אותה..
במקרה חיפשתי אותה בגוגל ומצאתי את השאלה שלך
חחח

www.picabook.co.il
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מאיר אריאל [חדש]
שי   שבת, 10/02/2007 שעה 18:43
בדומה לדודו זכאי, גם קיבוצניק נוסף- מאיר אריאל, נתן משקל רב למילות השיר.
כהמשך לתיאורים היפים של אורי קציר לגבי היכולת לשתף חוויות בשיר ולזרוק אותך למחוזות אהובים או לתחושות חזקות עושה את השיר טוב באמת, מה גם שדודו לקח את ההוויה האישית שלו והטביע אותם בתכני השירים ובקול המיוחד שלו.

בשונה מדודו זכאי, מאיר אריאל הופיע ברצון רב גם בפני ''קהל'' של עשרה אנשים, הוא אהב את מה שהוא עשה בכל ליבו ולא נתן לחוסר הפירגון לעצור אותו, מאיר היה אולי עוף מוזר, אבל כותב אמיתי שלא ראה קשר בין חיבת הקהל לאמת האומנותית שלו (תרצה אישתו, סיפרה שפעם חזר מהופעה, כאשר שאלה אותה איך הייתה ההופעה הוא ענה לה ''מצויינת'' וכששאלה כמה אנשים היו בה, ענה ללא היסוס- ''חמישה עשר איש'').
דבר נוסף-מאיר כתב מילים לזמרים מגוונים, דבר שהקל ''לבלוע'' את השירים שלו.

אין ספק שהדור הזה שמצייג זכאי הולך ונכחד, ארץ ישראל היפה של עובדי האדמה הפכה למפלצת נדל''נית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מאיר אריאל [חדש]
אורי קציר   שבת, 10/02/2007 שעה 19:42
בתגובה לשי
אתר אישי
יש כמה הבדלים שבשלהם לא הכנסתי את מאיר אריאל אל תוך הזרם המוסיקלי של ההתיישבות העובדת, למרות שמבחינות רבות הוא באמת שייך לשם. אריאל היה בראש ובראשונה כותב, יוצר, תמלילן וככזה הוא היה אחד האיכותיים ביותר במוסיקה הישראלית מאז ומעולם, אם לא הטוב שבכולם. דודו זכאי כתב אף הוא טקסטים לשירים, אבל היה בראש ובראשונה מבצע. אחרים שהזכרתי - דורית ראובני, עוזי מאירי, אסנת פז - עשו אף הם את עיקר הקריירה שלהם כמבצעים. להבדיל, גם מתי כספי, נחום היימן ואפילו סי היימן הם יוצאי קיבוצים, אבל עיקר יצירתם אינה קשורה בהכרח לקיבוץ (כספי וסי היימן) או שהיא אינה קשורה בהכרח בשירה (נחום היימן).

ותיקון אחד, שי: דודו זכאי הוטפיע גם באותו אירוע שתיארתי ברצון רב וללא טענות ומענות. הסתובבתי עם כמה וכמה זמרים במילואים באותה תקופה ורבים מהם הופיעו בפני קהל של חמישה מילואימניקים במוצב נידח וכדומה. זכאי דווקא לקח - לפחות כלפי חוץ - את הנטישה ההמונית ברוח טובה ולא עשה לעצמו הנחות וקיצורים בהופעה שנתן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גלולת זכרון נאה [חדש]
הצועד בנעליו   שבת, 10/02/2007 שעה 21:18 אתר אישי
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כוכב דועך [חדש]
דודו   יום א', 11/02/2007 שעה 0:03
בארץ תרבות הפלסטיק והאינסטנט כוכבים/זמרים/רקדנים אין מקום לזמרים איכותיים כמו דודו זכאי. הוא יכול לכל היותר לככב בתחרות כוכב דועך. חבל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כוכב דועך [חדש]
דודו   יום א', 11/02/2007 שעה 0:03
בארץ תרבות הפלסטיק והאינסטנט כוכבים/זמרים/רקדנים אין מקום לזמרים איכותיים כמו דודו זכאי. הוא יכול לכל היותר לככב בתחרות כוכב דועך. חבל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ישר כוח גדול [חדש]
בלק ממבה   יום א', 11/02/2007 שעה 9:09
הופניתי לכתבה הזאת ע''י חברתי הטובה, בלוגרית ותיקה, ואין לך מושג לאיזו שמחה גרמת לי!!

אני (בת 31) מעריצה ותיקה של דודו זכאי,ושיריו, ומסכימה לעובדה כי הוא לא זכה להכרה לה היה ראוי.

