חג מולד לבן/ אלכסנדר מאן
יום ג', 20/12/2005 שעה 21:42
האווירה החורפית, השלג והגשם הדקיק עושים את שלהם בחג המולד. זהו החג הביתי והמוכר ביותר שהביאה הנצרות לעולם, חג שכולו אור, מתנות ואווירה משפחתית. הבשורה האקומנית והמסר האוניברסלי של הנצרות הפכו זה מכבר לאירוע חילוני, אשר מצליחים לעצב תחושה חגיגית של חלום ואגדה בכל מקום בו מתקיימת התרבות המערבית, עם או בלי אלוהים. מאמר אורח מהורהר של אלכסנדר מאן - פובליציסט, היסטוריון, עורך ומתרגם, המתגורר בגרמניה ונשוי ללא-יהודיה. לקראת החג ההולך המתקרב מוגש כאן מבוא לחשיבה אחרת על חג שנדמה לנו שאנו מכירים - וכנראה שאיננו מכירים באמת


הבוקר, לאחר שכל קניות חג המולד היו מאחוריי, ישבתי לי להתרווח בבית הקפה הפינתי בשכונתנו הציורית, שעות מספר לפני הנסיעה אל המשפחה בצפון הרחוק. אווירת חג המולד מורגשת בכל מקום, חשבתי לעצמי, היא הדבר המעניין באמת בסיפור זה, שמצליח תמיד להיראות תמיד מחדש כאגדת חורף; האדים הקטנים שהצטברו על החלון הפונה לרחוב, ריח העוגות המיוחד לחג, קישוטי הרחוב השונים, האורות הקטנים שמרצדים בחלונות, גשם דקיק, יין חם והרגשה של חמימות.

כיכר השוק בקלן בתקופת חג המולד. קר בחוץ, אווירה ביתית חמימה בפנים

קצת מוזר לקרוא באינטרנט בבוקר זה, הרהרתי לעצמי, שעשרות פצצות מרגמה נופלות אי שם בחולות ההתנחלויות ברצועה על אנשים שמתרוצצים עם טלאים כתומים, שממשלה חדשה נתפרת עם כיסאות מוזיקליים בקדחת של חלוקת תיקים, שחוק יסוד משתנה לטובת שותף בן 80 שנה ויותר והרגשה כללית שהבלגאן האמיתי שם במזרח עוד לא ממש התחיל.

עיניי שוטטו ובחנו את האורות המרצדים של קישוטי החג; לפעמים, כשאתה מסתכל לפעמים על נקודת אור שמרצדת מחוץ לחלון בית הקפה, אתה גם מרגיש איך עיניך נעשות מזוגגות ואיך התמונה מתערפלת; מחשבות שונות זורמות בך, כשהן מתפצלות מאותה נקודת אור בה נעוצות עיניך אל הצדדים, רגע קטן לפני שנקודת האור עצמה מתפצלת אף היא ונמרחת על הזגוגית המשתקפת חזרה; הפלאש-בק והזיכרון החמקמק לפעמים מצליחים בדיוק בנקודות מפגש קצרות אלו להוציא איזה חלקיק תמונה מהדברים שהצטברו.

נזכרתי בראיון עם ישעיהו ליבוביץ בשפה הגרמנית, שנערך בתחילת שנות ה-‏90 בביתו בירושלים עבור תחנת טלוויזיה גרמנית. המראיין, תיאולוג נוצרי בהשכלתו, שאל לגבי מהות החיים ולגבי הרצון החופשי. לכל אורך הראיון הצטייר כאדם חמים שהקשיב בריכוז גבוה לתשובותיו השנונות של הפרופסור והפילוסוף.

בשלב מסוים שאל על המצב הפוליטי ותיאר לפני ליבוביץ את תחושותיו הלא-נעימות מטיול קצר בעיר העתיקה של ירושלים; שתיקתו של הפרופסור הביאה לשאלה נוספת, ספק מתגרה לגבי יחסי יהדות-נצרות. ''הנה אנחנו יושבים כאן כמה ימים לפני חג המולד, שהוא החג עם הבשורה האוניברסלית של הנצרות לאנושות'', אמר, ''בעוד שהיהדות בתוך ישראל נראית כמו משהו שמבקש להצטנף ולהתקפד, לחזור ולהתכנס אל עצמו בתוך חומה וסגירות, מוקף בעוינות רבה''. ואז הקשה, נועץ מבט נוקב באורחו: ''האין זהו ניצחונה של הנצרות האוניברסלית על היהדות, שנראית מבודדת מתמיד?''

ציפיתי לתשובה חדה וברורה של ליבוביץ שתעמיד את המראיין במקומו, אך הוא העדיף לשתוק מעט לפני שפתח את פיו: כן, הוא מסכים לכך שישראל במצב לא טוב, בגלל העובדה שהיא מתעקשת לשלוט בעם אחר על ידי כיבוש, שאינו אלא צורה של אלימות. את ההקשר שערך המראיין בין מדינת ישראל ליהדות ביטל ליבוביץ במחי יד, כשהוא מסביר שישראל אינה 'מדינת היהדות', והמשיך לדבר על השוני ועל הבעיה האונטולוגית בין נוצרים ליהודים. הדיון עבר אל מסלול זה, כשהשאלה המקורית נשתכחה, ופסקה מלהיות רלבנטית.

שאלה זו שבה ועלתה בי עכשיו, כשהאור בחוץ ריצד פעם נוספת: האמנם המדובר בנצחונם של היהודים-האוניברסליים, כפי שמכנה הפילוסוף והאסתטיקן בזון ברוק (Bazon Brock) את הנוצרים ברחבי העולם , על פני מה שאני מכנה 'היהודים הישנים' של הגווילים והמסר הלאומי-דתי-פרטיקולארי? מדוע אין חג אחד ביהדות שמשמעותו אוניברסלית טהורה, ללא השבעות וקשרים נסתרים בין הקב''ה לעמו הנבחר? היכן האפשרות האקומנית לתפילה משותפת בין יהודים ונוצרים לאל אחד? מניין הפחד והחשד המתקיימים כלפי דמותו של ישוע וכלפי הנצרות ביהדות הדתית? האם ניתן לגשר על פני מחלוקות דתיות אלו ו'לפתוח' את היהדות אל עמים וקבוצות אחרות?

בזון ברוק. נצחון היהדות האוניברסלית ?

האם אין באמת קשר ישיר בין מדינת ישראל לדת היהודית, כפי שגרס הפרופסור בראיון זה? האם מדינת ישראל אינה מייצגת, בסופו של דבר, את פניה האמיתיים של היהדות, כשזו מנסה להגשים עצמה באופן פוליטי? מדוע הרתיעה הבלתי מוסברת ביהדות מן האחר, או מבן הדת האחרת?

נזכרתי פתאום בכמה מכרים יהודים וישראלים שאני מכיר כאן בחו''ל, אשר על פי רוב נעלמים בחג המולד; חלקם נוסעים, אחרים סתם מסתגרים בבתיהם. אלה שיש להם ילדים מצויים תמיד בבעיה של ''למה לא לקנות עץ'', או בדילמה אם בכל זאת לתת מתנה לילד, שעיניו כלות מכל המתנות שמקבלים חבריו לכיתה.

מניין אותו פחד בלתי מוסבר מעץ חג המולד? מדוע חוששים ישראלים חילונים ונאורים בחו''ל להכניס עץ פלסטיק ארוז לביתם, שיקשט מעט את הבית עם תאורה זעירה? הרי איש אינו יושב וממלמל תפילות מתחת לעץ זה, שהוכנס אל המסורת האירופאית רק בתחילת המאה ה-‏20 – ממש כפי שאיש אינו רץ או שועט אל הכנסייה במקום מגוריו. האנשים פשוט נפגשים, אוכלים ושותים, ופותחים מתנות.

והרי היהודים בגרמניה עשו זאת בעבר הרחוק, חשבתי לעצמי, כשאני נזכר בכל אותם תירוצים-של-יום-ראשון, אשר דרכם הכניסו היהודים את העץ אל הסלון, ''למען האומנת, כדי שתרגיש כמו אצלה בבית הוריה'', ממש כפי שאפו את עוגיות חד המולד בהנאה יתרה למען מטרה נעלה זו. זה לא עזר להם הרבה בהמשך, הרהרתי לעצמי, אבל האם צריך לחזור ולהביא כל סיפור אל נקודת האפס המוחלט? האם ההמנעות מחגיגה משותפת היא ניצחון זיכרון הרדיפה, גם עבור הדורות הבאים שמעודם לא נרדפו רגע אחד בחייהם?

ואולי זוהי המסגרת המשפחתית שחסרה במקרה זה? המסורת של המשפחה שנפגשת, שחסרה ליהודים או לישראלים בחו''ל?

דבר זה נכון בחלקו, ריצד בי לפתע סוג של תשובה, היות ובעצם הרבה אנשים מזמינים גם ידידים וחברים לבלות את הערב בצוותא מתחת לעץ המתנות, במיוחד אם הם בודדים, גרושים או פרודים, או סתם בעלי משפחות קטנות, שמחפשים להיות מעין 'משפחה גדולה' לערב אחד.

ישראלים שונים בחו''ל שדיברתי איתם על נושא זה היו תמיד במבוכה מסויימת, ותמיד הפטירו לעברי שלי אין בעיה, ''הרי אתה נשוי למקומית. אצלנו זה יראה מגוחך אם נקנה עץ, או אם נלך ונשב עם עוד כמה מתחת לעץ של מישהו אחר. אין לנו הסבר למה זה ככה, אבל זה ככה''.

יהודים מקומיים היו קשוחים פי כמה, ודיברו על המאבק בהתבוללות. ''אסור להתבולל, אסור. תראה מה קורה למי שמתחתן עם גרמניה שלא התגיירה. הוא מתבולל. העם היהודי חייב לשרוד''. כששאלתי לדעתם לגבי תפילה אקומנית בישראל הרחוקה, לדוגמה, היו חלקם נרגזים עוד יותר; ''מדוע היהודים בישראל צריכים להתבולל? מה, אין כבר מספיק לא-יהודים שנכנסו לשם? הרי היהדות חייבת להתקיים במדינה היהודית, והעץ לא רק שלא שייך לזה, אלא היה ועדיין אויב היהדות. אתה מעדיף להתעלם מזה, משום מה''. אחרים היו אדישים-משהו, וגרסו שאיחרתי מזמן את הרכבת להבנת היהדות והתוכן היהודי של החיים; אולי הם צדקו.

עץ חג המולד. מניין אותו פחד בלתי מוסבר מפריט שהוכנס אל תוך המסורת האירופית רק בראשית המאה העשרים ?

באמריקה זה בוודאי אחרת, ניחמתי את עצמי; אולי שם מגיעה היהדות לפריחתה האמיתית, ולסמביוזה תרבותית עם הנצרות בחג אורות של חנוכה ומולד, שמתערבבים אחד בשני. האם שם מצליחים היהודים לחגוג במשותף בנכחות העץ, או שמא נוכחותם המוגברת באיזורים מסויימים מבטלת צורך זה? ואולי זהו תפקידה האמיתי של הקהילה היהודית, שפירושו לתת קונטרה וחיזוק פנימי לאלו שמשום מה אינם יכולים לחגוג חגים לא-יהודיים, גם אם הוזמנו אליהם? ואולי צדק פורטנוי של פיליפ רות במחשבותיו הכמוסות?

או שמא הדרך היהודית הרפורמית היא הדרך האפשרית היחידה, למרות שלא תמיד ברור מהם התכנים היהודיים המתקיימים בה? ואולי יהדות זו אף היא נוקשה מאחורי הקלעים, ולמעשה מצוייה בדילמה לא פשוטה?

חזרתי אל שולחן בית הקפה ואל העוגה שחיכתה לי; שרשרת המחשבות ניתקה עצמה וחזרה אל המציאות האפורה, שהיתה מקושטת באורות רבים. דמות נוספת של סנטה עברה ברחוב כשהיא מנופפת בידיה ליושבי בית הקפה. אם הייתי צייר, הייתי אולי מנסה לצייר את הפינה השקטה ואת האורות המרצדים ברחוב הקטן, כולל החתול של השכנים שנמנם על אגן החלון ליד התאורה הצבעונית הרכה.

ארזתי את המתנות ונסעתי אל הצפון.
(המאמר ''חג מולד לבן'' פורסם במקור בבלוג של אלכסנדר מאן תחת הכותרת White Christmas בדצמבר 2004)


אלכסנדר מאן, פובליציסט, היסטוריון, עורך, מתרגם ובלוגר יליד ירושלים, נשוי ללא-יהודיה ומתגורר מזה שני עשורים בגרמניה[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
ילדת כריסטמס [חדש]
דניאלה   יום ג', 20/12/2005 שעה 23:01
נולדתי בחג המולד בניו-יורק. בדיוק בחצות, יחד עם ישו. עיתוי שהוא גורל.

כמעט נולדתי בסופת השלג, הרכב של הוריי נתקע. איש שחור נדיב חילץ אותם והביאם ברגע האחרון לבית החולים. ממש נס של כריסטמס. זמן מסויים שמרו איתו הוריי על קשר, אך בהמשך, אימי טוענת שניסה לסחוט מהם כספים, אז התנתקו. לך תבנה על ניסים של הגויים.

איתי בבית החולים נולד טימי. הוריו דחו את יום ההולדת שלו בחצי שנה, ל-‏25 ביוני, שלא ירגיש מקופח עם המתנות.

כל שנה אני הולכת למיסה של חג המולד. מדמיינת שכל העולם חוגג את יום הולדתי. פעם אפילו ראיינו אותי למקומון ירושלמי, והרגשתי נורא חשובה. רצו לדעת למה יש רק ישראלים יהודים בקהל.
(אולי בגלל האינתיפדה, דהה?).

החסרון הגדול של התאריך הזה הוא, שאם חברים שוכחים לברך אז זה ממש ממש מעליב. קשה לתרץ שיכחה כשכל העולם יודע שדניאלה נולדה בחג המולד. לישו לא היה תסביך כזה, כי בזמנו לא היה חג המולד. גם ההורים שלו היו צריכים לדחות לו את היומולדת. שיהנה.

אח שלי נולד בתאריך העברי ביום השואה, ובלועזי ביומולדת של היטלר (בחיי, 20 באפריל, תבדקו את זה). קיפוח בין אחים, מסתבר, קיים במשפחות הכי טובות.

הילדים שלי נולדו בתאריכים סתמיים. 25.9 6.8. האם הם יגדלו ללא פנטזיות גדלות? האם יצטרכו להילחם על ייחודיותם?

I wish you a merry christmass and a happy new year

דניאלה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ילדת כריסטמס [חדש]
אורי קציר   יום ג', 20/12/2005 שעה 23:33
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
נו, דניאלה, כנראה שיש לנו כמה דברים משותפים. מלבד העובדה שגיסי נולד ב-‏30 באפריל (היום שבו מת היטלר), גם אנחנו משתדלים מדי פעם לפקוד כנסיה בחג. המקום המועדף עלינו הוא כנסית סנט אנדרוז בירושלים - ידידותית, מזמינה ובעלת אווירה אירופאית מאוד. זה ביקור אנתרופולוגי מאוד. כל כך הרבה חגים יש לנו, היהודים, שאולי כדאי גם להכיר קצת משל אחרים.

אגב, כדאי לשים לב למשהו מעניין. אצלנו, היהודי, יש לא מעט ימי זכרון וחגים לרגל מותם של בני אדם. טביעת המצרים בים סוף היא חלק מסיפורי הפסח. תליית המן ועשרת בניו ולאחר מכן גם ביצוע פוגרום ברבבות פרסים היא חלק ממסורת פורים. בחנוכה סגרנו חשבון עם היוונים-סורים. אינני זוכר יותר מדי חגים שמציינים את הולדתו של אדם, יהיה בעל משקל סגולי דתי או לאומי ככל שיהיה. מעניין מדוע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ילדת כריסטמס [חדש]
דניאלה   יום ג', 20/12/2005 שעה 23:46
בתגובה לאורי קציר
וואללה..

בשנה שעברה ישנו בסנט אנדרוז.. זה אתם שעשיתם את כל הרעש בחדר ליד? תתביישו!!

ובנוגע לימי זכרון.. כבר הבעתי את חששי לגבי העניין המופרז שלך במוות. האם חשבת פעם להמיר את דתך?

דניאלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

החגים שלנו... [חדש]
אילן   יום ד', 21/12/2005 שעה 9:21
בתגובה לאורי קציר
פעם שמעתי מדודי ז''ל את התיאור המתומצת והמזוכך ביותר לאופיים של החגים היהודיים (לא כולם):
''היו בעיות, סבלנו, התעללו בנו, נלחמנו/התמרדנו, הרגנו וניצחנו - עכשיו יושבים לאכול!''

זה מתאים - פחות-או-יותר ל: חנוכה, פורים, פסח, ל''ג בעומר.
בחלק אחר - או משלים - של החגים, שבו המוטיב של ''הנצחון'' לא ברור בכלל או שנהפוך הוא - מדובר בהפסד/מפלה, מוותרים על האוכל לגמרי (צום גדליה, י' בטבת, תענית אסתר, תשעה באב).

כלומר יש איזה מין משוואה בין ''נצחון'' ל''אוכל''; הייתכן קשר עם האמונות והמסורות הרווחות בקרב שבטי ילידים ברחבי העולם, ולפיהן אכילת ליבו או כבדו של היריב המנוצח מעניקה למנצח (הסועד את ליבו שלו, תרתי משמע?) את עצמתו ויכולותיו של היריב המנוצח??

יש לי גם כמה הרהורים לגבי הקשר הסימביוטי שבין היהדות והנצרות (לפחות זו הראשונית, לפני ועידת ניקאה), אותם אוסיף בתגובה בהמשך
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

החגים שלנו... [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ד', 21/12/2005 שעה 11:30
בתגובה לאילן
אתר אישי
הפובליציסט אורי אבנרי מתייחס אף הוא למועדי וחגי ישראל, במאמר הבא: http://www.faz.co.il/story?id=3167 .

לצערי, יש מן האמת בדבריו אלה, לפחות להבנתי. זהו גם הפרדוקס היהודי הגדול: העם שחיפש את השלום, קיבל ומקבל את המלחמה, ומתייחס לכך בריטואל של זיכרון אינסופי. העמים שעסקו במלחמות על פני דורות, לעומת זאת, יושבים ואוכלים את מטעמיהם ללא איזכור מצבי מלחמה כבמקרה היהודי המסורתי.

סתם תחושה של עולם הפוך, אולי כמו אותן מחשבות בבית הקפה לפני שנה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ילדת כריסטמס [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ד', 21/12/2005 שעה 2:09
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
הנה עדות של מישהו נוסף שמכיר מקרוב את התחושה והאווירה של להיוולד בתאריך זה:
אגב, אני מכיר עוד שתי בחורות גרמניות שנולדו בתאריך זה; כל מה שיש להן לומר, זה שקשה להפריד בין המתנות של החג והמתנות של יום ההולדת... באמת, מן בעייה שכזו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תודה אלכסנדר, [חדש]
דניאלה   יום ד', 21/12/2005 שעה 7:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
ותודה גם על המאמר, שהיה מעניין מאד.

חבל שדתות לא ממצות את עצמן עם עצי אשוח מקושטים, מתנות בתוך גרביים, אוכל טוב ושירים לחג.

אתה יודע מה, גם אמונה ותפילה, שתחזק קצת בחתחתי החיים.

וקורטוב של חיי קהילה.

בשביל מה צריך את המלחמות, ומסעות הצלב, ועזרות הנשים, ו''לא יקום בית כנסת ליד כנסיה'' והכפייה וההפחדות והפנאטיות??

דניאלה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תודה אלכסנדר, [חדש]
אורי קציר   יום ד', 21/12/2005 שעה 8:47
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
אם להיות הוגנים, לשום דת לא חסרות מסורות של הפחדה וכפייה. הנצרות מתברגת לא רע בצמרת טבלת המפחידות למיניהן, בוודאי ברמה ההיסטורית. אבל גם את תסתובבי היום ברחבי המדינה המנהיגה את העולם החופשי תוכלי למצוא מיליונים שמאמינים שיגיעו לכור המיצרף ויאכלו באש הגהינום אם לא יבצעו ריטואל כזה או אחר.

דומני, אגב, שחג המולד עבר קואופטציה. במקור זהו חג פגאני בכלל. אלא שבתקופה בה הופצה הנצרות ברחבי אירופה היו לא מעט עמים שיצרו תרכובת מעניינת של אמונות נוצריות חדשות ושל מנהגים פגאניים קדומים. לנצרות, מצידה, לא היה אכפת לקבל את החג ולהפוך אותו לחלק אינטגרלי ממסורתה, ובלבד שלחג תהיה משמעות נוצרית כלשהי. וכאן נוצרות, לעתים, כמה סתירות. מקובל שהספירה הנוצרית החלה ב-‏1 בינואר, עם הולדתו של ישוע. אבל אם ישוע נולד בלילה שבין 24 ל-‏25 בדצמבר, מה משמעותו של ה-‏1 בינואר? היום בו נימול?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אפרופו ספירת הריון [חדש]
דניאלה   יום ד', 21/12/2005 שעה 9:03
בתגובה לאורי קציר
האם ידעתם מה מקורו של ''חג'' הראשון באפריל?

מי שמאמין שמריה התעברה מרוח הקודש, תשעה חודשים לפני..

לכבודו המציאו את יום השקר, April fools day

אגב, את דבריי על הדתות לא ייחדתי לנצרות דוקא, אלא לתופעת הדת והדתיות באשר היא.

דניאלה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

awNnsZszTNQWlGmAKhaV [חדש]
auto insurance cheap   יום ה', 26/12/2013 שעה 21:05
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Wow! That's a really neat answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cbuZqCdqlOQJWCNIf [חדש]
cheap car insurace california   יום ו', 27/12/2013 שעה 3:56
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
A rolling stone is worth two in the bush, thanks to this article.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cjBVbUSsEtYtWtF [חדש]
car insurance cheap   יום ו', 27/12/2013 שעה 20:15
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I searched a bunch of sites and this was the best.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GBXAIfjnyONhMmiBIG [חדש]
here   שבת, 28/12/2013 שעה 5:19
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
It was dark when I woke. This is a ray of sunshine.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GBXAIfjnyONhMmiBIG [חדש]
here   שבת, 28/12/2013 שעה 5:19
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
It was dark when I woke. This is a ray of sunshine.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BDmjZNZePpLuWcOCZlRM [חדש]
discounted health insurance plans for low income individuals   שבת, 28/12/2013 שעה 8:12
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Smart thinking - a clever way of looking at it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VlrLeMiUBQhlXNCxH [חדש]
news   יום א', 29/12/2013 שעה 9:46
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I much prefer informative articles like this to that high brow literature.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JLUQLKRzSxPfs [חדש]
annual cheap travel insurance   יום א', 29/12/2013 שעה 18:33
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Dude, right on there brother.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jQovifLjbfbWAGIKw [חדש]
auto insurance quotes   יום ב', 30/12/2013 שעה 13:21
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
A really good answer, full of rationality!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ipXygDjxxHSFj [חדש]
Cheap Car Insurance Quote   יום ג', 31/12/2013 שעה 1:51
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
AFAICT you've covered all the bases with this answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VNNRaAqjiFpA [חדש]
cheap insurance   יום ג', 31/12/2013 שעה 11:57
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
There is a critical shortage of informative articles like this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KGYyVVBdlyYYMPrTl [חדש]
minnesota health insurance coverage   יום ד', 01/01/2014 שעה 9:30
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
AFAIC that's the best answer so far!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FLpwzMBNMhE [חדש]
car insurance quotes free   יום ה', 02/01/2014 שעה 0:15
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
You've really captured all the essentials in this subject area, haven't you?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

SsjalSelgfatXUjLhMHY [חדש]
share   יום ה', 02/01/2014 שעה 14:48
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Superior thinking demonstrated above. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MNLILnlBAv [חדש]
health insurance   יום ו', 03/01/2014 שעה 1:56
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
The ability to think like that is always a joy to behold
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EwKcKmgDIvwsLJhXC [חדש]
car insurance limited   יום ו', 03/01/2014 שעה 18:40
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I can't believe you're not playing with me--that was so helpful.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pMArJjhdKaso [חדש]
news   שבת, 04/01/2014 שעה 22:41
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Thanks for starting the ball rolling with this insight.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BoRONHXxnsS [חדש]
auto insurance quotes   יום ב', 06/01/2014 שעה 13:59
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Taking the overview, this post hits the spot
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VTWXBQetIWzmFOhBUpkE [חדש]
health insurance online   יום ג', 07/01/2014 שעה 4:31
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
If your articles are always this helpful, ''I'll be back.''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NFYtlwwroXmmm [חדש]
cheap car insurance quotes   יום ג', 07/01/2014 שעה 17:40
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's a crackerjack answer to an interesting question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sZKBztYboWKQEMPiK [חדש]
convicted car insurance for   יום ד', 08/01/2014 שעה 16:02
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Could you write about Physics so I can pass Science class?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ahIcfOHAGoclnbwzDzHH [חדש]
abilify for sale   יום ה', 09/01/2014 שעה 13:06
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I cannot tell a lie, that really helped.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FiSsxWFQVPqE [חדש]
citizens insurance auto   יום ה', 09/01/2014 שעה 22:15
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Intelligence and simplicity - easy to understand how you think.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WBetWfkXNHNcRK [חדש]
cheap insurance   יום ו', 10/01/2014 שעה 15:36
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Yeah, that's the ticket, sir or ma'am
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nQxECMdjfnGmyFKTdI [חדש]
cheap online cialis   יום ו', 10/01/2014 שעה 23:02
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's really thinking at an impressive level
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

fbazbmRYEIErj [חדש]
online blackjack for free   שבת, 11/01/2014 שעה 19:06
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
The purchases I make are entirely based on these articles.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ADooDzTqIzfUG [חדש]
america health insurance   יום א', 12/01/2014 שעה 4:39
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Until I found this I thought I'd have to spend the day inside.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oYPMeQlSlcvNi [חדש]
auto insurance   יום ב', 13/01/2014 שעה 0:11
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Action requires knowledge, and now I can act!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

awBgDSRcDdbkBdMQ [חדש]
rental auto insurance coverage   יום ב', 13/01/2014 שעה 17:54
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I don't know who you wrote this for but you helped a brother out.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

TzEdnJcOUoVqOPKMgHZ [חדש]
whole life insurance as investment   יום ג', 14/01/2014 שעה 19:49
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Hey, that post leaves me feeling foolish. Kudos to you!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

uZXotEYtASmAEXtsy [חדש]
abilify discounted   יום ד', 15/01/2014 שעה 11:50
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Didn't know the forum rules allowed such brilliant posts.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KndKeZBzbHpFw [חדש]
personal medical insurance''''''   יום ה', 16/01/2014 שעה 5:54
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
At last! Someone with the insight to solve the problem!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BDTHCZSppdE [חדש]
doxycycline for sale   יום ו', 17/01/2014 שעה 3:25
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I'm so glad I found my solution online.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

TxKcfurAAFfa [חדש]
california small business insurance   יום ו', 17/01/2014 שעה 19:37
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I had no idea how to approach this before-now I'm locked and loaded.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zrKcpyUFhoRdDdR [חדש]
asthma specialist   שבת, 18/01/2014 שעה 2:09
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Free knowledge like this doesn't just help, it promote democracy. Thank you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rwDAlajvRLCseXupaqUG [חדש]
buy doxycycline online without prescription   שבת, 18/01/2014 שעה 10:09
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
A good many valuables you've given me.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gBREyFFCtpjfcB [חדש]
news   שבת, 18/01/2014 שעה 23:54
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Deadly accurate answer. You've hit the bullseye!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MXYwuCjOwAXvhY [חדש]
canadian forex   יום א', 19/01/2014 שעה 23:37
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Full of salient points. Don't stop believing or writing!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cISnoEENbpVF [חדש]
busniess insurance   יום ב', 20/01/2014 שעה 22:12
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Gee willikers, that's such a great post!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

llzQPhQyVLUHyHzrQ [חדש]
business insurance cost   יום ג', 21/01/2014 שעה 0:50
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I suppose that sounds and smells just about right.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

trtkUPrdhrPG [חדש]
news   יום ג', 21/01/2014 שעה 14:23
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's a well-thought-out answer to a challenging question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kieWfUnMKlI [חדש]
cheapest viagra online   יום ג', 21/01/2014 שעה 17:00
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Kudos! What a neat way of thinking about it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nvBhPDAoFgkakDkA [חדש]
cheapest price for viagra   יום ד', 22/01/2014 שעה 4:03
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I just hope whoever writes these keeps writing more!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

uBqjPZmGpVVdS [חדש]
share   יום ה', 23/01/2014 שעה 5:23
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
A piece of erudition unlike any other!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mBohAjsYXdKYw [חדש]
health insurance coverage   יום ה', 23/01/2014 שעה 19:26
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
The ability to think like that is always a joy to behold
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wHIlUxIRwJzF [חדש]
auto insurance free quotes   יום ו', 24/01/2014 שעה 1:03
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Your thinking matches mine - great minds think alike!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rEGUOznZEkcYhtofkkB [חדש]
cheap car inusrance   יום ו', 24/01/2014 שעה 10:12
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Please teach the rest of these internet hooligans how to write and research!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EgjtZjFRueKUgIEr [חדש]
online health insurance   יום ו', 24/01/2014 שעה 16:05
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Yo, that's what's up truthfully.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FffaWeNvJnp [חדש]
health insurance quotes for mississippi   יום ו', 24/01/2014 שעה 20:53
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Thanks alot - your answer solved all my problems after several days struggling
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kgPgHjdVUnthkPbjz [חדש]
buy car insurance online   שבת, 25/01/2014 שעה 13:55
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's a creative answer to a difficult question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lUYuyMJDJk [חדש]
forex trading secret   שבת, 25/01/2014 שעה 20:16
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
The expertise shines through. Thanks for taking the time to answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BilAZxksLDJeO [חדש]
here   יום א', 26/01/2014 שעה 5:14
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
So excited I found this article as it made things much quicker!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

LnSlDIPYaG [חדש]
insurance cheap student health   יום א', 26/01/2014 שעה 13:40
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Your cranium must be protecting some very valuable brains.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IciCdXKkEGmGCxBnBa [חדש]
group life insurance   יום ב', 27/01/2014 שעה 6:02
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Normally I'm against killing but this article slaughtered my ignorance.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vaTTlzwRlokF [חדש]
cheap air flights in europe   יום ב', 27/01/2014 שעה 21:22
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I'll try to put this to good use immediately.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HlghfEStYcPhAAD [חדש]
momniscient.net   יום ג', 28/01/2014 שעה 10:34
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Your article was excellent and erudite.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FCyWrJXRpm [חדש]
car insurance weekly   יום ג', 28/01/2014 שעה 15:38
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Your post is a timely contribution to the debate
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jzmFIJpUFiGBcBPovtF [חדש]
momniscient.net   יום ד', 29/01/2014 שעה 14:31
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's a sharp way of thinking about it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gsoFFrMkklDexIYRbeoR [חדש]
artilleries.org   יום ה', 30/01/2014 שעה 3:01
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Call me wind because I am absolutely blown away.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xIYZfKaIjTkdZkUs [חדש]
link   יום ה', 30/01/2014 שעה 13:16
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
What liberating knowledge. Give me liberty or give me death.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EhQumkEpDtZHJFKDxd [חדש]
link   יום ה', 30/01/2014 שעה 18:57
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
This website makes things hella easy.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WFhlIKxaodZzIhYoWmR [חדש]
quotes health insurance   יום ו', 31/01/2014 שעה 1:38
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
What's it take to become a sublime expounder of prose like yourself?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BMHTkcDkbcnj [חדש]
policies life insurance company   יום ו', 31/01/2014 שעה 22:02
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Wowza, problem solved like it never happened.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hXzLAYmQhaKCqyPQUxBj [חדש]
auto rental insurance   שבת, 01/02/2014 שעה 2:24
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I don't even know what to say, this made things so much easier!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

saoCNYOLmQMuh [חדש]
get cheapest car insurance   שבת, 01/02/2014 שעה 12:30
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
This shows real expertise. Thanks for the answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

POwyPGTZjKphKGN [חדש]
state auto insurance   יום א', 02/02/2014 שעה 13:11
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Smack-dab what I was looking for-ty!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

