היום ההוא
יום ד', 22/07/2009 שעה 1:05
פעם בשנה מציין אדם את יום הולדתו. הוא יכול לעשות סיכומי ביניים, לספר על אהבותיו ושנאותיו, לתכנן את העתיד או כל דבר אחר. חלק מכל אלה עשיתי בשנים הקודמות. אבל כשהגיעה השעה לבחון השנה את היום הזה החלטתי שזה בדיוק מה שאעשה: אנסה לאתר את האירועים שהתרחשו באותו יום עצמו. חלק מהאירועים הללו אינם מעניינים כלל. כלומר, קל מאוד למצוא ידוען כלשהו שנולד ביום זה, אבל דומה שברגע לידתו לא ידע עדיין איש כי יום אחד יצליח בתחום כלשהו ולכן זה גם לא ממש חשוב. במקום זאת, ניסיתי לבדוק מהם המאורעות ההיסטוריים והתרבותיים שהתחוללו באותה יממה עצמה. כי מאורעות אלה הרכיבו את סדר היום של בני האדם ביום בו הגחתי לאוויר העולם. לא שידעתי מזה יותר מדי, אבל בפרספקטיבה לאחור זה יכול להיות ניסיון מעניין למדי - בוודאי עבור חובב היסטוריה שכמותי. ובכן, הנה היום ההוא לפניכם. 22 ביולי 1968.''הארץ שלנו'' מדווח לקוראיו הצעירים על חטיפת מטוס אל-על לאלג'יר. בתמונה: הקברניט עודד אברבנאל (מקור: גיליון ''הארץ שלנו'' מיום 30.7.1968).

ה-‏22 ביולי 1968 היה יום שני חם למדי. בבוקר אותו יום עשו הבריות את דרכן אל מלאכתן כשפניהן מודאגות. משני עברי תעלת סואץ התנהלו חילופי אש בין צבאות ישראל ומצרים. פוליטיקאים, עיתונאים, מזרחנים וסתם עמך דנו בקדחתנות באמנה הלאומית הפלסטינית שאושרה כמה ימים קודם לכן, שללה את זכותה ישראל להתקיים וקבעה שאין תחליף לשחרור פלסטין בכוח מידי הציונים. באוטובוסים ובקרנות הרחוב התווכחו גברים ונשים בלהט על השאלה האם מלחמת ששת הימים נכשלה משום שלא הביאה את מדינות ערב לבקש שלום עם ישראל גם לאחר תבוסתן המוחצת.

בעיראק מונה אותו יום סגן נשיא חדש, בחור בן 31 בשם סדאם חוסיין. חמישה ימים קודם לכן עמד הצעיר שחור השיער והמשופם מאחורי הגנרל אחמד חסן אל-בכר, שהנהיג הפיכה שקטה בצמרת מפלגת הבעת' והדיח מהשלטון את קודמו הפרו-נאצריסטי עבד אל-רחמן עארף. כאות תודה על שירותיו מינה אותו הלה לסגנו. בדוחות שהעבירו סוכני המודיעין האמריקניים בבגדאד הם שרטטו דיוקן של פוליטיקאי מיומן ובעל יכולת ארגונית גבוהה שהוא גם אנטי-קומוניסט חריף והותירו את הרושם שעל וושינגטון לטפחו לטווח ארוך.

ב-‏22 ביולי 1968 נחטף מטוס אל על בדרכו מרומא לישראל. החוטפים היו שלושה מחבלים מהחזית העממית לשחרור פלסטין, ארגון שנוסד פחות משנה קודם לכן על ידי ג'ורג' חבש וודיע חדאד. אחד מהם איים באקדח על הקברניט עודד אברבנאל והורה לו לשנות את כיוון הטיסה ולנחות באלג'יר. אברבנאל שידר מייד הודעה על המתרחש ופנה אל היעד החדש. טייס המשנה מעוז פורז, שנפצע במהלך החטיפה, הודיע על כך לנוסעים. יום לאחר מכן מסר על כך שר התחבורה משה כרמל הודעה מיוחדת בכנסת. הוא ציטט את סוכנויות הידיעות, שהודיעו זמן קצר קודם לכן כי בכוונת שלטונות אלג'יריה לשחרר מיידית את כל נוסעי המטוס, לרבות הישראליים שבהם. הוא הביע תקווה ''כי ממשלת אלג'יריה תכבד את המשפט הבינלאומי ובפרט את התחייבויותיה בתחום התעופה הבינלאומית...ותשחרר ללא עיכוב את המטוס על נוסעיו ועל צוותו''.