אבל יש לקוות, שברוח הנוסטלגיה של השנים האחרונות, גם הוא יזכה לקאמבק הראוי לו.
אני בוודאי אהיה שם להריע לו...

כל הכבוד לך...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ישר כוח גדול [חדש]
אור איזנברג   יום א', 11/07/2010 שעה 11:56
בתגובה לבלק ממבה
גם אני חייב להגיד שהכתבה הזאת מאוד יפה ומעמיקה אני מאוד שמחתי לקרוא את הכתבה הזאת אבל מצד שני לקרוא שכאשר זמר בא ורוצה לתת הופעה וכמעט כל האנשים קמים והולכים אני הזדעזעתי אבל שוב כתבה מעמיקה ויפה הייתי שמח לקרוא עוד כאלה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
עץ השדה   יום א', 11/02/2007 שעה 9:33
כמה טוב שאתה קיים וכותב כדי להזכיר לנו את שאנו שוכחים במרוצת הדרך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

''מעבר לתכלת'' [חדש]
שפי   יום א', 11/02/2007 שעה 19:34 אתר אישי
זה סשה ארגוב בגדולתו. אני מכיר רק את הביצוע של מתי כספי. קראתי עכשיו את המילים (ב''שירונט'') – לגמרי לא רעות, מן הסתם היא (רחל שפירא) כתבה אותו בזמן טיול בחו''ל. הוא קצת פרפרזה על ''אל הציפור'' של ביאליק.

למי שמתעניין, קצת על הפריזמה הקיבוצניקית בזמר הישראלי:
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

''מעבר לתכלת'' [חדש]
אביבה   יום ד', 14/02/2007 שעה 21:39
בתגובה לשפי
אתר אישי
נו, מי עוד יכול לכתוב על טקסט של רחל שפירא ש''המלים לגמרי לא רעות''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

''מעבר לתכלת'' [חדש]
שפי   יום ה', 15/02/2007 שעה 13:49
בתגובה לאביבה
אתר אישי
את חושבת שהן רעות? או שלא הבנתי אותך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

''מעבר לתכלת'' [חדש]
אביבה   יום ד', 21/02/2007 שעה 15:04
בתגובה לשפי
אתר אישי
לא הבנת אותי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איכות של זמר-דודו זכאי [חדש]
יעקב   יום א', 25/02/2007 שעה 12:05
אין ספק כי דודו זכאי הינו מהטובים ביותר שהושמעו ומושמעים גם בימים אלה. איכות המלל והמנגינה הינם שורשיים ההולמים זמר איכותי ששר שירים שישארו עימנו לעד.איש המוזיקה אלכס וויס ז''ל העיד על דודו כי הוא הזמר הטוב ביותר בארץ. מאחר ובמדינתנו הקטנה בינוניות היא הפתרון ההולם(ראה מלחמת לבנון ומנהיגות ....) נראה שגם תחום המוזיקה מסוגל להתעשר היום בזמרים ברי חלוף ושירהם. מצפה לימים שהמצוינות תחזור ובינהם השירים והקלטות חדשות, מ מ ש כ מ ו ב ר א ש ו נ ה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איכות של זמר-דודו זכאי [חדש]
יעקב   יום א', 25/02/2007 שעה 13:39
בתגובה ליעקב
100 אחוז.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

DVD [חדש]
עומר לביב   יום ה', 01/03/2007 שעה 13:46
לפני מספר חודשים יצא DVD של אוסף שירי פסטיבל הילדים.

השיר הרביעי שם (אם אינני טועה) הוא ''למה הגדולים לא לומדים מהקטנים''. ניתן לראות את דודו זכאי על במת הילדים, מבצע את השיר (משום מה הגרסה עם דוד נחייסי, ד'אור, איננה כלולה).

אגב, בתי בת הארבע וחצי רואה ושומעת את ה DVD הנ''ל מספר פעמים בשבוע ושירו של דודו זכאי הוא אחד האהובים עליה. עוד לא נס ליחו...

עומר
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זיכריני [חדש]
רותי   יום ו', 02/03/2007 שעה 2:54
מכל השירים שדודו זכאי שר אני אוהבת את ''זיכריני'' (מילים אהרון אשמן, מנגינה מרדכי זעירא). מכיר?

