הבחירות לכנסת ה-‏18: בחירת הבלוגרים (תוצאות סופיות)
יום ג', 10/02/2009 שעה 22:01
זהו זה, הכל נגמר. בחירות 2009 בבלוגוספירה הסתיימו בניצחון מרשים של התנועה הירוקה - מימד, הגורפת מספר קולות המתורגם ל-‏46 מנדטים. מייד אחריה חד''ש עם 33 מנדטים. שלושת מפלגות הגרעין של המיינסטרים הפוליטי זוכות יחדיו בערך בששית מהקולות - הישג זעום במיוחד לעומת כוחן הפוליטי בציבור הכללי. את אחוז החסימהלא עברו בל''ד משמאל, ישראל ביתנו, האיחוד הלאומי והבית היהודי מהימין וכן רשימתו של אפרים סנה, ישראל חזקה. מה שברור הוא שככל שהדבר תלוי בבלוגרים המזוהים פוליטית ניתן כאן בקלות להקים קואליציית שמאל מובהקת. הימין נמחק כמעט לחלוטין, למעט הישג זניח של הליכוד. בימים הקרובים יפורסמו כאן סיכום ופרשנות של התוצאות הללו. לילה טוב לכם ממודיעין.
סיכום התוצאות:


172 בלוגרים הודיעו על עמדתם ונאגרו בבסיס המידע האלקטורלי של ''אפלטון''. זהו גידול של 152% בהשוואה למספר המצביעים שתועד כאן בבחירות 2006 , שעמד אז על ששים ושמונה.

הנה התרשים המעיד על התפלגות הקולות עד כה, לא כולל שניים שהחליטו שלא להצביע:

 
התפלגות הצבעת הבלוגרים בבחירות 2009.
 אלה היו התוצאות הכלליות. ברשותכם, ניגש עתה לחישוב אחוז החסימה. בישראל מדובר על שני אחוז. בהנחה שמדובר על 169 מצביעים (פתק לבן נחשב כהצבעה לכל דבר אך הוא אינו נספר במניין הקולות הכללי, על פי המקובל בישראל), על רשימה לזכות כאן ל-‏3.38 מנדטים; הואיל ואין בנמצא חלקי מנדט, ברור כי רק רשימה הזוכה לארבעה קולות לפחות תוכל להיות מיוצגת בכנסת הבלוגוספירית. הרף הזה היה גבוה מדי עבור כמה וכמה רשימות: בל''ד, ישראל חזקה, האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו והבית היהודי.

את יתרת הקולות, אלה שבהן זכו שש הרשימות שעברו את אחוז החסימה, חישבתי במונחים של מושבים בכנסת. אין ויכוח: התנועה הירוקה - מימד זוכה כאן בניצחון מרשים. חד''ש מייד אחריה. מפלגות המיינסטרים של הפוליטיקה הישראלית (הליכוד, העבודה, קדימה) זוכים בתמיכה כוללת המספיקה ל-‏20-21 מנדטים בלבד. מפלגת אור, בראשות ירון ידען, השתחלה פנימה אף היא.


וזו חלוקת המנדטים:


 
חלוקת חברי הכנסות של המפלגות שעברו את אחוז החסימה בבחירות שנערכו בבלוגוספירה ב-‏2009.
 


כך זה התחיל ב-‏22 בינואר 2009:


הנה זה בא: לקראת הבחירות לכנסת ה-‏18 אני שב ומעלה כאן את רשימת הבלוגרים המצהירים על העדפותיהם הפוליטיות באתריהם האישיים. בבחירות 2006 רשמה העבודה בראשות עמיר פרץ ניצחון סוחף וקיבלה כמות קולות השקולה ל-‏53 מנדטים בכנסת. מידגם נוסף שנעשה באמצע הקדנציה הראה אף הוא על פער משמעותי לטובת השמאל. מאחר ואין בידי את הזמן והיכולת לסייר בכל בלוג ולמצוא בו את הזדהותו הפוליטית של הכותב, אני קורא כאן למבקרים לשלוח במייל או בטוקבק קישור להעדפתו הפוליטית של כל בלוגר בגיר שהם מכירים. ועוד משהו: בניגוד לבחירות הקודמות לכנסת, הפעם הפרויקט הזה מתחיל למעלה משבועיים טרם ההליכה לקלפי. ובכן, זו הזדמנות לא רעה להשפיע על התוצאות הווירטובלוגיות. אז קדימה, לעבודה.

בחירות 2009. קצת יותר משבועיים לפתיחת לפתיחת הקלפיות. מערכת בחירות שהתנהלה בצילה של מלחמה בעזה ותחת איומו המתמיד של משבר כלכלי המעכל את הכלכלה הישראלית. רבים מהבלוגרים הבולטים החליטו לפרסם בפומבי את העדפתם האלקטורלית. החלטתי, אפוא, לנסות ולרכז רבים ככל האפשר מהם בטבלה אחת.

ולפני כן, כמה משפטי אזהרה. אין בריכוז הזה משום עדות סטטיסטית חותכת על מגמה כלשהי. הריכוזים הקודמים הוכיחו את ההיפך הגמור: כל קשר בין הבלוגוספירה הבגירה והמוצהרת פוליטית לבין התוצאות הכלליות היה מקרי בהחלט. התפלגות ההעדפות הפוליטיות של הבלוגרים אינה מעידה אלא על הקהל המסוים שאת העדפותיו ליקטתי. מי שרואה בו משום רמז כלשהו לגבי הצפוי בתוצאות האמת של בחירות 2009 עושה זאת על אחריותו שלו.

הגבולות שתחמתי לצורך הרשימה הזו ברורים למדי. על הבלוגר הנכלל בה להיות בגיל בו הוא זכאי לבחור לכנסת. הבעת דעות בקרב צעירים שגילם למטה מ-‏18 שכיחה אף היא, אבל אין לה כל משמעות לפי שעה. אפשרתי את השתתפותם של בלוגרים שעיקר פעילותם בימים אלה (אם כי לא בחיי היומיום) היא פוליטית. לעומת זאת, ביכרתי שלא להכניס לרשימה זו בעלי בלוגים שיש להם אינטרס אישי מאוד בהצלחה של מפלגתם (כלומר, ציפייה שהישג משמעותי של הרשימה בבחירות יהיה כרוך בתיגמולם האישי). לפיכך, אין לי אלא להביע את צערי בפני בלוגרים מוכשרים כשלי יחימוביץ', רובי ריבלין, אריה אלדד ואחרים. ככלל, הקישור שבשם הבלוגר הוא לפוסט בו הביע את עמדתו המנומקת; במקרה והקישור הוא לבלוג עצמו ולא לפוסט מסוים, אות וסימן הוא כי הציטוט הרלוונטי מצוי בטוקבקים למידגם ב''אפלטון'' - או שנשלח אלי ישירות במייל. כאשר הבלוגר מזדהה באתר שלישי (דהיינו, לא בבלוג שלו ולא ב''אפלטון'') יש לכך ציון מפורש בטבלה.

עד כה התפרסמו ב''אפלטון'' שני משאלי בלוגרים, בחירת הבלוגרים לקראת הכנסת ה-‏17 ומידגם אמצע הקדנציה. אם אינני טועה זהו הבלוג היחיד בו מתפרסמות במקובץ העדפות הבלוגרים, הן מימין והן משמאל. כך יהיה גם הפעם.

אם מבקש מי מכם להכניס לרשימה זו בלוגרים נוספים, אין לו אלא להציע את הבלוג בטוקבקים, או לשלוח אלי את כתובת הבלוג המוצע לכתובת ori@aplaton.co.il. בכל מקרה, על ההצעה לכלול קישור לטקסט בבלוג בו הצהיר הבלוגר במפורש על העדפתו האלקטורלית.

וכמובן, לכל משימה יש גם מועד סיום: המידגם הזה ייסגר בשנייה בה יסתיימו הבחירות לכנסת ב-‏10 בפברואר 2009. עד אז - הכול פתוח.

