בלוגרים בוחרים נשיא
יום ג', 30/01/2007 שעה 12:04
בורסת השמות הנשיאותיים בעידן פוסט-קצב עולה כפורחת. שני המועמדים הרשמיים הם, לפי שעה, הח''כים רובי ריבלין (ליכוד) וקולט אביטל (עבודה). הח''כ הנצחי שמעון פרס (קדימה) - שהחל לכהן במוסד זה כאשר נשיא המדינה היה יצחק בן-צבי - נחשב למי שבסופו של דבר יציג את מועמדותו, אף שזו אינה רשמית עדיין. מועמדים נוספים הוזכרו בחודשים האחרונים שוב ושוב. ובכן, אני מזמין כאן כל בלוגר ובלוגרית לבחור במועמד המועמד עליהם. בחירה זו אמנם אין לה משמעות פוליטית רבה (אדם זקוק לתמיכתם של עשרה ח''כים לפחות כדי להבטיח את הבאת מועמדותו להצבעה במליאת הכנסת), אבל היא מרתקת כשלעצמה ודומני שיש בה לומר הרבה על עולמם ומגוון דעותיהם של הכותבים ברשת. ברשותכם, אגב, בחרתי לעטר את הטקסט המוביל למאמר זה בתמונתו של נשיא אחר, מעידן אחר - וכך גם את המאמר עצמומשה קצב גמור. מחוסל. למי שעוד היה ספק בכך, באו היממות האחרונות והוכיחו סופית. ההתקפה החריפה שלו על התקשורת, המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה הפכה את העניין לסופי ומוחלט. החלטת ועדת הכנסת לקבל את בקשתו של קצב ולהכריז על שנבצר ממנו למלא את תפקידו גם אם הוא ממשיך לכהן בו פורמאלית, הטביעה חותמת רשמית. קצב גמור, ושתי השאלות היחידות שעומדות עתה על הפרק הן מתי יפרוש רשמית ומי יהיה מחליפו בתפקיד.

ימים אחרים, דמויות אחרות. מימין: אלברט איינשטיין, המדען הדגול שדחה את הצעת בן גוריון להתמנות לנשיא המדינה; משמאל, חיים ויצמן, ממייסדי התנועה הצינוית, לימים הנשיא הראשון של מדינת ישראל (מקור תמונה)


השאלה הראשונה היא דווקא הפחות מעניינת. קצב עצמו הבהיר כי לאחר שיוגש נגדו כתב אישום לא יישאר שנייה אחת נוספת במשכן נשיאי ישראל. בין הודעת היועץ המשפטי לממשלה על הכוונה להגיש כתב אישום לבין הגשתו בפועל יעברו, אני מניח, כמה חודשים טובים. מה שאומר שקצב יתפטר, קרוב לוודאי, לא מוקדם יותר מחודש מרץ. בתקופת הביניים שבין ההכרזה על נבצרותו לבין בחירתו של נשיא חדש תחתיו תכהן יו''ר הכנסת, דליה איציק, כממלאת מקומו.

שמות של מועמדים לנשיאות הועלו בחודשים האחרונים אינספור פעמים. אני עצמי הצעתי מועמד משלי כבר לפני זמן רב ואני עדיין עומד מאחורי מועמדות זו, אבל אני מניח שקיימים עדיין לא מעט מועמדים ראויים נוספים. מאחר ובחירת נשיא אינה מחייבת, בהכרח, שהמועמד יהיה אדם בעל קריירה פוליטית פעילה ועכשווית, חשבתי שכדאי יהיה לברר מהי העדפתם של הבלוגרים בנוגע לשאלה זו. למעשה, כבר התקיים כאן פעם משאל דומה, כאשר בלוגרים דיווחו כאן ביום הבחירות לכנסת על העדפותיהם המפלגתיות. התוצאה שהתקבלה אז לא שיקפה, כמובן, את ההצבעה הכללית (שיקוף אמיתי משמעותו היה בחירה של עמיר פרץ לראשות הממשלה ושל סיעת עבודה בגודל של מעל חמישים מנדטים), אבל הייתה מרתקת כשלעצמה.

ובכן, כל בלוגר ובלוגרית מוזמנים להודיע כאן לגבי העדפתם לכהונת הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. ואלה הכללים: על הבלוגר להזדהות, אם לא בשמם המלא לפחות בכתובת הבלוג שהוא מנהל; על הבלוגר לנקוב בשם של מועמד אחד בלבד ולנמק בקצרה את בחירתו; אם הודיע על כך בפוסט בבלוג, הוא מוזמן לקשר אליו ישירות. אני, מצידי, אעדכן כל אמירה בטבלה מרכזית אחת. בסופו של תהליך ייווצר כאן, כך אני מקווה, מבחר ראוי של בלוגרים ושל מועמדים לנשיאות.המועמד לנשיאות בלוגרים תומכים בכמה מילים