למשה כרמל הייתה סיבה טובה לדאוג. מנהיג אלג'יריה, חורי בומדיין, שהיה מהעוינים שבמנהיגי מדינות ערב, סירב לשתף פעולה. ישראל נאלצה, אפוא, לשאת ולתת עם החוטפים. לאחר משא ומתן שארך חמישה ימים, שוחררו האזרחים הזרים בתמורה לשחרורם של 15 מחבלים שהיו עצורים בישראל. 12 הגברים הישראלים שהיו במטוס, כולל הקברניט עודד אברבנאל, הוחזקו למשך 39 יום עד לשחרור הפלסטינים מכלאם. כיום מקובל להניח שחטיפה זו שינתה את פני ההיסטוריה של הטרור. היא הוכיחה שאפשר להוציא ויתורים של ממש מישראל וגם למשוך תשומת לב בינלאומית למאבק הפלסטיני. בישראל למדו את לקח אבטחת התעופה האווירית, וזו הועברה לידי שירות הביטחון הכללי.

בארצות הברית פילחו את חלל האוויר הדיווחים על הופעתו הראשונה של ג'יימס ארל ריי בבית המשפט. ריי, שהואשם ברצח המנהיג השחור וחתן פרס נובל לשלום מרטין לותר קינג, נלכד 45 יום קודם לכן בנמל התעופה הית'רו שבלונדון, לאחר מירדף בינלאומי שנמשך למעלה מחודשיים. בעצת עורך דינו, פרסי פורמן, הוא הודה באשמה. פורמן הסביר לו שאם יכפור באשמת הרצח ויורשע בכל זאת הוא יושב אחר כבוד על הכיסא החשמלי. הרשעה ברצח על סמך הודאה באשמה משמעותה ''רק'' מאסר עולם. לימים יטען ריי כי את הקונספירציה לרצוח את קינג בישל איש מסתורין בשם ראול אותו פגש קודם לרצח במונטריאול.

באנגליה, ובעצם בכולם כולו, רחשו שמועות שונות על מה שמתרחש באולפני אבי רוד, צפונית ללונדון. היה ברור שקורה שם משהו מיוחד, אבל איש עדיין לא ידע לספר דברים לאשורם. 52 ימים קודם לכן נכנסו לשם הביטלס כדי לעבוד על אלבומם החדש, הראשון מאז מותו של מנהלם בריאן אפשטיין. האיש שג'ון לנון כינה פעם ''הביטל החמישי'', החזיר את נשמתו לאחר שלקח את שילוב הקרביטראל והאלכוהול קצת רחוק מדי. ארבעת המופלאים שהו אז ברישיקש שבהודו ונפגשו עם המהרישי מהאש יוגי. כשחזרו הביתה, הביאו עימם סקיצות של שירים חדשים שהושפעו מאותו ביקור. בשעות הערב עברה החבורה לסטודיו גדול יותר בבניין לצורך הקלטתם של שני סולואים של רינגו סטאר. הראשון שבהם היה Don't Pass Me By, השיר הראשון שהולחן כולו על ידי המתופף טוב-המזג, שנחשב לביטל השולי ביותר בכל הקשור להשפעה על גוף היצירה של הלהקה. השורה ''I'm sorry that I doubted you, I was so unfair, You were in a car crash and you lost your hair'' תפורש בשנה שלאחר מכן על ידי קונספירטורים חובבים כאישור מרומז לשמועה (שהפכה לאגדה אורבנית) לפיה פול מקרטני נהרג בתאונת דרכים עוד ב-‏1966 והוחלף בידי כפיל.