19 ימים מאוחר יותר, להלן פירוט המצביעים והעדפותיהם:שם הבלוגר/ית הבלוג הבחירה
יהושע בן משה חוג רעננה בעבודה קדימה
''...למרות שהבחירות הם לא אישיות אלא מפלגתיות, ברור שההכרעה על ראש הממשלה הבא והרכב הקואליציה נתונה בברירה הזו - או ציפי או ביבי. לכן ייתכן שחוסר התבונה הפוליטית של הקמפיין של מפלגת העבודה, המרכזת התקפה על ציפי לבני, בתקווה לזכות בעוד כמה קולות על חשבון קדימה, תשכנע בסופו של דבר חברי עבודה החרדים לגורל המדינה, להצביע דווקא ללבני. החשש של החברים מפני כמה דמויות בקדימה, הקרובות אידאולוגית לאנשי עבודה מסוימים ,קטן מהחשש שביבי ירכיב את הממשלה ויכתיב כיוון. הקשקוש על “מר ביטחון” אשר יוזמן לממשלת אחדות בראשות הליכוד, מפחיד גם את המתונים מביננו, בידיעה שסדר היום האזרחי של המדינה נתון בסכנה. להצביע לציפי לבני היא לא החלטה קלה, אבל המחשבה שבמו ידנו הובלנו לחיזוק הליכוד היא מטרידה מאוד'' (מקור הציטוט של יהושע בן משה: הבלוג עבודה שחורה).
שושי שמר פירור בשביל החלב התנועה הירוקה - מימד
''...כי המפלגות האחרות הכזיבו ביודעין ובמכוון. כי אני לא מאמינה לסוציאל דמוקרטיה של מרצ כמפלגה. כי הסקרים בנושא אחוז החסימה הם חלק מהתעמולה. הודות לאמינותו של הרב מלכיאור ופועלו בכנסות הקודמות. הודות למתינותו. לקירוב הלבבות ולשיתוף הפעולה שהוא מגלם. לרוח. לניסיון הפוליטי שהוא מביא, שהוא הכרחי למפלגה חדשה. כי אני רוצה שנקבל השראה מסקנדינביה, בה התחנך. כי בהגדרה ובהצהרה - נאמנותה של התנועה הירוקה נתונה לציבור ולא לגופים בעלי עוצמה כלכלית. כי יש לה תשתית בריאה, דמוקרטית ושקופה. ומצע רב-תחומי. יש בה אנשים אמינים עם קבלות מעבודה מסורה רבת שנים. כי חשוב לי הרכב הרשימה ולא רק העומד בראשה. כי הבחירות הן לכנסת ולא לממשלה''.
הראל לייבוביץ' הקבינט של לייבו העבודה
''...בסופו של דבר, ביום הבחירות אני אשלשל אל תיבת הקלפי את פתק ה''אמת'' ואתן קולי למפלגה שלי''.
דרור רשף האזרח דרור התנועה הירוקה - מימד
''...בסיס התנועה הוא צורך שמזהים פעילים סביבה -וחברה רבים בתנועה דמוקרטית, עממית ונקייה משחיתות שתקדם נושאים של קיימות וסביבה, אבל תפעל גם בנושאים חברתיים וכלכליים. השתתפתי באחד מכנסי היסוד של התנועה. אני מקווה שהיא תהיה באמת תנועה דמוקרטית ושקופה שמשתפת את הציבור, ולא עוד רשימה שבה ההבטחות לחוד והמעשים לחוד, והמחוייבות האמיתית היא קודם כל לתורמים''.
תום המגדלור העבודה
''...אני מצביע למפלגת העבודה בגלל שאני רוצה לראות את אופיר פינס, את יצחק הרצוג, את מתן וילנאי, את דניאל בן סימון ואת איתן כבל משפיעים על החקיקה ועל הביצוע במדינת ישראל. הטפסים כבר נשלחו ובעוד כמה ימים אהיה חבר מפלגת העבודה, אם ירצה השם ותרצה הועדה. עוד קול אחד בפריימריס לטובת המועמד שייצג את ערכי, את רצונותי. ''בשביל מה אתה עושה את זה?'' שאל אותי מישהו. ''אתה באמת חושב שתוכל לשנות את המצב?''
עניתי שלא. 'אני עושה את זה בשביל שהמצב לא ישנה אותי'. זאת לא הבחירה המושלמת אבל זאת הבחירה שלי ואני מרגיש, באופן קצת מפתיע, שלם איתה. שלם באמת''.
תומר רזניק כמאל מרצ
''...וההתפתחוית האחרונות בשיח הפוליטי ראוי שיובילו לפיצולים מחד ולחבירות מאידך של חלקים מתוך הכוחות הפוליטיים הקיימים כדי שהמפה הפוליטית-מפלגתית תשקף את המחלוקות והניגודים הכלכליים-חברתיים-מעמדיים בישראל, ומבחינת השמאל פירוש הדבר איחוד כוחות בין האגפים הסוציאל-דמוקרטיים במרצ ובעבודה''.
זיו פוגטש מחוץ לקופסא חד''ש
''...אני חושב שאפשר לומר כי אני מצביע חד''ש כי זה יהיה הדבר הנכון אבולוציונית. כיהודי. האבולוציה מכתיבה שזה הזמן של הדמוקרטיות החדשות. אלו שצמחו מהאינטרנט, בכוח העם ולא בכוח פרסומאים ושוטפי מוחות. האבולוציה לא בחרה בזה שהתחתן עם יחצאנית. היא בוחרת בזה שהתחתן עם כושית. ובבחירות האלו ישנן רק שתי מפלגות אפשריות. ירוקים ודתיים או אדום ירוק עם ערבים''..
גיל רימון סאבטקסט חד''ש
''...כשהדם של עניי עיר אחת סמוק מזה של עניי עיר אחרת, כשדוד פתאום פלישתי וגולית יהודי, כשיש עוד פחות מחודש עד לבחירות, וכל המפלגות תומכות במלחמות - כמעט כל המפלגות - טוב שיש בית פוליטי אחד שנשמע בו גם הקול שלי, לצד קולות אחרים. והוא נשמע בו היטב''.
דרור פויר החיים בהיר חד''ש
''...קשה לי להצביע למפלגת העבודה. אולי זה משהו בגנים, אולי זה סתם מקרה של יותר מדי פואד, יותר מדי סנה, יותר מדי עמי איילון. אני לא רוצה מפלגה שיש בה יותר קצינים בכירים מאזרחים טובים. אני לא רוצה ראשי שב''כ על הפתק שלי. אני מאחל למפלגת העבודה הצלחה רבה, אבל בלעדי. ממש הייתי קרוב, אבל אני הולך להצביע חד''ש. כמו שהמדינה הזאת נראית, צריך יותר אנשים בצד שמאל, וכמה שיותר שמאל – יותר טוב. מר''צ-יחד? אפילו לא עלה על דעתי. אני מאחל להם כל טוב. הם אנשים טובים וישרים, אנחנו באותו מחנה ואני מאחל גם להם בהצלחה רבה. אבל אני הולך להצביע חד''ש''.
Michaly לראות את התמונה הקטנה התנועה הירוקה - מימד
''...זה התחיל מהרצון שלי להצביע לירוקים, אבל לא ממש בא לי לבזבז את הקול שלי על פאר ויסנר, ואז שמעתי על אופציה ירוקה אמיתית, שהיא התנועה הירוקה מימד. חוץ מזה שהקישור למימד מוצא חן בעיניי, כי נמאס לי כבר מהמאבק המתמיד בין דתיים לחילוניים''.
חייש הראל לשבור להם את הידיים ואת הרגליים חד''ש