אלי עמיר אורי קציר ''יש לו דעות ברורות ביותר על החיים ומאחוריו אף שנים ארוכות של מעורבות פוליטית (בתנועת העבודה). אבל ייחודו הוא בפעילותו התרבותית. הוא אחד המספרים המוכשרים ביותר שקמו לנו וכל ספר חדש שלו הוא חגיגה. הוא מחובר בעבותות תרבותיים בלתי ניתנים לביתוק למקורותיו התרבותיים בתאווה גם מהמאגר התרבותי האירופי. הוא ניחן בלשון עשירה ובאוצר דימויים רחב וכל עלילותיו עוסקות במפגשי התרבויות שבין אשכנזים לספרדים ובין יהודים לערבים. יצירותיו מתורגמות לשפות זרות וזוכות לביקורות נלהבות, כמי שמצליחות לשקף מציאות ישראלית מורכבת, רווית לבטים ומשברים, בחן בלתי מצוי. גם פעילות קהילתית לא זרה לו...עד היום הוא מסתובב בבתי ספר, מרצה ומלמד, מטיף בלתי נלאה לדו-קיום תרבותי ולישראליות אחת משותפת''.
שמעון פרס שרית פרקול ''שמעון פרס, יאללה, אנחנו כנראה סופסוף בשלים לנשיא כמוך''.
שמעון פרס יואב לוי ''אני חושב שאם יש מישהו שראוי, שלמענו יישאר מוסד הנשיאות חי וקיים, אזיי המדובר הוא אך ורק בשמעון פרס. כל התכונות הנדרשות מנשיא ייצוגי, קיימות בשמעון פרס, וזו תהיה ההזדמנות לקבלו כאיש שקל להזדהות איתו, ושלא כל כך קשה לאהוב אותו''.
רלף קליין רן רימון ''בהתחלה זה נשמע הזוי אבל כבר ברור שצריך לנתק נשיאות מפוליטיקה...רלף קליין הוא חתן פרס ישראל, הראה המון אנושיות במלחמה בסרטן, ויש בו משהו שעוד לא ראינו אצל נשיא''.
אהוד בנאי אורן צור ''אהוד בנאי מייצג בעיניי את המאחד בין הרבה מאוד חלקים של ישראליות, יש לו אמירה והוא לא בא מקרב איזה ממסד פוליטי. בניגוד לנשיאים קודמים - הוא באמת יודע לדפוק הופעה''.
שמעון פרס חלי גולדנברג ''יהיה מכובד, טכסי, תרבותי, יצוגי - האיש יצליח אני משוכנעת להזיז דברים לכיוון הסכמי שלום, כלכלה, נגב, גליל וכל מה שיעלה על דעתו - נטיותיו הבחשניות ירגעו. הוא יקבל את כל הכבוד שהוא כמה אליו - ושנותיו הארוכות בחיי המדינה הזו יסתיימו בשלווה וכבוד כפי שמגיע לו, עם כל הבקורת''.
אהוד בנאי הצועד בנעליו ''הרעיון של אהוד בנאי לא רע, בתנאי שהוא יוכל להמשיך בפעילות מוסיקלית''.
שמעון פרס דבורית שרגל ''כי הגיע הזמן, וכי הוא מחובר לכאן ולעכשיו''.
רובי ריבלין יצחק שפי ''הכי מתאים, הכי אמיתי''.
לובה אליאב שוקי גלילי ''לא פחות מבוגר ומנוסה משמעון פרס, אבל בעל דימוי ציבורי הגון, מפוכח וחברתי יותר משלו. לא מהווה סמרטוט אדום לחצי ממדינת ישראל''.
תמר גוז'נסקי שרון אינדיגו וגנר (זו ש) ''הייתי רוצה לראות את תמר גוז'נסקי בתפקיד''.
גילה אלמגור רועי דלח ''גם אישה, גם ייצוגית, גם לא-פוליטיקאית, גם נבונה ומוכשרת, גם בעלת עמדות ערכיות ברורות במגוון נושאים, ובעיקר אישה נפלאה שהביאה לנו מספיק כבוד כשחקנית, ותדע לשחק טוב יותר מכל מועמד אחר אף את התפקיד המכובד שמי ששיחקו לאחרונה הפך את ההצגה כולה לטרגדיה''.
אהרון צ'חנובר תראזימאכוס ''חתן פרס נובל, מדען, לא איש פוליטיקה, בעל חזון למדינה, מורה מוערך, אין איש שיש לו דבר מה רע לאמר עליו''.
קולט אביטל אלכסנדר מאן ''קולט אביטל היא המועמדת הריאלית העדיפה עליי, שכן יש לה ידע ונסיון בינלאומי''.
אלי עמיר שושי ג. ''אני רוצה נשיא צנוע וחם ושיהיה בעל שאר-רוח. לובה אליאב...''.
עמיר פרץ נינה ''הוא מזרחי, הוא מהפריפריה, הוא טיפוס עממי שיודע גם להיות ייצוגי ונפוח, בתאורה נכונה (וללא השפם) הוא נראה כמו אישה (בתשובה לכל אלה שרוצים אישה בתפקיד), וככל הנראה זאת תהיה האפשרות היחידה להעיף אותו ממשרד הביטחון ומהפוליטיקה הישראלית בכלל''.
דבורה הורביץ אבא'לה ''כי אחרי נשיא שהסתבך בפרשת הטרדות ואונס, צריך נשיאה שהקדישה את כל חייה למען ילדים נפגעי התעללות מינית''.
מאיר בוזגלו רן בר-יעקב ''ד''ר מאיר בוזגלו הוא מרצה לפילוסופיה של המתמטיקה באוניברסיטה העברית. מורה ופעיל חברתי ומצא דרך ללמד מתמטיקה בני נוער שהמערכת הגדירה אותם כחסרי סיכוי...הוגה מקורי בתחום הפילוסופיה של היהדות (מבקש להגדיר את מושג ה''מסורתיות'' כישות שאינה מוגדרת רק כמה שהיא לא - לא חילוניות ולא דתיות). איש ספר, איש שיחה מרתק, בעל קשרים לכל רבדי החברה הישראלית. אחד הבודדים ששוחה כבן-בית הן בפילוסופיה מערבית והן בפיוטי יהדות מרוקו. בעל פעילות ציבורתי ענפה (קרן אבי-חי, מועצת התרבות, חבר ועדה מייעצת למשרד החינוך ועוד). וחוץ מזה הוא גם גבר יפה-תואר, לא?''
אהרון צ'חנובר אורית לביא ''בנוסף לסיבות הטובות שצוינו לעיל, אני זוקפת לזכותו את הדגשת חשיבותם של מדעי הרוח. בראיונות שהוא העניק, הוא הדגיש כי כדי להיות מדען מצטיין, נדרש אופק תרבותי רחב (שאינו קיים היום בקרב הסטודנטים בהם הוא פוגש). בתקופה בה מעמדם של מדעי הרוח נשחק, נדיר לשמוע איש מדע מהולל המייחס משקל כה רב למטען התרבותי-רוחני''.
סיכום ביניים: שמעון פרס - 4 קולות; אהוד בנאי, אהרון צ'חנובר ולובה אליאב - 2 קולות כ''א; רלף קליין, אלי עמיר, קולט אביטל, תמר גוז'נסקי, רובי ריבלין, עמיר פרץ, דבורה הורביץ, מאיר בוזגלו וגילה אלמגור - קול אחד כ''א.