הביטלס בקיץ 1968, שעה שעבדו על האלבום הלבן. ביום ההוא הוקלטו שני סולואים של רינגו סטאר (מקור תמונה 2).

המעבר לאולפן הגדול יותר נועד לאפשר את נוכחותם הצפופה של 26 חברי התזמורת שליוותה את הקלטת השיר השני, Good Night. בין השאר, ניגנו בהקלטה הזו תריסר כנרים, שלושה ויולנים, שלושה צ'לנים, שלושה חלילנים וכן נגני נבל, קלרינט, ויבראפון, קרן ובאס. גם זמרי מייק סאמס נטלו בה חלק. רינגו זימר בנימה מלטפת את הלחן שכתב לנון כשיר ערש לבנו ג'וליאן. בסוף הביצוע לחש רינגו למיקרופון: ''לילה טוב, לילה טוב לכולם, לכל אחד בכל מקום, לילה טוב'' - וחתם בכך את אחד משירי הערש המוכרים ביותר בכל הזמנים. זמן מה לאחר מכן חתם הקטע הזה את האלבום The Beatles, הידוע כיום יותר כאלבום הלבן.

מצעדי הפזמונים אמנם פזלו אל הביטלס בלונדון, אבל המשיכו להצמיח להיטים מהרכבים נוספים. בארצות הברית צעדה בראש המכירות הנעימה Grazing in the Grass בביצוע יו מסקלה. בשיקאגו, אגב, משלו ללא מצרים הרולינג סטונז עם Jumpin' Jack Flash. בבריטניה היו אלה האיקוואלז בהנהגת אדי גראנט, שעלו לפיסגה בלהיטם Baby Come Back.

באיטליה בישרו כלי התקשורת את מותו מהתקף לב של ג'יובאנינו גוארשי, עיתונאי, קומיקסאי והומוריסט ששמו נודע לתהילה כיוצרו של דון קאמילו. מי שלא קרא את הספרים בהם מככב כומר כפרי זה המצוי ביריבות מתמדת מול ראש הכפר הקומוניסט (אחד מהם יצא לפני מספר שנים בהדפסה מחודשת ביוזמת מאתר הספרים הוותיק איתמר לוי), הפסיד לא מעט התפרצויות צחוק. אבל בימים ההם היו ספרי דון קאמילו מוכרים כמעט בכל בית גם בישראל. גוארשי, אגב, היה חתיכת טיפוס. הוא מתח ביקורת על בניטו מוסוליני, אבל בכל זאת גוייס לצבא האיטלקי במלחמת העולם השנייה ושימש כקצין ארטילריה. אחרי המלחמה הפך לשמרן מתון, תמך בדמו-נוצרים ופירסם סאטירות נוקבות על הקומוניסטים.

בפרובינציית מניטובה שבקנדה התחוללה סערה כאשר התברר כי ב-‏22 ביולי עלתה באש קתדרלת בוניפציוס הקדוש - מונומנט היסטורי בעל חשיבות רבה. הקתדרלה החלה את ימיה ב-‏1818 ככנסייה קטנה וצנועה מבולי עץ ששימשה מתיישבים מצרפת, גרמניה ושווייץ. ב-‏1822 מונה הכומר הראשון ששימש בה כבישוף וכך הפכה כנסייתו לקתדרלה. היא הורחבה כמה וכמה פעמים, אך ב-‏1860 עלתה באש. לאחר שנהרסה פעם נוספת, נבנתה מחדש בעשור הראשון של המאה העשרים כשהיא מיועדת הפעם לאוכלוסייה גדולה יותר. בקיץ של 1968 פרצה בה דליקה שגרמה לה לנזקים כבדים. לאחר מכן היא תיבנה בפעם החמישי. גדולה וחזקה מבעבר, וכיום היא שוב מתנוססת לתפארה כבימי קדם.

ב-‏22 ביולי 1968, סמוך לשעה שתיים אחר הצהריים, ילדה צעירה בת 24 את בנה הבכור בבית החולים רמב''ם שבחיפה. התינוק נולד בריא ושלם ושקל 3.200 ק''ג.

