מקום אחר ועיר זרה
יום ג', 19/07/2011 שעה 14:34
הלב מזדהה עם הצעירים הנאבקים באוהלים ובהפגנות על שכר דירה הוגן ואפשרויות דיור סבירות בתל אביב. העיר שהם כל כך אוהבים ושהם מרגישים חלק ממרכז העצבים התוסס שלה, פנתה להם עורף. הם נדרשים לשלם מחירים מופקעים עבור דירות שספק אם חתול רחוב היה מוצא אותן ראויות למגורים. הבעייה היא שגם אם יבטיחו להם שמחר בבוקר יתחילו לבנות אלפי דירות להשכרה במחיר סביר, התהליך הזה ייקח שנים. עדיף כבר לפנות לערי פריפריה סמוכות, להתגורר בהן במחיר סביר ובתוך כך גם להפוך אותן לאלטרנטיבות תרבותיות לתל אביב עצמה. נכון, זה פחות קורץ מאשר הדבר האמיתי, אבל גם תל אביב עצמה לא נולדה כמרכז ארצי אלא הפכה לכזו לאחר שהתיישבו בה אנשי רוח ומעש שיכלו להרשות לעצמם את יוקר המחייה בה. בקיצור, הגיעה העת להקים חלופות. רק כך יבין הכרך הגדול הזה מה הוא מפסיד.

הלב תומך במאבקם של הצעירים למען דיור במחיר סביר בתחומי תל אביב. יש טעם בטענותיהם. תל אביב אינה יכולה להיות שייכת למבוססים בלבד, ולכן יצירת דיור במחיר שווה לכל נפש עבור צעירים שאינם מרוויחים שכר גבוה, היא כורח המציאות. את תל אביב מציפים מדי שנה רבבות צעירים , שמגיעים אליה כדי ללמוד, לעבוד ולבלות – מה שמצדיק בעיני רבים מהם את מגוריהם בתחומיה. לעומת זאת, לא נבנו בה בשנים האחרונות יותר מדי דירות להשכרה במחירים שווים לכל נפש. התוצאה היא שמחיר הדירה הממוצעת טס לשמיים. מי שרוצה לשכור דירה סבירה בתל אביב צריך לשלם עליה סכומים הולכים וגואים, כך שלאט לאט עליו לשעבד חלק משמעותי ביותר מהכנסתו כדי לממן את המגורים הללו.

מארגנים דיור זמני במאהל המחאה. האם באמת אי אפשר לגור במקום קרוב שאינו קרוי ל אביב? (מקור תמונה).

כששואלים את הצעירים הללו מה מושך אותם להתגורר בתל אביב עצמה ולא, למשל, בבת ים או בגבעתיים, מקבלים תשובות שונות ומשונות. אבל כשעושים את הממוצע של התשובות הללו, מקבלים, בשתי מילים, את הרצון ''להיות אין''. המשמעות ברורה: להיות קרובים לעבודה, לאוניברסיטה, למוקדי התרבות, לתסיסה הפוליטית, לחברים. יש בתל אביב את התכונה החמקמקה הזו שמאפשרת לדייריה לחוש שהם במרכז העניינים, שהם חלק מהלב הפועם של התרבות והכלכלה הישראליים. ללא מעט צעירים העושים את צעדיהם בעולם העבודה, התחושה הזו קוסמת במיוחד. הם רוצים להיות חלק מהריגוש הזה, מהתחושה שכאן, בתל אביב, נעשים הדברים החשובים באמת.

ובאמת מגיע להם. כשהוקמה העיר העברית הראשונה ב-‏1909 לא נכלל בתקנון היסוד שלה סעיף המחייב את הדיירים להתחייב לשלם שכר דירה שחונק את כל המשכורת. בשום מקום לא נאמר שלסטודנטים מגיע לא יותר מכוך מתקלף של עשרים מטרים מרובעים שכשישנים בו על מיטה, הראש נמצא ליד המקלחת והרגליים ליד הכיריים במטבח. תל אביב, ככל מטרופולין משמעותי, אמורה לדאוג לענייה כשם שהיא דואגת לעשיריה. קשה מאוד לשמוע טענות שמתווכחות עם הקביעה הזו.

השאלה היא אם הצדק והחוכמה הולכים כאן יד ביד. אפשר ורצוי למחות, אבל גם בהנחה שמקבלי ההחלטות ייכנעו באופן מוחלט למחאה ויודיעו על אישור מיידי של תוכניות בנייה לרבבות יחידות דיור לסטודנטים בלבד, כל זה ייקח שנים על שנים. עוד לא ראיתי בניית דירות להשכרה שהסתיימה מהיום למחר. התהליך הזה איטי למדי, ובינתיים צריכים המוני הנוהרים תל אביבה לגור במקום כלשהו.

אני יודע שלא פופולארי לומר זאת, אבל הפריפריה של תל אביב היא אפשרות לא רעה להתחיל ממנה. אני יודע, שמעתי את הטענות על כך שגבעתיים משעממת, שבת ים זו ממש לא אותה אווירה ושהמקומות הרחוקים יותר, שוהם ומודיעין למשל, אינם אלא בתי קברות בורגניים. ובכל זאת, אם יעברו לשם יגלו שבכוחות משותפים הם יכולים ליצור שם הוויה אחרת לגמרי, כזו המועדפת עליהם עצמם.

אני עצמי גדלתי בעיר פריפריאלית כזו, חיפה. מאה קילומטרים מתל אביב ודימוי תרבותי שונה לגמרי אפיינו את היער הזו. אמרו עליה שהדבר הכי רועש בה הוא תחנת הרכבת לתל אביב. שממגורות דגון הם הארכיטקטורה המעניינת ביותר שנבנתה בה. דייוויד ברוזה קיבע באחד משיריו את התפיסה ש''הולכים לישון בדיוק בעשר כי לא רוצים לבזבז חשמל''. ובכל זאת, העיר הזו הביאה לנו את א.ב. יהושע ואת סמי מיכאל (ובעבר גם את יעקב אורלנד, יהודה בורלא, שמשון מלצר ואחרים); את ''בנזין'', ''סטלה מאריס'', ''החברים של נטאשה'' ו''יוסלס איי.די''. יש בה תיאטרון מצווין וכמה תזמורות סימפוניות, פסטיבל סרטים עם מסורת ארוכה, סצינת ג'אז רוחשת וכן הלאה. יש בה את קבוצת הכדורגל הטובה ביותר שפעלה בישראל בשלושים השנים האחרונות, מרכז טניס, הרבה כדורסל ופעילות שייט נרחבת. יש בה מרכז חשוב של שני זרמים דתיים שבתל אביב שמעו עליהם רק בתיאוריה (בהאים ואחמדים) והיא מהווה את המודל המוצלח ביותר לדו-קיום בשלום מבין כל הערים הגדולות. כך שבניגוד לדימוי הרווח, אם קיימת מאסה קריטית של יוצרים ואנשי תרבות שעוברים לפעול במרחב משותף ובתנאים סבירים, העניין יכול להתפתח בצורה מעניינת מאוד.

אז הנה אתגר לשכבת האינטלקטואלים הצעירה הצומחת בתל אביב בעצם הימים האלה. עזבו את תל אביב. אין טעם להתחנן בפניה שתוריד את מחיריה עבורכם. היא מעדיפה את עצמה יקרה. צרו לכם את עולמכם במקום שבו הדירות זולות יותר והאקלים נוח יותר. שבו משלמים שכר דירה שהוא חצי ממה שדורש בעל הכוך בבית המט לנפול שבקצה השוק, שהתקרה בו מטפטפת, הצינורות מתפוצצים, האסלה עולה על גדותיה והכתמים מהרצפה לא יורדים כבר שנים - אבל תמורתו מקבלים דירת שלושה חדרים מוארת ונעימה יותר למגורים. כי באותה מידה שאיש לא קבע בתקנון העירוני הראשון של תל אביב שהיא אסורה למגורי בני אדם שמרוויחים שכר ממוצע ומטה, איש גם לא קבע שתל אביב צריכה להיות המקום היחיד ואין בלתו שבו מתגוררים אלה שמתים להיות במרכז העניינים. אפשר לגור גם מרחק עשרים דקות נסיעה ברכבת משם.

גם תל אביב, על כל מה שהיא מסמלת, לא נוצרה יש מאין. באו אליה אנשים שיכלו להרשות לעצמם את שכר הדירה הסביר, שלא חששו מ''מקום שאין בו כלום'' ושבהדרגה הפכו אותה למרכז תרבות ארצי. פלישה של צעירים אנרגטיים לאחת הערים באזור המרכז (גבעתיים, פתח תקוה, בת ים, חולון, יהוד, ראשון לציון, שוהם, מודיעין) והתרכזותם בה, עשויה לתרום לשני הצדדים. העיר תרוויח דינאמיות תרבותית וחיי חברה תוססים, שישפיעו לחיוב הן על הדימוי שלה והן על מצבה הכלכלי. לצעירים, לעומת זאת, יישאר הרבה יותר כסף פנוי כדי לממן בו את העדפותיהם האחרות, אלה שאינן קשורות בדיור.

ותל אביב, מה יהא עליה? ובכן, כאן מגיע תורה של אנקדוטה קטנה. ביישוב רעות, שהוקם על ידי אנשי צבא קבע המהווים אוכלוסיה מבוססת, פועל בית ספר תיכון. בית ספר זה נחשב במשך שנים לאיכותי במיוחד. לפני מספר שנים, התרוקן בית הספר ממרבית תלמידיו. איך זה קרה? ההסבר פשוט: האוכלוסייה התבגרה, בני הדור השני סיימו את התיכון ויצאו לענייניהם ואילו ההורים המבוגרים שנותרו בבית ממילא אינם צריכים ללמוד עוד. כך קרה שבית הספר, על כוח ההוראה המעולה שבו, מצא עצמו עם קיבולת חלקית בלבד ונאלץ ''לייבא'' תלמידים ממודיעין השכנה – תלמידים שלפני שנים לא רבות לא יכלו ללמוד בו בשל אותה ''הגדרה עצמית'' של בית הספר כשייך לבני היישוב שבו הוקם ולהם בלבד.

זה גם מה שיקרה לתל אביב. המחירים המאמירים בה יאפשרו מגורים בתחומיה רק לאמידים ביותר, ואלה, בדרך כלל, שייכים לשכבות מבוגרות יותר. יום אחד תתעורר העיר הזו ותגלה שאיבדה את צעיריה והיא זקנה ומרופטת. אז אולי יתחילו לבנות בה גם קצת דיור להשכרה במחירים סבירים ותוך מחשבה לא רק על רווח מיידי אלא גם על דמותה של העיר בעתיד.

אבל לצעירים של היום לא כדאי להמתין עד שהתהליך ארוך השנים הזה יתרחש. למי שמרוויח 6000 שקל בחודש לא כדאי להעביר שלושה רבעים מהסכום הזה עבור שכר דירה בעיר שמעדיפה אותו מחוצה לה. עדיף לו להוציא הרבה פחות מכך בעיר שכנה.


[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
בעיית השכירות לא מוגבלת רק לתל אביב [חדש]
CrazyVet   יום ג', 19/07/2011 שעה 14:50 אתר אישי
בתור תושבת גבעתיים עד לא מזמן (בעיקר בגלל שמצאנו שם דירה ולא בגלל שהייתה לנו העדפה כזו או אחרת כלפיה), אני יכולה לספר שהשכירות בגבעתיים היא מעט יותר זולה, אבל בהחלט לא אלטרנטיבה (10% פחות אולי). נכון שחלקים ממנה נגישים לת''א אפילו יותר מחלקים בתוך ת''א עצמה, אבל לא כולה נגישה כל כך, ולכן כמחשבים את הנגישות לעומת הפרש במחיר, צעירים רבים מעדיפים לשלם יותר בכסף כדי לקנות יותר נגישות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעיית השכירות לא מוגבלת רק לתל אביב [חדש]
סתיו   יום ג', 19/07/2011 שעה 15:10
בתגובה לCrazyVet
ואני עברתי לשכירות בשוהם לפני שש שנים ומשם נסעתי מדי יום לאוניברסיטה. אחר כך כבר נשארתי לגור שם. השכירות לא רק שהייתה הרבה יותר נמוכה מזו שבתל אביב, אלא שההפרש היה 40%. תחשבי כמה אפשר לחסוך במצב כזה בשנה, בשנתיים, בשלוש שנים. אל כל היתר אפשר להוציא על חיים רגילים: בגדים, אוכל, בילויים, רהיטים, טיולים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעיית השכירות לא מוגבלת רק לתל אביב [חדש]
טכנאי מחשבים   יום א', 07/08/2011 שעה 0:43
בתגובה לסתיו
אתר אישי
אבל זה לא פיתרון. לחסוך, למשל אני עובד בגוש דן, החברה שאני מתנהל מולה והלקוחות שלי נמצאים כאן. ואני לא רוצה ללכת לשוליים של הארץ. לחסוך? אני רוצה להיות מסוגל לחיות כמו כל אחד אחר במרכז. למה אני אמור צריך לשלם 5 אלף שקל שכירות?

אני חושב שיש הגזמה בקרב בעלי ההון. אצלם כסף מביא עוד כסף ואצל הציבור העוני מכניס אותם לעוד יותר עוני. אני לא מדבר על עצמי, ברוך השם יש לי עסק אבל אני לא מחשיב את עצמי שאני בכלל שייך למעמד הבניים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt clearance   יום ה', 01/05/2014 שעה 11:24
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
mbt shoes derby Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes ebay   יום ה', 01/05/2014 שעה 14:08
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
mbt shoes size chart Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes shop karlsruhe   יום ו', 02/05/2014 שעה 11:20
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes handbags grace kelly Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt anti shoe   יום ו', 02/05/2014 שעה 12:56
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
swiss masai mbt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes dubai   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:56
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
mbt shoes clearance sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
comprar mbt outlet   שבת, 03/05/2014 שעה 12:38
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
mbt schuhe jambo black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt outlet milano   יום א', 04/05/2014 שעה 14:02
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
mbt shoes clearance uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
what are mbt shoes   יום ב', 12/05/2014 שעה 4:03
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
mbt shoes ladies Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
hermes bag price 2013   שבת, 21/06/2014 שעה 7:54
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes shop rastatt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
hellenic hermes   שבת, 21/06/2014 שעה 20:57
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes bags authentic Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes bags suisse   שבת, 28/06/2014 שעה 2:15
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes bags victoria beckham Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
hermes chicago   שבת, 28/06/2014 שעה 5:35
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes birkin 50cm handbags Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
hermes silk   שבת, 28/06/2014 שעה 23:18
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
buy hermes bag dubai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
louis vuitton cheap handbags authentic   יום א', 29/06/2014 שעה 2:12
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
outlet tas hermes di jakarta Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes bags sverige   יום ב', 30/06/2014 שעה 6:37
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes kelly bag red Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes handbags suisse   יום ג', 01/07/2014 שעה 6:02
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes usa wiki Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes handbags portugal   יום ד', 02/07/2014 שעה 12:52
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes bag value Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes bags outlet   יום ה', 03/07/2014 שעה 13:24
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
replica hermes original leather handbag Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
ireland hermes handbags   שבת, 05/07/2014 שעה 22:08
בתגובה לטכנאי מחשבים
אתר אישי
hermes coin purse ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes reviews [חדש]
  יום ד', 30/04/2014 שעה 21:46
בתגובה לסתיו
אתר אישי
cheap mbt shoes usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet ufficiale [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 5:48
בתגובה לסתיו
אתר אישי
mbt shoes outlet sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 18:13
בתגובה לסתיו
אתר אישי
mbt mary jane shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