''...וגם אם נדכא את הפלסטינים עוד מאתיים שנה, לא נצליח לשבור אותם לרמה בה הם יהיו מוכנים להסתפק בפירורים. לכן צריך להגיד בקול רם - הסדר צודק, או התנערות טוטאלית מהצהרות שלום. לכן אני מצביע חד''ש, כי אני רוצה לתת צ'אנס לאופציה היחידה לשלום אמת וסיום הסכסוך. ומי שמצביע למפלגות השמאל הציוני לא מצביע בעד שלום. הוא מצביע בעד עוד חופן חול שיזרה אל תוך עיניו במשך המושב הבא של כנסת ישראל''.
אבי אהרן אובייקטיביזם הליכוד
''...בלי רציונליזציה או תירוצים מכל סוג שהוא. נתניהו יהיה ראש ממשלה מצוין''.
אור ברקת זנב לאריות חד''ש
''...חד''ש משקפים את דעותי ותפיסת עולמי בצורה הטובה ביותר מבין המבחר הקיים''.
יודן רופא סביבות התנועה הירוקה - מימד
''...אם עדיין לא בדקתם את האתר של התנועה הירוקה. עכשיו זה הזמן לעשות זאת. ישנו החזון וישנם ניירות עמדה על נושאים שונים. שימו לב במיוחד לחזון העירוני, ליחסי יהודים ערבים בישראל, לנושא שלום וביטחון, ישובים חדשים ושטחים פתוחים. קראו על המועמדים. אם אתם מעדיפים את פואד, רוני בראון, בני בגין, או פאר ויסנר על האנשים האלה אז תצביעו לעבודה, קדימה, ליכוד או הירוקים - אחר כך תקבלו את מה שהצבעתם עבורו. מי אתם מעדיפים שייצג אותכם בכנסת? מי אתם חושבים יעבוד בשבילכם? נראה לי החלטה פשוטה בתכלית הפשטות''.
אלון דוד שינוי פאזה התנועה הירוקה - מימד
''...במישור הארצי, במהלך השנה אחרונה, נרקמת לה תנועה חדשה שמתפשטת כמו אדוות במים. אני שותף להקמתה מהפגישה הראשונה בה הוכרזה רשמית כתנועה פוליטית מכיוון שאני רואה בה את האפשרות היחידה לייצוג אזרחי ראוי בכנסת''.
גיא ווסט oneab cybered התנועה הירוקה - מימד
''...המוטיבציה הפוליטית שלי היא אחת וברורה: אני רוצה את ערן בן-ימיני בכנסת. את המשך הפעילות בגיבוש מפלגה ירוקה אמיתית נדחה לאחרי הבחירות''.
יואב לרמן עוד בלוג תל-אביבי התנועה הירוקה - מימד
''...אולי זה לא מפתיע, אבל הרשימה היחידה בישראל שיש לה חזון אורבני מגובש זו התנועה-הירוקה מימד. בעוד ממשלות ישראל לדורותיהן דואגות לחיסול שארית אדמתה של ארץ ישראל, התנועה הירוקה-מימד אומרת במפורש שעל הארץ הקטנה שלנו צריך לשמור, להפסיק להקים יישובים חדשים...ולחזק את הערים''.
מקס הזועם מקס הזועם מרצ
''...בחירתו של אילן גילאון למקום השני שיכנעה אותי לקנות כפפות אזבסט ולשים את הפתק של המפלגה הגועלית הזאת''.
יריב צור Bitterness Inc מרצ
''...למרות זהבה, מרצ''.
שושי פולטין Post שביתה התנועה הירוקה - מימד
''...ברגע שהוכרז על הקמת 'התנועה הירוקה - מימד' הרגשתי שיש כאן תנועה כזו. תנועה שיכולה להביא לשינוי וגם אם ברור שזו רק התחלה, צריך לתת לה את ההזדמנות''.
כרמל ויסמן Absolut Carmel התנועה הירוקה - מימד
''...המפלגה החדשה הזאת מרשימה מאד בגלל שהיא כל כך מקומית ועם זאת אוניברסלית בערכיה. זוהי המפלגה היחידה בארץ שאין בה נשים משוריינות וערביי מחמד אלא דוקטור ערבי ומספר גבוה של נשים שהתברגו במקומות גבוהים ללא קשר לשריון. המפלגה מגוונת: אשכנזים יאפים, מזרחים עם תודעה חברתית גבוהה, דתיים עם ראש פתוח וחילוניים עם כבוד למסורת וחזון ערכי''.
חלי גולדנברג תקריב מרצ
''...אפילו כשהיא לא במיטבה ובמיטב אנשיה, היא האפשרות הכמעט יחידה וגם התחושה לא אראה אותה חוברת לנתניהו וליברמן ושאר גזעני העולם מרגיעה אותי מעט...''.
מרק קפלון מסעותיו של מרק בשבילי החיים קדימה
''...במשאל הקודם כתבתי שלמרבה הצער אני אצביע לליכוד אלא אם יקרה הנס וליבני תעמוד בראש קדימה. והנה מי אמר שניסים לא קורים''.
אביעד קדרון Touching is not permitted מרצ
''...אנשים איכותיים אחד אחד. קשה להאמין איך הישראלים לא מתאהבים באנשים הטובים הללו שלא רק מדברים, אלא גם עושים''.
דור כהן דוֹר חד''ש
''...אם יש דבר אחד שדחף אותי ממש בכוח לזרועות חד”ש, זה חוסר הפעילות של מרצ. הגמגום המתמשך הזה שמרצ הפגינה לאורך המלחמה אכזב אותי מאד. מפלגת שמאל צריכה להיות מפלגת שמאל, ולולא הבחירות אולי היא גם באמת היתה''.
זו ש Indigo Wagner's Homepage חד''ש
''...הייתי מרוצה מאוד מפעילותם של חברי הכנסת של חד''ש בקדנציה הנוכחית. הם הרוויחו את הקול שלי ביושר ועשו בו שימוש מצוין. ההתנגדות של חנין לחוק המאגר הביומטרי לבדה היתה שווה את זה, אבל הם עשו עוד כמה דברים חשובים''.
אוֹרי אמיתי יהודית, דמוקרטית, ישירה התנועה הירוקה - מימד
''...מפלגה דתית שחותרת להפרדת המדינה מתחברת עם תנועה ירוקה דמוקרטית ו(כמעט) כולם שׂמאלנים. אין התלבטות''.
קני ממתינה לאשתקד התנועה הירוקה - מימד
''...כי הם אבחנו נכון את אחת התופעות האיומות ביותר במדינה שלנו - התכנון מקדנציה לקדנציה, כאילו בעוד רגע נגוז ונעלם מכאן ואין צורך לשמור על משאבים. כי במקום השלישי ברשימה לכנסת נמצא מייסד ''אדם טבע ודין'', פרופסור אלון טל. כי בראש התנועה עומד רב אורתודוקסי שתומך באופן מוחלט בנישואים אזרחיים, בגיור לפי זרמים, באיחוד מערכות החינוך הממלכתיות עם הדתיות, ביישום תוכנית מקצועות הליבה גם בבתי ספר חרדיים, בהפרדת הדת מהמדינה, בתחבורה ציבורית בשבת - ולא רק תומך, אלא גם מבצע, פעל ופועל לקידום הנושאים הללו. רב אורתודוקסי! כי הם תומכים בלימוד ערבית כמקצוע חובה בבתי ספר יהודיים. כי הם תומכים בהעלאת שכר המורים''.
טל וולפסון הגיגים - טל וולפסון העבודה
''...מפלגת העבודה היא המפלגה היחידה, על אף המנגנון המסואב, שיש לה הסיכוי להחזיר את ישראל לכיוון סוציאל-דמוקרטי שמאלי וציוני (מקור הציטוט של טל וולפסון: הבלוג עבודה שחורה)''.
תמר בן יוסף עידן השוק החופשי העבודה