הילד הזה הוא אני.

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
מזל טוב! [חדש]
דיאנה   יום ד', 22/07/2009 שעה 1:47
מזל טוב, איש יקר. המון הצלחה, בריאות ואושר. ושתזכה להגשים את כל החלומות הנפלאים שלך.

יום הולדת שמח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב! [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 13:52
בתגובה לדיאנה
אתר אישי
תודה, דיאנה. תמיד כיף לקבל ברכות כאלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יום עמוס היה לנו [חדש]
אסף שפריר   יום ד', 22/07/2009 שעה 2:40 אתר אישי
מזל טוב חביבי, לך תמצא עכשיו מישהו שירים אותך 41 פעמים יושב על הכיסא עם כובע של יומולדת על הראש וזיקוק כזה של פעם ביד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יום עמוס היה לנו [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 13:52
בתגובה לאסף שפריר
אתר אישי
זו לא ממש פעולה שהרופאים ממליצים עליה. מי שירים אותי יחטוף שבר רציני ביותר. מצד שני, תמיד אפשר לשכור מנוף כדי שיעשה את העבודה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
Oferiko.com   יום ד', 22/07/2009 שעה 4:32 אתר אישי
מזל טוב אורי...
ותודה שהוספת את תגובתי, לסיפור ''הלילה בו למד עופריקו לעוף''.

בריאות,
Oferiko.com

עופריקו
(ניו יורק סיטי)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 14:14
בתגובה לOferiko.com
אתר אישי
תודה לך, עופריקו. אתה יוצר לי עכשיו בעייה. עד לרגע זה כשדיברתי על עופריקו ההנחה הייתה שאני מדבר על הבן שלי. עכשיו אני צריך לשים לב יותר לבחירת הכינויים שבהם אני משתמש. :)

אגב, בזמנו קניתי את הדומיין offeriko.com. ההבדל היחיד הוא שאני השתמשתי בשני f ואתה באחד. אם האתר שהקמתי שם היה עדיין קיים, אני מניח שהוא היה מאבד לך לא מעט כניסות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מעוז פורז [חדש]
מניה   יום ד', 22/07/2009 שעה 6:28
מעוז פורז ז''ל נהרג מפגיעת טיל במטוסו בחזית המצרים במלחמת יום כיפור.
בנו, ניר פורז ז''ל איש סיירת מטכל, נהרג בארוע שחרורו של נחשון וקסמן ב-‏1994.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מעוז פורז (רק למען הדיוק) [חדש]
Oferiko.com   יום ד', 22/07/2009 שעה 16:09
בתגובה למניה
אתר אישי
ניר פורז ז''ל איש סיירת מטכ''ל, נהרג בארוע **ניסיון** שחרורו של נחשון וקסמן הי''ד.

יהי זיכרם ברוך!
ויהי רצון שנשמע ונתבשר בשורות טובות. אמן
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב [חדש]
יונתן   יום ד', 22/07/2009 שעה 7:39 אתר אישי
עד 120!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 14:12
בתגובה ליונתן
אתר אישי
תודה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
איתמר   יום ד', 22/07/2009 שעה 10:14 אתר אישי
שמע, אתה די קשיש :)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 10:24
בתגובה לאיתמר
אתר אישי
אני באמת מתנצל, אבל לא הייתה לי שליטה על זה. טענות ומענות להורים שלי בבקשה, בעיקר על זה שלא בחרו להמתין כמה שנים...:)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שוב מזל טוב, חמד [חדש]
רוני   יום ד', 22/07/2009 שעה 11:02 אתר אישי
יופי של דרך לחגוג יומולדת. אולי אני אגנוב?
לאאא, עצלנית מדי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שוב מזל טוב, חמד [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 11:05
בתגובה לרוני
אתר אישי
תמורת תשלום ראוי אני מוכן לעשות עבורך את התחקיר...:)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יום הולדת שמח [חדש]
ביילע-אמא של מתבגרים   יום ד', 22/07/2009 שעה 11:50 אתר אישי
אני מאחלת לך שנה נהדרת.
הרעיון של הפוסט הזה מאד מוצלח ויותר יפה מפוסט ''פוסט מורטם''. (-;
בעלי נולד ב-‏1948 וכאשר היה לו יום הולדת 50 הוא קיבל במתנה ספרי היובל שיצאו לכבוד יום העצמאות. ביניהם היה ספר שבו כתבו בכל תאריך את האירועים המיוחדים שקרו במדינה. הפוסט שלך מזכיר לי את הספר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יום הולדת שמח [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 14:24
בתגובה לביילע-אמא של מתבגרים
אתר אישי
טוב, זה דומה אבל לא בדיוק אותו דבר. המקביל אצל בעלך זה מאמר על התאריך המדויק שבו הוא נולד- שנה, חודש ויום.