what are mbt shoes [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 4:38
בתגובה לסתיו
אתר אישי
mbt shoes ealing Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes belt uk [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 6:28
בתגובה לסתיו
אתר אישי
fake hermes bag from thailand Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet milano [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 23:06
בתגובה לסתיו
אתר אישי
mbt shoes victoria bc Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes clearance [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 5:53
בתגובה לסתיו
אתר אישי
mbt shoes uae Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes uk [חדש]
  יום א', 04/05/2014 שעה 6:23
בתגובה לסתיו
אתר אישי
mbt shoes clearance uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

buy mbt shoes [חדש]
  יום ב', 12/05/2014 שעה 14:28
בתגובה לסתיו
אתר אישי
mbt shoes locations Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags finland [חדש]
  שבת, 17/05/2014 שעה 11:13
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes handbags usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags orange [חדש]
  יום ו', 20/06/2014 שעה 3:28
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes uk any good Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

replica designer bags in dubai [חדש]
  שבת, 21/06/2014 שעה 21:14
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes shop krefeld linn Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags austria [חדש]
  יום א', 22/06/2014 שעה 0:44
בתגובה לסתיו
אתר אישי
purse forum hermes toronto Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes birkin 50cm handbags [חדש]
  יום ו', 27/06/2014 שעה 16:36
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hotel hermes couchey fr Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

my hermes co uk [חדש]
  שבת, 28/06/2014 שעה 11:00
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes paket verpasst Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sac hermes birkin [חדש]
  שבת, 28/06/2014 שעה 17:41
בתגובה לסתיו
אתר אישי
herm¨¨s gmbh Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bag [חדש]
  שבת, 28/06/2014 שעה 18:06
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes purse forum advisory Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

finland hermes bags [חדש]
  יום א', 29/06/2014 שעה 4:00
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes paketshop jena ?ffnungszeiten Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags off-white [חדש]
  יום א', 29/06/2014 שעה 5:48
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes evelyne bag history Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

beige hermes bags [חדש]
  יום א', 29/06/2014 שעה 23:08
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes belt size chart Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags price [חדש]
  יום ג', 01/07/2014 שעה 7:48
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes paketaufkleber online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes shop krefeld [חדש]
  יום ג', 01/07/2014 שעה 9:36
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes birkin bags from china Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

designer inspired handbags wholesale uk [חדש]
  יום ד', 02/07/2014 שעה 4:03
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes shop haspelstr marburg Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ireland hermes handbags [חדש]
  יום ה', 03/07/2014 שעה 15:23
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes 32mm belt kit Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

buy hermes belt uk [חדש]
  יום ה', 03/07/2014 שעה 17:16
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes bag fake cheap Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

2014 hermes handbags [חדש]
  שבת, 05/07/2014 שעה 23:51
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes paketshop reutlingen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

black hermes bags [חדש]
  יום א', 06/07/2014 שעה 1:29
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes outlet usa online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes xs [חדש]
  יום א', 06/07/2014 שעה 20:56
בתגובה לסתיו
אתר אישי
hermes shop k?ln ehrenfeld Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes women [חדש]
  יום ד', 30/04/2014 שעה 22:55
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
discount cheap mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes outlet in malaysia [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 8:49
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
mbt schuhe sport2 black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt on sale [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 19:21
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
resole mbt shoes usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe outlet [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 9:05
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
mbt shoes outlet new york Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes review [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 0:28
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
mbt shoes retail stores Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt on sale [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 9:38
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
mbt mary jane shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes m?nster [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 11:09
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes bag for sale manila Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt tembea [חדש]
  יום א', 04/05/2014 שעה 10:34
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
mbt shoes bad for you Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt trainers sale [חדש]
  יום א', 11/05/2014 שעה 12:04
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
mbt schuhe kabisa black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Unono Shoes [חדש]
  יום ו', 30/05/2014 שעה 23:00
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
mbt shoes nottingham Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

portugal hermes handbags [חדש]
  יום ה', 19/06/2014 שעה 8:17
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes bags names Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sweden hermes [חדש]
  שבת, 21/06/2014 שעה 8:58
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes handbags 2012 prices Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes fragrances [חדש]
  שבת, 28/06/2014 שעה 1:31
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes shop wuppertal wichlinghausen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes gifts [חדש]
  שבת, 28/06/2014 שעה 4:34
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes birkin bag 30 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes kelly price [חדש]
  שבת, 28/06/2014 שעה 11:36
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes mens belt saks Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes prices 2013 [חדש]
  שבת, 28/06/2014 שעה 18:58
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes leather bags for sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes portugal [חדש]
  יום ב', 30/06/2014 שעה 16:09
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes shop 81541 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

apricot hermes [חדש]
  יום ב', 30/06/2014 שעה 23:44
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes tourisport fr Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags outlet [חדש]
  יום ד', 02/07/2014 שעה 23:07
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes handbags discount Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

new zealand hermes [חדש]
  יום ה', 03/07/2014 שעה 6:13
בתגובה לCrazyVet
אתר אישי
hermes paket abholen frankfurt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לפחות עם גבעתיים יש בעיה [חדש]
ניימן   יום ג', 19/07/2011 שעה 15:57 אתר אישי
והיא שהעיר לא רוצה לשנות את תדמיתה. בגבעתיים, למיטב ידיעתי, אין אפשרות לפתוח מקומות בילוי או ליצור חיי לילה. לכן כל צעיר שיגור בה יהיה חייב לצרוך את התרבות הלילית שלו בת''א - מה שיפריע לעיר להפוך לאלטרנטיבה אמיתית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לפחות עם גבעתיים יש בעיה [חדש]
ניימן   יום ג', 19/07/2011 שעה 15:59
בתגובה לניימן
אתר אישי
אנמק עצמי למקרה שלא יצאתי ברור: זו מדיניות של העיריה (שמתאימה לרוח התושבים העכשוויים..). קשה קשה קשה לשנות אותה.

(הכל מנקודת המבט החובבנית שלי :] )
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לפחות עם גבעתיים יש בעיה [חדש]
בן א.   יום ג', 19/07/2011 שעה 16:13
בתגובה לניימן
אפשר לחשוב שבגבעתיים זול ! דירת 2.5 חדרים לפחות 3500 ש''ח לחודש ולמכירה במיליון מאתיים.
דווקא מבחינת בילוי יש קולנוע , יש מספר בתי קפה טובים , כמה מסעדות לא רעות כלל. כל היתר מכסימום רבע שעה נסיעה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt the anti shoe   יום ד', 30/04/2014 שעה 22:58
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes sale germany Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
cheap mbt   יום ה', 01/05/2014 שעה 16:43
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes stores new york city Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt tembea   יום ה', 01/05/2014 שעה 19:25
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt schuhe online shop Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes karriere   יום ו', 02/05/2014 שעה 1:46
בתגובה לבן א.
אתר אישי
hermes uk awaiting courier receipt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes plantar fasciitis   יום ו', 02/05/2014 שעה 18:59
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes nafasi mid black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes 2013   שבת, 03/05/2014 שעה 0:31
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes gunwharf quays Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt outlet ufficiale   שבת, 03/05/2014 שעה 18:06
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes ealing Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt outlet barcelona   יום א', 04/05/2014 שעה 15:42
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes temple bar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt tunisha   יום ב', 12/05/2014 שעה 9:12
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes manhattan new york Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לפחות עם גבעתיים יש בעיה [חדש]
אורי קציר   יום ג', 19/07/2011 שעה 17:07
בתגובה לניימן
אתר אישי
ניימן, אם טעיתי בעניין גבעתיים אני בוודאי מתנצל כאן. אבל מבחינה עקרונית, אני עומד על שלי: למעט מקרים קיצוניים, ראשי עיר נוטים להתאים את עצמם לאוכלוסיה שמתגוררת בעירם. זה בדיוק מה שחולדאי עושה, וזו גם הסיבה שהשיכבה היותר מבוססת בעיר תתמוך בו גם הלאה. אם בערי הלוויין של תל אביב תהיה אוכלוסיית צעירים משמעותית, לא ניתן יהיה לנטרל את השפעתה על חיי היומיום בעיר הזו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt sale uk [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 4:17
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes naples florida Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt fora [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 6:21
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes outlet uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes replicas [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 22:36
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes bags neiman marcus Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

?mbt rocker shoes [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 2:30
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes in houston texas Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt uk [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 6:38
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes dubai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet budapest [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 4:06
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes houston Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe outlet [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 9:42
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes online australia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes malaysia [חדש]
  יום א', 04/05/2014 שעה 7:21
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
genuine mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes london [חדש]
  שבת, 10/05/2014 שעה 17:14
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt schuhe safety black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes dubai   יום ה', 01/05/2014 שעה 9:37
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes dubai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt womens shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 13:19
בתגובה לניימן
אתר אישי
ladies mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 12:02
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes mens black wall street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt on sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 15:29
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
mbt kisumu 2   יום ו', 02/05/2014 שעה 19:22
בתגובה לניימן
אתר אישי
hermes uk head office address Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet barcelona   שבת, 03/05/2014 שעה 13:43
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes outlet online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt sirima   שבת, 03/05/2014 שעה 14:53
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes outlet uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt womens shoes   יום א', 04/05/2014 שעה 8:50
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes chester uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt shoes for men   יום א', 11/05/2014 שעה 19:29
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes uk stockists Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet uk   יום ה', 01/05/2014 שעה 5:12
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes outlet uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt trainers   יום ה', 01/05/2014 שעה 14:16
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt womens black shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbts shoes   יום ו', 02/05/2014 שעה 4:46
בתגובה לניימן
אתר אישי
discount mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt kimondo   יום ו', 02/05/2014 שעה 16:06
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes new york Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes birkin uk   שבת, 03/05/2014 שעה 3:04
בתגובה לניימן
אתר אישי
hermes bags where to buy Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes review   שבת, 03/05/2014 שעה 8:15
בתגובה לניימן
אתר אישי
discount mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
?mbt   שבת, 03/05/2014 שעה 15:26
בתגובה לניימן
אתר אישי
swiss masai mbt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt shoes amazon   שבת, 03/05/2014 שעה 21:13
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes sale clearance Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt shoes malaysia   יום א', 11/05/2014 שעה 10:51
בתגובה לניימן
אתר אישי
mbt shoes reviews Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

וואללה תאמינו לי [חדש]
שרי שורצשילד   יום ג', 19/07/2011 שעה 16:03
וואללה תאמינו לי- לא מבינה (ובחיים לא הבנתי) מה ההתלהבות מה''עיר'' המצחינה הזאת ששמה תל אביב. ואני בכוונה כותבת ''עיר'' במרכאות כפולות, כי תל אביב היא סתם וונאבי קטן ומגעיל שקיבל מצד אחד את כל התחלואים של ערים אמיתיות (פשיעה, מחירי דיור לא הגיוניים, בעיות חנייה, רחוב פין 1, סמים ואלימות)- אבל ממש לא קיבל את הדברים הטובים שיש לערים אמיתיות להציע. אני עבדתי באיזה תיכון בתל אביב שנה אחת, ולא עלה על דעתי לחפש לי דירה בתל אביב. וגם בשנים שבהן נאלצתי לגור במרכז, הייתי נוסעת לתל אביב רק כשממש ממש ממש לא נשארה לי ברירה (ביקור בשגרירות מסויימת לשם חידוש הדרכון, למשל). בטח לא בשביל בילויים. אז מצטערת- לא ממש כואב לי על מי שבוכה כי הוא לא מוצא דירה בתל אביב. שיגור בפתח תקווה כמו שאני עשיתי. ואני מסייגת מראש שאני לא בישראל כבר 6 שנים אז אני לא יודעת כמה עולות דירות בפתח תקווה. לפני 9 שנים שכרתי שם לבד דירה גדולה ומקסימה במחיר ממש שפוי (ובטח שהרבה יותר זול מבתל אביב- גם היום).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

וואללה תאמינו לי [חדש]
בן א.   יום ג', 19/07/2011 שעה 16:17
בתגובה לשרי שורצשילד
אז את באמת את לא יודעת מה הולך היום בפ''ת . קרוב שלי עם אשתו שכרו לפני שנתיים שם כוך של חדר+מטבחון+שרותים ב-‏2200.בקיצור במרכז אין בזול. ודאי לא בשביל סטודנט שלא רוצה להשען על הוריו או הם לא יכולים לתמוך בו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

וואללה תאמינו לי [חדש]
שרי שורצשילד   יום ג', 19/07/2011 שעה 16:22
בתגובה לבן א.
אז שלא ילמדו בתל אביב. אני עשיתי שני תארים באוניברסיטת חיפה ותעודת הוראה בבן גוריון. למה צריך דווקא בתל אביב?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt schuhe online kaufen   יום ד', 30/04/2014 שעה 23:40
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
fake mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt footwear   יום ה', 01/05/2014 שעה 11:35
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes jeddah Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt baridi   יום ה', 01/05/2014 שעה 20:20
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes tembea black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
handbags online canada   יום ה', 01/05/2014 שעה 21:29
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
hermes wuppertal Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 13:12
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes hani Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt stockists   שבת, 03/05/2014 שעה 1:23
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes sale uk outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes outlet in malaysia   שבת, 03/05/2014 שעה 12:51
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes ireland buy online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt shoes dubai   יום א', 04/05/2014 שעה 12:51
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes manchester uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt shoes any good   יום א', 11/05/2014 שעה 14:46
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes westfield stratford Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes clearance [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 7:36
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes uk amazon Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mens mbt shoes [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 10:15
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes naples florida Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt baridi [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 8:32
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes mens black wall street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes canada [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 11:17
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes canada outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes belt replica [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 3:24
בתגובה לבן א.
אתר אישי
hermes belt 38mm Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 11:10
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt schuhe nama black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap mbt shoes [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 11:21
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes website uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

shimano mtb shoes [חדש]
  יום א', 04/05/2014 שעה 14:18
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes for sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes london [חדש]
  יום א', 11/05/2014 שעה 16:14
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes for sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes review [חדש]
  יום ד', 30/04/2014 שעה 21:56
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes customer service Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes london [חדש]
  יום ד', 30/04/2014 שעה 23:28
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes liquidation Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt habari [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 18:21
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes cheapest price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes review [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 19:23
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes retail stores Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet ufficiale [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 22:25
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
where can i buy mbt shoes in usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

shoes mbt [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 23:18
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes portland oregon Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags birkin [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 12:55
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
hermes bags online china Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes 2013 [חדש]
  יום א', 04/05/2014 שעה 2:40
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes hip problems Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes wiki [חדש]
  שבת, 10/05/2014 שעה 11:17
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes nz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה מפספס כמה נקודות חשובות [חדש]
יעל ר.   יום ג', 19/07/2011 שעה 16:05 אתר אישי
1. המאבק אינו תל אביבי. הוא על שכר הדירה ויוקר מחירי הדירות בארץ בכלל. בתל אביב אומנם המחירים גבוהים יותר במידה ניכרת (ובנוסף, מצבן של הדירות, בעיקר המחולקות, גרוע ביחס למחיר), אבל גם בערים אחרות הדיור יקר - גם בשכירות וגם ברכישה - ביחס למשכורות שעומדות כבר שנים במקום.