ותודה לך על רשימה מרגשת מאד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו זכאי היום ברשת ג' [חדש]
אלמוני   יום ד', 14/03/2007 שעה 10:48
דודו זכאי מתארח היום בתוכנית ''עוד חוזר הניגון'' ברשת ג' בשעה 20:00 כל המעוניין מוזמן לאולפני רשת ג' בירושלים-הלני המלכה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

פנינה מאוחרת [חדש]
קצה ההר   יום ג', 10/04/2007 שעה 10:39
לפני יותר מעשר שנים, הוציא דודו זכאי יחד עם בנו מתן, את התקליט ''לעגוב על ארגוב'', הכולל חידושים לשירי סשה ארגוב.
זוהי באמת פנינה אמיתית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איך משיגים את לעגוב על ארגוב?! [חדש]
tamar   יום ב', 10/09/2007 שעה 17:19
בתגובה לקצה ההר
זה אכן תקליט מעולה! שמעתי אותו פעם ואני מתה להשיגו. מישהו יודע איפה אפשר לעשות את זה? איך??
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו מופיע.. [חדש]
רחלי   שבת, 06/10/2007 שעה 1:05
אם הגעתם עד לפה,אולי תשמחו להגיע לערבי שירה שמארגנים דודו זכאי ובנו מתן במועצה האזורית מגידו-חזרתי עכשיו מערב כזה-שנושאו היה שירי מאיר אריאל ושלום חנוך.

צפויים עוד ערבי שירה-מי שמעוניין בפרטים מוזמן לפנות אליי או למועצה.
rachelshr@hotmail.com
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו מופיע.. [חדש]
אורי קציר   יום ו', 12/10/2007 שעה 8:17
בתגובה לרחלי
אתר אישי
נו, קדימה, רחלי. תני פרטים כאן ואני מניח שיהיה תמיד מי שיקרא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו מופיע.. [חדש]
רחלי   שבת, 03/11/2007 שעה 23:52
בתגובה לאורי קציר
חשבתי שזה יהיה מסובך-אבל מצאתי קישור ישיר:

האירוע הבא ב21/12/2007 ...

רחלי
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו מופיע.. [חדש]
אורי קציר   יום א', 04/11/2007 שעה 0:42
בתגובה לרחלי
אתר אישי
תודה על האינפורמציה. אני קונה שני כרטיסים. רוצה להצטרף?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו מופיע.. [חדש]
רחלי   יום א', 04/11/2007 שעה 20:31
בתגובה לאורי קציר
תודה על ההצעה,כבר עשיתי מנוי לכל הסדרה... :)

מוזמן להצטרף אליי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו גם ברדיו [חדש]
ערד   יום ד', 07/11/2007 שעה 15:50
בתגובה לרחלי
אתר אישי
שלום אורי
אני עורך אתר האינטרנט של המועצה האזורית מגידו, ונקלעתי לכאן אחרי שראיתי קישורים מכאן לאתר שלנו (ככל הנראה להזמנות למופע של דודו ומתן).

לדודו יש כבר שנים תוכנית שבועית ברדיו קול-רגע בצפון (''זכאי לשבת''). בכל יום שישי בין 8:00 ל- 10:00 בבוקר הוא מסכם את השבוע עם קטעים שכתב ועם השירים העבריים האהובים עליו.
ברדיו ניתן לשמוע את זה ב- 96fm, ומי שלא גר באיזור הצפון יכול לשמוע אותה גם באינטרנט www.96fm.co.il .

דבר נוסף - ''לעגוב על ארגוב'' יצא ככל הידוע לי על קסטות בלבד בסוף שנות ה-‏90 וחולק לחברים בקיבוץ דליה. אני בטוח שכמה מהם שמרו אותה. את העותק שהיה לי לקח לי מישהו בשנת 1999 ועדיין לא החזיר.

מקווה שעזרתי למעוניינים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו גם ברדיו [חדש]
אורי קציר   יום ה', 08/11/2007 שעה 0:07
בתגובה לערד
אתר אישי
תודה, ערד. אשתדל להאזין לתוכנית הרדיו ברשת.