''...אני מצביעה עבודה למרות הסתייגותי מקווים רבים בדמותה הנוכחית.אני מצביעה עבודה בגלל השורשים שלה ובגלל כוחה הארגוני. אני מאמינה שעם שורשים עמוקים כאלה יש יכולת להתחדש ולהצמיח ענפים בריאים. אני ספקנית לגבי יכולתה של כל מפלגת שמאל-מרכז אחרת לבנות כוח ארגוני כמו לעבודה בטווח הנראה לעין (מקור הציטוט של תמר בן יוסף: הבלוג עבודה שחורה)''.
רביב נאוה רביב נאוה ישראל חזקה
''...ננסח על דרך השלילה, כיאה לשמאלני: למה לא עבודה? על כל הקדנציה הקודמת הייתי מוכן לסלוח, אבל אחרי התנהגותה של מפלגת העבודה בעת שביתת המורים, אני לא יכול להצביע עבורה. זאת לא רק יולי תמיר, אלא כל המפלגה. על התנהגות כזאת בפוליטיקה מגיע עונש, ואני מכיר רק עונש אחד…למה לא מרצ? האיחוד עם התנועה החדשה הוא פספוס מוחלט. לא חיזוק, אלא חילוש. התקוות ליצירת גוף ס”ד חדש על-פני מפלגת העבודה נגוזו. ג’ומס וגילאון בראש זה יפה, אבל לא מספיק. למה לא ישראל חזקה? כי אין לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה והסיפור עם בר-זוהר והפריימריז מוכיח שהמפלגה הזאת הסתאבה עוד לפני שקמה. ובכל זאת, מכיוון שבסקר מדובר, כרגע אני נשאר עם ישראל חזקה. העמדות שלהם פשוט הכי קרובות לאלה שלי (מקור הציטוט של רביב נאוה: הבלוג עבודה שחורה)''.
שאול חנוכה א''י חנוכה חד''ש
''...אז למה אני מצביע חד''ש? כי אין עוד מלבדו - המאבק הבין מעמדי המתמיד. כל שאר המפלגות, כולל מרצ, קיצצו מיסים לעשירים על חשבון העניים. כשכולן היו בממשלות עבר לא נאכף אף חוק תעסוקה אחד. לא שכר מינימום, לא תוספות לשעות נוספות, לא תשלומי נסיעות ולא בריאות והבראה. תחת כולן פורח שוק עבדים של עובדי קבלן שמפוטרים לפני שיקבלו זכויות ופיטורים. תחת כולן הביאו לארץ עובדים זרים עם גורמים מפוקפקים כשכל אחד גוזר קופון על חשבון אנשים שלא רואים חצי מהמינימום. כי במפגלת העבודה חברתי משמעו, מסדר עבודה לחברה. כשממשלות מתנהגות ככה, מי צריך פשע מאורגן?''
טל גלילי טל גלילי התנועה הירוקה - מימד
''...התרגשתי להקשיב לאנשים שמעיזים לקוות במדינה שלנו. מתיימרים לשאוף לחשיבה לטווח רחוק ומערבבים מילים כמו חינוך עם מודעות לתרבות היהודית וגם הערבית. ועמוד השידרה להכל הוא השילוב בין חשיבה סביבתית לבין הפרדת דת-ומדינה''.
אייל לוין eyalevin התנועה הירוקה - מימד
''...בין בליל צבעי המפלגות הירוקות, האדומות והכחולות לגווניהן השונים נדמה כי לאזרח אין אלא לבחור ברע במיעוטו.מבחינתי, מציאות אפורה זו החלה להתבהר מעט כאשר נחשפתי לתנועה הירוקה -מימד''.
יוסי וולפסון יוסי וולפסון חד''ש
''...הצבעה המונית לחד''ש - ודווקא במגזר היהודי - לא תעיף אולי את החונטה לבני-ברק-ביבי-ליברמן מהשלטון. אבל יותר מכל התפתחות אחרת היא יכולה לשבור את חוקי המשחק הפוליטיים שאנו מדשדשים בהם מבחירות לבחירות בלי שינוי אמיתי. היא תציב איום ממשי על סדר היום של הון-שלטון-צבא. היא תבטיח ייצוג אפקטיבי בכנסת לכוחות הסדר החדש. החקיקה החברתית שתמר גוז'נסקי הצטיינה בה, ושסיעת חד''ש המשיכה בה גם בכנסת הנוכחית, תוכל לקבל תנופה נוספת. המהפכה הירוקה בחקיקה, שדב חנין הוביל בקדנציה הקצרה של הכנסת הנוכחית תוכל להמשיך. אל מול גלי השנאה, יישלח מסר צלול של עבודה יהודית-ערבית משותפת למען עתיד שוויוני וצודק''.
נטשה 1977 נטשה 1977 התנועה הירוקה - מימד
''...כי המועמדים שלה הם אנשי שטח שיודעים לעבוד קשה ולהביא תוצאות. כי המצע שלהם מתאר מדינה שרבים כבר לא מעזים לחלום עליה. כי ערן בן ימיני, פרופ' אלון טל, הרב מלכיאור, יונינה פלנברג ואיריס האן הם אידיאליסטים בלי טיפת ציניות בגוף. כי מנחים אותם ערכים פשוטים שבונים חברה חזקה, כמו ואהבת לריעך כמוך, כבוד, סובלנות, סולידריות...''
שלומית ליר שלומית ליר התנועה הירוקה - מימד
''...מצאתי את השילוב הנכון הזה בתנועה המייצרת תקווה ותיקון בחברה ישראלית ברמה של הצלת הסביבה – מניעת זיהום האויר והמים המתמשכים, תחבורה ציבורית יעילה וזולה, וברמה חברתית – בפרישת רשת ביטחון אזרחי, מתן מענה למשבר הפיננסי באמצעות אחריות כלכלית המתבטאת בהפניית משאבים לחינוך ולתשתיות, ומדיניות רווחה...''
אייל אורטל בלוגי הליכוד
''...התלבטתי בין הליכוד לבית היהודי. איני אדם דתי כפי שניתן להבין משיגור הפוסט בשבת...אבל החשש שלי מהתדרדרות נוספת בתרבות היהודית של המדינה עושה לי רצון גדול להצביע לבית היהודי.אבל החלטתי: ליכוד. נתניהו כאנדר-דוג יותר מתאים לי. ליכוד''.
יוסי גורביץ החברים של ג'ורג' מרצ
''...למרות שאני חושב שהפרישה של רן כהן היא אובדן קשה, ולמרות שלא ברור לי מה זו 'תנועת השמאל החדשה' הזו, מרצ''.
איתי אשר עבודה שחורה התנועה הירוקה - מימד
''...יתרון חשוב של תנועה בהתהוות הוא היכולת שלך כפעיל מנוסה להשפיע עליה ולהצטרף להנהגתה. האירועים במפלגת העבודה, מרצ-התנועה החדשה וגם בחד”ש הראו עד כמה קשה להוציא גוף קיים מקונספציות מאובנות ולחולל שינוי פרסונלי משמעותי בהנהגה. שינוי כזה הוא הכרחי על מנת לפרוץ את הבועה ולהגיע לאוכלוסיות בוחרים חדשות, ובכל זאת בשלוש המפלגות קיבלנו בגדול את הסחורה הישנה, גם אם לעתים האריזה חדשה. כפי שבחרת עם חבריך להקים את “כוח לעובדים” ולא להריץ סיעה בהסתדרות, נדמה לי שכדאי לך לשקול ברצינות הצטרפות לגוף חדש, המצהיר על עצמו כסוציאל-דמוקרטי, ובניגוד לכל מיני בוז’י הרצוגים ודניאל בן סימונים, גם מביא קבלות על עשייה בכנסת ומחוצה לה''.
שחר תודעה כוזבת מרצ
''...נזכרתי שלפני המלחמה בעזה כבר הצהרתי על כוונה להתפקד למר”צ והבנתי שמר”צ של היום היא לא מפלגת החלומות שלי, אבל אם יש בית פוליטי שאנשים כמוני יכולים לפעול מתוכו ולהשפיע עליו בישראל של היום הבית הזה הוא עדיין מר”צ. יש הרבה דברים שאני לא אוהב במר”צ, כשם שיש הרבה דברים שאני לא אוהב בחד”ש. את מר”צ, אני מאמין, אפשר לשנות מבפנים הרבה יותר משאפשר לעשות זאת בחד”ש''.