2. אני תושבת הפריפרייה (אזור השרון), ומאוד רוצה לעבור לתל אביב. לא מעניין אותי ''להיות in'' (עברתי את הגיל) - פשוט נמאס לי לבלות שעות על גבי שעות בכבישים מדי שבוע.
אחזקת מכונית פרטית ומחירי הדלק והחנייה הם עול גדול על המשכורת. תחבורה ציבורית? נו, באמת. הרכבת משביתה קווים אחת לחודש, חצי מהאוטובוסים בהם נסעתי בשבוע האחרון היו ישנים מאוד עם מזגן שאינו פועל כשורה, ורבים מהם איחרו. הפקקים בלתי אפשריים, ובעקבות הרפורמה נותקו שכונות שלמות בגבעתיים וברמת גן מקווים נגישים יותר לטובת החלפה של 2-3 קווים בכל נסיעה פשוטה.

ברכב פרטי, בשעה ללא פקקים, הנסיעה מביתי לעבודה אורכת 25 דקות גג. בבוקר, בתחבורה ציבורית? לפעמים שעה וחצי - לא אחת בעמידה, ללא מזגן.

אי אפשר לדבר על פריפריה אם אין תחבורה ציבורית זמינה ויעילה. בתחום שלי נדיר למצוא עבודות מחוץ לתל אביב, והנסיעות מתישות.

אני מעדיפה לגור במקום גדול יותר, זול יותר, פחות מזוהם. אבל כל כך הייתי רוצה להגיע הביתה מהעבודה שבוע אחד במהירות, ולא מותשת, עייפה ומעוצבנת כי שוב אגד ''שכחו'' להוציא 4 אוטובוסים ברצף, וחיכיתי בתחנה עד 20:50.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה מפספס כמה נקודות חשובות [חדש]
יעל ר.   יום ג', 19/07/2011 שעה 16:09
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
ואגב, אם נחזור לשורה התחתונה שלך, אפשר לצאת לאזור השרון ולשלם במקום 3/4 משכורת רק חצי - זה עדיין הרבה, ועם הוצאות הרכב שתזדקק לו כעת (בל נשכח, התחבורה הציבורית נגמרת מוקדם מדי עבור צעירים, וגם לא קיימת כלל בסופי שבוע ובחגים), ההוצאה די זהה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה מפספס כמה נקודות חשובות [חדש]
אורי קציר   יום ג', 19/07/2011 שעה 17:04
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
אולי, אבל איכות הדיור שלך תשתפר משמעותית. כלכלית לפחות, לתל אביב אין עניין לייצר דירות במחירים שווים לכל נפש כל זמן שדייריהן הפוטנציאליים ממשיכים לשלם מחירים חמופקעים תמורת ארבע קירות במצב גרוע. וכשבתל אביב יבינו שרבים מאלה שעוזבים לערי הלוויין מוציאים את כספם בסוף השבוע בבילויים באזור השרון או באזור אונו, כבר ידאגו שם לתחבורה ציבורית העירה בשעות ובמחירים נוחים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה מפספס כמה נקודות חשובות [חדש]
יעל ר.   יום ג', 19/07/2011 שעה 18:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
זה לא שיש תחלופה - למשל, התפריט התרבותי שלי נסמך במידה רבה על הופעות, ואלו כמעט שאינן יוצאות מתל אביב. כ-‏70% מאירועי התרבות (אופרה, רוק, תיאטרון וכו') נערכים בתל אביב, כך שממילא עבור כל זה תיאלץ להגיע לעיר הגדולה ולהוציא את כספך שם (ואזי מונית הביתה בסכום תלת ספרתי, או בקיץ אוטובוס לילה מאסף בן שעה וחצי ומעלה).
פרנסי תל אביב יודעים את זה, ומעדיפים לבנות עוד מגדל יוקרה כדי למשוך מיליונרים לעיר.

איכות דיור היא דבר חשוב. אבל כאמור, יש לה מחיר. והמחיר במקרה שלי מבחינת עייפות ושחיקה בנסיעות הוא כבד מאוד. פרט לסופי שבוע, לא יוצא לי כלל ליהנות מהמקום בו אני גרה.

תחבורה ציבורית היא עניין למדינה, לא לרשויות תל אביב. היא המפתח לשינוי בארץ, אבל השרים הנוסעים במכוניות פרטיות מעדיפים להשקיע בעוד כביש הנעצר בפקקי הכניסות לגוש דן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://bhartiyaparidhan.com/mbt-shoes-outlet/what-are-mbt-shoes-and-boots-are-generally-therefore.as [חדש]
mbt shoes outlet   יום ה', 01/05/2014 שעה 2:35
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes on sale canada Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://dental.hkesociety.org/mbt-shoes-outlet/online-shopping-for-mbt-on-sale-with-free-shipping.asp [חדש]
mbt tunisha   יום ה', 01/05/2014 שעה 8:23
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes kianga Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sspatilgroup.com/mbt-shoes-outlet/mbt-shoes-australia-can-lift-whole-body-movement.asp [חדש]
mbt shoes australia   יום ה', 01/05/2014 שעה 23:58
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes clearance store Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://nutanvidyalaya.org/mbt-shoes-sale/cheap-mbt-uk-online-is-ahead-of-the-pack-as-usual.asp [חדש]
mbt uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 9:50
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes japan Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://nutanvidyalaya.org/mbt-shoes-online/mbt-shoes-guide-fashion-and-trend-in-australia.asp [חדש]
mbt outlet madrid   שבת, 03/05/2014 שעה 2:06
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes kingston upon thames Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://pdait.org/buy-hermes/hermes-online-outlet-hermes-vintage-7648.asp [חדש]
hermes online outlet   שבת, 03/05/2014 שעה 6:58
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
designer hermes bags replica Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes/online-shopping-for-mens-mbt-shoes-with-low-price.asp [חדש]
mbt shoes lawsuit   שבת, 03/05/2014 שעה 12:09
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes thailand Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://bhartiyaparidhan.com/mbt-shoes-outlet/mbt-shoes-hong-kong-on-sale-mbt-shoes-online-in-depth.a [חדש]
mbt shoes discontinued   יום א', 04/05/2014 שעה 2:58
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
resole mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://codebiz.in/mbt-shoes-sale/mbt-cip-outlet-are-marketed-as-the-anti.asp [חדש]
mbt cip? outlet   יום א', 11/05/2014 שעה 10:01
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes order online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet barcelona [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 2:35
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt sandals on sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt scarpe outlet italia [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 9:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes los angeles Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt sport 2 [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 0:52
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes temple bar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes wallet [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 2:25
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes uk watch Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes dubai [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 10:48
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes qatar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe g?nstig [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 4:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
buy mbt shoes online europe Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt ireland [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 10:59
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes edmonton Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online uk [חדש]
  יום א', 04/05/2014 שעה 1:19
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes benefits Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt trainers sale [חדש]
  יום ב', 12/05/2014 שעה 1:44
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes turkey Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sssmtrust.org/mbt-shoes-sale/mbt-trainers-sale-your-very-best-self-health-partner.asp [חדש]
mbt trainers sale   יום ה', 01/05/2014 שעה 6:23
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes malaysia price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://hkesociety.org/mbt-shoes/online-shopping-for-womens-mbt-shoes-with-free-shipping.asp [חדש]
womens mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 15:58
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt schuhe bia black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/discount-mbt-kisumu-online-shopping-your-best-choice.asp [חדש]
mbts shoes   יום ו', 02/05/2014 שעה 5:31
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
discount mbt womens shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://tkmaluandsons.in/mbt-shoes-outlet/mbt-schuhe-online-kaufen-are-marketed-as-the-anti.asp [חדש]
mbt schuhe online kaufen   יום ו', 02/05/2014 שעה 20:02
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes sport 2 black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://nutanvidyalaya.org/hermes-handbags/hermes-darmstadt-carre-h-limited-edition-watch-review.asp [חדש]
hermes reisen   שבת, 03/05/2014 שעה 6:32
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
hermes paket von zuhause abholen lassen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://insidegraphics.com/mbt-shoes-online/mbt-chapa-birch-shoes-with-lumbago.asp [חדש]
mbt womens shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 6:38
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes kesho Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sbhsakar.org/mbt-shoes-online/mbt-baridi-and-boots-great-deals-greece-is-often-a-blend.asp [חדש]
mbt baridi   יום א', 04/05/2014 שעה 5:13
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes for zumba Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://betbkded.org/mbt-shoes/mbt-shoes-outlet-take-care-of-your-feet-cheap.asp [חדש]
mbt shoes outlet   שבת, 10/05/2014 שעה 17:03
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes malta Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://ssagulbarga.org/mbt-shoes-outlet/women-s-mbt-the-anti-shoe-men-s-mbt-shoes.asp [חדש]
mbt the anti shoe   יום ה', 01/05/2014 שעה 9:19
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes for back pain Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://hrmlife.com/mbt-shoes-sale/women-s-mbt-outlet-madrid-men-s-mbt-shoes.asp [חדש]
mbt shoes lawsuit   יום ה', 01/05/2014 שעה 12:56
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes hallux rigidus Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sbmedicalcentre.com/buy-hermes/how-to-match-red-bag-hermes-birkin.asp [חדש]
hermes kelly bracelet   יום ו', 02/05/2014 שעה 0:33
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
hermes bags on ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://shettysmultiplex.com/mbt-shoes-sale/day-womens-mbt-shoes-for-sale-tours-of-spain-and-portugal [חדש]
cheap mbt   יום ו', 02/05/2014 שעה 11:30
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt schuhe zalika black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://ssagulbarga.org/mbt-shoes-online/online-shopping-for-mbt-shoes-canada-with-low-price.asp [חדש]
mbt shoes reviews   יום ו', 02/05/2014 שעה 15:03
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes usa stores Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://pes.nutanvidyalaya.org/mbt-shoes-online/the-mbt-outlet-barcelona-can-meet-all-of-your-demands [חדש]
mbt tataga   שבת, 03/05/2014 שעה 13:21
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes boston Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes/mbt-outlet-store-zapatillas-mbt-outlet-4091.asp [חדש]
zapatillas mbt outlet   שבת, 03/05/2014 שעה 14:30
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt schuhe billig outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://pr.proinfocus.com/mbt-shoes-sale/discuss-2011-nike-and-mbt-online-shopping-site.asp [חדש]
mbt online   יום א', 04/05/2014 שעה 14:10
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes website Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://ssagulbarga.org/mbt-shoes-outlet/mbt-trainers-sale-are-marketed-as-the-anti.asp [חדש]
mbt kimondo   יום ב', 12/05/2014 שעה 5:35
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes in usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ועם כבר גבעתיים [חדש]
בן א.   יום ג', 19/07/2011 שעה 16:21
הציעו לגור בגבעתיים. ואיך ניתן להגיע בששי שבת מגבעתיים לת''א ללא תחבורה ציבורית?
מדוע שלא יהיו קווי שירות כגון 4, 5, 16 מגבעתיים לת''א. זורק לראש העיר את הכפפה, למרות שאני סקפטי כי הוא כבר מכין לעצמו את הג'וב הבא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ועם כבר גבעתיים [חדש]
Israel Photographer   יום ב', 30/04/2012 שעה 13:54
בתגובה לבן א.
אתר אישי
מסכים לחלוטין.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://prudential-properties.com/mbt-shoes/mbt-shoes-lawsuit-are-marketed-as-the-anti.asp [חדש]
mbt baridi   יום ה', 01/05/2014 שעה 13:08
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
mbt shoes heel pain Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://ssagulbarga.org/mbt-shoes-online/shimano-mtb-shoes-your-very-best-self-health-partner.asp [חדש]
?mbt rocker shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 14:33
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
mbt mary jane shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://svetpharmacy.org/hermes-bags/hermes-belt-replica-hermes-ebay-855.asp [חדש]
hermes ebay   יום ו', 02/05/2014 שעה 2:34
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
hermes paket annahme Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://prudential-properties.com/mbt-shoes/2010-mbt-schuhe-outlet-clearance-with-a-low-price.asp [חדש]
mbt schuhe outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 16:17
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
mbt shoes dublin Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://kvkgulbarga.com/mbt-shoes-sale/mbt-shoes-lawsuit-mbt-shoes-review-5465.asp [חדש]
mbt shoes review   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:05
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
mbt shoes vs skechers Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://keerthiedu.org/mbt-shoes-sale/day-mbt-shoes-women-for-sale-tours-of-spain-and-portugal.asp [חדש]
mbt shoes women   שבת, 03/05/2014 שעה 15:36
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
mbt shoes.co.uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://bhavaniprivateiti.org/mbt-sheos-online/2010-mbt-sirima-clearance-with-a-low-price.asp [חדש]
mbt outlet espa?a   שבת, 03/05/2014 שעה 17:52
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
stockists of mbt shoes in the uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://shettysmultiplex.com/mbt-shoes-sale/mbt-shoes-uk-sale-and-boots-are-generally-therefore.asp [חדש]
mbt shoes malaysia   יום א', 04/05/2014 שעה 10:17
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
mbt shoes clearance sale uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes/day-mbt-tembea-for-sale-tours-of-spain-and-portugal.asp [חדש]
mbt tembea   יום א', 11/05/2014 שעה 7:57
בתגובה לIsrael Photographer
אתר אישי
mbt shoes good or bad Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt schuhe online shop   יום ה', 01/05/2014 שעה 4:25
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes sale singapore Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 9:09
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes on sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt outlet italia   יום ו', 02/05/2014 שעה 2:41
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes mens black wall street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes replica   יום ו', 02/05/2014 שעה 4:09
בתגובה לבן א.
אתר אישי
hermes shop paris address Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
zapatillas mbt outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 11:13
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt schuhe kaya black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
comprar mbt outlet   שבת, 03/05/2014 שעה 4:16
בתגובה לבן א.
אתר אישי
where can i buy mbt shoes in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt deutschland   שבת, 03/05/2014 שעה 13:05
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes in london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt outlet milano   יום א', 04/05/2014 שעה 9:55
בתגובה לבן א.
אתר אישי
mbt shoes cambridge uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt shoes dubai   יום ב', 12/05/2014 שעה 7:36
בתגובה לבן א.
אתר אישי
black leather mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אורי אתה מפספס בגדול [חדש]
מרק ק.   יום ג', 19/07/2011 שעה 17:51
הסיבה שתל אביב הפכה להיות לכרך הישראלי היא שקל להתנייד בה ומוסדות השלטון יושבים בה וכמובן כי היה בה נמל בתקופה שנוסדה המדינה. מרגע שהיא נהיתה לכרך אנשים באו לגור בה כי בכרך רמת החיים גבוהה יותר מבפרובינציה ובאופן עקרוני זול יותר לחיות וקל יותר למצוא עבודה.

אתה לא יכול לבנות כרך על בסיס של 40 אלף תושבים אפילו אם יכניסו לתוכה 100 אינטלוקטואלים בעיני עצמם. תל אביב עצמה היא עם יותר מ400 אלף לפני שסופרים תיירים, חיילים, עובדים זרים, ועובדי יום. בכל ישראל פשוט אין ריכוז עירוני כזה ומדיניות פיזור האוכלוסין של המדינה בתוספת עם השאיפה למגורים בבית צמוד קרקע בבניה החדשה בכלל לא תורמים להיווצרות כרך אלטרנטיבי.