[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
Not a blogger [חדש]
David   יום ה', 25/01/2007 שעה 23:59
I am not a blogger but this is not an actual vote either. I think it would be nice to not vote for any candidate for a year or two after Katzav resigns and see if the state of Israel can somehow pull through without spending 25 million NIS a year for the privilege of manning this key position. After all, we do pride ourselves on our abilities to face predicaments with a mix of creative thinking and healthy humor. Maybe we can find a way to make do. If not, Peres will still be there to lead us out of the darkness before our president-less state falls to pieces.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

Not a blogger [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 10:43
בתגובה לDavid
אתר אישי
לדשעתי יש חשיבות גם לסמליות. במדינה שאוהבת כל כך להתפרק מסמליה בשם הערכים האוניברסליים, אני מאמין שיש חשיבות גם לדמות שבמשך שבע שנים בלתי-מפלגתיות תנסה להגיע לציבורים רחבים ותהווה אמת מידה להתנהגות ציבורית ערכית. יש חשיבות, לטעמי, גם לכך שהציבור הישראלי (אמנם באמצעות הכנסת) יוכל להביע את הערכתו למי שתרם משהו לחברה כאן - ולאו דווקא באמצעות אקט חד-פעמי נוסח מתן פרס ישראל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

נדמה לי [חדש]
אלעד יאיר   יום ו', 26/01/2007 שעה 0:25 אתר אישי
שאם נבחר אדם ראוי, יהיה זה עבורו עוול גדול להיות נשיא...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

נדמה לי [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 0:32
בתגובה לאלעד יאיר
אתר אישי
ויש לך מועמד כלשהו משלך, אלעד?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הבחירה שלי [חדש]
ג'ואב   יום ו', 26/01/2007 שעה 0:31 אתר אישי
אני חושב שאם יש מישהו שראוי, שלמענו יישאר מוסד הנשיאות חי וקיים, אזיי המדובר הוא אך ורק בשמעון פרס. כל התכונות הנדרשות מנשיא ייצוגי, קיימות בשמעון פרס, וזו תהיה ההזדמנות לקבלו כאיש שקל להזדהות איתו, ושלא כל כך קשה לאהוב אותו.
אני בטוח שאם היו בחירות לתפקיד בקרב כל אזרחי ישראל, שמעון פרס, לשם שינוי, היה מנצח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יש לי רעיון מקורי [חדש]
רן   יום ו', 26/01/2007 שעה 0:39 אתר אישי
רעיון מקורי שאני עוד לא רואה את עצמי כותב עליו פוסט שלם. ראלף קליין. באמת, בהתחלה זה נשמע הזוי אבל כבר ברור שצריך לנתק נשיאות מפוליטיקה.

אלי עמיר זה יופי של רעיון (והסופר האהוב עלי) אבל הצעת את זה קודם. ראלף קליין הוא חתן פרס ישראל, הראה המון אנושיות במלחמה בסרטן, ויש בו משהו שעוד לא ראינו אצל נשיא.

כיוון שגם ככה לא יקשיבו לנו, אני את הרעיון שלי זרקתי לאוויר
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהוד בנאי [חדש]
אורן   יום ו', 26/01/2007 שעה 0:42
זה לא משהו מנומק עם הרבה מחשבה מאחוריו אבל אהוד בנאי מייצג בעיניי את המאחד בין הרבה מאוד חלקים של ישראליות, יש לו אמירה והוא לא בא מקרב איזה ממסד פוליטי. בניגוד לנשיאים קודמים - הוא באמת יודע לדפוק הופעה. אנ יכול להציע אותו כי אין שום סיכוי שבעולם שזה באמת יקרה.

ובפראפרזה על מרק טווין/גראוצ'ו מרקס - אני לא הייתי מקבל שום נשיא שמציע את עצמו לבחירה (ע''ע שימון פרס).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהוד בנאי [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 0:45
בתגובה לאורן
אתר אישי
אורן, האם אתה בלוגר? אם כן, התוכל לקשר בלוג שלך?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהוד בנאי [חדש]
אורן   יום ו', 26/01/2007 שעה 1:04
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אופס. קודם ברח הקישור.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהוד בנאי [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 1:23
בתגובה לאורן
אתר אישי
אורח נכבד שכמוך שישכח את הקישור? תתבייש...:))

והבחירה שלך מקורית בהחלט. מצוין.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהוד בנאי [חדש]
גלעד   יום ו', 26/01/2007 שעה 4:37
בתגובה לאורן
איוז בחירה גאונית.

אהוד בנאי הוא ישראלי בכל בכל רמ''ח אבריו. מרגיש נוח בתרבות המזרח והמערב, מכבד את הדת,המסורת ואת המיעוטים, מכיר את החברה הישראלית על מצוקותיה ועוולותיה. הוא אנושי אמיתי,ומקרין טוב לב בסיסי.זהו אהוד שפרש לחודשים ארוכים של רעיית צאן, אהוד שחזר למקורות, אהוד בנאי מעורר בי תחושות של קרוב משפחה אהוב. אישיות ענקית וצנועה מאוד.

רק שהוא איש פרטי מאוד, עניו וחף מכל רדיפת כבוד ושררה. אני מטיל ספק בהסכמתו לשאת בתפקיד כזה, ואם זה יגרום לעיכוב של אפילו אלבום אחד שלו, יצא שכרנו בהפסדנו....

שאפו על הבחירה. לכמה דקות, הצלחת לגרום לי לדמיין את מדינת ישראל עם הנשיא אהוד בנאי - ואיזה חיוך רחב התפשט לי על הפנים !

הערת ביניים - כל מי שיכול - לא לפספס את ההופעה שלו שרצה בימים אלו. רק מי שהיה יכול לדעת כמה היא באמת טובה. ומרוממת רוח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
סורנטו   יום ו', 26/01/2007 שעה 3:13
אני מציע שאחד מחתני פרס הנובל , יש כמדומני ארבעה כהנמן, הרשקו צ'חנובר ועוד אחד שלבושתי שכחתי. העיקר שלא יהיה פוליטיקאי.
אלי עמיר או עמוס עוז יכלו להיות מועמדים הבעיה ששניהם נגועים בפוליטיקה ולכן יהיו במחלוקת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

החתן הרביעי [חדש]
גלעד   יום ו', 26/01/2007 שעה 7:24
בתגובה לסורנטו
כוונתך לפרופ' ישראל אומן, הזוכה האחרון בפרס נובל לכלכלה.

והוא דווקא מזוהה פוליטית. לא נראה שמי מהם זקוק לכבוד ולשררת הנשיאות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

החתן הרביעי [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 8:03
בתגובה לגלעד
אתר אישי
זה רעיון מצוין, סורנטו, אבל אני לא בטוח שמספיק. מבחינתי, התנאי של אי-מעורבות פוליטית אינו הכרחי. ויצמן, בן צבי, שז''ר, קציר, נבון והרצוג היו כולם מעורבים פוליטית בחיי הציבור ומזוהים מפלגתית - וזה לא הפך אותם לנשיאים פחות טובים. נשיא טוב אינו נמדד בהיותו חף מפעילות פוליטית אלא ביכולתו לנקוט עמדה מוסרית בסוגיות קשות ולגשר בין חלקים בציבוריות המצויים בניגוד מתמיד.