TsnAvjBounrmrKZcIQBE [חדש]
get cheap auto insurance online florida   יום ב', 03/02/2014 שעה 0:18
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Last one to utilize this is a rotten egg!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PfGkLjbwKLYGIOPGHWY [חדש]
auto insurance quotes pa   יום ב', 03/02/2014 שעה 16:46
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Alright alright alright that's exactly what I needed!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GypkMEmNjglUfLS [חדש]
www.abwheminn.org   יום ג', 04/02/2014 שעה 2:40
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Good points all around. Truly appreciated.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YfMUTOfxoU [חדש]
www.equaljusticeforum.org   יום ג', 04/02/2014 שעה 12:06
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Full of salient points. Don't stop believing or writing!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NbMsXUlDkFOsIrkH [חדש]
BUY CIALIS ABLETS ON LINE   יום ד', 05/02/2014 שעה 1:54
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Wow! Great to find a post knocking my socks off!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oAMQfpgfRdLtqNtwiq [חדש]
www.globemedgeorgetown.com   יום ד', 05/02/2014 שעה 7:14
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I'm really into it, thanks for this great stuff!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

DJZWdcZLBtyInnqqGxt [חדש]
www.compareautoinsur.com   יום ד', 05/02/2014 שעה 20:07
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
If time is money you've made me a wealthier woman.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OdLYOITYCjWwLPHFT [חדש]
insurance for small business in florida   יום ה', 06/02/2014 שעה 11:12
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I searched a bunch of sites and this was the best.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dsyCarhMbje [חדש]
best viagra and cialis   יום ה', 06/02/2014 שעה 20:00
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Back in school, I'm doing so much learning.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BIqUGPkprurGYZivzKG [חדש]
click here   יום ו', 07/02/2014 שעה 1:49
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's a posting full of insight!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WvZgzWPquneclaLj [חדש]
www.bethelregionalhs.com   יום ו', 07/02/2014 שעה 9:31
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's really thinking of the highest order
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

TVRcUgvkgdUSqL [חדש]
insurance totaled car   שבת, 08/02/2014 שעה 19:47
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Gosh, I wish I would have had that information earlier!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nWzcfDqxDdeXmUUGPA [חדש]
viagra no prescription   יום א', 09/02/2014 שעה 13:41
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Action requires knowledge, and now I can act!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HNtSzoSIEGHyZuwfV [חדש]
cialis   יום ב', 10/02/2014 שעה 0:17
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
What a pleasure to meet someone who thinks so clearly
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vPSIWfcWOaKUzvaqz [חדש]
ing life insurance   יום ב', 10/02/2014 שעה 15:33
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's a posting full of insight!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cDYFiiMsdMluJVjXTxMp [חדש]
cialis orders   יום ג', 11/02/2014 שעה 2:39
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I read your post and wished I'd written it
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mAugvaXtSBHX [חדש]
click here to get started   יום ג', 11/02/2014 שעה 17:48
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I much prefer informative articles like this to that high brow literature.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KtREzimwfeuZUG [חדש]
levitra cheap   יום ד', 12/02/2014 שעה 3:48
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Knowledge wants to be free, just like these articles!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tpMJAFUxukwhxOdz [חדש]
CIALIS BY internet   יום ה', 13/02/2014 שעה 0:04
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Thought it wouldn't to give it a shot. I was right.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OREgeEKAQv [חדש]
life insurance quotes   יום ה', 13/02/2014 שעה 1:46
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I think you've just captured the answer perfectly
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ShPLDQVAnmcjvoSRSH [חדש]
click here to get started   יום ה', 13/02/2014 שעה 15:29
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I can't believe I've been going for years without knowing that.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zKiohqkGzw [חדש]
www.comparelifeinsurancedeals.com   יום ה', 13/02/2014 שעה 23:00
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
A few years ago I'd have to pay someone for this information.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KLQayFXxtzBPbAGQiXF [חדש]
reputable discount cialis   יום ו', 14/02/2014 שעה 14:37
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
All of my questions settled-thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

fHtiUMXBtUVI [חדש]
online auto insurance   יום ו', 14/02/2014 שעה 19:46
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
There's a secret about your post. ICTYBTIHTKY
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iVzNHfQmsEvhLht [חדש]
link   שבת, 15/02/2014 שעה 10:07
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Play informative for me, Mr. internet writer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xrQIwrGtEeRxsjS [חדש]
mobile   יום א', 16/02/2014 שעה 1:07
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Keep on writing and chugging away!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eOYFpYelEOHIqDG [חדש]
alcoholism impotence   יום א', 16/02/2014 שעה 16:36
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Your website has to be the electronic Swiss army knife for this topic.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UWTljNtHNvM [חדש]
car insurance weekly   יום ב', 17/02/2014 שעה 2:28
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Gosh, I wish I would have had that information earlier!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IKwIeTeKkl [חדש]
share   יום ב', 17/02/2014 שעה 6:54
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Your answer lifts the intelligence of the debate.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rgAuPqKKwFX [חדש]
www.watershelter.com   יום ג', 18/02/2014 שעה 21:28
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Extremely helpful article, please write more.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yaISFoMhXyh [חדש]
www.brooklynbikefamily.com   יום ד', 19/02/2014 שעה 11:32
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
TYVM you've solved all my problems
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MXmikHNOFyFWGHm [חדש]
ovr the counter viagra   יום ד', 12/03/2014 שעה 20:30
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
You're on top of the game. Thanks for sharing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UxUXKftyjhHbJdHoQv [חדש]
buy cheap viagra   יום ה', 13/03/2014 שעה 0:58
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
If not for your writing this topic could be very convoluted and oblique.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YdXjirmRpZBNDRfHH [חדש]
buy viagra   יום ה', 13/03/2014 שעה 7:35
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's what we've all been waiting for! Great posting!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

DMBKXzVKPlyiIYkGpQ [חדש]
www.getyourautoinsur.com   יום ה', 13/03/2014 שעה 13:08
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Your's is a point of view where real intelligence shines through.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wIcedggmuyCTaWwPTbaB [חדש]
www.myedguide.com   יום ה', 13/03/2014 שעה 20:58
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Hats off to whoever wrote this up and posted it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qeYiGjcXXK [חדש]
car insurance qoutes   יום ה', 13/03/2014 שעה 22:35
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Everyone would benefit from reading this post
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jmCPBSvAqYu [חדש]
Pill for all Buy Viagra USA   יום ו', 14/03/2014 שעה 7:30
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Fell out of bed feeling down. This has brightened my day!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

orGBUvpRpxsOqYIMNgVD [חדש]
doxycycline order online   יום ו', 14/03/2014 שעה 13:12
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I love these articles. How many words can a wordsmith smith?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvSjXVplOSFAEZdi [חדש]
car insurance cheapest   יום ו', 14/03/2014 שעה 22:38
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Just cause it's simple doesn't mean it's not super helpful.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kffPfQSIWJYt [חדש]
www.getquotestoday.net   שבת, 15/03/2014 שעה 4:24
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I really needed to find this info, thank God!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lqunRpReoquc [חדש]
low cost cialis without perscription   שבת, 15/03/2014 שעה 11:40
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Hey, that post leaves me feeling foolish. Kudos to you!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NncguAzbyygCieEHt [חדש]
click here   שבת, 15/03/2014 שעה 17:06
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Woah nelly, how about them apples!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jQwDrroOMFksbNhHlraR [חדש]
viagra   יום א', 16/03/2014 שעה 0:52
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Ah, i see. Well that's not too tricky at all!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cgbeTCHsjIMhEi [חדש]
news   יום א', 16/03/2014 שעה 3:56
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Felt so hopeless looking for answers to my questions...until now.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JKLhyPzIeqrJAQ [חדש]
impotence young men   יום א', 16/03/2014 שעה 14:40
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That really captures the spirit of it. Thanks for posting.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vGKTZpIhXrpbKY [חדש]
buy cialis tablets   יום ב', 17/03/2014 שעה 0:44
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Perfect answer! That really gets to the heart of it!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zLLEsAmGXNduI [חדש]
auto insurance cheap   יום ב', 17/03/2014 שעה 7:32
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
It's like you're on a mission to save me time and money!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

POJzpLNAlggWo [חדש]
buy car insurance online   יום ב', 17/03/2014 שעה 16:24
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
The voice of rationality! Good to hear from you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

bVZydNQZLVkD [חדש]
car insurance in florida   יום ב', 17/03/2014 שעה 23:20
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I read your posting and was jealous
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GaIfutmgGI [חדש]
share   יום ג', 18/03/2014 שעה 5:10
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Wowza, problem solved like it never happened.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hyqACJKMkDODhKhDc [חדש]
lowestpricemeds.net   יום ג', 18/03/2014 שעה 19:26
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I'm not quite sure how to say this; you made it extremely easy for me!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gGajBEcXgHy [חדש]
cheap insurance commercial   יום ד', 19/03/2014 שעה 2:11
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Damn, I wish I could think of something smart like that!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JCPUTRQEtgdOJbssiG [חדש]
buy car insurance online   יום ה', 20/03/2014 שעה 7:29
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I don't even know what to say, this made things so much easier!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FIFGYDafEhfSypaNupX [חדש]
Acyclovir cheap   יום ו', 21/03/2014 שעה 13:02
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Play informative for me, Mr. internet writer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JtabYIzFHNKd [חדש]
lasix   שבת, 22/03/2014 שעה 9:44
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Woah nelly, how about them apples!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mOtCuxqtce [חדש]
viagra discount price   שבת, 22/03/2014 שעה 16:16
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
A million thanks for posting this information.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZZtHxOxVaftubQwyhWqR [חדש]
how can i find the cheapest car insurance   יום א', 23/03/2014 שעה 17:43
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I'm impressed. You've really raised the bar with that.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UhjJIUQcVdMPLxlYQV [חדש]
rates auto insurance canada   יום ב', 24/03/2014 שעה 6:45
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Ya learn something new everyday. It's true I guess!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rMajJQYUfJi [חדש]
quote auto insurance   יום ה', 27/03/2014 שעה 9:45
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I found myself nodding my noggin all the way through.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NBLSZFLkxafeKSX [חדש]
healthinsurance.com   שבת, 29/03/2014 שעה 10:50
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Gee whiz, and I thought this would be hard to find out.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lwDUmkUFLgfr [חדש]
insurance quotes auto   שבת, 29/03/2014 שעה 16:10
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Surprisingly well-written and informative for a free online article.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GLEFaXfrLfYGkZF [חדש]
book guest kr levitra site   יום ג', 01/04/2014 שעה 23:18
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
This is just the perfect answer for all forum members
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EDeHKwKtCKlPorvmWXFM [חדש]
online auto insurance   יום ד', 02/04/2014 שעה 21:39
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
I've been looking for a post like this for an age
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oOufJCUfkqxUErclKk [חדש]
levitra   יום ו', 04/04/2014 שעה 9:19
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Mighty useful. Make no mistake, I appreciate it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kzwDLmkChaooCdxM [חדש]
online poker   יום א', 06/04/2014 שעה 10:39
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
It's great to read something that's both enjoyable and provides pragmatisdc solutions.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jOOEiZjTOlb [חדש]
automobile insurance ma   יום ג', 08/04/2014 שעה 1:05
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Woah nelly, how about them apples!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

TjSCZRNIQAeAGD [חדש]
naperville car insurance   יום ד', 09/04/2014 שעה 1:38
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
It's good to see someone thinking it through.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oycInzRJDueARPY [חדש]
wwwlevitracom.net   יום ד', 09/04/2014 שעה 9:00
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Short, sweet, to the point, FREE-exactly as information should be!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gCwUptYgUz [חדש]
levitra   יום ה', 10/04/2014 שעה 23:31
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
That's a creative answer to a difficult question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MUfutleNvteFnmQe [חדש]
car insurance quotes   יום ו', 11/04/2014 שעה 16:47
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Thinking like that is really amazing
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MroHXhmOOxjbEK [חדש]
getlifeinsurancequotes.net   שבת, 12/04/2014 שעה 17:04
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
Just do me a favor and keep writing such trenchant analyses, OK?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

CDExbMxDqRO [חדש]
cheapautoinsuranceratesrp.com   יום א', 13/04/2014 שעה 8:16
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
If time is money you've made me a wealthier woman.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UUlRoEgZhge [חדש]
car insurance quotes   יום ב', 14/04/2014 שעה 14:51
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
An answer from an expert! Thanks for contributing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

וואלה - צודקת! [חדש]
אילן   יום ד', 21/12/2005 שעה 10:58
בתגובה לדניאלה
למה ללכת רחוק עד: ''לא יקום בית כנסת ליד כנסיה'' (או ''לא יוקם בית כנסת או כנסיה הגבוהים מהמסגד'')?
להנאת כולם אני מביא כאן בדיחה הקשורה בעוינות הפנימית (אם לא בפיצול האישיות..) שבין זרמים ביהדות:
אנית טיולים נטרפת בסערה עזה בלב האוקיינוס. מכל האנשים באניה יש ניצול אחד, יהודי, הנסחף ע''ג כמה שברים לחופיו של אי בודד ולא מיושב, ובלית ברירה מתארגן בו ממש כרובינזון קרוזו, לאט-לאט.
חולפות שנים, וביום מן הימים מגיעה לחופי האי ספינת מחקר, ואנשיה פוגשים את הניצול; לאחר ההתרגשות הראשונית מצד שני הצדדים, מבקשים האורחים שהניצול ייעשה להם סיור ויסביר להם כיצד הצליח לשרוד ולהתקיים בכל השנים האלה. והוא אכן מראה להם את ביתו שבנה על עץ גדול, גינת ירק, כמה חיות שהצליח לביית ולגדל. לא רחוק הם רואים מבנה מעץ, בנוי בצורה יסודית ונאה. לשאלתם במה מדובר עונה הניצול: ''זהו בית כנסת''. לאחר שהוא גם מראה להם איפה הקים גת לענבים, ובריכת מים לאגירתם, הם רואים מבנה עץ נוסף, ושוב לשאלתם במה מדובר הוא עונה: ''בית כנסת''.
קצת תמהים ומבולבלים הם שואלים אותו: ''האם היה/ו כאן עוד ניצול/ים כמוך? למה יש שני בתי כנסת?'' והוא עונה:
''או, התשובה פשוטה; בבית הכנסת הזה אני מתפלל, ובשני - כף רגלי לא תדרוך לעולם!!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על לא דבר [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ד', 21/12/2005 שעה 14:27
בתגובה לדניאלה
אתר אישי
דניאלה, שאלה לי אלייך: האם את חוגגת חג החנוכה?

ואם כן, אולי תספרי לנו כיצד את חוגגת אותו? האם אינך מגלה שם את קורטוב מלוכד של פנימיות יהודית מעצבת? האם חג זה אינו עונה על הצורך היהודי המודרני? מדוע לא? האם הנראטיב המקביסטי דומה לנראטיב הילד באבוס ו/או להתגלמותו העצית המוארת?

ובכלל, מניין נובעת הפזילה היהודית (ואולי גם הישראלית) אל הכריסטמס הצבעוני? מניין יחסי הקרבה דחייה אל החג המרכזי בעולם הנוצרי? ואולי כל הבעייה הנה של יהודים חילונים בלבד, שבסתר ליבם מעוניינים גם לחגוג אותו (מדוע לא, בעצם?)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על לא דבר [חדש]
אורי קציר   יום ד', 21/12/2005 שעה 14:44
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
אינני דניאלה, כמובן, אבל ברשותך, אלכס, אני רוצה להתייחס לסוגיה זו.

ארועים טראומטיים הם ארועים מעצבים. בהיסטוריה של האומות קשורים ארועים כאלה בעיקר במלחמות. ברוב המקרים נחגגים נצחונות, כמובן, ובמיעוטם תבוסות (חג העאשורה השיעי הוא דוגמה טובה לכך). חג החנוכה הוא חג המציין הצלחה (אף כי זמנית מאוד) של תנועת שחרור לאומית-דתית. יתר על כן, מדובר בהצלחה שהתרחשה בניגוד לכל הסיכויים שניתנו למרד המכבים מלכתחילה.