מה שאתה מציע זה סוג של קיבוץ לאינטלקטואלים שזה מעלה את השאלה המתבקשת - מי יעבוד שם?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אורי אתה מפספס בגדול [חדש]
אמיר ילון   שבת, 30/07/2011 שעה 23:25
בתגובה למרק ק.
נכון. זאת ועוד, מדיניות התכנון הנוכחית רק מקבעת את המצב בו יש עירוניות בריאה רק בחלקים מצומצמים בארץ, רובם המוחלט בתל־אביב. אזורים כאלה הופכים מצרך נדיר יותר, ולכן בעלי הדירות יכולים להעלות מחירים. זה רק מאפיין אחד של שוק חופשי – ביקוש גדול והיצע קטן, והתוצאה ידועה. אבל שוק הדירות בת''א אינו חופשי במלֹא מובן המִלה, כי במגבלות המדניות הנוכחית לא ניתן לבנות דירות חדשות כמו במרכז תל־אביב. מה שבונים בת''א היום – מגדלי יוקרה מבוצרים במרחבי שממה מעל חניון תת־קרקעי – זה לא מה שיגדיל את ההיצע של דירות צנועות בשכונה צפופה מעל רחוב מסחרי, ואת מדינות הבניה הזאת יש בכוחה של הממשלה לשנות.

הסיבה שבגללה אנשי המחאה בת''א לא רוצים לעבור רחוק יותר מהמרכז היא שאין להם מה לחפש בפרברים (שלא לדבר על הפריפריה), והם ייאלצו לכלות זמנם בתוך קופסת פח בפקקים ובחיפוש אחר חניה, כי מקור התעסוקה שלהם לא יעבור ביחד אִתם באורח פלא. כשהרבה אנשים יתחילו למצוא הזדמנויות בפריפריה, הו אז זה סימן שזו כבר לא פריפריה, אלא עיר מרכזית נוספת, אלטרנטיבה לתל־אביב.

לקריאה נוספת בתחום העירוניות, אני ממליץ בחום על הבלוג של יואב לרמן:
http://www.tlv1.co.il/?p=4780 (על פִּרבור, חניה, וההשלכות של ''מכונית לכל פועל'')
http://www.tlv1.co.il/?p=4953 (על היעדר אלטרנטיבה לת''א)
http://www.tlv1.co.il/?p=4928 (על היות שוק הדירות לא־חופשי)
http://www.tlv1.co.il/?p=4917 (נכתב רגע לפני תחילת המחאה, על הכתובות שכבר היו על הקיר. התחילו מכאן אם אין לכם זמן לכל השאר. בגוף הטור יש לינקים נוספים.)

אל תגיבו לי לפני שקראתם לפחות טור אחד של לרמן. (סתם, אני מגזים, אבל לא יכול להבטיח התייחסות רצינית אם לא תקראו.)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אורי אתה מפספס בגדול [חדש]
מעין   יום ד', 03/08/2011 שעה 15:07
בתגובה לאמיר ילון
שניכם צודקים עד מאוד. אורי - אכן פספסת. ההגדרה שלך ''להיות אין'' מציגה את כל התלאביבים כהיפסטרים שרק רוצים להיות מעודכנים כל היום. יש גם כאלה, אבל רוב האנשים רוצים משהו הרבה יותר פשוט: קירבה לעבודה, קירבה למשפחה, נגישות סבירה לתחבורה ציבורית ולטעם החיים כמו מופעי תרבות ובילויים מדי פעם. במצב התחבורה של היום מגורים בפריפריה דנים אותך לכלות את רוב זמן הפנאי שלך בפקקים.

בפוסט של לרמן על ''אלטרנטיבה לת''א'' הוא מסביר שהצעה כמו שלך לא תיתכן ללא מדיניות תיכנון שתבוא מגבוה (מהעיריה למשל) ותיצור תנאים מקדימים לעירוניות שבה צעירים שמחפשים אותה ירגישו בנוח כמעט כמו בתל אביב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אורי אתה מפספס בגדול [חדש]
אורי קציר   יום ד', 03/08/2011 שעה 22:41
בתגובה למעין
אתר אישי
מעין, גם אני תומך בבנייה מוגברת להשכרה במחירים עממיים בכל עיר שמושכת אליה תעסוקה. אני גם מאמין באמת ובתמים שחלק גדול מהמחאה רוצה להביא לתיקון הזה, ואף תומך בכך בעצמי. אבל לא זה העניין. אני פשוט לא מסכים עם כל מי שסבור שתשעה קבין של תרבות ירדו לעולם ואת כולן נטלה לעצמה תל אביב.

תתפלאי, אבל גם אני רוצה להיות קרוב לעבודה. אלא שידי לא הייתה משגת לרכוש דירה במחירים מטורפים כל כך, ולכן עברתי לעיר פריפריה. אז נכון, צריך לנסוע מכאן חצי שעה לכאן או לשם כדי ללכת לתיאטרון, אבל עוד יגיע היום שבו דבר כזה יהיה גם בעיר בה אני גר. עד אז, אני עושה את המשוואה הפשוטה, שאני גר במקום שאני יכול להרשות לעצמי ולא במקום שאני לא יכול להרשות לעצמי. אז נכון, אין לי גישה למועדוני הפיק-אפ הכי עדכניים בסביבה, אבל כשאני חוזר הרבה, יש לי קצת יותר מכוך משחיר ומתקלף שאין בו מקום לזוז. יש לי, כנראה, סדר עדיפויות עקום משהו.

אני לא מוכן לקבל את הטענה שהפריפריה - כל פריפריה - אינה אלטרנטיבה לתל אביב. אני מכיר אנשים שגרים באור יהודה ומגיעים לתל אביב תוך עשר דקות. לעבודה לוקח להם חצי שעה, אבל זה מה שגם לוקח לתל אביבים רבים שנוסעים מצד אחד של העיר אל הצד השני.

נכון, התחבורה הציבורית לתל אביב וממנה זקוקה לשיפור דחוף. לטעמי, צריך לאמץ את הפתרון הסיני לתחבורה ציבורית עלית הנוסעת מעל מכוניות הפרטיות (http://www.youtube.com/watch?v=JokMtK8IJFM), ולא רק בתוך הערים אלא גם מחוצה להן. אבל זה כבר עניין תכנוני ולא שייך לדיון העקרוני.

ושוב, אני חושב שהמחאה נכונה וצודקת. אני גם מקווה שדרישות כמו הפיכת החינוך מגיל שלושה חודשים לחינמי תתקבל. ושיבנו גם מגדלים להשכרת דירות ולא רק לדירות יוקרה. ושמחירי מוצרי המזון יהיו בפיקוח כדי לשמור על רמתם הסבירה. ושישפכו הרבה תקציבים על הרפאה הציבורית, כדי שנוכל לקבל שירות טוב יותר והרופאים לא יתמוטטו אחרי משמרת של 16 שעות. ועדיין, כל זה לא קשור לעובדה שכאשר מישהו מתעקש לגור בדירת חדר וחצי ולשלם עליה 5,000 שקל בחודש כשהוא מרוויח בקושי אלף שקל יותר מזה, הוא מבצע פעולה לא רציונלית. הרציונל הבריא מכתיב מעבר למקום שבו הוא יוכל להוציא פחות, לקבל יותר ובוודאי לחסוך יותר. כן, ואז יהיה לו גם זמן לבלות במקומות החביבים עליו. אפילו בתל אביב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet store   יום ה', 01/05/2014 שעה 0:38
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes size 13 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes nyc   יום ה', 01/05/2014 שעה 16:38
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes orlando Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 21:43
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes hip problems Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt kabisa   יום ו', 02/05/2014 שעה 18:52
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes customer service Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes online shop   שבת, 03/05/2014 שעה 2:29
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes clearance usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes birkin handbags price   שבת, 03/05/2014 שעה 12:27
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
buy hermes bag ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes sale   שבת, 03/05/2014 שעה 18:00
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes uk debenhams Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt outlet   יום א', 04/05/2014 שעה 0:00
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes discount uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt kisumu   יום ב', 12/05/2014 שעה 5:22
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes clearance australia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet budapest [חדש]
mbt outlet budapest   יום ה', 01/05/2014 שעה 3:54
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes in malaysia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt mens shoes [חדש]
mbt mens shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 15:29
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes in birmingham uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online uk [חדש]
mbt shoes online uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 2:52
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes sale amazon Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes birkin bag price list [חדש]
hermes birkin bag price list   יום ו', 02/05/2014 שעה 7:45
בתגובה למעין
אתר אישי
hermes parcel shop uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes hong kong [חדש]
mbt shoes hong kong   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:20
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes and knees Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet ufficiale [חדש]
mbt outlet ufficiale   שבת, 03/05/2014 שעה 6:37
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes on sale in usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe g?nstig [חדש]
mbt schuhe g?nstig   שבת, 03/05/2014 שעה 16:38
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt schuhe online versand Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt sirima [חדש]
mbt sirima   יום א', 04/05/2014 שעה 10:57
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes contact info Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet t?rkiye [חדש]
mbt outlet t?rkiye   יום ב', 12/05/2014 שעה 16:56
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes wiki Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt on sale   יום ד', 30/04/2014 שעה 23:34
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
mbt shoes size chart Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes online uk   יום ה', 01/05/2014 שעה 16:57
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
mbt shoes sale germany Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes nyc   יום ה', 01/05/2014 שעה 19:30
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
mbt shoes new zealand Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet espa?a   יום ו', 02/05/2014 שעה 21:24
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
mbt shoes and knee pain Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
discount mbt shoes   יום ו', 02/05/2014 שעה 22:32
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
mbt shoes canada outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes hub   שבת, 03/05/2014 שעה 14:50
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
hermes belt $1000 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt on sale   יום א', 04/05/2014 שעה 18:47
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
mbt shoes outlet espa?a Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt kimondo   יום ב', 12/05/2014 שעה 5:35
בתגובה לאמיר ילון
אתר אישי
mbt shoes and boots Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbts shoes [חדש]
mbts shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 15:40
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
mbt shoes size chart Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes clearance [חדש]
mbt shoes clearance   יום ה', 01/05/2014 שעה 16:21
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
discount mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes on sale [חדש]
mbt shoes on sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:35
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
mbt schuhe online bestellen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt sale [חדש]
mbt sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 20:34
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
mbt shoes dallas Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

price of hermes bag [חדש]
price of hermes bag   שבת, 03/05/2014 שעה 7:47
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
hermes online shop japan Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet t?rkiye [חדש]
mbt outlet t?rkiye   שבת, 03/05/2014 שעה 16:53
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
mbt shoes birmingham uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

comprar mbt outlet [חדש]
comprar mbt outlet   יום א', 04/05/2014 שעה 11:22
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
mbt shoes online uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt kisumu 2 [חדש]
mbt kisumu 2   יום ב', 12/05/2014 שעה 11:55
בתגובה למרק ק.
אתר אישי
mbt schuhe online g?nstig Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
ערן   יום ג', 19/07/2011 שעה 21:08 אתר אישי
רבים מבין האנשים שכותבים על כל נושא מחאת הדיור הנוכחית - ובעיקר המבקרים - מתייחסים לאוכלוסיית ה''סטודנטים'' שמוחה כאילו שכל התל אביביים וכל מי שרוצה לגור בעיר הוא סטודנט. אני מניח שזה נובע קודם כל מזה שאכן יש הרבה סטודנטים בעיר ושנית, מזה שסטודנטים נוטים להיות פעלתניים יותר ויש להם (לכאורה) יותר זמן למחאות.
והתייחסות דומה ראיתי גם כאן.

ועל זה חשוב לי תמיד להעיר. העניין פה הוא לא רק סטודנטים או אם להשתמש בעולם מושגים אחר אך דומה שראיתי ''בליינים'' תל אביביים. הקושי פה הוא גם של משפחות צעירות. זה נראה כל כך טריויאלי ומובן מאליו כשאני אומר את זה, אבל משום מה ממעטים לציין גם את האוכלוסיה הזו. אני כבר לא סטודנט ועדיין רוצה לגור בעיר הזו. אני רוצה לגדל בה את הילדים שלי. אני לא מצפה לשלם על זה מחיר זול, אבל אני כן מצפה לשלם מחיר הגון וכן מצפה שהמדינה/העיר תבוא לקראתי כי זה - לדעתי - אינטרס משותף של שנינו.

ולמה דווקא בתל אביב? כי חשוב לי להגיע בקלות ממקום למקום ואני שונא להתנייד באוטו למרות שאני עושה זאת מדי יום (כרגע לא גר בתל אביב). חשוב לי להרגיש שהעיר שאני חי בה היא עיר חיה ונושמת, עם אוכלוסיה מגוונת ועם מגוון אפשרויות בילוי. ברגע שזה יהיה קיים ברמת גן, גבעתיים, בת ים וכו' - אחלה. בינתיים, זה קורה בעיקר בתל אביב (ולכן, בעצם, אני בסופו של דבר מסכים עם הנקודה המרכזית שלך, אורי). אבל בסופו של דבר אני מודה שההסבר שלי הוא לא הכי רציונלי. נולדתי פה. גדלתי בעיר הזו, מטר מאיפה שכל האוהלים האלו עכשיו. מבחינתי זה הכי בית שיש.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
אורי קציר   יום ג', 19/07/2011 שעה 23:32
בתגובה לערן
אתר אישי
אז בוא ותרשה לי להביא דוגמה אחרת. אני עצמי למדתי בירושלים. גרתי עם עוד שני שותפים בגבעה הצרפתית, כי מגורים ברחביה היו יקרים מדי עבורי. לא הרשיתי לעצמי שידרוג ברמת החיים עד שהמשכורת שלי השתפרה קצת. אחרי שאני ובת זוגי עברנו לגור ביחד, היה ברור שירושלים ותל אביב הן בכלל לא אופציות עבורנו, בעיקר בגלל יוקר המחייה שם, לרבות הדיור. בסופו של דבר רכשנו דירה במודיעין, שהייתה זולה משתי הערים האלה.

מה שאומר שלא תמיד אפשר לחיות עם הרצוי ולעתים צריכים ללכת על המצוי, בעיקר כשהוא יותר מתאים לאפשרויות. בגלל זה האמירה של ''אני רוצה לגור רק בתל אביב'' נשמעת כמו התרסה של אנשים שפשוט אינם מוכנים לוותר על רצונם להיות בצנטרום של הפיילה. ואם זה לא מפריע לך שאני אוצר את זה, ילדים אפשר לגדל היטב גם מחוץ לגבולות שבין הים לאיילון.

אני מבין את הרצון שלך לגור בעיר הזו, אבל היא פשוט לא רוצה אותך. מה שאני לא מבין הוא את התפיסה שכל מקום אחר זולת תל אביב הוא פסול מראש למגורים משום שהכותרת ''תל אביב'' אינה מוצמדת אליו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
ערן   יום ד', 20/07/2011 שעה 0:30
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני לא מנסה להתריס. כשאני אומר ''רק תל אביב'' אני יודע שזה נשמע לא רציונלי, אולי מתריס, אולי סנוביסטי. אבל אני גם ממש לא אומר שאני רוצה רק את תל אביב. אמרתי את זה כמה פעמים כששאלו אותי - לא חשוב לי לשלם ארנונה דווקא לחולדאי. מבחינתי לגור בכוכב הצפון - שכונה תל אביבית בעקרון - זו לא שאיפה, כי אין בשכונה הזו שום דבר ממה שאני מחשיב חיים עירוניים. הדברים שאני מחפש מצוים כיום בעיקר במרכז-רבתי של תל אביב, קצת בגבעתיים, טיפה ברמת גן. אני מאמין שעם הזמן זה ישתנה בערים האלו, לטובה. ואולי גם באחרות, רק שאותן אינני מכיר.