איתמר שאלתיאל הסיפור האמיתי והמזעזע של חד''ש
''...אני מצביע חד''ש, למרות ולא בגלל. אני לא אוהב את הדרך שבה חד''ש מציגה את הח''כים היהודים לקהל היהודי ואת הח''כים הערביים לקהל הערבי, ואני לא אוהב את השורשים הקומוניסטיים שלה. ממה ששמעתי, אני גם לא מסמפט במיוחד את הדרך שבה המפלגה נאבקת בתנועות שמאל אחרות. אבל ההסתייגויות שלי ממר''ץ חריפות עוד יותר, ואם כבר להצביע עם אטב על האף, לפחות אצביע למפלגה הקרובה ביותר לדעותי''.
אורי סבח הקרקס של אורי חד''ש
''...ההסבר קצר: אני לא רוצה שהנציגים שלי בכנסת יצביעו אוטומטית בעד המלחמה הבאה (ותהיה מלחמה, אתם יודעים את זה - נגד איראן, נגד קנטון פלסטין מזרח או קנטון פלסטין דרום, סוריה, לבנון. אולי קפריסין)''.
שמואל חן קיימות יהודית התנועה הירוקה - מימד
''...הגיעה שעתה הגדולה והיפה של התנועה להפוך למפלגה פוליטית סוחפת, כזו שתיישם את כל הערכים לפיהם פעלנו בעשרות השנים האחרונות. מפלגה כזו, שתפעל באכפתיות להפנמת ערכי הקיימות לתוך החקיקה,ותהיה קשובה לכלל אזרחי ישראל, עשויה להיות משב הרוח המרענן של מערכת הבחירות המנומנמת הנוכחית''.
ירדן הוכמן אגם ירוק חד''ש
''...אני מתכוון להצביע לחד”ש למרות שזו מאמצת ומעדיפה את הגשת הנרטיב הפלסטיני על פני הגשת נרטיב מאוזן - ההעדפה שלי. למרות שחד”ש דוגלת בפיתרון שתי מדינות לשני עמים, ואני לא בהכרח מעדיף את הפיתרון הזה אבל בהחלט מוכן לחיות איתו כל עוד אני חי בשלום''.
אודי מנור למה ומדוע סוציאל-דמוקרטיה היא השאלה ומדינת רווחה היא התשובה העבודה
''...לא לשכוח להצביע `עבודה`, זו האפשרות הפחות גרועה ומי שעוד לא הבין שפוליטיקה היא בחירה בין חלופות ממשיות, ולא זירה להפגנת גודלו של אבר המצפון, לא אני האיש לעזור לו לצאת מבועת הטיפשות שלו''.
טל ירון מבט פילוסופי על חברה וידיעה הליכוד
''...אני מאמין בליברליזם, וכתוצאה מכך בקפיטליזם כבסיס לחברה אזרחית. אני מוצא שביבי הוא גאון כלכלי, הנדרש בתקופה הקשה שעוברת על המשק הישראלי''.
טלי לטוביצקי talila חד''ש
''...כי כנראה ש''מדינת כל אזרחיה'' של בל''ד היא עדיין בגדר אוטופיה לא לגמרי אחראית. פרט לנקודה הזאת הבחירה לחד''ש היא כל כך מובנת מאליה בעיני - כרגע, זו המפלגה היחידה שלא מגעילה אותי, פשוט מאוד - עד שאני מתקשה אפילו לנסח את עמדתי בצורה הדעתנית והמנומקת הראויה. אולי בהמשך''.
עמית הרפז אדום זה יפה העבודה
''...העבודה היא בסיס טוב לתיקונים אבל הם יקרו רק באופוזיציה ואחרי שאהוד ברק יעשה קמ-באק לפרישה. אם העבודה תמשיך להיות קביים של כל מיני מפלגות וראשי ממשלה כושלים/לות היא לא תשתפר. הגיע הזמן לניעור אבק וגיבוש מפלגה סוציאל דמוקרטית רצינית''.
מתי שמואלוף המבוקש מס' 2 בל''ד
''...הטבח בעזה מביא אותנו לחשוב עד כמה הרסנית המחשבה של השמאל הציוני האמון על רעיון של מדינה ''יהודית ודמוקרטית'' בישראל. סילוק ח''כ לשעבר עזמי בשארה על ידי רדיפה פוליטית מזכירה את הרדיפות של האינטלקטואלים היהודים באירופה של המאה התשע עשרה. ביטויים אלו הם חלק מאובדן המערכות של הפרדיגמה הליברלית בישראל. אנו חיים במשטר של אפרטהייד המכחיש את היות ישראל מדינה דו-לאומית והמשתלבת במרחב דו לאומי בין הים התיכון לנהר הירדן. מדוע השב''כ מכריז על מסמכי החזון של הציבור הערבי כאיום ומשאיר את הטיפול בעתידנו לידי החשיבה הצבאית החשוכה. הדרישה להוציא מהחוק את המפלגות הערביות והאשמת הערבים בחוסר נאמנות צריכה להדאיג אותנו. בימים חשוכים שכאלו האפשרות היחידה היא לעמוד הציבור הערבי במטרה לשבור את משטר ההפרדה החברתי, הכלכלי והפוליטי''.
מיכאל זילברמן טופס 630 הליכוד
''...אחרי שנים של הצבעה למרצ ושמאלה ממנה, התפכחתי. אין,ולעולם לא יהיה, שלום בינינו לבין הפלשתינים. כאשר זו נקודת המוצא, אני מעדיף להיות זה שאוחז ברובה ולא זה שמביט לתוך לועו הפעור. גם בתחום החברתי-כלכלי, אין לנו שום סיכוי להפוך למדינה בעלת אוריינטציה סוציאליסטית-חברתית. עם התובנה הזו - אני מעדיף מפלגה בעלת אוריינטציה כלכלית שדואגת לי. מכיוון שכך, אני אקח ביום הבחירות מנה כפולה של כדורים נגד בחילה, ואצביע ליכוד לראשונה בחיי''.
שיר-דמע מה שעובר עלי העבודה
''...תמכתי במלחמה - הן במלחמת לבנון השניה והן ב'מלחמת עזה' משום שקצת איבדתי את התקווה לשלום, אבל לא במידה כזו שאצביע לימין ממש. כך שאני מעדיפה מפלגת שמאל אבל עם קו פרגמטי ולא מתנצל על עעצם קיומנו. אני מודה שעמדותיי מבוססות לא מעט על תחושות בטן, יותר מאשר על בירור מעמיק של העובדות בכל הנושאים הרלוונטיים. כיום נראה לי שהעבודה מעמידה את אחת הנבחרות הטובות מבחינה אנושית''.
אלעד-וו קטעים מוערים מיומנו של עכברוש מסומם חד''ש
''...כי צריך שיהיה מי שיצעק. הטענה היא שהם גם פרלמנטרים טובים, וזה לא פחות חשוב''.
שי הראל סובל מחוסר שפיות התנועה הירוקה - מימד
''...''הבנו שיש לנו פה עסק עם לוחמים אמיתיים של איכות הסביבה. לא סתם מחבקי עצים, כי אם אנשים המוכנים להלחם ולייצג אותנו בכנסת. זה לא רק איכות הסביבה, זה איכות החיים. אז לא נותר לי אלא להמליץ לכם אישית וזאת דעתי לכו להצביע עבורם גם אתם וגם בני משפחתכם''.
איתי נאור מי שלא פוחד, אדום חד''ש