לפיכך, החנוכה מתבטא בשורה של סמלים שמדגישים את צד ההתעוררות באותו ארוע. החנוכיה היא זכר לנס פך השמן. האור הוא סמל לגאולה. נצחון הצבא וכוהני הדת מתקדשים בחנוכה כביטוי של עצמאות לאומית. אנחנו שמחים ומאזכרים שוב ושוב את העובדה שמעטים ניצחו רבים. כך הניצחון הופך מתוק יותר, ממש כאותן סופגניות טעונות ריבה שאנו זוללים.

מקורו של חג המולד, כפי שאמרתי, פגאני. הרומאים הקדמונים ציינו את חג ה''סטורנליה'' לכבודו של אל החקלאות סאטורן בהילולה בת שבעה ימים שהחלה ב-‏17 בדצמבר. ההילולה הסתיימה במועד ההיפוך החורפי היא הנקודה במסלול כדור הארץ שבה, בחצי הכדור הצפוני, היום הינו הקצר ביותר, והלילה הינו הארוך ביותר. על פי הלוח היוליאני המקורי (לפני שהצטברו בו שיבושים) חל המועד ב-‏25 בדצמבר, בעוד שעל פי הלוח הגרגוריאני הנהוג כיום, חל המועד ב-‏21 בדצמבר. בחג הסטורנליה החליפו הרומאים מתנות, וכן נהוג היה כי אחד העבדים ישמש כ''אדון הבית'' בעוד שה''אדונים'' נהגו כעבדים. מועד קרוב נוסף שצויין על ידי הרומים הקדמונים היה חג ה''קלנדס'' שצויין ב-‏1 בינואר.

במאה הרביעית לספירה פעל גורם נוסף. בתקופת הקיסר אורליאנוס, בשנת 270 לספירה הפכה דת ה''סול אינוויקטוס'', הערצת אל השמש כאל הראשי, לדתה הרשמית של האימפריה. מקורה של הדת בהערצת אל השמש הפרסי מיתרה. הרומאים ציינו את לידתה של השמש במועד ההיפוך החורפי, ב-‏25 בדצמבר בטקסים השאובים מן הדת המיתראיסטית. בדת זו החזיק קונסטנטינוס בטרם המיר לנצרות, ואף קודמו דיוקלטיאנוס, אשר בנה מחדש וחיזק מוסדות רבים באימפריה השוקעת. המעבר מעבודת האלילים לנצרות, ויצירת הכנסייה הקתולית הושפעו מדת זו. כל הראיות מצביעות על כך שהנצרות אימצה מנהגים וחגים שהיו נהוגים באימפריה בעת שהפכה לדת המדינה.

כלומר, אם החנוכה הוא חג היסטורי הרי שחג המולד נולד בכלל על בסיס עונתי ונמזגו בו מרכיבים היתוליים. רק מאוחר יותר ניתנה לו משמעות תיאולוגית מעורפלת הכורכת את תאריך החג בהולדת ישו. ובכלל, נראה שלאורך השנים החגים הללו השפיעו מאוד זה על זה. דמי החנוכה הם המקבילה היהודית למתנות עץ המולד. אני לא בטוח, לעומת זאת, שעניין הנרות הוא המצאה נוצרית. מאחר וחנוכה חל בסוף כסלו, ופעמים רבות התאריך הזה מקביל לסוף דצמבר, יתכן כי הנוצרים הקדמונים נטלו מאפיינים מסוימים של החנוכה מדתם היהודית המקורית והתאימו אותם לתאולוגיה החדשה שבראו - ממש כשם שהתאימו את יום המנוחה השביעי בכך ששימרו את מתכונתו המקורית אבל שינו את מועדו מיום שבת ליום ראשון.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על לא דבר [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ב', 26/12/2005 שעה 21:27
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אינני מבין מדוע אינך מעוניין להבדיל בין המגמות היחסית אתנוצנטריות של חג החנוכה, אשר אינו אלא חג נוסף במסגרת ההתמודות המוכרת של ''אנחנו'' ו''הם'', לבין המסר היחסית אוניברסלי של חג המולד, קונזומנטי ככל שיהיה. ההבדל בין שני החגים אינו נעוץ אך ורק בטכסיות השונה ובהעמדת חנוכיה מול עץ האשוח, אלא בכיוון הכללי אליו מוביל נראטיב החג לכשעצמו.

הווה לומר: בעוד שבמקרה הנוצרי המדובר מחד בלידת תינוק באבוס, אשר ביום מן הימים אמור להיהפך למשיח, ומאידך בזקן בעל מעיל אדום המחלק מתנות לילדים מתחת לעץ המואר - הרי שבמקרה היהודי המדובר בניצחון שנבע מעימות וממלחמה, כאשר ''אנחנו'' תמיד הטובים והצודקים. החג היה עוד יכול להישאר בדל''ת אמותיו ולהיחגג בתמימות יחסית, אולם לי אישית נראה כי הדמיון בין אלה שכונו בעבר ''מתייוונים'' לבין אלה המוכנים כיום ''חילונים'', כמו גם בין הרצון של ''טיהור הבית'' משקצים ומשיקוצים ביחס לפרוגראמה המדינית הדוגלת אף היא ב''טיהור השיקוץ'' - הנו דמיון מעניין בכל האמור לגבי הבעייתיות הטמונה במסרים מסוג אלה, לפחות להבנתי. ייתכן כי אני מגזים בתיאור זה, אולם מבחינתי קיים בכל זאת הבדל מסויים, ואני משער שגם אתה מודע לו יפה. זוהי אולי גם הסיבה שגם אותך משכה החגיגיות והטקסיות בכנסיית הדורמיציון, ולו בבחינת ''הדבר האחר''.

אפשר גם לנסח זאת במילים אחרות: אני אישית מעדיף חגים בעלי מסר אוניברסלי, ולא בעלי מסר הסובב סביב עצמם בלבד. זוהי אולי התורה כולה על רגל אחת, ללא שום קשר אם הדבר נערך במסגרת חגיגית נטולת כל אמונה או דתיות.

זוהי גם הסיבה שחג המולד במקרה המשפחתי שלי נראה לי כדבר סביר, שכן אין בו אלמנט דתי קובע, או תיאור הקשור בגאולה לאומית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על לא דבר [חדש]
אורי קציר   יום ב', 26/12/2005 שעה 22:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
דומני שאם תעיף מבט בתגובות תמצא שיש דמיון לא קטן בין האבחנות שלנו: שנינו מסכימים על כך שמקורו של חג החנוכה הוא באירוע אלים בעל אופי לאומי-דתי. שנינו מסכימים על כך שמדובר באירוע פרטיקולרי שקודש על ידי הקבוצה האתנו-דתית שחוותה אותו.

שים לב לכך שאינני חולק על העובדה שחג המולד הוא נעים, אסתטי ופונה לקבוצות בעלות מכנה משותף רחב יותר. אבל מכאן ועד להגדרתו כאוניברסלי עוד ארוכה הדרך. אני סבור כי העובדה שהוא נחוג באופן דומה במרבית המדינות המעצבות את תרבות המערב ומקרינות מתרבות זו על המדינות המתפתחות עדיין אינה הופכת אותו לאוניברסלית. שהרי אלמנט ההזדהות אינו קיים אף בקרב מרבית הקבוצות הדתיות עם המסר הזה.

חג המולד הוא החג המציין את לידתו של משיח. אמנם המשיח הפופולרי ביותר כיום (אם להתעלם רגע מ''הביטלס פופולריים יותר מישו'' של ג'ון לנון). אבל משיחיותו של האיש מנצרת אינה מקובלת על העולם כולו, אף היא היא נעטפת במעטה הציורי של פתיתי שלג, חמימות משפחתית וסבא חביב וכרסתן המחלק מתנות לילדים.

ההיסטוריה היא דבר חי ונושם. קיימים לא מעט בני תמותה שהנצרות אינה עושה להם טוב על הנשמה, בעיקר מסיבות של יריבות דתית ארוכת שנים, כולל יריבות אלימה. ישו נמנה, בין השאר, גם על נביאי האיסלאם, אבל לידתו אינה חלק מהאתוס האיסלאמי. ונכון, גם משפחתיותו של החג הזה לא אומצה שם.

כמו אריק, אני סבור שניתן להפריד בין הקסם שמהלך החג היפה הזה לבין היכולת לאמץ אותו ולהוסיפו לרשימת המועדים שאנו חוגגים באופן מודע ומתוך כוונה להזדהות ולעלוז. ככל שאני מעריך ומכבד את הטקסים הללו, אינני חש שיש לי חלק ונחלה בהם מעבר להשתתפות הפאסיווית מצדי. אל תשכח דבר נוסף, אלכס. נקודת המוצא שלך שונה משלי משום שהרוב הדתי בסביבתי הוא יהודי ואילו הרוב בסביבתך נוצרי הוא.

אז נכון, משך אותי בעיקר ''הדבר האחר''. משום שלא גדלתי על טקסטים בלטינית ועל בשורות של לוקאס ומתי ואף לא על מזמורים ועל אגדות התינוק באבוס בבית לחם. הרקע התרבותי והדתי שלי הוא שונה.

מסר אוניברסלי? אני בעד, ואף סבור שיש לא מעט סיבות לאיתור חגים המשותפים לבני רוב הדתות המונותאיסטיות. אבל חג המולד הוא בראש ובראשונה חג דתי ואופיו העליז אינו משנה זאת כמלוא הנימה. יום ולנטיין, למשל, יכול היה להיות אחרת, משום שהוא מדבר על אהבה - רגש בסיסי שאינו בלעדי לאמונה ספציפית והיחס אליו חוצה קווים אתניים ודתיים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על לא דבר [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ב', 26/12/2005 שעה 23:53
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
דבריך אלה מקובלים עליי, ובכל זאת: אחד הדברים המוזרים בעיניי הוא האופי הדתי שישראלים רבים מעניקים למשמעות ולפירוש חג זה, בעוד שאת ליל הסילבסטר (http://mann.blog.lab.co.il/story?id=48) הם מצליחים בכל זאת לחגוג ללא כל בעייה, וכמובן גם את חגו של וואלנטיין הקדוש (http://mann.blog.lab.co.il/story?id=69)... ההרגשה הכללית שיש לי במקרה זה, היא אולי התחושה שהמדובר בפחד מסויים מהזדהות בלתי ישירה עם הנצרות ו/או אם הצלוב, רחמנא ליצלן, ומן דחייה אינסטינקטיבית שקיימת בלבבות יהודים רבים (הדיון שהיה אצלי בבלוג הוכיח זאת היטב).

מה שבכל זאת מעניין אותי בהקשר זה, הוא יכולת האימוץ של דבר אחד ודחייתו של הדבר האחר, הרבה מעבר לכל אמונה דתית ו/או משחיותו של הנמשח-נמשך לעולמי עד. כיצד ניתן להסביר דיכוטומיה זו?

זהו בעצם החומר המרתק מבחינתי: הפחדים הדתיים שקיימים בנבכי הנפש היהודית-חילונית, אשר מבחינתי מתקשה במקרים שונים להבדיל בין האלמנט האוניברסלי הכללי לבין האלמנט הדתי-פולקלוריסטי בחגי ומנהגי ''היהודים האוניברסליים'' לשיטתי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

uEiogaTpziIkcksCGj [חדש]
click here to get started   שבת, 28/12/2013 שעה 21:44
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Deep thinking - adds a new dimension to it all.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QUvBoaZXmTpMoU [חדש]
auto insurance in california   יום א', 29/12/2013 שעה 9:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a subtle way of thinking about it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KdCeRDEfkahUkziE [חדש]
www.allhealthinsurers.net   יום א', 29/12/2013 שעה 16:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Mighty useful. Make no mistake, I appreciate it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oiUOPNreRjDtZhIX [חדש]
insureyourcaronline.com   יום ב', 30/12/2013 שעה 5:42
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's an inventive answer to an interesting question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

uMxXLNTSWbesC [חדש]
car insurance quotes   יום ג', 31/12/2013 שעה 1:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Play informative for me, Mr. internet writer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

CoewmlDXrZ [חדש]
online health insurance quote   יום ד', 01/01/2014 שעה 10:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow, your post makes mine look feeble. More power to you!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

grXBMuWlfnaNpcVASYip [חדש]
www.startsavingoninsurance.com   יום ה', 02/01/2014 שעה 4:35
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If you want to get read, this is how you should write.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OayawGHckLbJIlc [חדש]
auto insurance quotes free   יום ה', 02/01/2014 שעה 7:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Umm, are you really just giving this info out for nothing?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gEJKWpmduUavKKlCmTWF [חדש]
affordable car insurance for new jersey online quotes   יום ה', 02/01/2014 שעה 20:19
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Way to use the internet to help people solve problems!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xIDwyDMZRKqAXoClyOEy [חדש]
cheap cilalis   יום ו', 03/01/2014 שעה 12:59
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Apparently this is what the esteemed Willis was talkin' 'bout.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

asVekNezsP [חדש]
worldwide travel insurance cheap   שבת, 04/01/2014 שעה 4:34
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
BION I'm impressed! Cool post!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QbtvEfFlvlk [חדש]
insureyourcaronline.com   יום א', 05/01/2014 שעה 7:05
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Hey, that's powerful. Thanks for the news.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eBjaaLwrLNTbahRnEhQK [חדש]
play free online blackjack   יום ב', 06/01/2014 שעה 11:46
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You put the lime in the coconut and drink the article up.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zXqpvXCAwdosmwtMC [חדש]
viagra   יום ג', 07/01/2014 שעה 8:34
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's an ingenious way of thinking about it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ksluEsgyHWBulT [חדש]
florida car insurance   יום ג', 07/01/2014 שעה 18:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That kind of thinking shows you're an expert
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HEWqrbPpllI [חדש]
anonymous auto insurance quotes   יום ד', 08/01/2014 שעה 7:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You Sir/Madam are the enemy of confusion everywhere!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vPeYhbxJrLiEDiPFV [חדש]
brand cialis cheap   יום ד', 08/01/2014 שעה 14:45
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This posting knocked my socks off
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

znZCxPfHVUpOHphLZ [חדש]
health insurance vietnam   יום ה', 09/01/2014 שעה 13:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You got to push it-this essential info that is!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

DZvnIBIncbnMKNXRZCFJ [חדש]
slot machine games   יום ה', 09/01/2014 שעה 20:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
TYVM you've solved all my problems
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IfPCclEpSO [חדש]
21 blackjack   יום ו', 10/01/2014 שעה 9:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
What's it take to become a sublime expounder of prose like yourself?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tOmWEYuPHDMyMoC [חדש]
www.onewomaninitiative.org   שבת, 11/01/2014 שעה 4:11
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Essays like this are so important to broadening people's horizons.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oUZslDQMaUF [חדש]
cheapest auto insurance quotes in florida   יום א', 12/01/2014 שעה 6:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like these put the consumer in the driver seat-very important.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kTPtJwZpUBbFWhHTwnbR [חדש]
doxycycline online no prescription   יום א', 12/01/2014 שעה 16:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's really thinking at an impressive level
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YQNoJsNLFn [חדש]
Cheap Car Insurance Quote   יום א', 12/01/2014 שעה 22:45
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's great to find someone so on the ball
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iaAMxCnEEgVmiHIQEFI [חדש]
auto insurance quotes   יום ג', 14/01/2014 שעה 0:59
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Always refreshing to hear a rational answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

filHLvWzBLVjWO [חדש]
free insurance car quotes   יום ג', 14/01/2014 שעה 10:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
When you think about it, that's got to be the right answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

bHSebAzPGJIKryit [חדש]
cheapest auto insurance for new drivers   יום ד', 15/01/2014 שעה 10:29
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Enlightening the world, one helpful article at a time.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VAbCNTJUWZHulDWTpU [חדש]
here   יום ה', 16/01/2014 שעה 19:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Real brain power on display. Thanks for that answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YVQqZcrZDAazprWsqU [חדש]
car insurance quotes   שבת, 18/01/2014 שעה 1:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is what we need - an insight to make everyone think
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PRyfTPBosBf [חדש]
low cost car insurance   שבת, 18/01/2014 שעה 4:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm shocked that I found this info so easily.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UhxRgfkUkOM [חדש]
cheapest auto insurance   שבת, 18/01/2014 שעה 15:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
A really good answer, full of rationality!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KDuYwfYSVElzm [חדש]
levitra   יום א', 19/01/2014 שעה 21:47
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Superb information here, ol'e chap; keep burning the midnight oil.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zdiKHTHgfJkmRZci [חדש]
click here to get started   יום ב', 20/01/2014 שעה 10:28
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thinking like that shows an expert's touch
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ijtMQeWRjeuYXPo [חדש]
companies insurance vehicle   יום ב', 20/01/2014 שעה 20:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow I must confess you make some very trenchant points.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vUnPyNSsSVgqOGmqWeM [חדש]
insurance average cost car   יום ג', 21/01/2014 שעה 0:50
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Awesome you should think of something like that
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kBFTxMiTyFpIpzZ [חדש]
term life insurance rates for seniors   יום ג', 21/01/2014 שעה 9:50
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Pin my tail and call me a donkey, that really helped.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