בכל מקרה, תודה על הברכות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב וגם [חדש]
יגאל חמיש   יום ד', 22/07/2009 שעה 12:25 אתר אישי
היי אורי, ידידי, מזל טוב מקרב לב,
בלי ועם קשר, לפני זמן מה הועלה לרשת הארכיון של העיתון 'דבר'. חיפשתי אירוע שהתרחש בתשעה בפברואר 1960, לפני כמעט חמישים שנה. לא ידעתי אם הוא פורסם בעיתון הזה, אם כי ידעתי שהוא פורסם בעיתונים אחרים. ואכן מצאתי את העמוד המתאים, במהדורת העשרה בפברואר, בתחתית העמוד, ידיעה פצפונת. גם שם, הילד ההוא הוא אני.
הנה הקישור לאתר: http://jpress2.tau.ac.il/view-hebrew.asp.
הנה הרשימה שלי: http://www.notes.co.il/yigal/8412.asp
מזל טוב!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב וגם [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 14:28
בתגובה ליגאל חמיש
אתר אישי
יום אחד עוד אכתוב משהו המשווה בין המקרה שלך לבין זה של יוסף בבור. לא שהנסיבות דומות בכל דבר (ואני גם לא מאחל לך שימכרו אותך לישמעאלים או שתבלה את מיטב שנותיך בכלא המצרי), אבל דמיון כלשהו דווקא יש כאן. רק דבר אחד אינני מבין: מדוע לא הפכת לכבאי...

וכמובן תודה על הברכות, ידידי. תמיד כיף לקבל כאלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי אמר שגימטריה זה שטויות? [חדש]
אמיר ליברמן   יום ד', 22/07/2009 שעה 12:30
41 בגימטריה = יוטה גאז, שעד כמה שזכור לי, היא קבוצתך האהודה....
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי אמר שגימטריה זה שטויות? [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 14:26
בתגובה לאמיר ליברמן
אתר אישי
אחת מהן. אגב, יוטה גאז היא קבוצה נחמדה, אבל ככל שזכור לי היא קרויה דווקא ג'אז. הגאז נשמע כמו קבוצה שקשורה יותר לפי גלילות מאשר ליוטה...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי אמר שגימטריה זה שטויות? [חדש]
Oferiko.com   יום ה', 23/07/2009 שעה 7:03
בתגובה לאמיר ליברמן
אתר אישי
אורי קציר + 41 = 658 = וּבֵרַכְתִּיךָ
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב [חדש]
דובי   יום ד', 22/07/2009 שעה 14:26
מזל טוב !!!!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 14:51
בתגובה לדובי
אתר אישי
תודה, דובי. מה נשמע בוויסקונסין?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב [חדש]
דובי   יום ד', 22/07/2009 שעה 15:41
בתגובה לאורי קציר
סוף סוף התחילו הלידות - עד עכשיו 7 (אחת מהן מסרה נישמתה לבורא עולם :-() ואני מתחיל לחלוב בתחילת אוג'. קייץ כאן ז''א חם+גשם מידי כמה ימים וחציר שגדל בקצב הסמבה :-) .
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יומולדת שמח! [חדש]
לידיה כרמלי   יום ד', 22/07/2009 שעה 15:10
נהנית ומחכימה מבלוגך המצויין.
מאחלת לך עוד ימים רבים של הנאה ובריאות.
ל י ד י ה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יומולדת שמח! [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 16:18
בתגובה ללידיה כרמלי
אתר אישי
תודה רבה, יקירתי. גם לך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יום הולדת שמח !! [חדש]
יהושע בן משה   יום ד', 22/07/2009 שעה 17:18
ברכות חמות ומזל טוב !
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
עדה   יום ד', 22/07/2009 שעה 18:10 אתר אישי
מזל טוב!
יופי של רעיון לפוסט יומולדת.
אני חושבת שהייתי בין קוראי הגיליון ההוא של ''הארץ שלנו'' - על כל פנים, אני זוכרת את התמונה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 21:23
בתגובה לעדה
אתר אישי
הבעייה היא שזה משאיר אותי עם אתגר גדול יותר לשנה הבאה - לפות כל מה שקשור לבחירת הנושא לכתיבה. יש לנו שנה לדסקס את זה.