וכן, אפשר לגדל היטב ילדים גם מחוץ לגבולות הים ואיילון, אין לי ספק בזה ואני לא אומר אחרת. אבל אני רוצה לחיות ולגדל משפחה כאן. אני יודע שזה לא יהיה זול, וכאמור - אני לא מצפה לזול, רק לסביר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
שרי שורצשילד   יום ד', 20/07/2011 שעה 9:46
בתגובה לערן
אז תשלם בוחטות לא מוצדקות על מאורה מתפוררת, ואל תתלונן!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
רן   יום ד', 20/07/2011 שעה 13:41
בתגובה לשרי שורצשילד
לא תואילי בטובך להביע דעה ולהסביר, למשל, למה לא להתלונן?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
שרי שורצשילד   יום ד', 20/07/2011 שעה 16:44
בתגובה לרן
תשמע, אתה יכול להתלונן אם אתה רוצה. אבל מה- זה קצת מגוחך, אם אתה לא מוכן להתאים את אורח חייך ומקום מגוריך ליכולת הכלכלית שלך.
תשמע, אני לא מדברת סתם. אני נולדתי וגדלתי בכרמל (בשכונה של אורי קציר). הוריי קנו את הדירונת הזעירה שלהם לפני כמעט 60 שנה, כשזה עוד היה נורא זול ובעצם עוד לא היתה שם שכונה. עשו בשכל, אולי ראו את הפוטנציאל.
אז אני גדלתי במקום הכי יפה בישראל, עם נוף מרהיב לים ולואדי שיח ועם איכות חיים בשמיים, ו... מגיל מאד צעיר היה לי ברור, שאני כבר לא אוכל לגור שם כשאהיה גדולה. מה לעשות- לא נולדתי בשביל להתחתן חס וחלילה, וממשכורת אחת (ואני לא איזה אשת קריירה) היה לי ברור שאני לא אוכל לקנות דירה בכרמליה (וכנראה שגם לא לשלם שם שכ''ד). אז הלכתי לשכונות אחרות בחיפה ולערים אחרות בישראל (היום אני בכלל חיה במדריד אבל זה כבר לא קשור לדיון הזה) ולא התבכיינתי. מה בדיוק אתה רוצה? ככה זה כשיש ביקוש, ואגב, כמו שאורי אומר- זה אתם אשמים בתמעות של בעלי החורים (סליחה, דירות) בתל אביב. אם לא הייתם מתעקשים לגור דווקא שם- לא היה יקר בתל אביב!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
רן   יום ו', 22/07/2011 שעה 8:46
בתגובה לשרי שורצשילד
תמיד הייתי תומך נלהב בגישה הזאת. אם היה לי רע, לא ניסיתי לשנות את הסביבה כדי שתתאים לי. הייתי מעדיף ללכת למקום אחר ולקוות שיהיה יותר טוב. אבל אני ממש לא רואה את הבחירה להתלונן כשגויה, ובטח שלא מגוחכת. מה שכן נראה לי מגוחך זה החשיבה ש''אני נטשתי את כרמליה - אז למה שאחרים יתעקשו לחיות איפה שהם רוצים ועוד יתלוננו שמקשים עליהם?''
אז מה אם הלכת לשכונות אחרות בחיפה?
אז מה אם לא התבכיינת?
יש אנשים שמעדיפים להתלונן ולנסות ולעשות שינוי. אני לא אחד מהם (אולי חבל שכך) אבל אני מעריך את הנחישות ובטח לא מגחך.
אם יש לך באמת מה לומר, אז תביעי דעה. לא ענית בכלל על השאלה - למה לא להתלונן? למה עדיף להתנהג כמוך וכמוני ולקפל את הזנב וללכת?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
שרי שורצשילד   יום ו', 22/07/2011 שעה 9:51
בתגובה לרן
פשוט- כי זה לא יעזור. חבל על הזמן שלכם, בשוק חופשי אלו הם הכללים, ובישראל, אם אין לך אבא עשיר ו/או קשרים- אתה אפס. לי למזלי יש אזרחות גרמנית שעזרה לי לברוח מהארץ אוכלת יושביה הזאת. בכל מקרה אני מבינה את הצורך לבכות ולהתלונן- רק שזה לא ישנה כלום.
אני חוזרת- הדבר היחיד שעשוי לעזור לכם יהיה להצביע ברגליים ולהפסיק להתעקש לגור דווקא בתל אביב. אחרת אין לכם זכות לבכות: זה הכל בגללכם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes london   יום ה', 01/05/2014 שעה 6:32
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes size 13 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
cheap mbt shoes uk   יום ה', 01/05/2014 שעה 19:10
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
sirima mbt shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt trainers sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 6:55
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes website uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes belt cheap   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:27
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
hermes paket 4 30 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
cheap mbt shoes   יום ו', 02/05/2014 שעה 22:13
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt schuhe online schweiz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt womens shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 9:56
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes uk london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt shoes price   יום א', 04/05/2014 שעה 8:43
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt womens black shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt trainers sale   שבת, 10/05/2014 שעה 23:39
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes for nurses Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
יעל   שבת, 30/07/2011 שעה 13:57
בתגובה לרן
שאלת למה לא להתלונן ונענית ב''זה לא יעזור''.
אני רוצה להקשות ולשאול, נניח שהתלוננת וזה עזר, האם עכשיו המצב תקין?
ה''התלוננות'' הזו היא בעייתית לא בגלל שהיא לא משיגה את המטרה, אלא בגלל שהיא, כאמצעי יחיד, מייצרת תרבות בעייתית. תרבות של קיצורי דרך, של אנשים שמעדיפים שמישהו אחר יפתור להם את הבעיות. של אנשים שחושבים שלהתלונן זה מספיק ובכך הם יוצאים ידי חובת מעשה. (לצאת לרחובות להתלונן זה עדיין יותר ''להתלונן'' ופחות ''לפעול'', בניגוד למה שמנהיגי המחאה הזו וודאי רוצים לחשוב).
שים לב שאתה עצמך כתבת שאתה מעריך את הנחישות שבלהתלונן*. לא התבלבלנו?

אבי כתב פה בתגובות משפט שהתחיל ב''קודם שהמדינה תפתח את הפריפריה...''. אני לא בעד חיי סבל ומאמץ, אני לא בעד להקריב את את עצמנו בשביל אידיאולוגיה ואני לא דורשת מאף אחד (וודאי לא מעצמי) ללבוש מכנסיים קצרים ולצאת לייבש ביצות. אבל. הגישה הזו, של ''מישהו חייב לפתור לי את הבעיות ברגע שאני מבקש'', היא לא משהו שהייתי רוצה להפוך לנורמה מקובלת פה. הרתיעה ממנה היא שגורמת לנו להעדיף אפילו ''התקפלות'' וויתור על רצונות מסוימים.

(*הרצון ''לעשות שינוי'' אכן ראוי להערכה, אבל אי אפשר לקשור בין השניים ולהאדיר את ההתלוננות ע''י כך).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt uk [חדש]
mbt uk   יום ד', 30/04/2014 שעה 22:22
בתגובה ליעל
אתר אישי
mbt shoes usa sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes uk [חדש]
mbt shoes uk   יום ה', 01/05/2014 שעה 1:47
בתגובה ליעל
אתר אישי
mbt shoes price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt stockists [חדש]
mbt stockists   יום ה', 01/05/2014 שעה 18:46
בתגובה ליעל
אתר אישי
mbt shoes sirima black womens Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes lawsuit [חדש]
mbt shoes lawsuit   יום ה', 01/05/2014 שעה 22:39
בתגובה ליעל
אתר אישי
mbt shoes for ladies Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes clearance [חדש]
mbt shoes clearance   יום ו', 02/05/2014 שעה 23:51
בתגובה ליעל
אתר אישי
mbt shoes for plantar fasciitis Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

comprar mbt outlet [חדש]
comprar mbt outlet   שבת, 03/05/2014 שעה 1:08
בתגובה ליעל
אתר אישי
ladies mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes blue [חדש]
hermes blue   שבת, 03/05/2014 שעה 11:39
בתגובה ליעל
אתר אישי
hermes paket international lieferzeiten Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt trainers [חדש]
mbt trainers   יום א', 04/05/2014 שעה 5:22
בתגובה ליעל
אתר אישי
mbt schuhe habari black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt mens shoes [חדש]
mbt mens shoes   יום א', 11/05/2014 שעה 8:10
בתגובה ליעל
אתר אישי
mbt shoes discount code Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes ebay [חדש]
mbt shoes ebay   יום ה', 01/05/2014 שעה 6:40
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes malaysia outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet italia [חדש]
mbt outlet italia   יום ה', 01/05/2014 שעה 9:48
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt schuhe online schweiz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe g?nstig [חדש]
mbt schuhe g?nstig   יום ו', 02/05/2014 שעה 5:54
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes plantar fasciitis Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt kimondo [חדש]
mbt kimondo   יום ו', 02/05/2014 שעה 12:20
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt schuhe tariki black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes for men [חדש]
mbt shoes for men   שבת, 03/05/2014 שעה 6:59
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes bad for you Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes mannheim [חדש]
hermes mannheim   שבת, 03/05/2014 שעה 11:45
בתגובה לרן
אתר אישי
hermes belt original price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt uk [חדש]
mbt uk   שבת, 03/05/2014 שעה 13:56
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt schuhe shadow black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet italia [חדש]
mbt outlet italia   יום א', 04/05/2014 שעה 1:08
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes outlet in singapore Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt kabisa [חדש]
mbt kabisa   יום ב', 12/05/2014 שעה 10:36
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes dubai mall Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes nyc   יום ה', 01/05/2014 שעה 1:21
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt schuhe amali black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt trainers sale   יום ה', 01/05/2014 שעה 15:54
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes melbourne australia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet uk   יום ה', 01/05/2014 שעה 22:50
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes sizing Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes website   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:54
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes uk sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes birkin bag waiting list   שבת, 03/05/2014 שעה 3:14
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
hermes paketshop neubrandenburg Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet stores uk   שבת, 03/05/2014 שעה 3:20
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes mens black wall street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes thailand   שבת, 03/05/2014 שעה 17:10
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes for sale in canada Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt the anti shoe   שבת, 03/05/2014 שעה 20:57
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt schuhe kaya black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbts shoes   יום א', 11/05/2014 שעה 8:26
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes clearance sale uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

buy mbt shoes [חדש]
buy mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 10:47
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt schuhe tano black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt clearance [חדש]
mbt clearance   יום ה', 01/05/2014 שעה 17:27
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes discontinued Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes dortmund [חדש]
hermes dortmund   יום ה', 01/05/2014 שעה 22:52
בתגובה לרן
אתר אישי
hermes website canada Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt cip? outlet [חדש]
mbt cip? outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 13:52
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes store locator usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online shop [חדש]
mbt shoes online shop   יום ו', 02/05/2014 שעה 19:56
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes germany Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes nyc [חדש]
mbt shoes nyc   שבת, 03/05/2014 שעה 15:10
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes where are they made Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet ufficiale [חדש]
mbt outlet ufficiale   שבת, 03/05/2014 שעה 21:15
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes history Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe online kaufen [חדש]
mbt schuhe online kaufen   יום א', 11/05/2014 שעה 23:47
בתגובה לרן
אתר אישי
mbt shoes in usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt tataga   יום ה', 01/05/2014 שעה 4:36
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes clearance zappos Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes clearance   יום ה', 01/05/2014 שעה 12:03
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt schuhe online schweiz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes vs skechers shape up   יום ו', 02/05/2014 שעה 3:51
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt schuhe night black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes website   יום ו', 02/05/2014 שעה 6:09
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
buy replica hermes birkin online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes london   יום ו', 02/05/2014 שעה 13:50
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes on sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt outlet stores uk   שבת, 03/05/2014 שעה 7:28
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt womens black shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt ireland   שבת, 03/05/2014 שעה 13:29
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes temple bar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt shoes women   שבת, 03/05/2014 שעה 20:39
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes united states Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt kisumu   שבת, 10/05/2014 שעה 7:41
בתגובה לשרי שורצשילד
אתר אישי
mbt shoes ebay uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt schuhe online shop   יום ה', 01/05/2014 שעה 2:56
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes sale amazon Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt footwear   יום ה', 01/05/2014 שעה 9:32
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes outlet usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt kisumu   יום ו', 02/05/2014 שעה 1:25
בתגובה לערן
אתר אישי
cheap mbt shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes braunschweig   יום ו', 02/05/2014 שעה 5:50
בתגובה לערן
אתר אישי
hermes belt turkey Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt outlet ufficiale   יום ו', 02/05/2014 שעה 10:09
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes tunisha black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes sale   שבת, 03/05/2014 שעה 5:24
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt zuri shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt trainers sale   שבת, 03/05/2014 שעה 10:30
בתגובה לערן
אתר אישי
cheap mbt shoes usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt shoes outlet   יום א', 04/05/2014 שעה 17:52
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes birmingham uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt trainers sale   יום א', 11/05/2014 שעה 10:39
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes us Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עניין קטן בעניין ה''סטודנטים'' [חדש]
מעין   יום ד', 03/08/2011 שעה 15:13
בתגובה לאורי קציר
אורי, מרק ואמיר הסבירו לך היטב למעלה שהסיבה שמקומות שהם לא תל אביב פסולים מראש למגורים היא לא בגלל שהכותרת ''תל אביב'' לא מוצמדת אליהם אלא שאין בישראל מקום אורבני אמיתי חוץ מתל אביב.