הייתי שמח אם הקלטת הזו של דודו הייתה יכולה לצאת על גבי דיסק. זה היה הופך את כל החווייה לנעימה ולזמינה יותר. בלי קשר, אני מניח שיש עוד המון הקלטות ישנות של דודו שכדאי להוציא, אולי בקופסה מיוחדת. האם ידוע לך כיצד ניתן לקדם את זה?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו גם ברדיו [חדש]
הראל   יום א', 11/11/2007 שעה 23:44
בתגובה לערד
קודם כל אני ממש שמח שגיליתי עוד מעריצי דודו זכאי, חשבתי שכמעט רק אני. אני בן 37 מחיפה, אני ממש מעריץ את הזמר האדיר הזה, יש לו קול מדהים!! קול מיוחד ומלא בעומק, קול שרקם את שנות ילדותי עם כל הזכרונות, סיפור קטן: היתה לי חברה מקיבוץ דליה בשנת 1999 שדודו בודאי מכיר ואני התמוגגתי והתרגשתי לגלות שלילה אחד מי שפתח לי את שער הקיבוץ הוא דודו בעצמו בתורנות, חברתי שהיתה צעירה ממני בכ6 שנים לא הבינה ממה אני כל כך מתרגש וזה מתאים יותר להורים שלה, אחר כך היא כבר קנתה לי את דיסק האוסף, כל הזמן רציתי להגיע לשער כשהוא בתורנות עם פול ווליום עם אחד משיריו, טוב זה לא קרה אבל הייתי מתייצב תמיד בארועי הקיבוץ לשמוע אותו שר יחד עם בנו שגם ניגן. בקיצור בשבילי הוא מלך ואני מת לאמר לו אחרי שלא עשיתי את זה אז, אם מישהו מכיר מייל שלו אני ממש אשמח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו גם ברדיו [חדש]
אורי קציר   יום ג', 20/11/2007 שעה 12:24
בתגובה להראל
אתר אישי
מסכים לכל מילה. חבל שזמרים כאלה נמוגים כיום מהתודעה שלנו. כפי שכבר אמרתי, צריך להוציא קופסה של כמה דיסקים משיריו. הלוואי וחברת התקליטים שביא בעלת הזכויות למוסיקה הזו תעשה כן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מאוד נהניתי ממה שכתבת [חדש]
מיכאל   יום ה', 11/10/2007 שעה 16:37
הלוואי ודודו זכאי יחזור לשיר על הבמה או להלקיט או לפחות יוציא את אלבומיו מחדש. הלוואי. מיכאלי (מויקיפדיה)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
גילי   שבת, 26/01/2008 שעה 22:02
אין ספק, דודו זכאי הוא אחד הזמרים הטובים שהארץ הזאת הוציאה מקירבה, אבל גם אחד האניגמטים שבהם.
אולי סוד קיסמו הוא, גם בהתנהלותו האישית הצנועה והבלתי רהבתנית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום א', 27/01/2008 שעה 10:11
בתגובה לגילי
אתר אישי
ועל כך הוא משלם גם מחיר כבד - אלמוניות יחסית, לאחר שנים של הצלחה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
גילי   יום ב', 28/01/2008 שעה 17:25
בתגובה לאורי קציר
אני לא בטוח שהוא מצטער על כך. זה אופיו של האיש-צנוע, עניו ונחבא אל הכלים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זכאי לשבת [חדש]
ירון   יום ג', 29/01/2008 שעה 8:38
גם אני מעריץ של דודו. ורציתי לציין שמזה שנים דודו משדר ברדיו קול רגע (הרדיו האיזורי של עמק יזרעאל), מדי יום שישי בין 08:00 ל-‏10:00 את תוכניתו '' זכאי לשבת ''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

קולות מן העבר [חדש]
אלי - הר אדר   יום א', 17/02/2008 שעה 21:03 אתר אישי
הדבר הכי טוב שכותב יכול לצפות הוא להניע את הקוראים לעשות מעשה. כתבה זו הצליחה לגרום ללא מעט אנשים להזדהות ולהביא לשינוי.
מיכוון שאני גר רחוק יותר - שווה להביא את ההופעה לישוב שלי, ישוב שאוהב זמר עברי - ואם הוא יבוא כל הכרטיסים ימכרו - אלי
מישהי כתבה כי בזמן שהיא קראה את הכתבה היא שמעה את המוסיקה - מסכים עימה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ההופעה הבאה - ביום שישי הקרוב [חדש]
ערד   יום ב', 18/02/2008 שעה 1:02 אתר אישי
ההופעה הבאה של דודו במסגרת הסדרה ''שיר ליל שבת'' תתקיים ביום שישי הקרוב, 22.2.08 בחדר האוכל של קיבוץ משמר העמק. במוקד הפעם - שירים של יהונתן גפן ויהודית רביץ. עוד פרטים - בקישור הזה:
ערד חכים - עורך אתר מ.א. מגידו
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ההופעה הבאה - ביום שישי הקרוב [חדש]
אורי קציר   יום ב', 18/02/2008 שעה 8:50
בתגובה לערד
אתר אישי
תודה, ערד. כבר הזמנתי כרטיסים.