''...מדובר בכותרת לדבר גדול שאנחנו מרגישים שקרה וקורה כאן בחודשים האחרונים, שראינו אותו קורה בתל אביב כמו שהוא קורה בנצרת ובחיפה ובירושלים. תנועה משמעותית, שגודלת מדי יום, של אנשים צעירים ומבוגרים שמאסו בגבולות סדר היום הפוליטי המיינסטרימי, שמאסו בניסיונות החוזרים והנשנים של השמאל הישן להמציא עצמו בקריצות ועוויתות ימינה, שמאלה ושוב ימינה. אנשים שרוצים לקדם אג'נדה השתתפותית ומערבת של שותפות יהודית-ערבית, הגנה על הסביבה, מאבק חברתי וסוציאליזם אמיתי. חד''ש היא הכלי. חד''ש היא היא המקום הכי טוב לעשות בו את זה - לבנות שמאל חדש, כלומר''.
דניאל בלוך נ.ב. מרצ
''...נטייתי ברגע זה היא להצביע בעד התנועה החדשה - מרצ, אף כי אינני שלם עם הרכב הרשימה מצד התנועה החדשה נראה לי כי הצבעה בעדה היא הצבעה בעד כל מה שהייתי רוצה שיהיה בגוש השמאל הציוני סוציאל-דימוקרטי, תוך ביטחון שכאן לא תחול סטייה אופורטוניסטית של מי שרוצה להמשיך ולחמם את הכסא המיניסטריאלי בכל ממשלה, בכל מקרה ובכל מדיניות ושיהיה מי שיעצור את ריצת האמוק אל ההפרטה הטוטאלית''.
יהונתן קלינגר Intellect or Insanity התנועה הירוקה - מימד
''...כי יש להם מצע טכנולוגי והסתכלות רחבה על העניינים. בעיקר כי ראיתי שם אנשים נפלאים שרוצים להקשיב, לשנות ולהשפיע''.
SilentMike SilentMike ניוז אור
''...כי צריך אג'נדה חילונית אמיתית. כי אני לא מתחרט שהצבעתי לשינוי, ואנשי אור נראים מבטיחים ונחושים יותר משינוי. הפרדת הדת מהמדינה בלי חוכמות, מערכת חינוך אחת לכולם. הגיע הזמן שמישהו יגיד את זה. עצוב לי לראות אתאיסטים שמוותרים עכל-כך מהר, ואף מתדרדרים להצבעה למפלגה דתית. אני לא מוותר בינתיים לאחוז החסימה''.
גלי מור גלי ושות' התנועה הירוקה - מימד
''...כי מיכאל מלכיאור, ערן בנימיני, אילן גילאון וג'ומס יעשו עבודה נהדרת בכנסת ה 18 - הראשונים זקוקים לקול שלי''.
The Witch ילדת היקום חד''ש
''...שכמו שזה נראה עכשיו חד''ש יהיו היחידים שיטרחו להעמיד לדין את פושעי המלחמה האחרונה. שכמו שזה נראה מכאן חד''ש היו היחידים שדבקו בדו שיח ערבי-ישראלי כל השנים ולא עכשיו כשזה נהיה פתאום במודה אחרי שילדים נרצחו בדם קר.שמרצ התגלו כארנבת בכובע של קוסם שאיך שהרימו את הכובע היא ברחה ושינתה צבעים כמו זיקית, שהליכוד מלא באנשים עם עבר פלילי ושפיות מוטלת בספק, שהעבודה (יש כזה דבר בכלל?) מציעה ליכוד בתלבושת פורים ושכל היתר דובקים בכסא עם משכורת יותר מכל ערך נעלה אחר''.
עופר נ. בלוגי חד''ש
''...לכותב שורות אלה נמאס מכפל הלשון של מרצ בעת מלחמה, ולכן היא (מרצ) לא תקבל את קולו''.
יונתן אמיר חוסר סדר מאורגן חד''ש
''...אני מתכוון להצביע למפלגת חד''ש - למען ציונות טובה יותר''.
חנן לוי חנן נסע ירוק התנועה הירוקה - מימד
''...בקרוב יש לנו בחירות לכנסת, וישנה אפשרות לבחור באנשים שמשתמשים במדע ובידע שהוא צבר לטובת כולנו, ולא מתמרנים את המדע והופכים אותו למדע פוליטי שמנציח את הזיהום והסבל הסביבתי-חברתי הקיים''.
יגאל לביב Yigal Laviv חד''ש
''...אצביע לחד''ש כשם שעשיתי בעשרות השנים האחרונות. הסיבה פשוטה. אני בוחר נציג בכנסת משיקולים צרכניים כמו בקניית מכונית או מאכל. בקניית מצרך אעדיף מוצר המצהיר על תכונות מסויימות והרכב חומרים מפורש, ובניסוי מעשי במשך הזמן הוא לא מאכזב. חד''ש אינה המוצר האידיאלי או המועדף לקחתו עמי לאי בודד, אך אני בטוח כי תמיד תפעל נגד מלחמה ותמיד בעד חסרי הרכוש''.
צ.ב. צודקת אל תזיינו לי במוח (2) חד''ש
''...למעשה, היא מבטאת כמעט במדויק את הדעות שלי. מפלגה חברתית, סביבתית, דמוקרטית, חילונית, פמיניסטית ושוחרת שלום, עם פוליטיקאים שהם אנטי מנהיגים, מה שנותן תקווה שבאמת יש להם לב''.
מוני מרדכי רשמים מהג'ונגל התנועה הירוקה - מימד
''...התנועה הירוקה-מימד היא הכתובת הטבעית למי שאכפת לו מאחריות סביבתית, צדק חברתי, זהות יהודית, דמוקרטיה ושיוויון''.
איתן בורקט ...and more, סביבה, Hacks התנועה הירוקה - מימד
''...לכאורה, למי יש זמן לחשוב על סביבה כשאנחנו נלחמים על חיינו. אני חושב שעכשיו, חשוב אפילו יותר, להצביע למפלגה עם ראייה שהיא מעט יותר ארוכת טווח''.
שאול אמסטרדמסקי תחשוב טעים, יהיה טעים לא מצביע
''...אני לא מצביע בבחירות. אין לי למי להצביע, אין מפלגה שמשקפת נאמנה הן את דעותיי במישור המדיני-בטחוני, הן במישור הכלכלי והן במישור המוסרי. וממילא, אני סבור שהבחירה שלי לא משפיעה על התוצאות. ואפילו אם הייתה משפיעה על תוצאות הבחירות עצמן, מהסתכלות מקרוב על המערכת אני לא מאמין שנבחרי הציבור משקפים את רצון בוחריהם, אני לא חושב שחברי הכנסת הם שמנהלים את הכנסת, אני לא חושב שמאד משנה מי יושב בשלטון. זה אני. אין לי אמון במערכת כל עוד לא משנים אותה. אני יודע שזה מרגיז הרבה אנשים, אני יודע שזה קצת מוזר שאני כתב כנסת אבל לא מצביע בבחירות, ואני בהחלט יודע שכל חבריי מאשימים אותי שש''ס מחזקת את כוחה רק בגללי, אבל הם אידיוטים''.
אסתי סגל מילים, מילים חד''ש
''...התחלתי את מערכת הבחירות כשאני משתעשעת במחשבה שלמרות הכל אצביע עבודה. (כי צריך לחזק את העבודה. כי אסור לתת לה להימחק ושאר טיעונים חשובים מהסוג הזה). ואז הוכרזה העופרת, ואני עדיין ניסיתי להתעקש עם עצמי על כך שלברק לא היתה ברירה ולחצו אותו לקיר וכו'. זה החזיק מעמד שתי דקות עד שחזרתי למרצ. היום הולכת ונלחצת לי החוצה הכרעה - חד''ש לראשונה בחיי. והסיבה הרי ברורה. היא היחידה שדיברה בקול גלוי וצלול מהרגע הראשון נגד פשע המלחמה הזה שניהלנו ברצועה''.
איתמר זהר חיים של אחרים מרצ