וגלעד צודק: אומן מזוהה עם הימין (התנגדו בחריפות להתנתקות ולמהלכים ותרניים נוספים של ממשלות שרון ואולמרט).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

החתן הרביעי [חדש]
סורנטו   יום ו', 26/01/2007 שעה 14:43
בתגובה לגלעד
זה כל העניין שנשיאות זה לא שררה אלא סמל, כמו מלכת אנגליה. הנשיא צריך להשתתף בטקסים, הסברה ולהוות אוזן קשבת לאזרחים. הוא אמור לכתוב מאמרי הגות על חזונה דרכה ועתידה של המדינה ולא להתעסק במי יהיה נציג תנועת העבודה מראש העין. הוא אמור למלא את התושבים בגאווה שזה נשיאנו. ראו מקרה הודו שבה הנשיא הוא מדען.
אני הייתי מצפה שיתעלה מעל למחלוקות הנוכחיות ולא יתעסק בכל שאלה קטנונית כמו למשל ויצמאן השני. לא איש צבא, פוליטיקאי או עסקן פוליטי, קצנו כבר באלה.

אבל זה אולי ויכוח אחר - מהי דמותו של הנשיא ומקומו למאמר אחר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

החתן הרביעי [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 17:17
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
מסכים איתך, סורנטו. התוכן שאתה רוצה לצקת למוסד הזה הוא נכון וראוי. אבל המשמעות היא שיהיה לו המשך ושהוא לא יבוטל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אריה לובה אליאב [חדש]
אילן   יום ו', 26/01/2007 שעה 8:43
כן, אולי זה כבר מאוחר מדי - בכ''ז הוא כבר לא צעיר (אם כי הוא לא מבוגר מפרס, ויש לו אותן אנרגיות) - אבל זה עדיין אחד מדור החולמים והבונים, אדם ללא רבב, בעל השקפת עולם ציונית ''פתוחה'' ולא מסתגרת, מי שיכול להחזיר לנו קצת מהתום שאבד.
הוא גם קצת יצחק בן צבי בעממיותו,גם קצת שז''ר ביצירתיותו (ואפילו קצת אפרים קציר במבטאו...). והוא בעיקר דמות חינוכית, במלוא מובן המילה.
אני מניח שלגילי יש קשר לבחירת האופציה הזו - אהוד בנאי למשל, שבהחלט גם כן ראוי מבחינתי (הוא מסמל לדעתי סוג של ישראלי-יהודי מזן חדש, קרוב גם למסורת היהודית וגם לאדם באשר הוא אדם, גם הוא ציוני ''פתוח'' - הוא בסה''כ בן גילי, ואני פשוט לא מסוגל לדמיין אדם כל כך צעיר (!!??!!) בתפקיד הסמלי הזה.
ואני בכלל לא מדבר על ה''בונוס'' הנוסף שנקבל אם וכאשר לובה אליאב יעבור את פרס בסיבוב - ולו רק בשביל האפקט הקומי והאבסורדי הזה זה שווה מבחינתי.....
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
חלי גולדנברג   יום ו', 26/01/2007 שעה 8:49 אתר אישי
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 8:49
בתגובה לחלי גולדנברג
אתר אישי
חלי? יש בחירה כלשהי?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
חלי גולדנברג   יום ו', 26/01/2007 שעה 8:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני מאד רוצה ששמעון פרס יהיה נשיא - רציתי כבר בפעם הקודמת :)

יהיה מכובד, טכסי, תרבותי, יצוגי - האיש יצליח אני משוכנעת להזיז דברים לכיוון הסכמי שלום, כלכלה, נגב, גליל וכל מה שיעלה על דעתו -
נטיותיו הבחשניות ירגעו. הוא יקבל את כל הכבוד שהוא כמה אליו - ושנותיו הארוכות בחיי המדינה הזו יסתיימו בשלווה וכבוד כפי שמגיע לו, עם כל הבקורת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הצועד בנעליו [חדש]
ומה עם ביטול הנשיאות? אולי זאת   יום ו', 26/01/2007 שעה 9:10 אתר אישי
ההזדמנות?

ואם לא, הרעיון של אהוד בנאי לא רע, בתנאי שהוא יוכל להמשיך בפעילות מוסיקלית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

סליחה, החלפתי שם וכותרת [חדש]
הצועד בנעליו   יום ו', 26/01/2007 שעה 9:11
בתגובה לומה עם ביטול הנשיאות? אולי זאת
אתר אישי
פרוידיאנית?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תפקיד מיותר [חדש]
שקדיה   יום ו', 26/01/2007 שעה 10:29 אתר אישי
שעולה הרבה יותר מדי למשלמי המיסים.
אם היה מדובר בכיבודו של אדם חשוב - כפי שהיה בשנותיה הראשונות של המדינה, עוד הייתה לזה הצדקה כלשהי. אבל היום? אני לא מוצאת סיבה להמשיך ולממן את מעמדם של פוליטיקאים כושלים או כאלה שעבר זמנם. חימום בתי קשישים חשוב בעיני אלפי מונים ממימון עורכי דינו של קצב, או תחזוקת ''בית אבות'' יוקרתי בו יוכל פרס להזדקן בכבוד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תפקיד מיותר [חדש]
אילן   יום ו', 26/01/2007 שעה 13:45
בתגובה לשקדיה
מסכים לגמרי, ואני בטוח שארקדי גאידמק ישמח לרכוש את בית הנשיא, ולשחרר אותנו מההוצאות הכרוכות באחזקתו.
אין שום תפקיד ייצוגי של הנשיא שאי אפשר לתת אותו (כמו בימי נבצרותו...) ליו''ר הכנסת או לזקן הח''כים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
Velvet   יום ו', 26/01/2007 שעה 10:41 אתר אישי
אופציה ראשונה - ביטול המוסד ואיחודותו עם הרה''מיות
אופציה שנייה - שמעון פרס, כי הגיע הזמן, וכי הוא מחובר לכאן ולעכשיו.
אופציה שלישית - קולט אביטל. אם כבר נשיא, לו תהה זו אישה.
מי יודע, ציפי לבני תהיה רה''מ, הנשיאה אישה, דרושות עוד שרת ביטחון ורמטכ''לית ואולי אפשר יהיה להציע אלטנרטיבה לכוחנות הגברית שמנהלת את המדינה על הצד הרע ביותר שאפשר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 10:44
בתגובה לVelvet
אתר אישי
להרבה מאיתנו יש יותר ממועמד ראוי אחד. אני, למשל, חושב שמאיר שלו יכול היה להיות נשיא לא רע בכלל. אבל בסוף החלטתי על אחד. בואי נצמצם את הבחירה. מי עדיף בעינייך, פרס או אביטל?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