CDqrYxDPOFjVvQJ [חדש]
trading online forex   יום ג', 21/01/2014 שעה 20:19
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a brilliant answer to an interesting question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EulXAyMHGML [חדש]
trading stock index   יום ד', 22/01/2014 שעה 5:16
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If you're looking to buy these articles make it way easier.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sumfBspZYAUd [חדש]
life insurance   יום ד', 22/01/2014 שעה 15:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I love these articles. How many words can a wordsmith smith?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

euvrWzDDYfArrACJio [חדש]
home insurance quote   יום ד', 22/01/2014 שעה 22:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow, that's a really clever way of thinking about it!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EWIsoUxkKcdVgYLg [חדש]
here   יום ה', 23/01/2014 שעה 19:26
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
We need a lot more insights like this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rkdkWZWpdnsmwMVNR [חדש]
click here to get started   יום ה', 23/01/2014 שעה 22:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Smart thinking - a clever way of looking at it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vukNRfXtgANkDHjilhq [חדש]
insurance auto   יום ו', 24/01/2014 שעה 12:52
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Hey, that's powerful. Thanks for the news.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wYPayHxDzsQFTw [חדש]
mobile   יום ו', 24/01/2014 שעה 20:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's really thinking at an impressive level
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UDmlgsSZUfTduwr [חדש]
car insurance quotes   שבת, 25/01/2014 שעה 9:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Do you have more great articles like this one?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hkWdgMDgzfwKAUZgkrT [חדש]
stock trading index   שבת, 25/01/2014 שעה 17:27
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Holy shiznit, this is so cool thank you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YGlZeBEYhyGpMZxERJ [חדש]
www.cheapinsurancemate.com   שבת, 25/01/2014 שעה 23:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's the thinking of a creative mind
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

DdtstZLkEXqmmHAU [חדש]
online blackjack for fun   יום א', 26/01/2014 שעה 11:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm not easily impressed but you've done it with that posting.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jKAmPTvUQSbAsUPQoIV [חדש]
market forex trading   יום א', 26/01/2014 שעה 13:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wait, I cannot fathom it being so straightforward.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

uehTzXtkiSZDxNQvAym [חדש]
click here   יום א', 26/01/2014 שעה 23:49
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Created the greatest articles, you have.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EGhNnINKddgtWXVEPBcZ [חדש]
www.yourlifepolicies.com   יום ג', 28/01/2014 שעה 0:50
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I am totally wowed and prepared to take the next step now.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

icdpKgSXOAkV [חדש]
find auto insurance quotes   יום ג', 28/01/2014 שעה 10:34
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow! Great thinking! JK
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gBYirQNhpHeFP [חדש]
discount air to rome   יום ג', 28/01/2014 שעה 19:12
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That kind of thinking shows you're an expert
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

avjAnkZswfkRWLiUDFN [חדש]
health care insurance cheap   יום ד', 29/01/2014 שעה 8:35
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Damn, I wish I could think of something smart like that!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hQqpirWznLFDoLjlAdmB [חדש]
www.medspricechart.com   יום ד', 29/01/2014 שעה 14:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a subtle way of thinking about it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nHbFmzjoQrxGwsl [חדש]
term life inssurance rates   יום ה', 30/01/2014 שעה 4:35
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Why does this have to be the ONLY reliable source? Oh well, gj!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xnPXvNsfLQi [חדש]
mobile   יום ה', 30/01/2014 שעה 7:29
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Home run! Great slugging with that answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IUofdnKQdXyDVVA [חדש]
online qoute insurance car   יום ה', 30/01/2014 שעה 13:50
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Heck yeah bay-bee keep them coming!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

SayggtoHYHorpXSO [חדש]
discount car insurance   יום ו', 31/01/2014 שעה 16:02
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Hallelujah! I needed this-you're my savior.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OEaSXzINXxCKje [חדש]
mobile home insurance   יום ו', 31/01/2014 שעה 20:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's a joy to find someone who can think like that
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZGHdprNuIAhbMvT [חדש]
www.getquotestoday.net   שבת, 01/02/2014 שעה 12:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's always a pleasure to hear from someone with expertise.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qDfHHSGLcO [חדש]
under 25 car insurance cheap   יום א', 02/02/2014 שעה 13:11
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Smart thinking - a clever way of looking at it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PCTUYKYCQSkSUaCfqQa [חדש]
here   יום א', 02/02/2014 שעה 18:22
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your posting really straightened me out. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mthxFheJMrfmTgnflf [חדש]
asthma pediatric treatment   יום ב', 03/02/2014 שעה 14:16
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Boom shakalaka boom boom, problem solved.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZKTyeMfOpeLexce [חדש]
cheap auto insurance in nj   יום ג', 04/02/2014 שעה 11:11
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thought it wouldn't to give it a shot. I was right.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wdMOqkqDTTGJyYIB [חדש]
cheap car insurance nj   יום ג', 04/02/2014 שעה 21:29
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Check that off the list of things I was confused about.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kQOvcMUzlOR [חדש]
free car insurance   יום ד', 05/02/2014 שעה 9:15
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Slam dunkin like Shaquille O'Neal, if he wrote informative articles.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tVnMhUVJlogMZI [חדש]
cialis cheap on line   יום ד', 05/02/2014 שעה 15:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Unbelievable how well-written and informative this was.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QFwMKrqxNSSjCkYCmX [חדש]
www.maddonnasnashville.com   יום ה', 06/02/2014 שעה 20:00
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a crackerjack answer to an interesting question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NIIREiyxRKHQCw [חדש]
mail order viagra   יום ה', 06/02/2014 שעה 23:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm quite pleased with the information in this one. TY!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hdfQPJZpJboPBWicXPWR [חדש]
www.evansvillecommunitytheatre.com   שבת, 08/02/2014 שעה 5:23
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I thought I'd have to read a book for a discovery like this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YJHGvXWlZdSytBzzjXQh [חדש]
health and dental insurance   יום א', 09/02/2014 שעה 4:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Finding this post solves a problem for me. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cjafafJfwr [חדש]
propecia zyban celebrex acyclovir and vioxx   יום א', 09/02/2014 שעה 21:29
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Great post with lots of important stuff.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mIJCnhwhAuexnCbwV [חדש]
order levitra   יום ב', 10/02/2014 שעה 0:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Well macadamia nuts, how about that.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OJwjjNCLGVYGamEdqyoh [חדש]
viagra cialis online   יום ב', 10/02/2014 שעה 16:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your post has moved the debate forward. Thanks for sharing!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QuwwSvQNXfOr [חדש]
mobile   יום ב', 10/02/2014 שעה 22:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Taking the overview, this post hits the spot
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xbqlyqGXzAwi [חדש]
viagra online   יום ג', 11/02/2014 שעה 21:53
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ho ho, who woulda thunk it, right?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MCdqDzfaTJYgB [חדש]
share   יום ד', 12/02/2014 שעה 12:51
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This post has helped me think things through
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eVoRApuoZkzBqgCp [חדש]
discount levitra   יום ד', 12/02/2014 שעה 15:31
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your answer was just what I needed. It's made my day!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PRBXxRhPlUXdEbfJu [חדש]
best cialis online store   יום ד', 12/02/2014 שעה 22:49
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
A provocative insight! Just what we need!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nVbHAVSSdxhCTmHcbH [חדש]
cheapest cialis   יום ה', 13/02/2014 שעה 14:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
The purchases I make are entirely based on these articles.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qYtiNiWHogYP [חדש]
mail order prozac   יום ה', 13/02/2014 שעה 23:05
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
There is a critical shortage of informative articles like this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dURovxAMfavt [חדש]
free car insurance quotes   יום ו', 14/02/2014 שעה 9:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's always a pleasure to hear from someone with expertise.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MCUjMOfLoFEwWgz [חדש]
''start comparing life insurance offers from top us insurance providers and save money on your polic   שבת, 15/02/2014 שעה 3:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's an apt answer to an interesting question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FLIAlrNNFtpfHfeo [חדש]
cheap online car insurance quotes   יום א', 16/02/2014 שעה 3:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ah, i see. Well that's not too tricky at all!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dWkmpVYfDxJdqSpI [חדש]
play slot games   יום א', 16/02/2014 שעה 21:39
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I was seriously at DefCon 5 until I saw this post.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tdAArkTZqZraa [חדש]
levitra generic form of   יום ב', 17/02/2014 שעה 12:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
AFAICT you've covered all the bases with this answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

SGkXkrBsAUzbyqofUFRn [חדש]
www.ydxpfw.com   יום ג', 18/02/2014 שעה 15:20
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This shows real expertise. Thanks for the answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HRusWPCAgHfFGgSgxet [חדש]
www.drjamesdsterling.org   יום ד', 19/02/2014 שעה 6:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow, this is in every respect what I needed to know.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

CBSFRrIDhJRgMErfhF [חדש]
Cipro for pneumonia   יום ד', 12/03/2014 שעה 16:15
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is a neat summary. Thanks for sharing!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lrNtERmVnOmYzugT [חדש]
news   יום ה', 13/03/2014 שעה 0:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Lot of smarts in that posting!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YRYTwEuDhyMfYsGXl [חדש]
cheap Amoxicillin on line   יום ה', 13/03/2014 שעה 7:41
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Now that's subtle! Great to hear from you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zamLBlJMfKDCnFNatn [חדש]
whole life insurance quote   יום ה', 13/03/2014 שעה 16:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Boom shakalaka boom boom, problem solved.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

uDAPGyMvReuwej [חדש]
free car insurance quotes in georgia   יום ה', 13/03/2014 שעה 20:42
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That saves me. Thanks for being so sensible!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kzcbVVhPeFHuGlFapbZY [חדש]
buy viagra on line   יום ו', 14/03/2014 שעה 4:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Economies are in dire straits, but I can count on this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OydKEBHOPiYJU [חדש]
order viagra online   יום ו', 14/03/2014 שעה 10:00
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I guess finding useful, reliable information on the internet isn't hopeless after all.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PEHFbXpWSYFuGoVgAt [חדש]
doxycylene online   יום ו', 14/03/2014 שעה 11:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You keep it up now, understand? Really good to know.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

TgRoStmMtrBdi [חדש]
viagra pills   יום ו', 14/03/2014 שעה 19:45
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's great to read something that's both enjoyable and provides pragmatisdc solutions.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hhyBwhfMRQ [חדש]
myautoinsuranceguide.net   יום ו', 14/03/2014 שעה 23:19
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like this are an example of quick, helpful answers.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JpolLHSxsKYXnvE [חדש]
cheap insurance   שבת, 15/03/2014 שעה 7:10
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is a neat summary. Thanks for sharing!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IcVqPwmJxTrNPkUGa [חדש]
buying ciualis   שבת, 15/03/2014 שעה 16:31
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I never thought I would find such an everyday topic so enthralling!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EyvKfKhNimNDhlO [חדש]
comprar viagra   שבת, 15/03/2014 שעה 20:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Which came first, the problem or the solution? Luckily it doesn't matter.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kCIQCKeprOcyOIBWm [חדש]
www.myedguide.com   יום א', 16/03/2014 שעה 3:52
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I love reading these articles because they're short but informative.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jdbjmVAqwAijig [חדש]
CHEAP AUTO INSURANCE IN NJ   יום א', 16/03/2014 שעה 8:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like this are an example of quick, helpful answers.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mXgIfBEHcTXwtkJ [חדש]
car insurence   יום א', 16/03/2014 שעה 21:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I really couldn't ask for more from this article.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YbwoRHzFuyPeyQysHcuo [חדש]
www.halfpricemed.com   יום ב', 17/03/2014 שעה 3:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Most help articles on the web are inaccurate or incoherent. Not this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KIKVWAxzYlOHlswVOJMJ [חדש]
top 10 cheapest car insurance for teen   יום ב', 17/03/2014 שעה 16:10
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I went to tons of links before this, what was I thinking?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZfoeWHNFjVNRI [חדש]
life insurance quotes best place to get quotes   יום ב', 17/03/2014 שעה 19:46
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's really thinking out of the box. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EJongnzOUib [חדש]
buy online viagra with online screening   יום ג', 18/03/2014 שעה 8:51
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Help, I've been informed and I can't become ignorant.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

CtHXAIkbfDFLaitCYVmB [חדש]
affordablecarinsurance   יום ג', 18/03/2014 שעה 13:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Nothing I could say would give you undue credit for this story.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NSjogILflZFBXcr [חדש]
new york life term life insurance rates   יום ד', 19/03/2014 שעה 2:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Whoever wrote this, you know how to make a good article.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hhcQATeqykDIQio [חדש]
www.bestmedicinefored.com   יום ד', 19/03/2014 שעה 13:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Pleasing to find someone who can think like that
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZJmDxTVfJgQBh [חדש]
online life insurance quotes   יום ד', 19/03/2014 שעה 21:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I told my grandmother how you helped. She said, ''bake them a cake!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GGztRTwowQJhybBvDVKa [חדש]
cialis and viagra together   יום ה', 20/03/2014 שעה 10:20
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Gee willikers, that's such a great post!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KJYvCuacpgXGdB [חדש]
least expensive auto insurance of the highest quality   יום ו', 21/03/2014 שעה 7:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You mean I don't have to pay for expert advice like this anymore?!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XTohRxMPFejqwHn [חדש]
buy pfizer viagra online   שבת, 22/03/2014 שעה 5:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ah yes, nicely put, everyone.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbhnJbKBTpYruJioDclA [חדש]
buy car insurance online   יום א', 23/03/2014 שעה 4:42
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thinking like that is really amazing
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sesdttoawbQSH [חדש]
Lasix dosing   יום ב', 24/03/2014 שעה 5:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I really needed to find this info, thank God!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sesdttoawbQSH [חדש]
Lasix dosing   יום ב', 24/03/2014 שעה 5:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I really needed to find this info, thank God!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sesdttoawbQSH [חדש]
Lasix dosing   יום ב', 24/03/2014 שעה 5:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I really needed to find this info, thank God!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iYhvvwojTLntNDopm [חדש]
cheap life insurance for seniors   יום ו', 28/03/2014 שעה 16:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Finding this post has answered my prayers
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HMWOfmlOmPBITWdCLS [חדש]
viagra order online   יום א', 30/03/2014 שעה 13:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I read your post and wished I was good enough to write it
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IQVWGXcMWcedYoxuUhnp [חדש]
erection   יום ו', 04/04/2014 שעה 0:41
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Alright alright alright that's exactly what I needed!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

bLivlxXzIXbqrShD [חדש]
free slots to play   שבת, 05/04/2014 שעה 9:32
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Could you write about Physics so I can pass Science class?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zRIIuIEdcmgIqoNLGzYn [חדש]
valtrex   יום א', 06/04/2014 שעה 10:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I was looking everywhere and this popped up like nothing!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

upzDzoNONNPT [חדש]
car-insur-online.com   יום ב', 07/04/2014 שעה 1:01
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I literally jumped out of my chair and danced after reading this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rTpLuZgIxDYHEf [חדש]
link   יום ד', 09/04/2014 שעה 9:24
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a wise answer to a tricky question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hOcvDmPFWkn [חדש]
which is cheapest small bussiness insurance?   יום ד', 09/04/2014 שעה 23:15
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Heck yeah this is exactly what I needed.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BxxhKEqpErNnfFAo [חדש]
cheapest car insurance rates by state   יום ו', 11/04/2014 שעה 0:32
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You're the one with the brains here. I'm watching for your posts.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cWESxnFtQOxdJpC [חדש]
best buy on cialis   יום ו', 11/04/2014 שעה 20:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
There's a terrific amount of knowledge in this article!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IQgkaujbos [חדש]
yourviagraguide.com   יום א', 13/04/2014 שעה 1:06
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
A piece of erudition unlike any other!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jhgMPcwwIeVhdT [חדש]
no prescription cialis   יום א', 13/04/2014 שעה 14:02
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Super jazzed about getting that know-how.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wettnCsTFWjSokwYZuJ [חדש]
vogueandvino.com   יום ב', 14/04/2014 שעה 19:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like this just make me want to visit your website even more.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חנוכה VS חג המולד [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ד', 28/12/2005 שעה 15:03
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
הנה מספר הבדלים נוספים בין החגים, ובין המסר הנובע משניהם: http://dailynews.walla.co.il/?w=//832485
זוהי בעצם הדילמה של חג החנוכה, לפחות עבור חילונים בעיני עצמם - שבקונטקסט של הנראטיב שעומד מאחורי חג זה, בוודאי היו נחשבים כמתייוונים.