ושוב תודה על הברכות, עדה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב! [חדש]
ניצן   יום ד', 22/07/2009 שעה 19:28 אתר אישי
עד 120!

בלוג נהדר, תענוג לקרוא! שפע, בריאות ומזל וכמובן בהצלחה באמת עם למצוא מישהו שירים אותך 41 פעמים.
אני מניח שלא שמרת על המשקל ההתחלתי של 3.2 ק''ג ;)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב! [חדש]
אורי קציר   יום ד', 22/07/2009 שעה 19:30
בתגובה לניצן
אתר אישי
תודה, ניצן.

לגבי המשקל - זה קרוב היום יותר ל-‏320 מאשר ל-‏3.2....
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מזל טוב! [חדש]
יואב   יום ה', 23/07/2009 שעה 0:54 אתר אישי
טיפה באיחור, ובכל זאת.
אשמח לדעת , אם אפשר, מאיזה מקורות השגת את המידע (בתור מי שנולד בראשון לספטמבר, אני משתוקק בהחלט למצוא עוד אירועים היסטוריים שקרו ביום הולדתי...)
(:
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

רעיון לשנה הבאה [חדש]
דוד קסירר   יום ה', 23/07/2009 שעה 19:35
בפוסט של השנה הבאה תביא סקירת אירועים מהתאריך הזה על פני כל ההיסטוריה (((:

מזל טוב!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

For many returns [חדש]
ינשוף   יום ו', 24/07/2009 שעה 5:52
בריאות ואושר :)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יום הולדת שמח! [חדש]
יעל   יום ו', 24/07/2009 שעה 20:01 אתר אישי
ראיון יפה לפוסט יום הולדת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איך עברה לך השנה כל כך מהר. [חדש]
מונס   יום ב', 27/07/2009 שעה 17:33
רק שנה שעברה ריחפת בין שמים וארץ ממבוא חמה אל הכינרת. ככה זה שהזמן רץ ונהנים. אצלך הזמן רץ כי הראש שלך כל הזמן עסוק ב200 דברים בעת ובעונה אחת, ואמרתי לך פעם שאני מקנא בך.

אני מאחל לך רק דבר אחד. ב ר י א ו ת . כדי שתוכל לעשות את כל הדברים שאתה אוהב וממלאים אותך חיות.

22.ביולי 2009 התחלתי את המסע שלי חזרה מהחופשה השנתית שהייתה באנגליה , האיים הקריביים, וארה''ב.

מ ז ל ט ו ב חבר יקר.

מונס
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
לי עברון-ועקנין   יום ד', 29/07/2009 שעה 20:59 אתר אישי
באיחור - מזל טוב...
רעיון יפה להרחיב ככה את היריעה, יש בזה משהו קולנועי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]  

מאמר אורח | צור קשר | על האתר | חזור לעמוד הראשי | קישורים | תנאי שימוש | אקסטרה | תיק העיתונות של אפלטון
RSS | כל הדיונים המתמשכים | ספר אורחים | עזרה טכנית | לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה | מקלדת וירטואלית | ארכיון | חפש באתר
האתר עוצב ע״י עופר ליכטמן
כל הזכויות שמורות לאורי קציר ©