סקיצה ראשונית [חדש]
שפי   יום ו', 26/01/2007 שעה 18:26 אתר אישי
למה ''קדימה'' מעדיפה נבצרות על הסתלקות? כי יכול להיות ששלושה חודשים יספיקו לועדת ''רפורמה'' בראשות רייכמן, כלומר להפרטת הנשיאות. כדי שלא יהיה מונופול יחולקו מטלות הנשיא: החנינות לבנק הפועלים, האמנות השגרירים ללאומי, גביעי המדינה בספורט לדיסקונט. וגם את הדגל צריך להפריט ולדאוג שלא יהיה מונופול: הלבן יימכר לתעשיית הלבן של מזרע, התכלת לערוץ תכלת. והמגן-דוד מה יהא עליו? המגן דוד יופקד בחינם אצל דוד גרוסמן, נעים זמירות ישראל, הוא היחיד שלא יופרט.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

סקיצה ראשונית [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/01/2007 שעה 22:47
בתגובה לשפי
אתר אישי
הלכתי לאיבוד בים המטאפורות. האם כוונתך שגרוסמן הוא המועמד המועדף בעיניך לנשיאות?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

סקיצה ראשונית [חדש]
שפי   יום ו', 26/01/2007 שעה 23:21
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
כל מה שאני יכול להגיד על גרוסמן זה שככותב/ איש-רוח הוא חסר ערך, והנחשבות שלו בעניינים אלה היא בושה לציבור הקוראים העבריים. כתבתי את זה לא פעם בתגובות שלי אצלך.

מהמועמדים לנשיאות לדעתי רובי ריבלין הכי מתאים, הכי אמיתי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גם אני בעד לובה אליאב [חדש]
שוקי גלילי   יום ו', 26/01/2007 שעה 23:24 אתר אישי
לא פחות מבוגר ומנוסה משמעון פרס, אבל בעל דימוי ציבורי הגון, מפוכח וחברתי יותר משלו. לא מהווה סמרטוט אדום לחצי ממדינת ישראל.

ואם לא מפא''יניק, אז אני מעדיף אשה או מזרחי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גם אני בעד לובה אליאב [חדש]
יעקב קלאר   יום א', 28/01/2007 שעה 10:34
בתגובה לשוקי גלילי
אני מאוד בעד , מאד מאד
אין הרבה אישים הגונים שעשו למען המדינה, כמוהו שמיזגם הטוב ושמם הטוב הולך לפניהם, אבל לצערי - הוא לא רוצה בזאת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גם אני בעד לובה אליאב [חדש]
עלמה   יום א', 28/01/2007 שעה 13:03
בתגובה ליעקב קלאר
אכן.אבל אם הוא לא רוצה בזאת אז זו משאלת לב. חבל
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גם אני מקווה שתבוטל הנשיאות [חדש]
זו ש   שבת, 27/01/2007 שעה 0:23 אתר אישי
אבל אם לא תבוטל, הייתי רוצה לראות את תמר גוז'נסקי בתפקיד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גם אני מקווה שתבוטל הנשיאות [חדש]
הצועד בנעליו   שבת, 27/01/2007 שעה 7:29
בתגובה לזו ש
אתר אישי
גם זה - מהמשובחים ברעיונות שהועלו כאן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הנימוק הטוב ביותר לבחירתו [חדש]
יואב איתמר   שבת, 27/01/2007 שעה 1:55 אתר אישי
ישבתי מול המועמדים הריאליים לבחירה וניסיתי לחשוב מהן הסיבות הטובות ביותר לבחור בהם:

רובי ריבלין - איש עשיה רב שכל, רב פעלים, יודע שפות, מוכר בעולם, בעל חוש הומור נדיר, רפרזנטטיבי.

שמעון פרס - מייצג את הלאום הישראלי בצורה מלאה (מצד אחד פולני, מצד שני בעל אימא ערביה), עשה את הונו בתעשיה (מניות בתדיראן) איש ספרא וסייפא וזוכה פרס נובל.
במחשבה שניה, הנשיאות קטנה עליו.

לובה אליאב - אם הוא ייבחר, כיצד תמשיך הפעילות החינוכית הברוכה שלו?

אני מציע לתפקיד את סוסי, קליגולה. חטאיו נסלחים הרבה יותר בקלות מאשר חטאיו של קצב, הוא לא ידרוש את כל אותן הפריווילגיות שדורש נשיא, הניחוח מבית הנשיא ישאר אותו ניחוח, ואני ערב לאופיו הנוח, לתיקו הנקי ולכך שכל מי שישיג רוב בבחירות יוכל לרכב עליו הישר לממשלה.

או במילים אחרות - לבטל את הנשיאות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

גילה אלמגור, ללא ספק [חדש]
רועי דלח   שבת, 27/01/2007 שעה 13:13 אתר אישי
גם אישה, גם ייצוגית, גם לא-פוליטיקאית, גם נבונה ומוכשרת, גם בעלת עמדות ערכיות ברורות במגוון נושאים, ובעיקר אישה נפלאה שהביאה לנו מספיק כבוד כשחקנית, ותדע לשחק טוב יותר מכל מועמד אחר אף את התפקיד המכובד שמי ששיחקו לאחרונה הפך את ההצגה כולה לטרגדיה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי שנכווה ברותחין, מוטב ייזהר [חדש]
זו ש   שבת, 27/01/2007 שעה 17:05
בתגובה לרועי דלח
אתר אישי
מהצוננים, לא?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי שנכווה ברותחין, מוטב ייזהר [חדש]
דודו בן עמי   שבת, 27/01/2007 שעה 17:18
בתגובה לזו ש
מיותר לגמרי. הרי נגד אגמון לא הוגש כתב אישום: http://business.msn.co.il/news/Internal/CultureEduca...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ומכאן הצוננים [חדש]
זו ש   שבת, 27/01/2007 שעה 19:06
בתגובה לדודו בן עמי
אתר אישי
אכן, לא הוגש כתב אישום. מילה שלו מול מילה שלה. כמו באחוז לא מבוטל ממקרי האונס, הכפיה וההטרדה המינית. כשר חוקית, כן. אבל מסריח מלכתחילה. לא הגיע הזמן לנשיאה אישה? בכל זאת, חמישים אחוז מהאוכלוסיה וכו'.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהרון צ'חנובר [חדש]
תראזימאכוס   שבת, 27/01/2007 שעה 13:52 אתר אישי
חתן פרס נובל, מדען, לא איש פוליטיקה, בעל חזון למדינה, מורה מוערך, אין איש שיש לו דבר מה רע לאמר עליו.