מישהו מצטרף?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ההופעה הבאה - ביום שישי הקרוב [חדש]
רחלי   יום ה', 21/02/2008 שעה 19:08
בתגובה לאורי קציר
אני אהיה שם :)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טעות קטנה במאמר גדול [חדש]
Pizmona.com   יום ב', 03/03/2008 שעה 1:05 אתר אישי
בכותרת התמונה :

''חייכי לי בשירים'', שכתב והלחין שייקה פייקוב .
רומטיקה ארצישראלית של פעם (מקור: דף המלים באלבום ''מישהו בא ואמר'')

ודרך אגב , השמועות מספרות על אוסף חדש בקרוב ...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טעות קטנה במאמר גדול [חדש]
אורי קציר   יום ב', 03/03/2008 שעה 7:46
בתגובה לPizmona.com
אתר אישי
תודה על התיקון. כנראה החלפתי עם שיר אחר.

לגבי השמועות - ובכן, הן כבר אינן שמועות. האלבום ''עוד שירים'' יצא לפני מספר שבועות, כולל הקלטות נוספות של דודו זכאי ואפשר להשיגו כאן:
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

קונצרט הצדעה בירושלים ומודיעין [חדש]
אלי   יום ה', 06/03/2008 שעה 17:28 אתר אישי
מיטל טרבלסי ודוד זכאי יחד עם הקמרטה הישראלית מבצעים מופע הצדעה בניצוח אבנר בירון
הארץ כתב על המופע - רמה שאין לה אלטרנטיבה

הסתדר לי במקום לנסוע לצפון או להביאת להר אדר
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מופע מס 4- שיר ליל שבת [חדש]
לירון זכאי   יום ד', 19/03/2008 שעה 23:34
המופע הבא בסדרה יערך ב- 25 באפריל, חג שני של פסח , ב- 21:30,באולם האזורי סמוך לקיבוץ עין השופט. המופע יוקדש ליוצרים יורם טהרלב ויוני רכטר. מחיר כרטיס 30 ש''ח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מופע מס 4- שיר ליל שבת [חדש]
דב   יום ה', 20/03/2008 שעה 23:57
בתגובה ללירון זכאי
הייתי הערב במופע של דודו זכאי עם הקאמרטה במודיעין.
הוא כרגיל וכמובן שר נפלא
השאיר הרבה טעם של עוד

כאדם דתי לא אוכל לראות אותו המופעים של ליל שבת

כיצד אפשר לשכנע לארגן כי יופיע המקומות כמו מודיעין וכו' באמצע השבוע ?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מופע מס 4- שיר ליל שבת [חדש]
אורי קציר   יום ו', 21/03/2008 שעה 1:40
בתגובה לדב
אתר אישי
הייתי באותה הופעה עצמה. מלבד העובדה שכתבתי את קטעי הקישור לסדרת ההופעות עם מיטל טרבלסי והקאמרטה, אין לי קשר עם דודו עצמו ועל לוח המופעים שלו אני לומד מהפרסומים.

מהידוע לי, דודו עובד כאיש שיווק במפעל בקיבוץ דליה. לפיכך, ההופעה בערבי מוסיקה היא עניין שאכן מתרחש, אך אינו שכיח ביותר. יתכן שאם יימצא מי שיארגן מסע הופעות לדודו זכאי פלוסלהקה מלווה, ניתן יהיה לצפות בו גם בימי חול או במוצ''שים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הופעה מעוררת השראה [חדש]
אלי   יום ו', 21/03/2008 שעה 16:31 אתר אישי
לשמחתי, אני אחד מבני המזל שיצא להם להיות בקונצרט של הקמרטה, דודו זכאי ומיטל טרבלסי. השילוב המוצלח של המקום: אולם הקונצרטים ימק''א בירושלים, אולם עם אקוסטיקה מושלמת. תזמורת: הקמרטה שבדרך כלל מנגנת מוסיקה קלאסית תזמורת מקצועית ולעילה שבדרך כלל רק הירושלמים נהנים ממנה. מעבד: עודד זהבי איש צנוע אך מוכשר בצורה יוצאת דופן. ושני זמרים דודו זכאי ומיטל טרבלסי.
לקט השירים שנבחר היה מוצלח, שירים שאנו מחוברים אליהם בנימי נפשנו, שירים עם עומק ורגישות. שירים שהמילים בו מרטיטיםוטעונים בעוצמה. דברי הקישור שנכתבו על ידי אורי (העורך של אפלטון) היו במקום: רגישים, קצרים ומעשירים. ההופעה עם תזמורת מלאה, קהל רב כשש מאות איש לפחות ושידור חי ריגשו את דודו. היה ניכר שזהו מעמד מיוחד בשבילו שלא היה רגיל אליו - אבל הקול היה ונשאר אותו קול קטיפתי וככל שהתקדמו השירים דודו נפתח יותר ויותר. העיבוד החדש של דודו זהבי והביצוע של דודו זכאי לשיר ''חלון לים התיכון'' היו מרגשים, המילים קיבלו עומק וצבע שלא היו בביצוע המקורי של יהודה פוליקר. דודו סחף את הקהל שהצטרף אליו פעם אחר בפעם. בכמה קלסיקות עם הגוון המיוחד בקולו הוא הצליח להחזיר אותי עשרות שנים לאחור.
מיטל טרבלסי יכולה להרשם כאחד הפיספוסים של המדינה. למיטל קול צלול, נקי שחודר פנימה דרך כל המחיצות. היא מבצעת מושלמת, מקצועים ששרה עם תזמורת באופן כלכך טבעי. הביצוע שלה לשיר '' הו רב חובל '' היה מושלם כצפוי ביצועים שלה לשירים לו יהי וברית עולם היהו מיוחדים ומרגשים. הביצוע שלה לשיר הליכה לקיסריה גרם לי למחנק בגרון. באולם היו מספר מקומות פנויים ונבצר ממני להבין את זה למעט בעיות של שיווק.
חברים שסחבתי איתי לקונצרט, מבלי לדעת למה הם עומדים להקשיב אפילו שכבר היינו באולם - הודו לי בחדווה.