לתכנן מקום שיהיו בו אוכלוסיות מגוונות, תרבות ובילויים, עירוב שימושים (מסחר, מגורים) ותחבורה ציבורית נאותה לא מחייב שיהיה נורא יקר לגור בו. למעשה, עם קצת רצון וקצת יכולת אפשר להקים דבר כזה ברוב ערי המרכז. אבל כרגע אין שום מקום שמתוכנן ככה חוץ מתל אביב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online shop [חדש]
mbt shoes online shop   יום ד', 30/04/2014 שעה 21:17
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes birmingham uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap mbt shoes uk [חדש]
cheap mbt shoes uk   יום ה', 01/05/2014 שעה 17:21
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes lawsuit Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes nyc [חדש]
mbt shoes nyc   יום ה', 01/05/2014 שעה 17:44
בתגובה למעין
אתר אישי
amazon mbt shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes on sale [חדש]
mbt shoes on sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 19:49
בתגובה למעין
אתר אישי
discount mbt womens shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes ebay [חדש]
mbt shoes ebay   יום ו', 02/05/2014 שעה 22:27
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes ladies Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes belt replica [חדש]
hermes belt replica   שבת, 03/05/2014 שעה 4:38
בתגובה למעין
אתר אישי
website hermes vietnam Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes uk stockists [חדש]
mbt shoes uk stockists   יום א', 04/05/2014 שעה 3:43
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes jogging Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt the anti shoe [חדש]
mbt the anti shoe   שבת, 10/05/2014 שעה 12:56
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes kesho mj black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
chung shi shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 4:51
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes contact us Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt stockists   יום ה', 01/05/2014 שעה 5:01
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes adelaide Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt outlet milano   יום ו', 02/05/2014 שעה 3:31
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt tennis shoes cheap Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
cheap mbt shoes uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 4:14
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes amazon Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt schuhe online shop   שבת, 03/05/2014 שעה 4:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
swiss masai mbt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
?mbt   שבת, 03/05/2014 שעה 7:47
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt schuhe tabia black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes evelyne bag   שבת, 03/05/2014 שעה 12:49
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes uk costs Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt shoes reviews   יום א', 04/05/2014 שעה 14:56
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes size 13 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
cheap mbt shoes uk   שבת, 10/05/2014 שעה 18:09
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
cheap ladies mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt habari   יום ה', 01/05/2014 שעה 0:03
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt schuhe kaya black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt outlet barcelona   יום ה', 01/05/2014 שעה 11:46
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes melbourne australia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes outlet espa?a   יום ה', 01/05/2014 שעה 20:52
בתגובה לערן
אתר אישי
discount codes for mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
comprar mbt outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 13:27
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes retail stores Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes 2013   שבת, 03/05/2014 שעה 1:49
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
hermes 2013 bags   שבת, 03/05/2014 שעה 8:51
בתגובה לערן
אתר אישי
hermes shop gera lusan Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes price   שבת, 03/05/2014 שעה 13:05
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes the walking company Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt outlet ufficiale   יום א', 04/05/2014 שעה 14:04
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt shoes on clearance Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt shoes cheap   יום א', 11/05/2014 שעה 15:27
בתגובה לערן
אתר אישי
mbt tunisha black women's shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שלום אורי, סליחה מראש על האופטופיק [חדש]
עמיחי   יום ה', 21/07/2011 שעה 0:34
זה לא המקום ולכן סליחה, אבל מזמן (ליתר דיוק - מסוף מאי) רציתי לשאול אותך מה עם רשימת הבלוגים המומלצים והבלוגים המבטיחים ?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes london [חדש]
mbt shoes london   יום ה', 01/05/2014 שעה 7:54
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes vs fitflop Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

buy mbt shoes [חדש]
buy mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 14:28
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes discount code Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes lawsuit [חדש]
mbt shoes lawsuit   יום ו', 02/05/2014 שעה 9:00
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes uk oxford street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt kisumu [חדש]
mbt kisumu   יום ו', 02/05/2014 שעה 16:14
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes online usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes italia [חדש]
hermes italia   שבת, 03/05/2014 שעה 0:10
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
hermes price 2012 purse forum Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes women [חדש]
mbt shoes women   שבת, 03/05/2014 שעה 11:33
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes outlet store Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online shop [חדש]
mbt shoes online shop   שבת, 03/05/2014 שעה 15:34
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes discount code Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt kabisa [חדש]
mbt kabisa   יום א', 04/05/2014 שעה 11:14
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes paypal Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes reviews [חדש]
mbt shoes reviews   יום ב', 12/05/2014 שעה 10:32
בתגובה לעמיחי
אתר אישי
mbt shoes new york city Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ביקוש. עובדה שיש מי שמוכן לשלם. [חדש]
אלמוני   יום ה', 21/07/2011 שעה 12:30
ולכן המאבק הזה חסר כל תוחלת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes reviews [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 5:04
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes manchester uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt sport 2 [חדש]
  יום ה', 01/05/2014 שעה 15:54
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes edinburgh Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes london [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 3:36
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt nama shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe [חדש]
  יום ו', 02/05/2014 שעה 19:56
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes dubai mall Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet italia [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 5:02
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes sale uk clearance outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

where to buy hermes belt [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 5:19
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
hermes shop 50668 k?ln Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

what are mbt shoes [חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 20:38
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes sale uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes ebay [חדש]
  שבת, 10/05/2014 שעה 23:47
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes taiwan Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הורדת שכר הדירה ומחיר הדירות בת''א יורידו את המחיר בכל הארץ [חדש]
אבי   יום א', 24/07/2011 שעה 2:30
מה שהמתנגדים למחאה (עדיין לא הבנתי למה?) לא מבינים זה שהורדת שכר הדירות ומחיר הדירות בת''א ישפיע ויוריד מאוד את המחיר בשאר הארץ. אם בת''א המחיר ירד, אז בלית ברירה המשכירים והמוכרים יצטרכו להוריד את המחיר בר''ג, גבעתיים, כפ''ס ואז המחירים ירדו גם בפ''ת, ראשל''צ, רחובות, ובהתאמה גם בפריפריה המחירים ירדו עוד יותר ממה שהם כיום. לכן זה קריטי לכל התושבים במדינה להוריד את המחירים דווקא בת''א.
מי שכתב על פ''ת לא מבין כלום. בתור אחד שקנה שם דירה, המחירים יקרים שם אש (לא כמו בת''א, אבל עדיין יקרים מאוד). דירת 3 חדרים משופצת תעלה בסביבות מיליון ש''ח. כמה זוגות צעירים מסוגלים לשלם מחיר כזה? ואחרי זה, תתקעו כל יום שעה-שעה וחצי בפקקים של ז'בוטינסקי בדרך לת''א לעבודה או לימודים. כשמגוון הבילויים וההגירויים האינטלקטואלים בעיר הזו היא אפסית. אפילו שצעירים רבים עברו אליה בשנים האחרונות בלית ברירה, ראש העיר לא ממש מעוניין לשנות את אופי העיר ואין שם שום דבר פתוח בשישי-שבת.
בקשר לפריפריה, זה באמת לא ריאלי. מי רוצה לגדל את ילדיו בפריפריה ולדון אותם לחיי עוני ומחסור במקום שסובל מהזנחה מבחינה חינוכית, בריאותית, כלכלית ואינטלקטואלית (להזכיר לכם את הספריה היחידה שהיתה בקרית שמונה שנסגרה)? קודם שהמדינה תפתח את הפריפריה ותהפוך אותה לפורחת ומשגשגת ואח''כ שתצפה מתושביה לעבור לשם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הורדת שכר הדירה ומחיר הדירות בת''א יורידו את המחיר בכל הארץ [חדש]
יעל ר.   יום א', 24/07/2011 שעה 13:26
בתגובה לאבי
אתר אישי
אני מסכימה. עליית המחירים בת''א הביאה לנדידה לרמת גן ולגבעתיים, שבהם המחיר עלה משמעותית. כשאלו נהיו יקרות, החלו המחירים לזנק גם בבת ים, בשרון, בפתח תקווה והלאה - ומשם זה הולך וממשיך, מעגל אחרי מעגל.

למרות ששוב: המאבק הוא לא תל אביבי. הוא צריך להיות כלל ארצי, על כל עיר בישראל. וכחלק ממנו, יש לשפר את מערך התחבורה הציבורית ולהחילה על כל ימי השבוע - שינוי תשתית שכזה יהפוך את הפריפריה להרבה יותר אטרקטיבית ומשתלמת כלכלית (שכן לא יהיה צורך באחזקת רכב).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://pr.proinfocus.com/mbt-shoes-sale/mbt-shoes-clearance-sale-can-lift-whole-body-movement.asp [חדש]
mbt shoes 2013   יום ה', 01/05/2014 שעה 12:37
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes sale london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://dental.hkesociety.org/mbt-shoes/mbt-fumba-sandals-and-mbts-shoes-for-my-health.asp [חדש]
mbt shoes london   יום ה', 01/05/2014 שעה 16:12
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
ladies mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes/mbt-shoes-online-shop-mbt-outlet-store-525.asp [חדש]
mbt shoes online shop   יום ו', 02/05/2014 שעה 16:23
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt schuhe nama black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.anfexi.com/images/discount-mbt-shoes-for-women.html [חדש]
mbt shoes any good   יום ו', 02/05/2014 שעה 18:16
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes buy online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://smcd.proinfocus.com/hermes-headbags/hermes-birkin-bag-online-shop-hermes-orange-2669.asp [חדש]
hermes birkin bag online shop   שבת, 03/05/2014 שעה 12:34
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
hermes shop 76676 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://gulbargacc.org/mbt-shoes-online/mbt-fumba-sandals-and-mbt-outlet-uk-for-my-health.asp [חדש]
mbt outlet uk   שבת, 03/05/2014 שעה 17:17
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes jeddah Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes/2010-mbt-shoes-clearance-with-a-low-price.asp [חדש]
mbt shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 17:32
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes where are they made Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sssmtrust.org/mbt-shoes-sale/mbt-clearance-are-marketed-as-the-anti.asp [חדש]
mbt clearance   יום א', 04/05/2014 שעה 14:29
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes uk buy Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://svetpharmacy.org/mbt-shoes/mbt-baridi-on-sale-mbt-shoes-online-in-depth.asp [חדש]
mbt kisumu   יום ב', 12/05/2014 שעה 8:42
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt schuhe jambo black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הורדת שכר הדירה ומחיר הדירות בת''א יורידו את המחיר בכל הארץ [חדש]
תומר   יום ה', 28/07/2011 שעה 12:38
בתגובה לאבי
אבי, זו תגובה כל כך עלובה, כל כך עלובה בחיי.

אפילו לא בא לי להתחיל להפריך את התפיסה ה''תלאביבוצנטרית'' שלך לגבי מה היא הפריפריה. אני רק יכול להבטיח לך שבישוב שבו אני גר, ישוב העונה היטב להגדרת פריפריה (מצפה הילה), איש לא ''נדון לחיי עוני ומחסור'', אין בו הזנחה חינוכית או כלכלית ואם לשפוט על פי תגובתך וודאי שלא אינטלקטואלית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הורדת שכר הדירה ומחיר הדירות בת''א יורידו את המחיר בכל הארץ [חדש]
מעין   יום ד', 03/08/2011 שעה 15:00
בתגובה לתומר
תומר, אולי ה''עוני ומחסור'' מוגזם, אבל השאר לא. אם חס וחלילה תחלה, ביה''ח הקרוב ביותר הוא בנהריה. היית לאחרונה בבית חולים נהריה? אתה מודע ליחס רופאים/חולים בפריפריה ולאיכות הרופאים שמגיעים לשם והמחסור בתקציבים? זה מה שנקרא הזנחה כלכלית.

ולגבי ''הזנחה אינטלקטואלית'' - כמה זמן אתה צריך לנסוע בשביל ספריה? הצגת תיאטרון? הופעת מוסיקה? סרט?

אם חס וחלילה תאבד את מקום עבודתך, מה הסיכוי שתמצא אחד אחר ברדיוס סביר מהבית?

האמן לי שהייתי במצפה הילה לא פעם ולא פעמיים. עכשיו אני בתל אביב, ובפרפראזה על הסלוגן של מצפה הילה - דברים שרואים מכאן לא רואים משם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הורדת שכר הדירה ומחיר הדירות בת''א יורידו את המחיר בכל הארץ [חדש]
אלמוני   יום א', 07/08/2011 שעה 8:24
בתגובה למעין
את שואלת ברצינות מעין?

אני מודה שהיחס בין השירותים הרפואיים בפריפריה לאלו שבמרכז הארץ הוא אולי לא לגמרי שיוויוני אבל אני לא מכיר מקום שבו זה לא כך וממילא, אי אפשר לטעון למחסור בשירותים רפואיים במרחק של 45 דקות מרמב''ם. לשירותים מיידיים אני מודה שבית החולים בנהריה, למרות סיפורי האימה בעיתונים, נותן תשובות מצוינות.
תרבות? ובכן, הספריה הקרובה ביותר למקום מגורי היא במרחק 5 דקות נסיעה, אולי היא לא עומדת בסטנדרטים המחמירים של בית אריאלה אבל אין לי מושג כי מעולם לא הייתי בה, אני מסתדר עם הספרים שיש לי בבית.
הצגת תיאטרון? 5 דקות נסיעה למעלות שלדעתי מפעל המנויים שלו כולל את חלק הארי מהרפרטוארים של התיאטראות העיקריים. הופעת מוסיקה? תתפלאי אבל בשנים האחרונות ראיתי לא מעט הופעות, אולי לא כמוך אבל לא מעט, יש פה ושם הופעה אפילו מצפון להרצליה. נכון שזה לא בהיקף והצפיפות של מרכז תל אביב, בעסה אבל מה את רוצה? כמו בעניין בתי החולים, ככה זה בעולם וככה זה גם בארץ. אם כולם היו רוצים לגור חמש דקות מזאפה, שלוש מהבארבי ושבע מאצטדיון ר''ג, חזקה על כולנו שהיינו גרים בבית אחד גבוה במרכז הארץ ואף אחד לא היה גר במקום אחר (ומן הסתם היינו מוחים על מחירי הדירות הפונות לים ועל הפקקים במעליות). אין לי בעיה עם מי שלא מוכן לוותר על מרחק קצר ממקומות הבילוי אבל מכאן ועד ''הזנחה תרבותית'' הדרך ארוכה היא ורבת הדר.
לגבי מקום העבודה? מי חכם וידע, מן הסתם אמצא מקום עבודה ולו בגלל שכבר עשיתי את זה לא פעם.

האמיני לי שגם אני הייתי בתל אביב (אמנם פעם אחת לפני שנים רבות וזכורני איך היה עובר ישראל רוקח ראש העירייה בדיליז'אנס שלו והבריות היו נוגעים לכבודו בתיתורות מגבעותיהם), לא הייתי ממליץ להרבות בנימת ההתנשאות הזו, היא לא באמת תקדם דיון.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הורדת שכר הדירה ומחיר הדירות בת''א יורידו את המחיר בכל הארץ [חדש]
מעין   יום ב', 08/08/2011 שעה 9:39
בתגובה לאלמוני
בכלל לא התכוונתי להתנשא: אני לא טוענת שתל אביב בהגדרה עולה על הגליל. דווקא משום שרוב חיי לא חייתי בת''א, אני יכולה להשוות בין השירותים הניתנים בה ובגליל ולראות את ההבדל.

הטענה שלי בדיוק הפוכה: שבמקום לרכז את המשאבים במרכז כדאי להפנות תשומת לב גם לצפון ולדרום. הגליל הוא מקום נפלא, אבל אי אפשר להתכחש לכך שהשירותים בו ניתנים בחסר. כמובן, הכל שאלה של סטנדרטים - אם אתה רוצה לראות סרט, סביר להניח שתצטרך לנסוע 45 דקות עד לקריון. זה סביר בעיניך או לא? בעיניי לא.

לגבי שירותים רפואיים, במקום להתווכח אם השירות בבי''ח נהריה הוא ''תשובה מצוינת'' או לא, הנה ציטוט:
''בעוד שתוחלת החיים במחוז מרכז היא 79.8 שנים, במחוז דרום היא עומדת על 78 שנים ובמחוז צפון על 76.9 שנים בלבד. גם במספר מיטות בית החולים לאלף נפש ניכרים פערים: בעוד שבמחוזות תל אביב, מרכז וירושלים יש כ־2.5 מיטות לאלף נפש, בצפון המספר הוא 1.7 ובדרום 1.1.''

הקישור כאן: http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הורדת שכר הדירה ומחיר הדירות בת''א יורידו את המחיר בכל הארץ [חדש]
תומר   יום ב', 08/08/2011 שעה 11:30
בתגובה למעין
אפשר להמשיך להתווכח על הנתונים (למשל - האם יש השוואה בין אוכלוסיות יהודיות בצפון לאלו בדרום? למשל, אפשר גם לראות סרט בנהריה) אבל אני לא בטוח שאני מבין מה את אומרת בעצם.
מה, יש ויכוח שבתל אביב יש היצע יותר גדול של... בעצם של הכל?
ככה זה בכל העולם והכוונה היא לכל העולם. גם בסוציאליסטית שבמדינות יש שירותי בריאות טובים יותר במרכז, היצע תרבותי גדול יותר ונגישות רבה יותר לבידור ומן הסתם גם מחירים יותר גבוהים. זה כמעט חלק בלתי נפרד של ההגדרה של ''מרכז'' ו''פריפריה''.