צ'חנובר בויקיפדיה:
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לא פוליטיקאי מכהן [חדש]
משה כץ   שבת, 27/01/2007 שעה 14:38
אני רואה טעם לפגם בבחירת פוליטיקאי מכהן. אשמח לראות על כס הנשיאות כל אישיות שמאחוריה עשיה רבה בכל תחום שהוא- ספרות,אמנות, משפטים,אקדמיה,התנדבות,פוליטיקה לאחר תקופת צינון.
חשוב שיהיה נקי כפיים ,אוהב העם ואדם, רודף שלום וצדק, צנוע באורח חייו.
בין השמות שהועלו ראיתי שמות ראויים שעונים על הקריטריונים לעיל -במיוחד ליובה אליאב ותמר גוז'נסקי.
הייתי מציע מועמד נוסף ראוי - יוסי שריד- שר החינוך הטוב ביותר שקם בישראל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מבט מבחוץ [חדש]
אלכסנדר מאן   שבת, 27/01/2007 שעה 15:43 אתר אישי
את הדברים שיש לי לומר בסוגיית מוסד הנשיאות ניתן למצוא בפתיל זה http://www.faz.co.il/thread?rep=92099&force_skin... , אשר מצוי בפורום ארץ הצבי.
עקרונית, אינני מציע לוותר על מוסד הנשיאות כה מהר בגין תפוח שככל הנראה סרח, ואינני מתרשם מהרעיון להפנות כספים שמיועדים למוסד זה עבור מטרות סוציאליות נעלות. בפירוש לא.

------

מי יוכל להיות הנשיא הבא?

מבחינתי – אדם בעל פורמט בינלאומי, שיכניס סגנון אקטיביסטי למוסד יחסית רדום זה. המועמדים הקוניוקטיביים שלי הם:

1. אבי פרימור (שבוודאי לא יסכים)

2. אמנון רובינשטיין (אך מועמדותו לא תוגש)

ארגו: קולט אביטל היא המועמדת הריאלית העדיפה עליי, שכן יש לה ידע ונסיון בינלאומי.

במשבצת המסכמת שלך אנא רשום תחת שמי את קולט אביטל.

-----

מדוע לא שמעון פרס?

אתן לך ולקוראים רק סיבה אחת, שכבר ניחשתי בתסריט סוריאליסטי-מקיאבלי שתתרחש, והיא אכן מתרחשת: על מנת להוריד את פרס מעליו יוזם רה''מ הצעת חוק, לפיה ההצבעה בכנסת לא תהיה חשאית. על רקע זה, מסכים פרס להגיש את מועמדתו ואידך זיל גמור, שפירושו פשיטת רגל מוסרית.
במידה ופרס יבחר באופן שכזה, היינו שהחוק שונה באופן שיאפשר לו לנצח בעצם הגשת מועמדותו – נו, נקבל עוד סיבה להיקרא ''רפובליקת סבר'ס'', על כל המשתמע מכך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אלי עמיר [חדש]
שושי   שבת, 27/01/2007 שעה 16:04 אתר אישי
אני רוצה נשיא צנוע וחם ושיהיה בעל שאר-רוח. לובה אליאב, אלי עמיר. אהוד בנאי צעיר מדי.
שמעון פרס שנוי מאד במחלוקת ודי בכך כדי לעשותו בלתי מתאים בעליל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אלי עמיר [חדש]
אורי קציר   שבת, 27/01/2007 שעה 16:19
בתגובה לשושי
אתר אישי
בואי נתמקד על בחירה אחת, שושי: לובה אליאב או אלי עמיר?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אלי עמיר [חדש]
שושי   יום א', 28/01/2007 שעה 0:04
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
כתבתי בכותרת: אלי עמיר. בהנחה שלובה אליאב יסרב, מפאת גילו. אם הוא יסכים, אז קודם הוא.
והייתי רוצה שהנשיא יסתובב הרבה בשטח. זה יקר, אבל חשוב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אלי עמיר [חדש]
שוהם   שבת, 03/02/2007 שעה 8:16
בתגובה לשושי
שושי או שושנה?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עוד רעיון [חדש]
סורנטו   שבת, 27/01/2007 שעה 18:26
כאמור למעלה הייתי מעדיף מדען מזוכי פרס הנובל או חתן פרס ישראל.
לחילופין הייתי שמח לראות את הרב לאו כנשיא. לדעתי בניגוד לרוב הממסד הדתי הוא מקרב חילונים ודתיים ולא ע''י החזרה בתשובה. הוא אדם נאור שייצג אותנו בכבוד בעולם. וחשוב מכל הוא לא מזוהה פוליטית ושמו למיטב ידיעתי לא נקשר בשחיתויות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
דודו בן עמי   שבת, 27/01/2007 שעה 19:20
בתגובה לסורנטו
צר לי לקלקל לך את הרעיון של לאו, אבל הוא הבחירה הגרועה ביותר לתפקיד. אם אתה רוצה את מוזמן לספור על אצבעותיך: החשדות שהעניק הכשר לבשר שיובא לארץ והתברר בדיעבד כטרף; דרישת התשלום עבור חתונות שהיה אמור לבצע במסגרת תפקידו ללא גביית כסף מהצדדים; הנפוטיזם הבוטה של מינוי בניו למשרות רבניות בכל מיני מקומות בארץ; והידוע ביותר - שמועות על הטרדות מיניות אינספור כלפי נשים מצידו. הידועה ביותר הייתה טלילה סטן, אבל אני מכיר כמה שמועות נוספות. לאו הוא היחיד שבחירתו תגרום לנו להתגעגע לאישיותו הנלבבת של משה קצב - אם דבר כזה בכלל עולה על הדעת.