מנקודת-מתח זו, אורי, אתה משום מה מבקש להתעלם; זה אמנם אפשרי למתוח על העניין קו, אבל זה חייב לפחות להיות קיים ברמת המודע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חנוכה VS חג המולד [חדש]
רוני ה.   יום ד', 28/12/2005 שעה 16:46
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
אלכסנדר,

אני מבין את הסימפטיה שלך לחג המולד, אבל המתנות והאורות לא יכולים לחפות על העובדה המהותית שחג המולד הוא ביסודו חג דתי.

המלחמה היהודית בחנוכה היתה נגד היוונים שניסו להמיר את דתם ושמו פסל של זאוס בבית המקדש. אני חושב שיש לעם היהודי זכות להאמין במונותאיזם טהור, ולא לקבל פסל אנושי בבית המקדש שלו. הנצרות, שמאמינה שבן אנוש הוא בן האלוהים קרובה מהבחינה הזאת לאמונה היוונית של פעם והחנוכה יצא בדיוק כנגד זה.

המסרים החילוניים שאתה מייחס לכריסמס - האורות, המשפחתיות, הקניות וכו' הם תוספת מודרנית דקה על הבסיס הדתי ואם זה מה שחסר לך בחגים היהודיים, אני יכול להעיד שהם קיימים גם בישראל בחגים שלה, גם אם בפחות עושר מאשר בגרמניה. אותו מסר חילוני שאתה מוצא בכריסמס, אינו חייב להיות קשור דווקא לתאריך הנוצרי שלו - גם בישראל יש אורות ויש צרכנות ויש משפחתיות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חנוכה VS חג המולד [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ג', 03/01/2006 שעה 3:08
בתגובה לרוני ה.
אתר אישי
אני מתנצל על התשובה המאוחרת, רוני.

אני מסכים לקביעתך שחג המולד הנו ביסודו חג דתי, אולם היסטוריית העץ ולהלבשת מנהגי מתנות ואורות על הנראטיב המחובר אליו – אינם חלק מהיסטוריה זו. יהודי גרמניה, לטוב ולרע, הכניסו בזמנו [בחלקם] עץ זה אל סלונם, ובכל זאת הצליחו לשמור על זהות יהודית; אמנם זהות יהודית-אמציפטורית מתבוללת, אך בכל זאת על זהות יהודית של תרבות המבקשת להשתלב עם סביבתה, ולאו דווקא להיטמע עימה לחלוטין.

ייתכן שבישראל ישנה את אותה אווירה מיוחדת של כריסטמס בהדגשה החילוני, ואין לי שום בעייה ספציפית עם זה: אם אני מדליק חנוכיה או מקשט עץ, הדבר שווה בעיניי, ועומד ביחס ישר לפולקלור מסויים נטול כל התחייבות דתית. ההרגשה שלי היא, מכל מקום, שאתה כנראה חוגג את חג החנוכה באופן דתי, בעוד שאני מעודי לא עשיתי זאת עם אף חג – יהודי או נוצרי.

מה שאני גורס בכתיבתי זו מתקשר לקושי הישראלי החילוני לקחת חלק בחו''ל בחג שלאו דווקא חייב להיחגג באופן דתי. ההרגשה הכללית היא הרגשה של פחד ושל רצון לחמוק מן החג, כמו גם ''הסברים'' שונים לילדים מדוע לנו ''אסור'', כאשר הדגש הוא על המילה ''אסור''. אם יום אחד תגור כישראלי חילוני בחו''ל, תיווכח בעצמך במציאות זו בקרב ידידים ישראלים אחרים, שפירושו: מן פחד עמוק מחגיי הגוי, והצורך לנוס מהם ככל האפשר.

חג החנוכה, עקרונית וללא קשר לדברים אלה שכתבתי, הנו חג נוסף במה שאני מכנה כ''חגי המלחמות והעימותים [1]'' (ראה גם את דברי אבנרי בנדון http://www.faz.co.il/story?id=3167), ומאחר וחלק בני משפחתי אינם יהודים, קשה לי מעט לחגוג חגים שמשום מה נדמה לי שהם מכוונים נגדם. רוצה לומר: בעייה שהיא כולה שלי, כנראה. מי יודע, לו הייתי גר בישראל, יש לשער שהייתי חוגג [גם] אותם בהקשר חילוני בכל זאת, ולו כדי שלא להתבדל מן הסביבה, וכמובן למען הילד: שירגיש כמו כולם.

על חג החנוכה, אגב, ניתן להמשיך ולדון במאמרו של החדש של קציר, אשר עוסק בתופעת ההתייונות בכללותה.

________________________________________________

[1] גם אם ניתן להבין ולהצדיק עימותים אלה. לי אישית יש בעייה עם דת שכמעט כל חגיה עוסקים בסוג של עימות, גם אם המדובר במלחמת מגן בלבד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חנוכה VS חג המולד [חדש]
רוני ה.   שבת, 07/01/2006 שעה 16:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
אלכסנדר - אני מכיר, גם אישית, את הקושי להשתתף בחגים הנוצריים בחו''ל. הקושי נובע לדעתי מתוך רצון של מיעוט יהודי לשמור על זהותו בקרב הרוב.

אני מבין שלאבנרי יש טענות כלפי היהדות. אבל אני יכול להעיד שמעולם לא קיבלתי מסרים שליליים בחגים ואני חושב שאם תבחן את החגים קצת יותר בעיון ממה שעשה אבנרי, תגלה שהוא טועה. החגים היהודיים העיקריים - ראש השנה, פסח, סוכות ושבועות, הם חגים הקשורים למועדי השנה, למתן התורה ולעליה לרגל לירושלים. יום כיפור, אולי החג החשוב ביותר ליהדות, הוא יום של כפרת עוונות. וגם החגים האחרים אינם נחגגים נגד אף אחד. בפרט, לחג החנוכה יש היום משמעות של חג עצמאות דתי קדום. אני חושב שבכל העמים בעולם יש חגי עצמאות, ורובם השיגו את העצמאות הזאת בהרבה יותר מלחמה ועימות מאשר היהדות.

אני אינני מתיימר לומר בזה שלחגים היהודיים אין תוכן יהודי - זה בוודאי אינו נכון. אבל אפשר לדעתי לחגוג אותם היום גם בלי להיות דתי ואפשר למצוא להם משמעות גם בעולם חילוני ומודרני.

אני רוצה לומר עוד מילה בעניין המאמר של אבנרי. בעיניי, הקישור שהוא עושה בין השואה ליחס לפלשתינאים הוא מתנשא ומכוער. ישראל נלחמת גם היום על השרדותה, ועתידה אינה מובטח. האיומים על ישראל אינם דמיוניים וגם השואה לא היתה עניין שבדמיון. בניגוד להאשמות שלו, רוב הישראלים מתייחסים לדעתי לסכסוך עם הפלשתינאים בצורה עניינית, והעובדה שאין עדיין שלום איתם אינה נובעת משגעון רדיפה או מפסיכוזה ישראלית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jdpZJEiBoGGonvKM [חדש]
cheap insurance quotes   יום ה', 26/12/2013 שעה 0:23
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I have been so bewildered in the past but now it all makes sense!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

adkpfjCbTJQzMaEHbGOv [חדש]
insureyourcaronline.com   יום ה', 26/12/2013 שעה 5:22
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Whoever edits and publishes these articles really knows what they're doing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NnaRIvfvHPTmnwXW [חדש]
car insurance qoutes online   יום ה', 26/12/2013 שעה 18:53
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for helping me to see things in a different light.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nVyeYOlBwOCOL [חדש]
auto insurance quotes   יום ו', 27/12/2013 שעה 2:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Kick the tires and light the fires, problem officially solved!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qygTcHqivdsNPhyjeaw [חדש]
car insurance quotes   יום ו', 27/12/2013 שעה 21:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Yo, that's what's up truthfully.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jSyWifXJGnB [חדש]
car insrange   שבת, 28/12/2013 שעה 2:03
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Always the best content from these prodigious writers.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

srvkGDBoQvwDuUUr [חדש]
www.locateautoinsur.com   שבת, 28/12/2013 שעה 18:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Please teach the rest of these internet hooligans how to write and research!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eOrAsHEWpRfkMP [חדש]
unamedica.net   יום א', 29/12/2013 שעה 7:29
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Appreciation for this information is over 9000-thank you!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iPnwyGInYI [חדש]
auto insurance quotes   יום א', 29/12/2013 שעה 16:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You keep it up now, understand? Really good to know.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XlSHNIUbsOn [חדש]
cds list buy prednisone online pill   יום ב', 30/12/2013 שעה 1:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
A rolling stone is worth two in the bush, thanks to this article.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lOhFOyQBZcnmCHPCXKm [חדש]
free car insurance   יום ב', 30/12/2013 שעה 19:02
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I've been looking for a post like this forever (and a day)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mfApgrWdPQhz [חדש]
quote auto insurance   יום ג', 31/12/2013 שעה 15:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Last one to utilize this is a rotten egg!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EDXVGAskcWYtVcJU [חדש]
car insurance quotes   יום ג', 31/12/2013 שעה 23:05
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
My hat is off to your astute command over this topic-bravo!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EbTraZSDWJrpovRhXA [חדש]
health and dental insurance   יום ד', 01/01/2014 שעה 12:35
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm not quite sure how to say this; you made it extremely easy for me!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qKTSUlmCZII [חדש]
dental insurance health coverage   יום ה', 02/01/2014 שעה 1:06
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I hate my life but at least this makes it bearable.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VXCOExlXMKl [חדש]
genaric cialis   יום ה', 02/01/2014 שעה 14:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your posting lays bare the truth
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nPqLWaOpUT [חדש]
insurance collision damage waiver   יום ו', 03/01/2014 שעה 2:07
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
We need more insights like this in this thread.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lLHTkEwAmicdMO [חדש]
cheap insurance quotes   יום ו', 03/01/2014 שעה 14:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Damn, I wish I could think of something smart like that!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zhucHbrEJUqiOYbbZqjU [חדש]
insureyourcaronline.com   יום ו', 03/01/2014 שעה 23:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Surprisingly well-written and informative for a free online article.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jhjRKGnLPLbmmFvwRiB [חדש]
kaiser insurance health   יום א', 05/01/2014 שעה 3:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Always refreshing to hear a rational answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pdvobMRYWdONVlt [חדש]
liability insurance non profit   יום ג', 07/01/2014 שעה 8:57
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I wanted to spend a minute to thank you for this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tdVndkGJGqwj [חדש]
www.onewomaninitiative.org   יום ג', 07/01/2014 שעה 12:02
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Boy that really helps me the heck out.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ewxUOQRJIYNpJJzQr [חדש]
employee health insurance   יום ד', 08/01/2014 שעה 1:41
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for writing such an easy-to-understand article on this topic.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ELjsjNwkqIlEpWVS [חדש]
life insurance company north american   יום ד', 08/01/2014 שעה 21:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ah yes, nicely put, everyone.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rcEJRTaEpxStSnknYyu [חדש]
free slots on line   יום ה', 09/01/2014 שעה 14:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
And I thought I was the sensible one. Thanks for setting me straight.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mtHaUBvopAnIbw [חדש]
news   יום ה', 09/01/2014 שעה 19:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Most help articles on the web are inaccurate or incoherent. Not this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qQDplzhDPNyNTomaXhJT [חדש]
affordable individual health insurance in az   יום ו', 10/01/2014 שעה 7:57
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is both street smart and intelligent.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ASDIlyUtGgyvOJtjhHUU [חדש]
dedham auto insurance   יום ו', 10/01/2014 שעה 20:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If your articles are always this helpful, ''I'll be back.''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usvuZBXhzQCalOCPwE [חדש]
best generic cialis   יום א', 12/01/2014 שעה 1:11
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm so glad that the internet allows free info like this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iBoxudIHvXTjujrefH [חדש]
slots   יום א', 12/01/2014 שעה 18:34
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Pleasing you should think of something like that
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GbfVqCTXoGuDTJdLHnS [חדש]
online health insurance quote   יום א', 12/01/2014 שעה 21:01
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a posting full of insight!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MzJTsPTZfqKKlWCttD [חדש]
careers insurance industry   יום ב', 13/01/2014 שעה 15:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Holy shiznit, this is so cool thank you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jpUZwkgtRNodpOZvtm [חדש]
auto cheap insurance   יום ג', 14/01/2014 שעה 9:51
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's the best answer by far! Thanks for contributing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PaGLlRmDAEuM [חדש]
IN THE US VIAGRA WITH OUT A PERSCRIPTION   יום ד', 15/01/2014 שעה 6:03
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
At last! Someone who understands! Thanks for posting!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

SYJRONJwkOK [חדש]
car insurance qotes   יום ה', 16/01/2014 שעה 0:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You Sir/Madam are the enemy of confusion everywhere!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QFvmlrMwPzfwlR [חדש]
buy cialis on line   יום ה', 16/01/2014 שעה 21:10
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Shoot, so that's that one supposes.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vRkyoRDVzBWXfYRQ [חדש]
abilify   יום ו', 17/01/2014 שעה 3:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a slick answer to a challenging question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GugtgKMHdCQhDPnhWGJ [חדש]
casino fun   יום ו', 17/01/2014 שעה 23:24
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Call me wind because I am absolutely blown away.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

urkIrDRUxZsvYBmH [חדש]
auto insurance quotes online   שבת, 18/01/2014 שעה 10:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
As Charlie Sheen says, this article is ''WINNING!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QuvXtSSuZUxyMOzOXcU [חדש]
www.bestautoinsur.net   יום א', 19/01/2014 שעה 5:46
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That really captures the spirit of it. Thanks for posting.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pMqtmtdMvuCtQf [חדש]
play sea monkeys slots online   יום א', 19/01/2014 שעה 12:23
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Well done to think of something like that
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IiJjOKhsjpnwWCfgbM [חדש]
impotence home remedy   יום א', 19/01/2014 שעה 22:10
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ab fab my goodly man.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

LvcdMGcSFsERNl [חדש]
cheap levitra   יום ב', 20/01/2014 שעה 20:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I feel so much happier now I understand all this. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XDzScelfksgi [חדש]
jocuri slot casino   יום ג', 21/01/2014 שעה 11:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
We could've done with that insight early on.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rrOCoAbcdVyBjcUOYLr [חדש]
buy cheap car insurance   יום ג', 21/01/2014 שעה 20:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I was really confused, and this answered all my questions.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WIdMGimnkFFxxEVZ [חדש]
forex gold   יום ד', 22/01/2014 שעה 8:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thinking like that is really amazing
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cPgoNwQdcAqm [חדש]
market forex trading   יום ד', 22/01/2014 שעה 13:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I searched a bunch of sites and this was the best.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vWzDcHTgygcvlu [חדש]
auto insurance puerto rico   יום ד', 22/01/2014 שעה 20:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm really into it, thanks for this great stuff!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OcUkPxlVDmkZC [חדש]
were to find the best life insurance plan   יום ה', 23/01/2014 שעה 10:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
As Charlie Sheen says, this article is ''WINNING!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WPRjquLfTrDHSCyCTB [חדש]
car insurance quotes pa   יום ה', 23/01/2014 שעה 19:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Touchdown! That's a really cool way of putting it!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