זה כמובן בסדר גמור ובסדר גמור גם שכל אחד עושה לעצמו את החשבון שלו, מי שרוצה לגור בכיכר רבין ולשלם 5,500 ש''ח לחודש לדירת שלושה חדרים ומי שרוצה יגור במצפה בגליל וישלם הרבה פחות על הרבה יותר בית (אך פחות נגישות להצגות ולמרכזי השתלות). כל זה בסדר גמור ובלבד שאף אחד לא יטען טענות קיפוח כי לא נותנים לו ליהנות מכל העולמות. בואי ואגלה לך סוד כמוס, אם ישקיעו בגליל ויקימו בו את בילינסון, את סינימה סיטי, את הבימה, את בלומפילד, את קניון עזריאלי ואת מגדלי אקירוב, גם המחירים של כל דבר בגליל ישתוו עד מהרה לאלו של המרכז. הדברים האלו הולכים ביחד. כן טוב או לא טוב, ככה זה.

ברור שאי אפשר שלא להתייחס לאבי שטוען שהאלטרנטיבה לכל מה שאינו שני מטר מכיכר הבימה היא ''הזנחה'' יהא משמעות המילה אשר יהא.
אפשר לחיות בגליל, לחיות מצוין אפילו, לא לכולם זה מתאים וזה בסדר אבל זה לא אומר שאין חלופה אנושית לחיים בתל אביב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap mbt [חדש]
cheap mbt   יום ד', 30/04/2014 שעה 22:49
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes gore tex Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt baridi [חדש]
mbt baridi   יום ה', 01/05/2014 שעה 10:58
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt nama shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet barcelona [חדש]
mbt outlet barcelona   יום ה', 01/05/2014 שעה 18:43
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes clearance sale uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes for men [חדש]
mbt shoes for men   יום ו', 02/05/2014 שעה 14:09
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes online sales Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes belt women [חדש]
hermes belt women   יום ו', 02/05/2014 שעה 16:14
בתגובה לתומר
אתר אישי
hermes shop paderborn schlo? neuhaus Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes [חדש]
mbt shoes   יום ו', 02/05/2014 שעה 21:41
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes dubai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

chung shi shoes [חדש]
chung shi shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 15:22
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes exeter Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt the anti shoe [חדש]
mbt the anti shoe   שבת, 03/05/2014 שעה 22:58
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes jackson ms Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt clearance [חדש]
mbt clearance   יום א', 11/05/2014 שעה 14:42
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt lifestyle red shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://insidegraphics.com/mbt-shoes-sale/how-do-mbt-shoes-2013-work-for-medical-treatment.asp [חדש]
mbt tataga   יום ה', 01/05/2014 שעה 3:23
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes store locator Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://dental.hkesociety.org/mbt-shoes-outlet/mbt-shoes-on-sale-mbt-shoes-online-in-depth.asp [חדש]
mbt shoes on sale   יום ה', 01/05/2014 שעה 6:23
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt schuhe sport black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/cheap-mbt-shoes-price-online-is-ahead-of-the-pack-as-usual.asp [חדש]
mbt uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 2:08
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes malta Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sprs.co.in/mbt-shoes-sale/mbt-fumba-sandals-and-mbt-sneakers-for-my-health.asp [חדש]
mbt shoes canada   יום ו', 02/05/2014 שעה 5:30
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes ari black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.sspatilgroup.com/buy-hermes/the-hermes-victoria-handbags-in-my-heart.asp [חדש]
hermes victoria   יום ו', 02/05/2014 שעה 18:14
בתגובה למעין
אתר אישי
hermes bags limited edition Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-online/mbt-shoes-website-take-care-of-your-feet-cheap.asp [חדש]
buy mbt shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 6:00
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes online usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://pdigitc.org/mbt-shoes-sale/shimano-mtb-shoes-mbt-on-sale-5072.asp [חדש]
shimano mtb shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 6:38
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes edmonton Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://svetpharmacy.org/mbt-shoes/the-mbt-shoes-store-locator-can-meet-all-of-your-demands.asp [חדש]
mbt outlet t?rkiye   יום א', 04/05/2014 שעה 16:02
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes uk buy Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://new.pda.hkesociety.org/mbt-shoes-online/online-shopping-for-mbt-womens-shoes-with-low-price.a [חדש]
mbt shoes outlet in malaysia   יום א', 11/05/2014 שעה 19:25
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes sale australia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

discount mbt shoes [חדש]
discount mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 2:11
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes naples florida Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes website [חדש]
mbt shoes website   יום ה', 01/05/2014 שעה 7:04
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt schuhe kisumu black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt trainers sale [חדש]
mbt trainers sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 0:12
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes kianga Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe g?nstig [חדש]
mbt schuhe g?nstig   יום ו', 02/05/2014 שעה 6:24
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes uk oxford street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

buy hermes birkin bag [חדש]
buy hermes birkin bag   שבת, 03/05/2014 שעה 2:22
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
hermes belt at saks Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes reviews [חדש]
mbt shoes reviews   שבת, 03/05/2014 שעה 4:26
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes and knee pain Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes dubai [חדש]
mbt shoes dubai   שבת, 03/05/2014 שעה 7:25
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
cheap mbt shoes from china Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

what are mbt shoes [חדש]
what are mbt shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 22:42
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes ebay co uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt tataga [חדש]
mbt tataga   יום ב', 12/05/2014 שעה 18:11
בתגובה לאלמוני
אתר אישי
mbt shoes contact info Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes 2013 [חדש]
mbt shoes 2013   יום ה', 01/05/2014 שעה 4:48
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes uk official Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt scarpe outlet italia [חדש]
mbt scarpe outlet italia   יום ה', 01/05/2014 שעה 16:36
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes seattle Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes vs skechers shape up [חדש]
mbt shoes vs skechers shape up   יום ו', 02/05/2014 שעה 3:13
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes leeds Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet milano [חדש]
mbt outlet milano   יום ו', 02/05/2014 שעה 20:55
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes europe Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt deutschland [חדש]
mbt deutschland   שבת, 03/05/2014 שעה 4:43
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes kisumu Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes replica [חדש]
hermes replica   שבת, 03/05/2014 שעה 14:58
בתגובה למעין
אתר אישי
hermes paketshop retoure Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet milano [חדש]
mbt outlet milano   יום א', 04/05/2014 שעה 13:39
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes germany Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes review [חדש]
mbt shoes review   יום ב', 12/05/2014 שעה 4:20
בתגובה למעין
אתר אישי
mbt shoes chicago Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes outlet in malaysia [חדש]
mbt shoes outlet in malaysia   יום ה', 01/05/2014 שעה 12:00
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt sandals for sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes 2013 [חדש]
mbt shoes 2013   יום ה', 01/05/2014 שעה 12:49
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes sale usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes website [חדש]
mbt shoes website   יום ו', 02/05/2014 שעה 13:46
בתגובה לתומר
אתר אישי
fake mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt walking shoes [חדש]
mbt walking shoes   יום ו', 02/05/2014 שעה 16:39
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt schuhe bosi black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes belt for men [חדש]
hermes belt for men   שבת, 03/05/2014 שעה 5:04
בתגובה לתומר
אתר אישי
hermes leather nyc Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt the anti shoe [חדש]
mbt the anti shoe   שבת, 03/05/2014 שעה 13:26
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes nafasi mid black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet online [חדש]
mbt outlet online   שבת, 03/05/2014 שעה 17:30
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes john lewis uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes amazon [חדש]
mbt shoes amazon   יום א', 04/05/2014 שעה 6:35
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt schuhe online kaufen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes india [חדש]
mbt shoes india   יום א', 11/05/2014 שעה 22:48
בתגובה לתומר
אתר אישי
mbt shoes sale ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt anti shoe [חדש]
mbt anti shoe   יום ד', 30/04/2014 שעה 23:18
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes clearance uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes hong kong [חדש]
mbt shoes hong kong   יום ה', 01/05/2014 שעה 11:02
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes stores Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes ebay [חדש]
mbt shoes ebay   יום ה', 01/05/2014 שעה 19:49
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes for nurses Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt sale uk [חדש]
mbt sale uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 12:28
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes yahoo Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes singapore [חדש]
mbt shoes singapore   שבת, 03/05/2014 שעה 0:55
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes chicago Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bag for sale [חדש]
hermes bag for sale   שבת, 03/05/2014 שעה 10:54
בתגובה לאבי
אתר אישי
hermes bags harrods Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt running shoes [חדש]
mbt running shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 12:14
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes clearance zappos Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet [חדש]
mbt outlet   יום א', 04/05/2014 שעה 11:07
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap mbt shoes [חדש]
cheap mbt shoes   יום א', 11/05/2014 שעה 19:53
בתגובה לאבי
אתר אישי
mbt shoes greece Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
צבי   שבת, 06/08/2011 שעה 0:33
אני מצטרף לרוח דבריו של אורי. מי שממש רוצה לגור בתל-אביב - שישלם. ולא יתלונן. (טוב, אם רוצה להתלונן שיתלונן, אבל זה לא אומר שהוא צודק. אפשר להתלונן גם על מזג האויר). הטענות של ''תל-אביב היא המרכז האורבני היחיד/המקום היחיד עם חינוך כמו שצריך/מקום בילוי/עבודה/ וכו''' הן מגוחכות. זוהי פרובינציאליות של ממש. יש בארץ עוד עשרות ערים ומאות ישובים. יש בהם בתי ספר, אוניברסיטאות, תיאטראות, בתי קולנוע, מסעדות, וכמעט כל דבר (טוב, לא אופרה). ומי שרוצה, כמוני, לעשות משהו שרק בתל-אביב אפשר לעשותו (למשל, אופרה), יכול לנסוע. יש הרבה מקומות בארץ בהם נעים לגור, שיש בהם בתים, מרכזי קניות, מקומות בילוי, מוסדות השכלה. אבל הדרישה הנוכחית, כפי שאורי כותב, היא להיות אין, להיות במרכז, להיות הכי הכי, בצנטרום, מתוך זלזול בכל מקום אחר. רק תל-אביב שווה וכל השאר מזולזל. הדרישה לגור איפוא שבא לי כי שם הכי נוח והכי נעים, וזה גם חייב להיות בזול - היא ממש לא רצינית.
כפי שגם נכתב כאן, מקום נבנה לפי אופיים של תושביו. אם בגבעתיים, למשל, או בכל מקום אחר, יש מספיק אנשים שהם צעירים, משכילים, ורוצים חינוך ובילוי, אז אין סיבה שלא יהיה ולא יעשו את זה שם. אבל נראה שזה יותר נוח לנסוע למקום שבו זה כבר קיים ולדרוש שיארגנו את העולם כך שגם יהיה נוח וזול.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   שבת, 06/08/2011 שעה 19:26
בתגובה לצבי
אתר אישי
צבי, אני לא בטוח שדייקת כאן. אין לי בעייה עם המחאה. נהפוך הוא, אני תומך בה. הדבר היחיד שהפריע לי הוא ההתעקשות (המאוד בראשיתית, יש לציין, שכן מאז חל שינוי עמוק ברוח הדברים) על מגורים בתל אביב ובה בלבד. לגיטימי ומאוד מוצדק למחות נגד ההפקרות של גביית מחירים חסרי פרופורציה על הדיור ועל המחדל הממשלתי של בנייה בשטחים ולמטרות יישוב חרדים בלבד, ולא לציבור שעובד ומפרנס את עצמו, משרת בצבא ומגלם את הציונות במובנה החיובי.

הדבר היחיד שעליו כתבתי הוא אני רוצה תל אביב'', שזו נשמעת לי עמדה מתפנקת ובלתי אחראית. אכן, אין שום מניעה לייצר אלטרנטיבות עירוניות אחרות לעיר שלא רוצה את הציבור המשכיל והאינטליגנטי שיוצא עכשיו לרחובות. והם, מצידם, לא צריכים להתחנן בפניה שתרצה בהם. לא רוצה? לא צריך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes singapore   יום ה', 01/05/2014 שעה 2:35
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes zagreb Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt shoes online shop   יום ה', 01/05/2014 שעה 15:30
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes clearance canada Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt tataga   יום ה', 01/05/2014 שעה 23:58
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes hk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
zapatillas mbt outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 19:27
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes liquidation Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes out of business   שבת, 03/05/2014 שעה 2:06
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes liquidation Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
birkin ?? hermes   שבת, 03/05/2014 שעה 5:15
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes uk home delivery Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt shoes   יום א', 04/05/2014 שעה 16:30
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes for running Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt outlet uk   שבת, 10/05/2014 שעה 15:44
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes kesho mj black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt tunisha [חדש]
mbt tunisha   יום ד', 30/04/2014 שעה 21:48
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes raleigh nc Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet stores uk [חדש]
mbt outlet stores uk   יום ה', 01/05/2014 שעה 0:01
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes dublin ireland Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbts shoes [חדש]
mbts shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 18:15
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes sale uk co Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt imara [חדש]
mbt imara   יום ה', 01/05/2014 שעה 20:01
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes mens black wall street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes birkin bags for sale [חדש]
hermes birkin bags for sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 8:46
בתגובה לצבי
אתר אישי
hermes handbags commercial Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

comprar mbt outlet [חדש]
comprar mbt outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 23:04
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes clearance store Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes for women [חדש]
mbt shoes for women   יום ו', 02/05/2014 שעה 23:09
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes company Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes hk [חדש]
mbt shoes hk   יום א', 04/05/2014 שעה 18:13
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes weight loss Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes wiki [חדש]
mbt shoes wiki   יום א', 11/05/2014 שעה 19:39
בתגובה לצבי
אתר אישי
mbt shoes online sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
שרה   יום א', 07/08/2011 שעה 12:48 אתר אישי
הי אורי ,
הרבה זמן לא הייתי פה .
מכל מיני סיבות (אישיות בעיקר)...
אני שמחה לחזור ולקרא את הפוסט הזה .
אהבתי כל מילה!
כמה שאתה צודק .
לא חייבים לגור בתל-אביב :-) .
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/cheap-mbt-shoes-price-online-is-ahead-of-the-pack-as-usual.asp [חדש]
mbt shoes price   יום ה', 01/05/2014 שעה 0:05
בתגובה לשרה
אתר אישי
mbt shoes womens Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://new.pda.hkesociety.org/mbt-shoes-outlet/mbt-shoes-singapore-on-sale-mbt-shoes-online-in-depth [חדש]
mbt shoes online shop   יום ה', 01/05/2014 שעה 13:02
בתגובה לשרה
אתר אישי
mbt shoes hong kong Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes/mbt-trainers-sale-discount-mbt-shoes-3647.asp [חדש]
discount mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 20:56
בתגובה לשרה
אתר אישי
mbt shoes outlet store uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/cheap-mbt-shoes-price-online-is-ahead-of-the-pack-as-usual.asp [חדש]
mbt uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 15:12
בתגובה לשרה
אתר אישי
Keyword Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://svetpharmacy.org/mbt-shoes/many-mbt-ireland-and-sandals-are-hot-saling-in-2011.asp [חדש]
mbt trainers sale   שבת, 03/05/2014 שעה 1:52
בתגובה לשרה
אתר אישי
mbt shoes herrington Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://new.guglibrary.net/hermes-handbags/hermes-versanddauer-birkin-hermes-replica-4662.asp [חדש]
hermes versanddauer   שבת, 03/05/2014 שעה 11:55
בתגובה לשרה
אתר אישי
hermes paket online paketschein Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes/mbt-shoes-malaysia-mbt-shoes-online-shop-3843.asp [חדש]
mbt shoes malaysia   שבת, 03/05/2014 שעה 14:37
בתגובה לשרה
אתר אישי
mbt shoes retail outlets Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/discount-mbt-kisumu-online-shopping-your-best-choice.asp [חדש]
mbts shoes   יום א', 04/05/2014 שעה 2:34
בתגובה לשרה
אתר אישי
mbt shoes in london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://new.pda.hkesociety.org/mbt-shoes-online/online-shopping-for-mbt-womens-shoes-with-low-price.a [חדש]
mbt shoes outlet in malaysia   יום א', 11/05/2014 שעה 6:23
בתגובה לשרה
אתר אישי
mbt shoes perth Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