הקונצרט בככללותו היה קונצרט מדהים, מעורר הרשאה שמצליח לקחת אותך למקום אחר. שילוב בין הגורמים לעיל יצר חויה כל כך מיוחדת שלא זוכים אליה באופן שוטף. בקונצרט של סלין דיון בלאס וגס עם תזמורת עלות כרטיס מגיעה לשלוש מאות דולר במקומות רגילים. הופעה כלכך מתוקתקת כלכך מושקעת משווקת במחיר של 20 דולר ועדין נשאר מקום - שמישהו יסביר לי איך.

לדעתי חייבת להימצא דרך להריץ קונצרט זה לסבב הופעות חוזר ונשנה ברחבי הארץ, לתזמורת הוא יעשיר את הקופה המצומקת ולקהל הוא יתרום ויעשיר את נפשו. אני אשמח לשמוע אותו שוב.

כל הכבוד לכל מי שהרים את הקונצרט - אנו רוצים הדרן
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו זכאי-גדול [חדש]
יעקב   יום א', 06/04/2008 שעה 16:26
ביום שבת האחרון 5.4.08 הופיע דודו זכאי עם בנו בבית רוטשילד בחיפה. הופעה מרשימה,ייחודית ובעלת רמה הן של דודו והן מהצד התרבותי. שירים של אלעד ושני שירים של סשה ארגוב היו פנטסטים. המופע נסתיים בטעם של עוד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שיעשה קמבאק [חדש]
א.ש.   יום ב', 07/04/2008 שעה 19:23
יום אחד בשנת 2008 שמעתי את קולו של דודו זכאי ברדיו.
פתאום חזרו להם ימי ילדותי, דודו זכאי, לאן הוא נעלם?
מדוע לא שומעים את קולו יותר.
קאמבאק יהיה מאד נחמד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ענקים [חדש]
אורליאנה   יום א', 13/04/2008 שעה 16:55
כשמקשיבים לדודו זכאי ולא פחות ממנו לעוזי מאירי (זוכרים?) - מבינים עד כמה התדרדרנו....תראו מי היום האלילים של הילדים שלנו - שומעים פירוטכניקה במקום להקשיב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לוח מופעים [חדש]
אורליאנה   יום א', 13/04/2008 שעה 17:04
היכן אני מוצאת מראש לוח מופעים של דודו זכאי?
תודה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לוח מופעים [חדש]
אורי קציר   יום ג', 15/04/2008 שעה 10:22
בתגובה לאורליאנה
אתר אישי
בבקשה:

[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לוח מופעים [חדש]
ערן   יום ב', 23/06/2008 שעה 0:57
בתגובה לאורליאנה
המופע הבא: יום ו' 27 ליוני 09:30 באולם בקיבוץ הזורע
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו זכאי [חדש]
יוסי   שבת, 24/05/2008 שעה 18:09
קולו לא השתנה גם בגילו העכשווי
ראיתי את הופעתו כעת בYUO TUBE ולא זיהיתיו

איפה הימים ....