שלא לדבר על אותו נאום מדהים במצעד החיים (ואני נוטל את הקטע הזה מאתר ''חופש''). האיש עשה אנלוגיה שבין התנהגות בני האדם להתנהגותם של בעלי החיים מסיפור תיבת נח. ''... כי הם ידעו שיש בחוץ אויב משותף, המבול, המים. עלינו להתנהג כשורה, באופן נאה, בידידות. אחרת נח יזרוק אותנו החוצה למבול. אז הם הבינו ... האם אנחנו לא מבינים את מה שהבין הנחש? ... [וכאן מונה הנואם את הרעות החולות בעולם] ... כמו עוני, כמו פשע, כמו בורות, כמו אתיאיזם, כמו טרור, כמו אנטישמיות, כמו האטום, כמו סרטן, כמו איידס, ... האם לא הגיע הזמן שנבין כי עלינו לחיות ביחד?''

עומד לו בן אדם, נציג בכיר של מדינת ישראל, במקום ובזמן כה נוראים, ומוצא לנכון בדיוק כאן ועכשיו לרמוז רמז עבה לקהל שומעיו ולתיקשורת העולמית כולה: אתיאיזם הוא סרטן. אתיאיזם הוא פשע טרור ואנטישמיות. מי שחולק על האמונה העיוורת באלוהים, דעותיו וידיעותיו הן מחלה, איידס. כך הוא מכנה אותי, ואת רבים רבים מחברי, במהלך עצרת לזכר קרובי שניספו.

מעניין איך היה הנואם מרגיש לו באותו מעמד טעון רגשות היה מאן דהוא מחליף את המילה ''אתיאיזם'' במילה ''יהדות''. מן הסתם היה דורש ממנו התנצלות ואולי אף דורש להעבירו מתפקידו כ-''אחראי רוחני'' על העיר הגדולה במדינת ישראל.

זוכי הנובל וחתני פרסי ישראל גם הם לא קטגוריה הומוגנית. הרב עובדיה יוסף הוא חתן פרס ישראל, אבל לא הייתי רוצה לראות את האיש החשוך הזה מתמנה לנשיא ומסרב ללחוץ ידי נשים, אומר שכאלוני ושריד ימותו יש לעשות משתה, שבית המשפט העליון הוא חבורה של ''לא שווים'' ושמי שפונה אל מערכת המשפט האזרחית כמוהו כעובד עבודה זרה. תודה, אבל לא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עובדיה יוסף נשיא [חדש]
David   שבת, 27/01/2007 שעה 20:05
בתגובה לדודו בן עמי
בחירה הולמת ורעיון מבריק.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

פרס ישראל [חדש]
סורנטו   יום א', 28/01/2007 שעה 3:29
בתגובה לדודו בן עמי
אני לא אומר שכל חתן פרס ישראל ראוי להיות הנשיא, גם אני לא רוצה את עובדיה יוסף כנשיאנו גם לא את חיים יבין. מה שהתכוונתי זה שפרס ישראל יכול להוות תנאי מוקדם למינוי כנשיא. אז רוב הפוליטיקאים הקטנים כדוגמת קצב, דליה איציק ואחרים לא יוכלו להתמודד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

פרס ישראל [חדש]
אורי קציר   יום א', 28/01/2007 שעה 6:34
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
מה שיוביל, אפשר להניח, לפוליטיזציה מוחלטת של פרס ישראל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני שמעתי את הדברים האלה במו אוזני [חדש]
סטודנט   שבת, 03/02/2007 שעה 8:19
בתגובה לדודו בן עמי
באזכרה באוניברסיטה העברית לרצח רבין, השנה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לבטל את מוסד הנשיאות! [חדש]
נינה   יום א', 28/01/2007 שעה 8:28 אתר אישי
אבל מכיוון שלא זאת השאלה שנשאלה, אז...

הנטיה המגזרית הראשונה שלי היתה לתמוך ברב לאו, אבל אז הגעתי למסקנה שהאפשרות הזת גרועה למדי (בעיקר בשל הנקודות שציין בן-עמי בתגובתו דלעיל).

אני מתנגדת לבחירת שמעון פרס.
א. הוא פוליטי מדי.
ב. הוא הפסיד כבר את התפקיד וחושש מהפסד נוסף, מה שגורם לי לחשוד שחברי הכנסת יודעים לגבי האישיות המלבבת שלו משהו שאנחנו פיספסנו.

דליה איציק - אומנם אישה, אבל זאת לא סיבה לקדם אותה לתפקיד שגדול בכמה מספרים על נעליה.

רובי ריבלין - עושה רושם של אדם חביב וידידותי מאוד, אבל חסר את הנפיחות הנדרשת לצורך התפקיד. בעקרון הוא המועמד המועדף עלי, אבל...

הבחירה הסופית שלי לתפקיד היא: עמיר פרץ.
הוא מזרחי, הוא מהפריפריה, הוא טיפוס עממי שיודע גם להיות ייצוגי ונפוח, בתאורה נכונה (וללא השפם) הוא נראה כמו אישה (בתשובה לכל אלה שרוצים אישה בתפקיד), וככל הנראה זאת תהיה האפשרות היחידה להעיף אותו ממשרד הביטחון ומהפוליטיקה הישראלית בכלל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ד''ר דבורה הורביץ לנשיאות [חדש]
אבא'לה   יום א', 28/01/2007 שעה 8:33 אתר אישי
כי אחרי נשיא שהסתבך בפרשת הטרדות ואונס, צריך נשיאה שהקדישה את כל חייה למען ילדים נפגעי התעללות מינית.
עוד על ד''ר הורביץ:
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ד''ר דבורה הורביץ לנשיאות [חדש]
מונס   יום ה', 01/02/2007 שעה 10:06
בתגובה לאבא'לה
בחירה מאוד מקורית מוכרח לומר

אני מכיר את דבורה, יצא לנו לעבוד יחד לפני סיום תפקידה. כעת היא פורשת, ולא כל כך נראה לי שעלה על דעתה אי פעם שמישהו יציע אותה לנשיאות המדינה.

התפקיד של דבורה היה תפקיד לא קל הן במרמה המערכתית ואני מאמים הן ברמה הרגשית, היא בטח תרצה עכשיו לנוח קצת.