''...הצבעתי בעבר למרצ, חד''ש ואפילו מפלגת העבודה. מי היה מאמין. בבחירות שיהיו בפברואר החלטתי לשוב אל מרצ, כי זו המפלגה הכי קרובה לדעותי. החיים כבר לימדו אותי שאין מפלגה שאסמוך על כל אנשיה בעיניים עצומות, ושתמלא אחר כל משאלותי. הפוליטיקה, במיוחד הישראלית, מורכבת וסבוכה מדי בשביל זה.למרות זאת אני מאמין באנשים שנבחרו לייצג את מרצ וסומך עליהם שיעשו מאמץ לייצג גם אותי ואת בוחריהם האחרים.אין לנו מרצ אחרת?''
אהרון האופטמן העתיד זה לא מה שהיה פעם מרצ
''...למה מרצ? כי אני שמרן. לא יכול להצביע למישהו אחר...מאז שאני מצביע לכנסת החלטתי להצביע תמיד רק לרשימה שעמדותיה הן הקרובות ביותר לעמדותיי. אמנם לפני שנים אחדות המליץ לי גנרל מפורסם (בדימוס) להצביע ביבי כי הוא היחיד שיגשים את המדיניות של מרצ, אבל לא סמכתי עליו אז וגם עכשיו לא...''
lux_aeterna Concerning Tuesdays התנועה הירוקה - מימד
''...צריכה להיות כאן דמוקרטיה אחרת, שקופה יותר, שמעודדת את הציבור לקחת חלק.צריך להיות כאן תכנון לטווח ארוך, לא רק עד הבחירות הקרובות. וכן, צריך גם שלום עם הערבים.והסיבה השניה? אלה האנשים, שבאים מעשיה סביבתית וחברתית, פעילי שטח שכבר הצליחו לעשות דבר טוב או שנים. ואולי, רק אולי, סוף סוף מציבים כאן אלטרנטיבה ראויה''.
Cyber Maiden בין האתמול לעתיד התנועה הירוקה - מימד
''...למה? קודם כל, כי אחרי שכל המלחמה תיגמר, והאבק ישקע, יש לנו כאן חברה וארץ שצריכות טיפול יסודי. החברה שלנו שסועה חברתית, דתית, כלכלית. הארץ שלנו מלוכלכת, מזוהמת, מתבזבזת''.
הני זובידה ביקורת - ולא בהכרח בונה פתק לבן
''...ובכן אני עומד לעשות מעשה שהרבה מאוד חברות וחברים טוענים שהוא פחדני, לשים פתק לבן בקלפי! אבל ככה אני מרגיש. כולם משקרים לי, שלוש שנים בחזרה בישראל ולא שמעתי שום דבר חדש או מעודד. אז חשבתי והגעתי למסקנה שלעיתים צריך להביע מחאה מבלי להצביע לפשיסטים גזענים (לפיד ושינוי) או לזקנים חסרי תועלת (גמלאים)''.
שרון שנקמן ידה ידה ידה התנועה הירוקה - מימד
''...אני רוצה שרב אורתודוכסי שמדבר נגד חקיקה דתית, בעד תחבורה ציבורית בשבת ועומד בראש תנועה שמדברת על הפרדת דת ממדינה ייכנס לכנסת. היהדות חשובה לי מידי מכדי שהיא תקבל ייצוג בכנסת רק ע''י דתיים שמערבבים את הדת בלאומנות ( האיחוד הלאומי) ומערבבים את הדת בחוקי המדינה (ש''ס)''.
יאלי תמרה נשים כותבות שירה זה דבר דחוס מתוק חד''ש
''...המפלגה היחידה שהיתה מראש נגד המלחמה בעזה. אה, וזו שבלבנון. אה, שתיהן. שלא לדבר על זה שדב חנין מוביל חקיקה סביבתית-חברתית, שכל חברי הכנסת לפניו יכלו להוביל, אבל בחרו שלא, ויש את עניין ח''כ הערבים במקומות ריאליים, שזה נדיר למדיי במפלגות אחרות...''
ג'וש ויינברג The Houmous Fool התנועה הירוקה - מימד
''I think Becca summed it up best by saying that ''they just really exemplify what I am looking for the Jewish State to stand for''.
יובל מישורי הפילוסופיה של מרפי התנועה הירוקה - מימד
''...הרקורד של חברי המפלגה האחרים מדבר בעד עצמו, ולראשונה מזה הרבה זמן אני מרגיש שזו מפלגה שאני מאמין בה וביכולת שלה לשנות דברים לטובה. אני מבחינתי אתרום להם כסף ואשתדל לשכנע אנשים להצביע להם, וכולי תקווה שהם יעברו את אחוז החסימה ויתחילו בפעילות אינטנסיבית. אנחנו זקוקים לפעילות הזו, ויפה שעה אחת קודם''.
נינה רמון דרך הפילוסופיה: השלמות שבחוסר השלמות קדימה
''...קדימה, כי צריך להחזיר יושר והגינות לפוליטיקה''.
איריס יער אדלבאום Splinters - שבבים חד''ש
''...אני הולכת להצביע לחד''ש, מתוך הכרה שזה לא מושלם, למעשה מעצבן אפילו (על רקע אי יצוג נשים), אבל בידיעה שזו הצבעה שמשמעותה ''כן'', כן לעתיד, כן לתקוה, כן לשינוי,אותו שינוי שאני מאמינה בו. הסיבה לכך היא דב חנין קודם כל, ונירית חג'אג' שגם היא היתה צריכה לעשות כברת דרך כדי להצטרף לחד''ש, מתוך הבנה שזו המסגרת שיכולה להציע פלטפורמה מעשית ! לשינוי המתבקש. לא, אני לא חושבת שחד''ש תקבל את תיק הפנים או הבטחון, ואף לא התיירות בממשלה הבאה, אבל אני חושבת שהיא מבטאה במובהק 'פולטיקה אחרת'''.
נעם רשף יותר מדי סרטים קדימה
''...יומיים לפני סיימתי להתלבט: האם ללכת עם המצפון ולהצביע למרצ – מפלגה יציבה, עם אינטגריטי, שהולמת את רוב אמונותי וערכי ותייצג אותי מצוין. באופוזיציה. או דווקא עם ההיגיון, להיות סוג של אסטרטג צעצוע, ולהצביע ללבני. להתעלם מצחי ''שרשראות'' הנגבי, רוחמה ''וויסקי בוטלגר'' אברהם, ושאול ''מרכז ליכוד'' מופז. ללכת על המועמדת היחידה שעוד לא ניסינו, מול שניים שכבר כשלו. בסופו של דבר החלטתי על המצפון. ג'ימיני קריקט (החבר הנוזף לא ידע מי זה), אמר שכדאי. להצביע למפלגה שתוכל לקום איתה בבוקר המחרת בלי להזדעזע מעצמך. עם יכולת להביט בראי. בלי לשחק באסטרטגיה וטקטיקה, בניסיון לחסום את זה או אחר. הגעתי לקלפי מוכן נפשית, אבל הספק התגנב כבר בדרך לשם. כשנכנסתי אל מאחורי הפרגוד לא חשבתי יותר מדי. יש דברים כאלה - כתובות קעקע, קפיצה לבריכה ביום קריר, כניסה להריון - שעודף לבטים רק הורס. הצבעתי ללבני. כלומר לקדימה, אלוהים אדירים. וזהו. אני מנחם את עצמי בזה שיום קודם נגה אמרה שיכול להיות נחמד ראש ממשלה אישה. באמת יכול''.
דן זלצר שיקופים חד''ש
''...אז לא חייבים לדבוק בתכלית הרוח של היגל או במטריאליזם היסטורי על שלל גלגוליו, ולא חייבים להיות מרקסיסטים אדוקים או סוציאליסטים בנשמה – מספיק שתרצו חברה צודקת יותר ושוויונית יותר ושפויה יותר. כן זה נשמה פנדמנטלי ורדיקלי. אקסלוסיבי עם נופך המוני. ערבי בגוון אשכנזי. ובכל זאת, הצביעו חד''ש. זה אולי נראה מפחיד בתחילה, אני מודה, אבל הישן והמוכר מוביל אותנו לתהום שרק עיוור יראה בה עתיד''.