במבט לאחור... [חדש]
דגן   יום ג', 30/08/2011 שעה 0:49 אתר אישי
מצחיק לקרוא את זה באיחור של חודש, עם כל התהפוכות שהסיפור הזה תפס. מהר מאוד זה כבר לא היה על דיור, ומהר מאוד הגיעו השירטונים והמפלות, ועכשיו כמובן השאלה הגדולה ביותר שקצת הודחקה בהתחלה: לאן מכאן?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt outlet   יום ה', 01/05/2014 שעה 3:28
בתגובה לדגן
אתר אישי
mbt shoes kuwait Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt ireland   יום ה', 01/05/2014 שעה 9:15
בתגובה לדגן
אתר אישי
mbt shoes uae Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt running shoes   יום ו', 02/05/2014 שעה 1:24
בתגובה לדגן
אתר אישי
mbt shoes for back pain Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt on sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 11:23
בתגובה לדגן
אתר אישי
4 mbt shoes sale org uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

htqbxccki@gmail.com [חדש]
mbt shoes hong kong   שבת, 03/05/2014 שעה 3:12
בתגובה לדגן
אתר אישי
mbt shoes uk clearance Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

vstmthpw@gmail.com [חדש]
cheap leather handbags   שבת, 03/05/2014 שעה 12:37
בתגובה לדגן
אתר אישי
cheap hermes belt buckle Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lvqgsmwcwuw@gmail.com [חדש]
mbt mens shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 13:11
בתגובה לדגן
אתר אישי
stockists of mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

usgaejwufau@gmail.com [חדש]
mbt outlet store   יום א', 04/05/2014 שעה 3:47
בתגובה לדגן
אתר אישי
mbt shoes technology Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

espycuidd@gmail.com [חדש]
mbt shoes online   יום א', 11/05/2014 שעה 13:23
בתגובה לדגן
אתר אישי
mbt schuhe nama black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לקבוע מציאות [חדש]
עומר   יום ד', 07/09/2011 שעה 22:48
אני חושב שבנוגע לפריפריה, ולהיותה אלטרנטיבה שבהרבה אספקטים היא פשרה לעומת המרכז השוקק ותל אביב בפרט, זה משחק ביצה ותרנגולת של הממשלה ושל האוכלוסיה. למה הכוונה?
יכול בנאדם לקום ולהגיד לממשלה ''תבנו תשתיות טובות יותר בפריפריה, תדאגו לאיכות חיים טובה יותר, שירותי בריאות משופרים ותשפרו את הכבישים הרעועים בהם אנחנו נאלצים לנסוע לכל צורך באשר הוא מכיוון שאין מענה בישוב הקטן בו אנחנו גרים'' ויכול בנאדם לקום ולעשות, לעבור לפריפריה בידיעה שיש בזה מן הפשרה, אך לדעת שמעבר של אזרחים לפריפריה ייתן לגיטימציה חזקה הרבה יותר לבקשה לשיפור תשתיות מהממשלה, יוריד את מחירי הדירות באזור שכעת הם מבוקשים, ויחלק יותר טוב טוב את העוגהה שברובה מרוכז במרכז.
השאלה היא מי מהצדדים יהיה חכם ולא צודק... בישראל כמו בישראל אנ י מאמין שאם יקרה שינוי ייקח לו הרבה זמן ובדרך נפסיד המון, אבל בוא לא נשכח את הכוח שלנו כאזרחים ונזכור שהבקשות שהמחאה דורשת מהממשלה הן לגיטימיות, אך בד בבד יש המון שנמצא בידינו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לקבוע מציאות [חדש]
יעל ר.   יום א', 18/09/2011 שעה 1:27
בתגובה לעומר
אתר אישי
שים לב שבחלק מהדיבור על הפריפריה לא מדובר על איזה מצפה בן 30 איש בגליל שמתחנן לתשתיות למרות מיעוט האוכלוסין.

נסה להגיע מרעננה (רעננה!) לאוניברסיטת ת''א במערכת לימודים שלמה יום אחרי יום. שלא לדבר על כך שבסופ''ש אתה יכול בעיר לדבר עם חתול כאופציית בילוי - הלא אין תחבורה בשבת. תשתיות התחבורה דפוקות גם במרכז. כאשר לי מכפר סבא לוקח לפעמים שעה וחצי נסיעה בין כפר סבא ות''א, גם המרכז הוא פריפריה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לקבוע מציאות [חדש]
עומר   יום ג', 04/10/2011 שעה 20:53
בתגובה ליעל ר.
יעל, אין מסכים ממני איתך, אבל אני חושב שאחד המסרים של המחאה צריך להיות ''בואו לא נשלם הרבה על דברים שעבורם תמורה הוגנת'', לדוגמא, קוטג' עולה הרבה סתם? לא נקנה קוטג'!
אני משלם חצי משכורת כמעט כדי לגור ברעננה ועדיין לא נהנה מהיתרונות של לגור במרכז כגון תרבות? אני אעבור לפריפריה! כי שם אולי גם מסריח, אבל לפחות אני לא מרגיש כאילו אני משלם שכר דירה אסטרונומי על חורבה כמו שקורה במרכז הרבה פעמים ולא מקבל תמורה.
ברגע שנדע לא לשלם תמורת סחורה ושירותים שלא נותנים שירות מספיק, זה יהיה הרגע שנחזיר לעצמנו את הכח הצרכני שכרגע לא קיים. גם אם התלחנו לרגע וחצי להוריד מחיר של גבינה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes ebay [חדש]
mbt shoes ebay   יום ה', 01/05/2014 שעה 1:18
בתגובה לעומר
אתר אישי
mens mbt shoes in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes amazon [חדש]
mbt shoes amazon   יום ה', 01/05/2014 שעה 16:12
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes ebay co uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes shop new york [חדש]
mbt shoes shop new york   יום ה', 01/05/2014 שעה 22:44
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes edmonton Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes 2014 [חדש]
hermes 2014   יום ו', 02/05/2014 שעה 3:57
בתגובה לעומר
אתר אישי
hermes shop magdeburg cracau Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt on sale [חדש]
mbt on sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 18:16
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes retailers Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
  שבת, 03/05/2014 שעה 3:16
בתגובה לעומר
אתר אישי
sirima mbt shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes [חדש]
mbt shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 17:32
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes edmonton Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet budapest [חדש]
mbt outlet budapest   יום א', 04/05/2014 שעה 8:51
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes sale in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet online [חדש]
mbt outlet online   יום א', 11/05/2014 שעה 18:08
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes on clearance Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://ssagulbarga.org/mbt-shoes-online/2010-mbt-shoes-london-clearance-with-a-low-price.asp [חדש]
womens mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 3:33
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
black leather mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sbhsakar.org/mbt-shoes-online/contemplate-when-picking-mbt-shoes-2013-for-women.asp [חדש]
mbt shoes amazon   יום ה', 01/05/2014 שעה 15:41
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes stockists in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://ssagulbarga.org/mbt-shoes-online/cheap-mbt-shoes-price-online-is-ahead-of-the-pack-as-usual.a [חדש]
mbt on sale   יום ו', 02/05/2014 שעה 2:22
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes wiki Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://gulbargacc.org/hermes-bags/hermes-bag-price-list-2012-my-hermes-uk-2896.asp [חדש]
my hermes uk   יום ו', 02/05/2014 שעה 12:04
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
hermes website usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://hkdetdental.com/mbt-shoes-outlet/best-prices-mbt-shoes-sale-discount-mbt-shoes-shock.asp [חדש]
mbt shoes usa   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:36
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/2010-mbt-shoes-dubai-clearance-with-a-low-price.asp [חדש]
mbt kabisa   שבת, 03/05/2014 שעה 6:12
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes in birmingham uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://codebiz.in/mbt-shoes-sale/mbt-shoes-nyc-your-very-best-self-health-partner.asp [חדש]
mbt walking shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 16:54
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes out of business Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sprs.co.in/mbt-shoes-sale/mbt-outlet-online-your-very-best-self-health-partner.asp [חדש]
mbt outlet online   יום א', 04/05/2014 שעה 16:56
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes discontinued Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/the-cheap-mbt-shoes-are-proper-for-you.asp [חדש]
mbt outlet italia   שבת, 10/05/2014 שעה 18:27
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
mbt shoes new zealand Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes dubai [חדש]
mbt shoes dubai   יום ה', 01/05/2014 שעה 3:48
בתגובה לעומר
אתר אישי
cheap mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet t?rkiye [חדש]
mbt outlet t?rkiye   יום ה', 01/05/2014 שעה 4:06
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes uk online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes dubai [חדש]
mbt shoes dubai   יום ו', 02/05/2014 שעה 1:53
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes tunisha black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt deutschland [חדש]
mbt deutschland   יום ו', 02/05/2014 שעה 3:09
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes outlet uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

my hermes prices [חדש]
my hermes prices   יום ו', 02/05/2014 שעה 7:53
בתגובה לעומר
אתר אישי
hermes belt vs gucci Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes sale [חדש]
mbt shoes sale   שבת, 03/05/2014 שעה 3:35
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes sale usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt womens shoes [חדש]
mbt womens shoes   שבת, 03/05/2014 שעה 6:52
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt shoes buy online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes amazon [חדש]
mbt shoes amazon   יום א', 04/05/2014 שעה 19:07
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt schuhe zalika black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt clearance [חדש]
mbt clearance   יום א', 11/05/2014 שעה 18:22
בתגובה לעומר
אתר אישי
mbt schuhe safety black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
מיקה   יום ה', 31/01/2013 שעה 20:19 אתר אישי
כמי שהיתה בכל ההפגנות שהיו בשנה הקודמת בתל אביב ברוטשילד, וכמי שמאוד מזדהה עם מעמד הביניים, אני מבינה לחלוטין את המצוקה הקשה. קשה, קשה מאוד במדינה שלנו לנהל עסק, לשרת במילואים (אני רואה את בעלי אחת לשנה נקרא שוב ושוב), לשלם כל כך הרבה מיסים וכשמגיעים לרגע האמת ורוצים לרכוש דירה חדשה כי יש עוד גוזל קטן במשפחה, אז צריך למשכן את עצמנו לדעת לעוד 30 שנה.
אני חייה את הכאב בכל יום שאני פותחת את חשבון הבנק ורואה אלפי שקלים שממשיכים לזרום לבנק כבר כמה שנים. מאוד מזדהה עם הנאמר, מקווה מאוד שהממשלה החדשה שתקום עם ביבי ויאיר לפיד תעשה מעשה ולפחות הילדים שלנו בעוד מספר שנים יוכלו להתפרנס ולרכוש דירה בכבוד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/cheap-mbt-shoes-ebay-online-is-ahead-of-the-pack-as-usual.asp [חדש]
mbt shoes ebay   יום ד', 30/04/2014 שעה 23:50
בתגובה למיקה
אתר אישי
mbt shoes qatar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://pharmacy.hkesociety.org/mbt-shoes-outlet/the-mbt-shoes-can-meet-all-of-your-demands.asp [חדש]
mbt shoes   יום ה', 01/05/2014 שעה 17:34
בתגובה למיקה
אתר אישי
mbt shoes melbourne australia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://new.guglibrary.net/mbt-shoes-online/cheap-mbt-habari-online-is-ahead-of-the-pack-as-usual.asp [חדש]
mbt habari   יום ה', 01/05/2014 שעה 19:49
בתגובה למיקה
אתר אישי
mbt shoes in london uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://sidharthalaw.org/hermes-handbags/get-an-updated-replica-hermes-firma-bag-at-a-cheap-price.asp [חדש]
hermes shop magdeburg   יום ו', 02/05/2014 שעה 18:24
בתגובה למיקה
אתר אישי
hermes belt qatar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://insidegraphics.com/mbt-shoes-online/the-mbt-sneakers-are-proper-for-you.asp [חדש]
mbt sneakers   יום ו', 02/05/2014 שעה 22:14
בתגובה למיקה
אתר אישי
mbt schuhe nama black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://proinfocus.com/mbt-shoes-sale/mbt-shoes-thailand-and-boots-are-generally-therefore.asp [חדש]
mbt shoes thailand   יום ו', 02/05/2014 שעה 22:52
בתגובה למיקה
אתר אישי
mbt shoes outlet new york Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://devalganagapur.in/mbt-shoes-online/mbt-chapa-birch-shoes-with-lumbago.asp [חדש]
mbt shoes online uk   יום א', 04/05/2014 שעה 17:29
בתגובה למיקה
אתר אישי
mbt schuhe g?nstig online kaufen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://hrmlife.com/mbt-shoes-sale/mbt-shoe-on-sale-dunks-add-fun-to-life.asp [חדש]
shoes mbt   שבת, 10/05/2014 שעה 15:00
בתגובה למיקה
אתר אישי
mbt schuhe amali black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet espa?a [חדש]
mbt outlet espa?a   יום ה', 01/05/2014 שעה 6:56 אתר אישי
mbt shoes for ladies Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt scarpe outlet italia [חדש]
mbt scarpe outlet italia   יום ה', 01/05/2014 שעה 13:52 אתר אישי
mbt shoes uk stockists Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes shop wien [חדש]
hermes shop wien   יום ו', 02/05/2014 שעה 2:23 אתר אישי
hermes constance outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe outlet [חדש]
mbt schuhe outlet   יום ו', 02/05/2014 שעה 6:14 אתר אישי
mbt shoes kingston upon thames Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt outlet store [חדש]
mbt outlet store   יום ו', 02/05/2014 שעה 17:43 אתר אישי
mbt shoes at debenhams Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt kabisa [חדש]
mbt kabisa   שבת, 03/05/2014 שעה 7:16 אתר אישי
mbt shoes in london uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt womens shoes [חדש]
mbt womens shoes   שבת, 10/05/2014 שעה 17:03 אתר אישי
cheap mbt shoes blog Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

navy hermes bags [חדש]
navy hermes bags   שבת, 17/05/2014 שעה 10:21 אתר אישי
hermes bag scarf handle Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yellow hermes bags [חדש]
yellow hermes bags   יום ה', 19/06/2014 שעה 14:10 אתר אישי
hermes online paketverfolgung Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

scarf hermes [חדש]
scarf hermes   יום ו', 27/06/2014 שעה 13:20 אתר אישי
hermes uk gatwick Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags schweiz [חדש]
hermes handbags schweiz   שבת, 28/06/2014 שעה 23:28 אתר אישי
hermes wallet cheap Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

norge hermes bags [חדש]
norge hermes bags   יום ג', 01/07/2014 שעה 3:35 אתר אישי
hermes shop uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

norway hermes [חדש]
norway hermes   יום ה', 03/07/2014 שעה 10:22 אתר אישי
hermes shop kassel 34117 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]  

מאמר אורח | צור קשר | על האתר | חזור לעמוד הראשי | קישורים | תנאי שימוש | אקסטרה | תיק העיתונות של אפלטון
RSS | כל הדיונים המתמשכים | ספר אורחים | עזרה טכנית | לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה | מקלדת וירטואלית | ארכיון | חפש באתר
האתר עוצב ע״י עופר ליכטמן
כל הזכויות שמורות לאורי קציר ©