בברכה:
מונס
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לבטל את מוסד הנשיאות [חדש]
אבי   יום א', 28/01/2007 שעה 10:02 אתר אישי
היי אורי,
במידה ותוסיף אפשרות לבטל את מוסד הנשיאות כליל, אני בעד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ד''ר מאיר בוזגלו [חדש]
רן   יום א', 28/01/2007 שעה 10:22 אתר אישי
ד''ר מאיר בוזגלו הוא מרצה לפילוסופיה של המתמטיקה באוניברסיטה העברית. מורה ופעיל חברתי ומצא דרך ללמד מתמטיקה בני נוער שהמערכת הגדירה אותם כחסרי סיכוי.
הוא בנו של הפייטן ר' דוד בוזגלו (מעורכי ויוזמי האתר פיוט: http://www.piyut.org.il). הוגה מקורי בתחום הפילוסופיה של היהדות (מבקש להגדיר את מושג ה''מסורתיות'' כישות שאינה מוגדרת רק כמה שהיא לא - לא חילוניות ולא דתיות).
איש ספר, איש שיחה מרתק, בעל קשרים לכל רבדי החברה הישראלית. אחד הבודדים ששוחה כבן-בית הן בפילוסופיה מערבית והן בפיוטי יהדות מרוקו.
בעל פעילות ציבורתי ענפה (קרן אבי-חי, מועצת התרבות, חבר ועדה מייעצת למשרד החינוך ועוד).
וחוץ מזה הוא גם גבר יפה-תואר, לא? http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P0702...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ד''ר מאיר בוזגלו [חדש]
בר שושני   יום א', 28/01/2007 שעה 22:38
בתגובה לרן
הלו! לא לגנוב לי את בוזגלו, אני עוד רוצה ללמוד תחתיו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ד''ר מאיר בוזגלו [חדש]
אביב   יום א', 01/03/2009 שעה 18:44
בתגובה לרן
שכחת לציין כי הדר' מאיר בוזגלו הינו בנו של ר' דוד בוזגלו גדול משוררי מרוקו בעת האחרונה. ר' דוד בוזגלו אחד מענקי הדור שעוצמתו כמשורר מתגלה כאשר מעמיקים בשיריו. לדעתי יש להכניס את שיריו לתוכנית הלימודים לצד שיריו של חיים נחמן ביאליק.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהרון צ'חנובר [חדש]
אורית   יום א', 28/01/2007 שעה 16:59 אתר אישי
גם בעיני, לובה אליאב הוא המועמד האידיאלי. אך מאחר שאני רוצה לראות אותו עוד שנים ארוכות עמנו, אעדיף לחסוך ממנו את חווית הנשיאות. ואשמח גם לראות את אלי עמיר כנשיא!

אך הבחירה שלי היא אהרון צ'חנובר. בנוסף לסיבות הטובות שצוינו לעיל, אני זוקפת לזכותו את הדגשת חשיבותם של מדעי הרוח. בראיונות שהוא העניק, הוא הדגיש כי כדי להיות מדען מצטיין, נדרש אופק תרבותי רחב (שאינו קיים היום בקרב הסטודנטים בהם הוא פוגש). בתקופה בה מעמדם של מדעי הרוח נשחק, נדיר לשמוע איש מדע מהולל המייחס משקל כה רב למטען התרבותי-רוחני.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בני בגין [חדש]
חיים כהן   יום ד', 31/01/2007 שעה 14:01
בימים אלו בהם מתגלה שחיתות תחת כל עץ רענן אין מנוס מלמנות לתפקיד דווקא פוליטיקאי לשעבר ששימש כח''כ וכשר ולא דבק בו רבב של שחיתות.
אם יש איש שהוא הישראלי ההגון האחרון זהו מר בגין.
כבן לאב שפרש ממשרת ראש הממשלה כאשר לא היה לו אף בית לחזור אליו ( היה עסוק בלעשות לביתנו ולא לביתו), אין מתאים ממנו לתפקיד.
אבל אם יבטלו את התפקיד ויעבירו את הספריה הלאומית לבית הנשיא הדבר עדיף.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

רעיון נוסף: פרופ' אריאל רובינשטיין [חדש]
הצועד בנעליו   שבת, 03/02/2007 שעה 8:13 אתר אישי
כלכלן חברתי-הומניסט.
במיוחד כאשר המועמד המוביל (אם כי כשמדובר בשמעון פרס, מסוכן לחזות) הוא אחד מאדריכלי הכלכלה האנטי-חברתית השולטת בארץ (והכי טוב לקרוא מה שכתבו עליו בבלוג ''לחץ חברתי), ''סוציאליסט'' מכונן של האתוס הקפיטליסטי, הכוהן הראשון לשרת בקודש של דת העשירים, ההצעה האלטרנטיבית צריכה להתחשב גם בחזות הכלכלית של העתיד.
שוב, אני בעדיפות ראשונה בעד ביטול הנשיאות, אבל אם משחקים פה במשחק של ''בוא ונעשה נשיא'' (כאשר ברור שאף אחת מההצעות המוצעות כאן לא תתקבל) אז נשיא צריך להיות גם מי שהסיכום של מעשיו/פועלו/הגותו בעבר מצביע גם על דרך רצויה בעתיד, והעתיד שאני הייתי רוצה לראות למדינה הוא בטח לא עתיד שממשיך את דרכו של שמעון פרס, בוודאי לא בכלכלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בני גוזנסקי [חדש]
אסף שפריר   יום ב', 05/02/2007 שעה 6:46 אתר אישי
אם הייתי מוכרח לבחור נשיא מבין שורות הפוליטיקאים הרי שבני בגין ותמר גוזינסקי היו מגיעים לקרב הגמר ללא יכולת להכריע לטובת אחד מהם.
אהוד בנאי הוא בחירה לא רעה אך אם כבר אמן, אריק איינשטיין עולה עליו, לא בשירה או כשרון אלא ביכולת לסמל ולהזכיר את ארץ ישראל הישנה והטובה.

הבחירה שלי - שלמה בראבא. איזה נשיא אחר יגיע לטקס הדלקת המשואות עם כובע טמבל ואקורדיון?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בני גוזנסקי [חדש]
אורי קציר   יום ב', 05/02/2007 שעה 20:55
בתגובה לאסף שפריר
אתר אישי
אסף, בין חמשת המועמדים האלה חייבת ליפול הכרעה. בחר אחד ואכניס אותו לרשימה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בני גוזנסקי [חדש]
אסף שפריר   יום ג', 06/02/2007 שעה 6:17
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
עם מקלדת לרקה? תמר גוזנסקי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]  

מאמר אורח | צור קשר | על האתר | חזור לעמוד הראשי | קישורים | תנאי שימוש | אקסטרה | תיק העיתונות של אפלטון
RSS | כל הדיונים המתמשכים | ספר אורחים | עזרה טכנית | לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה | מקלדת וירטואלית | ארכיון | חפש באתר
האתר עוצב ע״י עופר ליכטמן
כל הזכויות שמורות לאורי קציר ©