AgaRAJzSwUaEYKh [חדש]
business insurance costs   יום ו', 24/01/2014 שעה 1:10
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Such an impressive answer! You've beaten us all with that!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

afKcVPqmVQNirVKid [חדש]
life insurance quotes   יום ו', 24/01/2014 שעה 8:39
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If you're looking to buy these articles make it way easier.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GXTgSrGaMDfQmLJ [חדש]
auto insurance online quote   יום ו', 24/01/2014 שעה 18:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I can't believe I've been going for years without knowing that.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IMHGEewsRUn [חדש]
insurance auto quote   שבת, 25/01/2014 שעה 2:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's a pleasure to find such rationality in an answer. Welcome to the debate.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ocWRDnwPsGJfXSTcVse [חדש]
www.cheapinsuronline.com   שבת, 25/01/2014 שעה 19:59
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Now that's subtle! Great to hear from you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ltQvNLAKauskQ [חדש]
viagra pills   שבת, 25/01/2014 שעה 22:23
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This forum needed shaking up and you've just done that. Great post!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

peBWqhDfytEGMssNtkB [חדש]
trading software for forex   יום א', 26/01/2014 שעה 23:23
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's really thinking of the highest order
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

AVjuStqkPzGUcWNL [חדש]
vehicle insurance quotes   יום ב', 27/01/2014 שעה 11:47
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I just hope whoever writes these keeps writing more!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MUTckRJGrZmC [חדש]
click here to get started   יום ב', 27/01/2014 שעה 14:14
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Last one to utilize this is a rotten egg!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XSPFSJKWtSa [חדש]
yankeegold-anovel.com   יום ג', 28/01/2014 שעה 2:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Woot, I will certainly put this to good use!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

aIelZoZDZGBAoFmsZvA [חדש]
best credit card   יום ג', 28/01/2014 שעה 18:05
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Woot, I will certainly put this to good use!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zYgJHhwfmtGaxT [חדש]
play video slots   יום ד', 29/01/2014 שעה 0:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's the perfect insight in a thread like this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iRjMJViZamcFYMlWD [חדש]
www.anrinternplace.com   יום ד', 29/01/2014 שעה 19:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I will be putting this dazzling insight to good use in no time.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

DZloCgWRWzWq [חדש]
games-shrine.com   יום ד', 29/01/2014 שעה 21:26
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thank God! Someone with brains speaks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tvFUIkyMdzERF [חדש]
auto insurance quotes   יום ה', 30/01/2014 שעה 6:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ya learn something new everyday. It's true I guess!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RoaYkTzDlWEm [חדש]
cheap car insurance for   יום ה', 30/01/2014 שעה 18:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I suppose that sounds and smells just about right.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lYJIZcjvobnDjDoC [חדש]
cheap life insurance quote   יום ו', 31/01/2014 שעה 3:06
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Reading this makes my decisions easier than taking candy from a baby.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

bqzMteVqlVdgMqtKapB [חדש]
car insurance quotes   יום ו', 31/01/2014 שעה 17:07
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm impressed! You've managed the almost impossible.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gasSqHNAIZPH [חדש]
cialis stores   יום ו', 31/01/2014 שעה 20:53
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Great hammer of Thor, that is powerfully helpful!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZPTzRilryUASRibKjKJ [חדש]
car insurance quote   שבת, 01/02/2014 שעה 11:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ya learn something new everyday. It's true I guess!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ugZUyAjvzClwQUxCvx [חדש]
www.babydressingroom.com   יום ב', 03/02/2014 שעה 7:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Hey, killer job on that one you guys!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VsQjWpwlnFUwiMK [חדש]
car insurance cheap   יום ב', 03/02/2014 שעה 19:07
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This does look promising. I'll keep coming back for more.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OEJbiRWXAeUqGPBoLzrz [חדש]
good and cheap children medical insurance in new jersey   יום ב', 03/02/2014 שעה 23:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Felt so hopeless looking for answers to my questions...until now.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VXUnTBOcQotmukKxt [חדש]
life insurance for senioors   יום ג', 04/02/2014 שעה 10:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I told my kids we'd play after I found what I needed. Damnit.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oJEHtvvXQxzCtCkdzjm [חדש]
auto cheap insurance   יום ד', 05/02/2014 שעה 2:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Do you have more great articles like this one?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WklVanuTQewxJWCc [חדש]
link   יום ד', 05/02/2014 שעה 7:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I wanted to spend a minute to thank you for this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

LHkcdWsKKbRxlOy [חדש]
rop life insurance term   יום ד', 05/02/2014 שעה 23:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
The expertise shines through. Thanks for taking the time to answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cHMlRvrCKYBLMREMCaiT [חדש]
link   יום ה', 06/02/2014 שעה 13:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for the great info dog I owe you biggity.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xbhDlOFpmTVcor [חדש]
free quotes   יום ו', 07/02/2014 שעה 6:40
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow! Great to find a post with such a clear message!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GOWWQeHLea [חדש]
car inssutance quites   יום ו', 07/02/2014 שעה 7:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Call me wind because I am absolutely blown away.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZziEDrcmahcAvVZ [חדש]
online casino   יום ו', 07/02/2014 שעה 12:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I think you hit a bullseye there fellas!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xcphNHzdMzggw [חדש]
driver car insurance women   שבת, 08/02/2014 שעה 16:58
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I like to party, not look articles up online. You made it happen.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jjedIjXtEEsrNVCinlQ [חדש]
online auto insurance   יום א', 09/02/2014 שעה 6:50
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'll try to put this to good use immediately.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RCgJjjKUXgscuUyqFm [חדש]
cialis online   יום א', 09/02/2014 שעה 10:26
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks guys, I just about lost it looking for this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yshAJnXgxNJsMtl [חדש]
cialsis   יום ב', 10/02/2014 שעה 8:23
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm not worthy to be in the same forum. ROTFL
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XIfxDbTmMnjXFrPB [חדש]
link   יום ב', 10/02/2014 שעה 20:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Great article, thank you again for writing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YxFAtEBFJQioEutdN [חדש]
michigan auto insurance   יום ג', 11/02/2014 שעה 3:44
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanky Thanky for all this good information!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rpxmtxzCjSBgMloBlB [חדש]
prozac   יום ג', 11/02/2014 שעה 12:16
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow! Talk about a posting knocking my socks off!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UpwfWjgYEXy [חדש]
impotence   יום ה', 13/02/2014 שעה 0:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's good to get a fresh way of looking at it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dYAqEhEXiaiVdfRwe [חדש]
mobile   יום ה', 13/02/2014 שעה 11:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like this are an example of quick, helpful answers.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RBLdqboGEcp [חדש]
no prescription brand viagra   יום ו', 14/02/2014 שעה 12:52
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's an intelligent answer to a difficult question xxx
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rrcpAnCxMNL [חדש]
viagra no prescription   יום ו', 14/02/2014 שעה 18:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Time to face the music armed with this great information.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IGiInMEGHdOgBi [חדש]
on auto insurance information   שבת, 15/02/2014 שעה 16:26
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Begun, the great internet education has.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jHVWjeCjFhD [חדש]
architects professional liability insurance   יום א', 16/02/2014 שעה 3:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for introducing a little rationality into this debate.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YpvSycsxrvWwyIV [חדש]
auto insurance quotes   יום ב', 17/02/2014 שעה 1:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If you're looking to buy these articles make it way easier.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wruVVwMiIV [חדש]
www.christopherecon.org   יום ג', 18/02/2014 שעה 15:50
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
The ability to think like that shows you're an expert
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vWtzEHIBQreegYI [חדש]
www.preservationvision-nyc.org   יום ד', 19/02/2014 שעה 10:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a sharp way of thinking about it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PDSwHlZblVvcbM [חדש]
share   יום ד', 12/03/2014 שעה 16:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a skillful answer to a difficult question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

SzaUDGWyrHaze [חדש]
cheap ceilies   יום ד', 12/03/2014 שעה 22:32
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for sharing. Always good to find a real expert.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

bnDvzSWiKL [חדש]
Cipro order   יום ה', 13/03/2014 שעה 5:51
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's going to make things a lot easier from here on out.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OgUvLFcACdWvJt [חדש]
cheapest Acyclovir pills   יום ה', 13/03/2014 שעה 16:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Just do me a favor and keep writing such trenchant analyses, OK?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RBmkomWiltKNcAPvS [חדש]
cheap car iinsurance   יום ה', 13/03/2014 שעה 20:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You know what, I'm very much inclined to agree.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OnvhSDwtSxX [חדש]
online Nexium   יום ה', 13/03/2014 שעה 23:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
At last! Something clear I can understand. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VkFIGYSbMytcovpu [חדש]
news   יום ו', 14/03/2014 שעה 9:31
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I can't hear anything over the sound of how awesome this article is.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RJgpTHnEzdyaf [חדש]
www.myedguide.com   יום ו', 14/03/2014 שעה 10:24
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's not just logic. That's really sensible.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hMDsfqKuqymJVNtyrr [חדש]
auto insurance quotes online   יום ו', 14/03/2014 שעה 22:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You've really impressed me with that answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

aNVTYWfHZTMjLhcjwBY [חדש]
erection   שבת, 15/03/2014 שעה 2:16
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Learning a ton from these neat articles.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

asymEvMhCQcy [חדש]
free online life insurance quotes   שבת, 15/03/2014 שעה 11:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Oh yeah, fabulous stuff there you!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

clAEoGKCARvXueftzd [חדש]
car insurance in florida   שבת, 15/03/2014 שעה 17:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ah, i see. Well that's not too tricky at all!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UYgKZETTeH [חדש]
auto insureance on-line   שבת, 15/03/2014 שעה 21:50
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Good to see real expertise on display. Your contribution is most welcome.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mPqMxXSwZWTpKdfvR [חדש]
viagra online   יום ב', 17/03/2014 שעה 0:47
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ho ho, who woulda thunk it, right?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xhwPYDECjm [חדש]
click here   יום ב', 17/03/2014 שעה 3:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's a joy to find someone who can think like that
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GHyLtfBBoUfD [חדש]
viagra online   יום ב', 17/03/2014 שעה 16:49
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is way more helpful than anything else I've looked at.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cHjkvbQNcOQiKnQzO [חדש]
www.getquotestoday.net   יום ב', 17/03/2014 שעה 23:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's really shrewd! Good to see the logic set out so well.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jIjgyvNXIUK [חדש]
buy cheap car insurance   יום ג', 18/03/2014 שעה 10:34
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's an intelligent answer to a difficult question xxx
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oiIXsvIQPW [חדש]
viagra online   יום ד', 19/03/2014 שעה 2:09
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If you wrote an article about life we'd all reach enlightenment.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nufglitulTcHYwMbEVYg [חדש]
dysfunction impotence   יום ד', 19/03/2014 שעה 7:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thinking like that shows an expert at work
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xgfpbGDbNIBvMn [חדש]
auto club insurance association   יום ה', 20/03/2014 שעה 0:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like these put the consumer in the driver seat-very important.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

aSClHYvGVlU [חדש]
drugstotreated.com   יום ה', 20/03/2014 שעה 21:58
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Free info like this is an apple from the tree of knowledge. Sinful?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

plFYCRuyMpPIBntMVoat [חדש]
car insurance free quote   יום ו', 21/03/2014 שעה 18:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Heck yeah this is exactly what I needed.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FGYVONrdjwH [חדש]
requirements car insurance   שבת, 22/03/2014 שעה 7:45
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Appreciation for this information is over 9000-thank you!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eEJJKWJdaUbRRUJRb [חדש]
cheapautoinsurer.net   יום א', 23/03/2014 שעה 3:27
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's 2 clever by half and 2x2 clever 4 me. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UlQVEgLPakodJWDtZQP [חדש]
www.insurersplans.com   יום א', 23/03/2014 שעה 20:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You've really impressed me with that answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GiiRKjfLfedEMCPIraH [חדש]
www.symprix.net   יום ב', 24/03/2014 שעה 20:12
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Super informative writing; keep it up.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UbVoLDMdoBCgcZlC [חדש]
viagra for sale on line   יום ג', 25/03/2014 שעה 19:20
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Grazi for making it nice and EZ.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nibaGdxAMWeCLEpOe [חדש]
bestantibioticsonline.net   יום ה', 27/03/2014 שעה 10:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's way more clever than I was expecting. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cgKtAWwXhjO [חדש]
creditcards.com   יום א', 30/03/2014 שעה 13:51
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Very valid, pithy, succinct, and on point. WD.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JfBDJRUqaOrZ [חדש]
cialis cheapest price   יום ב', 31/03/2014 שעה 12:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wow! That's a really neat answer!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

anKonZiZZZOuPwHGX [חדש]
insurance claim auto accident   יום ג', 01/04/2014 שעה 20:14
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's wonderful to have you on our side, haha!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

VgymdhnVrylJNx [חדש]
cheap temporary health insurance   יום ה', 03/04/2014 שעה 0:59
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Woah nelly, how about them apples!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

AjVhwCRTwjLLFYg [חדש]
here   יום א', 06/04/2014 שעה 5:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
At last, someone who knows where to find the beef
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HeJdahbDHcAG [חדש]
liquid Nexium   יום ב', 07/04/2014 שעה 5:46
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You keep it up now, understand? Really good to know.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zvEShAMijCUFZSIOYx [חדש]
health insurance qouates   יום ג', 08/04/2014 שעה 2:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Enlightening the world, one helpful article at a time.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NVEJELjELxf [חדש]
buy cialis on line at cheap prices   יום ג', 08/04/2014 שעה 16:42
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Holy shiznit, this is so cool thank you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vgWUhRskBWUzMSrQ [חדש]
mobile   יום ד', 09/04/2014 שעה 20:20
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like these put the consumer in the driver seat-very important.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yqxjdfRkZqP [חדש]
viagra online   יום ו', 11/04/2014 שעה 6:07
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Brilliance for free; your parents must be a sweetheart and a certified genius.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BuZINPRTRjjey [חדש]
wwwhomeinsuranceorg.com   יום ו', 11/04/2014 שעה 23:20
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a creative answer to a difficult question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

UuDEPSocyiqbSFQTK [חדש]
Buy Viagra online no prescription needed   שבת, 12/04/2014 שעה 15:32
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Now I know who the brainy one is, I'll keep looking for your posts.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hxaNBtxhqccTg [חדש]
auto insurance quotes competative   יום א', 13/04/2014 שעה 12:29
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Nothing I could say would give you undue credit for this story.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sHRCxiVCqYIiEMUvCjQ [חדש]
order levitra   יום ב', 14/04/2014 שעה 11:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's an ingenious way of thinking about it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

TJEgdMVYANhkmGxG [חדש]
tadalafil buy on line   יום ג', 15/04/2014 שעה 15:35
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's the perfect insight in a thread like this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

fneiUAvRSZ [חדש]
auto insurance cheapest   יום ה', 26/12/2013 שעה 0:59
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This piece was a lifejacket that saved me from drowning.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qtBtVBeSCQZ [חדש]
www.insureyourselfcheap.com   יום ה', 26/12/2013 שעה 7:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Cheers pal. I do appreciate the writing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

DNHFGtCoUS [חדש]
viagra   יום ה', 26/12/2013 שעה 23:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Enlightening the world, one helpful article at a time.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XFzekEDetsRLNGkrwUFn [חדש]
www.startsavingoninsurance.com   יום ה', 26/12/2013 שעה 23:27
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your website has to be the electronic Swiss army knife for this topic.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iduihXLpFulfIKhApe [חדש]
cheap auto insurance in america   יום ו', 27/12/2013 שעה 21:14
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Hats off to whoever wrote this up and posted it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ETjqJTjiWRwQ [חדש]
car insurance quotes   יום ו', 27/12/2013 שעה 23:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a posting full of insight!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FRYCshwwRA [חדש]
auto insurance quotes   שבת, 28/12/2013 שעה 15:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Stay with this guys, you're helping a lot of people.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usKIIgNfuSXpVijQu [חדש]
medprixe viagra   יום א', 29/12/2013 שעה 5:12
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is exactly what I was looking for. Thanks for writing!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pFyciVPvgYsyhma [חדש]
generic Levitra   יום א', 29/12/2013 שעה 23:06
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
So true. Honesty and everything recognized.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