גילי אגב 39
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זמר מעולה [חדש]
מעריץ   שבת, 28/06/2008 שעה 20:05
ראיתי הופעה שלו ב 27.6.2008 בקיבוץ הזורע.
הופעה מעולה.
ממליץ.
מה לגבי הופעה עם חומרים שלו?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זמר מעולה [חדש]
אורי קציר   יום א', 29/06/2008 שעה 14:14
בתגובה למעריץ
אתר אישי
גם אני הייתי בהופעה הזו. אגב, בתי בת הארבע ביקשה מאוד להגיע לאותה הופעה, ואחרי שנעתרנו לה היא הצליחה להחזיק מעמד במשך כל זמן האירוע ואף שרה בהתלהבות את ''פגישה לאין קץ'', את ''ליל חניה'' ואת ''אני חולם על נעמי''. דומני שהיא הייתה הילדה היחידה בקהל, בוודאי בגיל הצעיר הזה.

לגבי הופעה של דודו זכאי עם חומרים שלו - אכן, עניין ראוי ביותר. דומני שיש להפנות את השאלה הזו אל האיש עצמו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אלבום נוסף-דוד זכאי-עוד שירים [חדש]
מעריץ   יום ג', 01/07/2008 שעה 14:38
מומלץ!!!!!!!!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תודה על מאמר נפלא [חדש]
ניר, בן 34   יום ג', 12/08/2008 שעה 15:37
אני אוהב את דודו זכאי מאד. הקול שלו נפלא, השירים מדהימים (חייכי לי בשירים הוא כנראה השיר הישראלי האהוב עלי). פשוט יוצר וזמר נפלא, שהייתי שמח גם לראות אותו מופיע וגם אם היה מוציא חומר חדש.

תודה רבה על מאמר נפלא ומעורר נוסטלגיה והתרגשות. מכל הלב - תודה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לוח מופעי ''זיר ליל שבת'' לעונה הקרובה [חדש]
ערד   יום ד', 17/09/2008 שעה 16:54 אתר אישי
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תיקון: ''שיר ליל שבת'' [חדש]
ערד   יום ד', 17/09/2008 שעה 16:55
בתגובה לערד
אתר אישי
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מופע זמר של דודו ומתן זכאי ב-‏31/10/08 [חדש]
לירון   שבת, 25/10/2008 שעה 21:36
המופע הראשון לעונה בסדרת ''שיר ליל שבת'' יתקיים ביום ו, 31/10/2008 בשעה 21:30 באולם המופעים בעין השופט. הערב יוקדש ליצירתם של נתן יונתן וצביקה פיק. טלפון להזמנת כרטיסים:9598506, עלות כרטיס 40 ש''ח. מומלץ מאוד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

היי [חדש]
חסוי   יום ב', 15/12/2008 שעה 15:04
היי אני רוצה קורות על אברהם זיגמן איזה איפה יש אתר על מקורותי ושירו אלעד ירד אלהירדן
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

היי [חדש]
יעקב   יום ה', 18/12/2008 שעה 7:24
בתגובה לחסוי
חיפאי במקור,היום ירושלמי.תשואות ראשונות היה מסלול טרום צבאי-להקת הצנחנים.גשם ראשון השיר הראשון שפורסם.אלעד שהיה בנו של שייקה אופיר הוא הנושא לשיר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו מס' 1 [חדש]
בת 20 פלוס   יום ד', 28/01/2009 שעה 23:45
דודו זכאי הוא הזמר הכי מדהים ומרגש שאני מכירה
הפשטות הקיבוצניקית
הקול הרך, המרגיע והמלטף
השירים היפים..
הגעגוע...
אומנם אני צעירה, אבל חיה את ''ארץ ישראל הישנה והטובה''
דרכו.
הוא מופיע גם השנה. האולמות גדושים...
הערב הבא 27/3 שירי לאה גולדברג+יאיר רוזנבלום
לא יכולה לחכות
לא מפספסת אף ערב שכזה, שמבחינתי הוא אושר עילאי וטהור

דודו זכאי.... פשוט תודה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו מס' 1 [חדש]
איפה ההופעה תהיה????   יום ה', 12/02/2009 שעה 6:52
בתגובה לבת 20 פלוס
איפה תהיה ההופעה במרץ?
ממממאאאאאדדדד אשמח לדעת (ולבוא)!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו, זכאי! דינוזאור צעיר [חדש]
רמי דקל   יום ג', 14/04/2009 שעה 19:06
דודו זכאי צעיר לנצח,תמיד מרגש בשיריו
השר מזימרת נופי ארצנו, משירי אבות המזון,
הייתי מכנה אותו תמנון הבורר שירים יפים ובאייכות.
כל ערב זמר שלו ממש חגיגה לאזניים
ולחסידי הזמר העיברי אכסנייה באזניים ממוצא פיו.הללויה!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הבהרה [חדש]
שושנה שוייצר   יום ג', 28/04/2009 שעה 15:14
אודה למי שיוכל לחזור אלי באי מייל ולהבהיר לי אם אלעד בנו של אופיר אכן נהרג או שרק על השם נכתב השיר
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הבהרה [חדש]
יעקב   יום ב', 08/06/2009 שעה 7:29
בתגובה לשושנה שוייצר
אלעד חי ונושם.חי בארצות הברית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הבהרה [חדש]
יעקב   יום ד', 07/10/2009 שעה 10:58
בתגובה לשושנה שוייצר
אלעד מתוך אלעד ירד אל הירדן הוא בנו של שייקה אופיר,ולא אחר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אלמוני   יום ו', 25/09/2009 שעה 7:55
מתגעגעים לדודו זכאי לשירה המקסימה הרגועה והכי ישראלית
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

געגועים עזים!!!!! [חדש]
בת שלושים וארבע   יום ג', 19/01/2010 שעה 20:46
געגועים עזים תוקפים אותי למקרא השורות האלו!!!

דודו זכאי הוא הזמר הכי מרגש ששמעתי! כאשר אני שומעת שוב את השירים, אני פשוט מתרגשת!!!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו זכאי [חדש]
רועי   יום ה', 25/03/2010 שעה 11:50
הוא הופיע לפני כמה זמן בתוכנית ''כך היה'' בערוץ הראשון.
זו הייתה תוכנית מעניינת עם קליפים שהשירים שלהם, כנראה,
אבדו - כלומר לא הוקלטו ונשמרו על תקליטים.
זכור שם קליפ שבו הוא ''מתאהב'', בבובת חלון ראווה שהוא יוצר.
נזכרתי בו כיום פעם נוספת, כשגבי גזית ראיין בתוכניתו את אימו, שהיא עדיין בקבוץ עין השופט, שלפי הפרטים צריכה להיות בת 97.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו זכאי [חדש]
אור איזנברג   יום ה', 24/06/2010 שעה 13:31
אני חייב להגיד לכם שלא רק אנשים מבוגרים יחסית בני 20 או 30 שומעים את שיריו.אני ילד בין 14 ואני שומע את שיריו מידי פעם בימי שבת ברדיו ויש לי גם על המחשב כמה שירים. הזמר הזה הוא אחד הזמרים הגדולים שהיו לנו פה לדעתי והרבה זמרים מזרחיים מגעילים יכולים ללמוד ממנו ולא רק ממנו. אלא מזמרים כמו יהורם גאון או אריק אינשטיין או מחווה אלברשטיין או מלהקות כמו הכל עובר חביבי או מלהקת פיקוד צפון.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

דודו זכאי [חדש]
אורי קציר   שבת, 26/06/2010 שעה 23:59
בתגובה לאור איזנברג
אתר אישי
מסכים לכל מילה שלך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מקומות רגעים אנשים [חדש]
יעקב   יום ד', 17/08/2011 שעה 12:56
שיר חדש ,לאורך שנים .שיר מעולה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מאמר יפה ומהנה - תודה [חדש]
רגב פורת   יום ב', 02/01/2012 שעה 16:25
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כיצד יוצרים קשר עם דודו זכאי עצמו? [חדש]
אורי קליין   יום ב', 30/04/2012 שעה 14:40
כל מילה של שבח שקראתי לעיל על דודו זכאי מקובלת עלי מהחל ועד כלה. ובנוסף זכיתי להיות בילדותי הרכה באותו פעוטון עם דודו בעין השופט. אני זקוק למספר טלפון או כתובת דוא''ל כדי ליצור קשר עם דודו. העניין אינו נוסטלגי אלא דווקא מיזם מזמורי לעתיד. אני אורי קליין וטלפוני 0577639691. מדובר בשירים מולחנים בטעם שנות הששים שטרם בוצעו בפומבי. תודה על העזרה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

פרס ישראל [חדש]
גדי   יום ה', 01/11/2012 שעה 8:28
הבקר חיפשתי ביוטיוב שירים של דודו זכאי והגעתי גם לרשימה הזו, תודה.
דודו חייב לחזור לקידמת הבימה,כל שיר הוא חוויה של ילדות טבע ישראלית, צריכים אותו כל כך, אנחנו, הילדים ועוד הרבה דורות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]  

מאמר אורח | צור קשר | על האתר | חזור לעמוד הראשי | קישורים | תנאי שימוש | אקסטרה | תיק העיתונות של אפלטון
RSS | כל הדיונים המתמשכים | ספר אורחים | עזרה טכנית | לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה | מקלדת וירטואלית | ארכיון | חפש באתר
האתר עוצב ע״י עופר ליכטמן
כל הזכויות שמורות לאורי קציר ©