AUKANQEhNseLS [חדש]
insurance auto quotes   יום ב', 30/12/2013 שעה 15:07
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's good to see someone thinking it through.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RqXDjiDmXdnn [חדש]
www.edproductsonline.com   יום ב', 30/12/2013 שעה 18:47
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ppl like you get all the brains. I just get to say thanks for he answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

beEyhXhIVHMSDuHeqyIU [חדש]
insurance auto auctions   יום ג', 31/12/2013 שעה 7:24
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's like you're on a mission to save me time and money!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vXbVZZKzRVZIWNiJlOCT [חדש]
link   יום ד', 01/01/2014 שעה 3:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
An intelligent point of view, well expressed! Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cMPlClaZepSMmPpMDlD [חדש]
auto insurance quotes   יום ה', 02/01/2014 שעה 6:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
What a joy to find such clear thinking. Thanks for posting!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZCkhNcereMhiLcmZ [חדש]
www.getyourquote.net   יום ה', 02/01/2014 שעה 8:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Finding this post has solved my problem
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xTghVcNmvvaIrN [חדש]
cheap auto insurance   יום ו', 03/01/2014 שעה 0:19
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If only there were more clever people like you!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ThVwtUduWApakxGnXtj [חדש]
cheap insurance   יום ו', 03/01/2014 שעה 8:19
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a slick answer to a challenging question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WmOmcbyKjSt [חדש]
viagra cialis levitra   יום ו', 03/01/2014 שעה 23:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Just do me a favor and keep writing such trenchant analyses, OK?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

frHzSYWtYgboFe [חדש]
cheap liability auto insurance   שבת, 04/01/2014 שעה 18:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Weeeee, what a quick and easy solution.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZSmamAffNaQXVQOe [חדש]
cheap life insurance policy   יום ב', 06/01/2014 שעה 16:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Stay with this guys, you're helping a lot of people.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EtpxiMutgMUk [חדש]
www.bestautoinsur.net   יום ג', 07/01/2014 שעה 0:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Weeeee, what a quick and easy solution.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MrkADYLersPGqB [חדש]
cheap insurance   יום ג', 07/01/2014 שעה 12:47
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Most help articles on the web are inaccurate or incoherent. Not this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

exwcOdLruGLoC [חדש]
www.lifeinsurancpricing.com   יום ג', 07/01/2014 שעה 22:56
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Holy shiznit, this is so cool thank you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eaCshdeoDsCsAZVOCU [חדש]
insureyourcaronline.com   יום ד', 08/01/2014 שעה 18:53
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Deep thought! Thanks for contributing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gXjsVdUXtMtYFLXOGz [חדש]
insurance auto quote   יום ה', 09/01/2014 שעה 8:00
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your post has lifted the level of debate
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qYeTLHazlPCPpvYbVhzD [חדש]
ca inurance quotes   יום ו', 10/01/2014 שעה 3:39
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Wait, I cannot fathom it being so straightforward.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ktvfTufriUPAiBQc [חדש]
car insurance quotes   יום ו', 10/01/2014 שעה 9:54
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
AFAIC that's the best answer so far!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XTBwfEgouPYitXtdAob [חדש]
here   שבת, 11/01/2014 שעה 2:21
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Clear, informative, simple. Could I send you some e-hugs?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YyCyzorPYgXNYvmzZKzi [חדש]
share   שבת, 11/01/2014 שעה 23:27
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Hahahaha. I'm not too bright today. Great post!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lRedIVvRwRStVHmOU [חדש]
car insurance quotes   יום א', 12/01/2014 שעה 7:14
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Superbly illuminating data here, thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tKNTsKdfLHiJgm [חדש]
car insurance online purchase   יום ב', 13/01/2014 שעה 4:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Walking in the presence of giants here. Cool thinking all around!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QVnqcfxusU [חדש]
buy doxycycline no prescription   יום ב', 13/01/2014 שעה 19:12
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I had no idea how to approach this before-now I'm locked and loaded.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RWVUJNMZsO [חדש]
car insurance quotes   יום ד', 15/01/2014 שעה 9:36
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That addresses several of my concerns actually.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HNDhJSCpjsf [חדש]
lavetra   יום ה', 16/01/2014 שעה 1:05
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Perfect shot! Thanks for your post!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

noSotlqzxE [חדש]
viagra   יום ה', 16/01/2014 שעה 17:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I love reading these articles because they're short but informative.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dbzCchJtougYyby [חדש]
emphysema   יום ו', 17/01/2014 שעה 15:49
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's really thinking at an impressive level
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

SHUKZQsGsl [חדש]
best insurance for a business   יום ו', 17/01/2014 שעה 21:11
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Stellar work there everyone. I'll keep on reading.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

GRTArenUWsXqUzL [חדש]
home insurance   שבת, 18/01/2014 שעה 9:35
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
There's a secret about your post. ICTYBTIHTKY
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yMrnEdHpkhL [חדש]
trader options   שבת, 18/01/2014 שעה 14:05
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I see, I suppose that would have to be the case.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jDaIOXJuiqRTzmlLICO [חדש]
health net insurance quotes online   שבת, 18/01/2014 שעה 23:06
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Shoot, so that's that one supposes.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

RXCBCYuAZp [חדש]
www.bestautoinsur.net   יום א', 19/01/2014 שעה 7:47
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a knowing answer to a difficult question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xkrMfpomwQignLteu [חדש]
currency learn trading   יום ב', 20/01/2014 שעה 7:11
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a smart answer to a tricky question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yxcHDuRmupXTysSvC [חדש]
low income health insurance   יום ב', 20/01/2014 שעה 23:22
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Umm, are you really just giving this info out for nothing?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

BmrghuagBYzjbCus [חדש]
news   יום ג', 21/01/2014 שעה 14:14
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is the perfect way to break down this information.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kGNtZSpDzHTAIqQDrex [חדש]
advertising.htm company.htm levitra viagra vs   יום ד', 22/01/2014 שעה 15:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a quick-witted answer to a difficult question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

layZrArmWwVYCneFf [חדש]
online blackjack   יום ה', 23/01/2014 שעה 0:57
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Well put, sir, well put. I'll certainly make note of that.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QpgnsyIrIInHHi [חדש]
mobile   יום ה', 23/01/2014 שעה 11:07
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
My problem was a wall until I read this, then I smashed it.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

KJvwcTYxOrrqLAzaIn [חדש]
blackjack bonus casino   יום ה', 23/01/2014 שעה 14:20
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm out of league here. Too much brain power on display!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ksLPUEnYRPle [חדש]
forex contest   יום ו', 24/01/2014 שעה 4:24
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a cunning answer to a challenging question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

snCRyURgCAJoF [חדש]
best auto insurance rates in nc   יום ו', 24/01/2014 שעה 12:05
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
The truth just shines through your post
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YAdTHSClLRDcMwi [חדש]
www.healthinsurancebible.com   שבת, 25/01/2014 שעה 2:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Taking the overview, this post is first class
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

advWICOZQgHNt [חדש]
www.cheapinsurancemate.com   שבת, 25/01/2014 שעה 15:36
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for the great info dog I owe you biggity.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ikMAavEcBWNOiKWjFVp [חדש]
cheap car insurance   יום א', 26/01/2014 שעה 3:32
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This piece was a lifejacket that saved me from drowning.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

QeoZFvZowFNx [חדש]
playing slots online   יום א', 26/01/2014 שעה 11:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your story was really informative, thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oPcwYowmUBYLQLWQkBZ [חדש]
best life insurance policies   יום א', 26/01/2014 שעה 17:23
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
The genius store called, they're running out of you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ROZWObnUKyWbIR [חדש]
cheaper car insurance get   יום ב', 27/01/2014 שעה 9:30
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If you wrote an article about life we'd all reach enlightenment.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

XSlldrXaHSbmhJnW [חדש]
discount car insurance   יום ב', 27/01/2014 שעה 17:04
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's really great that people are sharing this information.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wxocUmewkSFmdy [חדש]
games-shrine.com   יום ג', 28/01/2014 שעה 11:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
We've arrived at the end of the line and I have what I need!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

CeSftrJSSUiXRfpyo [חדש]
auto insurance online quote   יום ג', 28/01/2014 שעה 16:41
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
What a pleasure to find someone who identifies the issues so clearly
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MvTCrgZLwEALMzF [חדש]
erectile   יום ד', 29/01/2014 שעה 2:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Well macadamia nuts, how about that.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

SBvuPhCRSoeQBKrX [חדש]
cialis order cheap   יום ד', 29/01/2014 שעה 19:44
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
We've arrived at the end of the line and I have what I need!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xotRrPGJPXc [חדש]
online insurance quotes auto   יום ד', 29/01/2014 שעה 21:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I went to tons of links before this, what was I thinking?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

esueshivYHHH [חדש]
yankeegold-anovel.com   יום ה', 30/01/2014 שעה 10:59
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Just do me a favor and keep writing such trenchant analyses, OK?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sLiviqLBpMHqAmgn [חדש]
health insurance new jersey cheap   יום ה', 30/01/2014 שעה 19:58
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm not worthy to be in the same forum. ROTFL
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dKnICybRisTyFBI [חדש]
life insurance coast   יום ו', 31/01/2014 שעה 10:03
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
As Charlie Sheen says, this article is ''WINNING!''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OvHjLiZvZPRdDcRQ [חדש]
mobile   יום ו', 31/01/2014 שעה 19:38
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Super excited to see more of this kind of stuff online.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NWgqPWKXdhMM [חדש]
cheap auto insurance in new mexico   שבת, 01/02/2014 שעה 2:07
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a well-thought-out answer to a challenging question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JCHxhWlNKmUVvFyBzgld [חדש]
wade auto insurance   שבת, 01/02/2014 שעה 8:25
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's great to read something that's both enjoyable and provides pragmatisdc solutions.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ogGCYFkAikHMKm [חדש]
cheaper auto insurance   יום א', 02/02/2014 שעה 11:39
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's cleared my thoughts. Thanks for contributing.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

INnIkqrBkVHjy [חדש]
Which electric auto has better insurance rate   יום ב', 03/02/2014 שעה 8:20
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Reading this makes my decisions easier than taking candy from a baby.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hivYKqmlylE [חדש]
cheap mobile home insurance quote online california   יום ב', 03/02/2014 שעה 14:16
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
What a pleasure to find someone who thinks through the issues
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kuByWYzsNxivTTBXdow [חדש]
new york life whole life insurance cost   יום ג', 04/02/2014 שעה 1:34
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I really appreciate free, succinct, reliable data like this.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

IckgacdXvrAHyQd [חדש]
car insurance quotes   יום ג', 04/02/2014 שעה 7:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Your honesty is like a beacon
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tdErEAVgFeKMlfdDiPmU [חדש]
Order viagra discount   יום ג', 04/02/2014 שעה 21:29
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Now I'm like, well duh! Truly thankful for your help.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wSDzBzerVPKZrfce [חדש]
insurance company health   יום ד', 05/02/2014 שעה 9:06
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is just the perfect answer for all forum members
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

oVQMswpyvmHIrx [חדש]
auto insurance quotes   יום ה', 06/02/2014 שעה 4:41
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
We need a lot more insights like this!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

inRaOKWvpOv [חדש]
discount car insurance   יום ה', 06/02/2014 שעה 8:19
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like this really grease the shafts of knowledge.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

CJkQLBAHKFhroKlRc [חדש]
india and health insurance   יום ה', 06/02/2014 שעה 20:00
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's an astute answer to a tricky question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

EZtANSirkL [חדש]
cheap viagra   יום ו', 07/02/2014 שעה 2:59
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Hey hey hey, take a gander at what' you've done
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

HlCZPJvPhEl [חדש]
viagra sale   שבת, 08/02/2014 שעה 2:01
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I am totally wowed and prepared to take the next step now.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

OkxwzOXzLocHCACJGRWK [חדש]
buy generic cialis online   שבת, 08/02/2014 שעה 16:31
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's a pleasure to find such rationality in an answer. Welcome to the debate.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

LhAUTNJLnstiNuNRS [חדש]
casino online review   יום א', 09/02/2014 שעה 2:27
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If you want to get read, this is how you should write.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dJsMokWYTJmIPTL [חדש]
viagra online without prescription mastercard   יום ב', 10/02/2014 שעה 11:01
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Calling all cars, calling all cars, we're ready to make a deal.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dApjonAMqTrjgXmVuPA [חדש]
www.leadinglifeinsurancebrands.com   יום ג', 11/02/2014 שעה 9:03
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a quick-witted answer to a difficult question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkLRyPLobVSmCm [חדש]
slot machines online   יום ג', 11/02/2014 שעה 20:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I feel satisfied after reading that one.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ZTYgJIsijGZg [חדש]
share   יום ד', 12/02/2014 שעה 7:58
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
A wonderful job. Super helpful information.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

iwnwztqyDeQvgcNxci [חדש]
levitra on line no prescription   יום ד', 12/02/2014 שעה 11:31
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You've impressed us all with that posting!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

FJqtLbsHURPdKE [חדש]
cheap viagra without prescription   יום ה', 13/02/2014 שעה 5:49
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for writing such an easy-to-understand article on this topic.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gdvdkGUKfKM [חדש]
share   יום ה', 13/02/2014 שעה 13:18
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
We definitely need more smart people like you around.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

AjzddncZxQpYR [חדש]
generic viagras where to buy   יום ו', 14/02/2014 שעה 2:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I'm impressed by your writing. Are you a professional or just very knowledgeable?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

NSklbqxpeACygIawpWSY [חדש]
www.amendmentinsurance.com   יום ו', 14/02/2014 שעה 15:37
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Thanks for that! It's just the answer I needed.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lAWzVsaekAJMEvWo [חדש]
whole life insurance quote   שבת, 15/02/2014 שעה 0:45
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's 2 clever by half and 2x2 clever 4 me. Thanks!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eRaJqNOGRzykyWQsS [חדש]
generic cialis cheap   יום א', 16/02/2014 שעה 2:58
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Just do me a favor and keep writing such trenchant analyses, OK?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

YuQIQWZlLNiSgCDXH [חדש]
www.leadinglifeinsurancebrands.com   יום א', 16/02/2014 שעה 11:47
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
I appreciate you taking to time to contribute That's very helpful.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

bzwQcpkYkoo [חדש]
click here   יום ב', 17/02/2014 שעה 2:44
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
It's posts like this that make surfing so much pleasure
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

LOZgmgRwyloKKaWjpRno [חדש]
become car insurance agent   יום ב', 17/02/2014 שעה 10:35
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
A bit surprised it seems to simple and yet useful.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

PyAeDjfNCTqdocyMN [חדש]
www.bikescafely.com   יום ג', 18/02/2014 שעה 18:00
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
The voice of rationality! Good to hear from you.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

fkrLywMnhRH [חדש]
www.sifehku.net   יום ד', 19/02/2014 שעה 10:17
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
You couldn't pay me to ignore these posts!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

azJOeYrAJjauRMFn [חדש]
lowestpricemeds.net   יום ה', 13/03/2014 שעה 2:48
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
If time is money you've made me a wealthier woman.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pNMjUSNsjUt [חדש]
free quotes auto insurance   יום ה', 13/03/2014 שעה 5:34
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Heck yeah bay-bee keep them coming!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

zHxKigZVdXVh [חדש]
discount viagra   יום ה', 13/03/2014 שעה 16:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Insights like this liven things up around here.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WuILYXvzYX [חדש]
online vigira   יום ה', 13/03/2014 שעה 20:55
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This shows real expertise. Thanks for the answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ySATJqIXoJHjsNx [חדש]
Amoxicillin 500 mg   יום ו', 14/03/2014 שעה 0:43
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Articles like this make life so much simpler.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nnpZZUmkzsXuKb [חדש]
cialis online pharmacy   יום ו', 14/03/2014 שעה 9:08
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Never seen a better post! ICOCBW
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lTaWFfzWYdJMQt [חדש]
anxiety impotence   יום ו', 14/03/2014 שעה 23:13
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
This is just the perfect answer for all of us
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

JphRslqfnBoqL [חדש]
cheap insurance   שבת, 15/03/2014 שעה 3:33
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Ya learn something new everyday. It's true I guess!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

LFqbUTCKONNFC [חדש]
www.bestmedicinefored.com   שבת, 15/03/2014 שעה 12:36
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
Absolutely first rate and copper-bottomed, gentlemen!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nHOcDUCWBXdn [חדש]
Viagra without Prescription   שבת, 15/03/2014 שעה 19:39
בתגובה לאלכסנדר מאן
אתר אישי
That's a wise answer to a tricky question
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]       &nbs