תומר קרמן מדעי ההתנהגות אור
''...עד כמה שזה נשמע אבסורד, מפלגת אור היא היחידה העוסקת בנושא החשוב ביותר שצריך להיות על סדר היום - זהות המדינה. בתור מדינה צעירה, עדיין איננו יודעים את דרכנו. אין לנו חוקה ואנו מתהדרים בהגדרה שסותרת את עצמה: מדינה יהודית-דמוקרטית. בעצם המדינה שרויה כבר זמן רב במאבק על זהותה, האם תהיה יהודית (דתית) או דמוקרטית. כרגע ידה של הדת על העליונה. חוקי הדת גוברים על חוקי המדינה. אמנם עדיין לא כמו במדינות מוסלמיות קיצוניות, אבל בכל זאת: הנישואין והגירושין החוקיים היחידים המתקיימים בארץ הם דתיים אורתודוקסיים; ישנו אפרטהייד בנוגע לגיוס לצה''ל והמדינה מממנת מערכות חינוך ומוסדות של החזרה בתשובה ומוסדות אנטי דמוקרטיים אחרים. וזה לא הכול. במשך שנים מנסים בהצלחה לעוור את עינינו ולהציג את בעיית השטחים ומדיניות החוץ כנושא הדיון המרכזי. זהו אינטרס של המפלגות הגדולות. למעשה שאלת החינוך, התרבות והזהות היא השאלה הבסיסית, וממנה ייגזרו שאר השאלות''.
יהונתן הימן בלוג'ון קטן כחול התנועה הירוקה - מימד
''...התנועה הירוקה - מימד נוגעת ברמה של השטח, רשימת Grassroots שצומחת מתוך התנועה הסביבתית (והחברתית - שכן אין להפריד בין סביבה לחברה) עצמה ומכה שורשים עמוקים''.
אייל מורג אפקט הפרפר השחור התנועה הירוקה - מימד
''...לפחות 2000 איש מתים כל שנה בארץ מסיבות של זהום אויר ושאר צרות (יתכן שהרבה יותר) לכן הבחירה במיפלגה ירוקה. בין 2 המפלגות הירוקות לתנועה הירוקה - מימד יש צוות הרבה יותר מרשים עם יותר נסיון ורקע ירוק בנוסף המפלגה מדגישה את הנושא החברתי שדורש טיפול כאשר הפערים בארץ מתחילים להזכיר את העולם השלישי''.
יהודה שוחט אלכסנדרפן התנועה הירוקה - מימד
''...התנועה הירוקה מימד מציגה אלטרנטיבה אמיתית, גם רעיונית וגם מעשית. הרב מיכאל מלכיאור מביא איתו שנים של עשייה חינוכית, מחשבה ירוקה וגם יכולת לקיים בתוך חייו שלו דיאלוג בין חלקים שונים בחברה הישראלית. ניקיון כפיו בוהק למרחוק. כך גם ערן בן ימיני ופרופסור אלון טל. גם המועמדים מאחוריהם (יונינה פלנברג, יעל כהן פארן וד''ר אריאל פיקאר למשל) מציגים חזון לצד עשייה מתמשכת בכל מה שקשור לחינוך ולסביבה. בשביל האנשים האלה ובשביל מה שהם מייצגים, אני מוכן גם לצאת מהבית בימים שנותרו עד הבחירות ולוותר זמנית על הלימודים. לחוש לרגע שוב את התקווה שעל האדמה היבשה הזאת יצמח משהו אחר''.
תומר פרסיקו לולאת האל מרצ
''...אצביע מרצ מפני שלדעתי זה היום שמאל שפוי וערכי. בעבר הצבעתי פעמיים לחד''ש, אבל מאז שתמר גוז'נסקי איננה שם, ומאידך מוחמד ברכה כן שם, המפלגה פשוט הזויה וגסת רוח מבחינת ההתבטאויות שלה. מרצ, למרות התדמית היאפית, מציגה היום רשימה יפה שאני מרגיש שאני יכול לסמוך עליה''.
מיכה יניב אויר הרים התנועה הירוקה - מימד
''...נראה שיש במצע של התנועה הירוקה - מימד שילוב נכון של הגיון, אנושיות ומחשבה לעתיד. החשיבה על התמהיל של החברה (סולידריות חברתית ורווחה), לעתיד של הילדים (חינוך), לעתיד של המקום בו כולנו חיים (סביבה). אני מוצא במצע של התנועה הירוקה - מימד את הערך הנכון לדברים החשובים בחיים''.
שרית ילוב אם תרצו אין זו אגדה הליכוד
''...כדי להציג את מנהיג המחנה היריב כבלתי ראוי להנהיג במידה קיצונית, חבל להשקיע מאמץ בדיון באידיאולוגיה שלו – שהרי אידיאולוגיה היא עניין לוויכוח, חבל לכלות זמן על ניתוח מעמיק של מהלכיו ההנהגתיים בעבר – שהם עניין הנתון לפרשנות, וחבל לבזבז משאבים על בדיקת ההיתכנות של המצע הפוליטי שלו לעתיד – שהוא בעל יסוד הצהרתי ו'בסיס' להתאמות. עדיף לצייר את אישיותו של המנהיג היריב כמפלצתית – שכן אישיות, כך מקובל, אינה עניין הנתון לפרשנות או לשינוי, ואילו עדות על אישיותו של מישהו היא עניין שנוטה 'לתפוס בבטן' ולשקוע בתודעתם של אנשים מבלי לעבור את ביקורת ההיגיון'' (מקור הציטוט של שרית ילוב: מגזין מראה).
שרון רז נטוש העבודה
''...אני עדיין מתלבט גם אם הקול שלי לעבודה יגרום לכך שהם יישבו באותה הממשלה עם ביבי ואם זה טוב או רע, כנראה רע. דיעותיי על פי המבחן האלקטרוני שפורסם בוואינט הם מרצ (78%) והעבודה (77%) כך שתמיד אצלי הקרב צמוד. המחשבה על ממשלת ימין קרובה עם ביבי, ליברמן וש''ס גורמת לי חלחלה עמוקה וסוג של ייאוש. בשורה תחתונה רשום אותי לעבודה, אם כי סיכוי גבוה שעוד אשנה את דעתי למרצ''.
אמיתי סנדי מהגנה למאבק חד''ש
''...אני עם חד''ש''.
הצועד בנעליו הסטוריון מצעד המחץ חד''ש
''...אז תרשו לי כאזרח, לא להיכנס למילכוד הזה, לא לאכול את סדר היום השקרי הזה, ולהצביע בעד סדר היום הנכון, והדחוף יותר לטעמי, שהוא צדק ושוויון, ומי שפעל למען זה בכנסת עד היום, אלה חברי הכנסת של חד''ש - היהודי (שגם פעל המון למען איכות הסיבה) והערבים שמאבקיהם נגד ויסקונסין, הפרטת בתי הסוהר, קיצוצים במערכת הבריאות, הריסת בתים ובעד הנכים, המורים, הדיור הציבורי, מהגרי עבודה ועוד - הם מאבקים למען כלל החלשים במדינה (ורובנו, האזרחים, שייכים לצד החלש במדינה) - מאבקים נטו, ובלי לקפוץ לדגל בכל פעם שצריך להגן על התנחלות מעלה פשפשים ג' או על שלום אהוד ברק ומפלגתו בסקרים''.
פינחסה חרונולוגיה חסרת חשיבות חד''ש
''...פוליטיקה מבוססת על מאבקים, על התנגדויות, על עמדות, על הצורך לא להיות פופולאריים, על הצורך לשנות את התפישות של האנשים, להזיז אותם ממקום למקום אידיאולוגית ומחשבתית. לא, כל אלה אינם מבוססים על להיות נחמדים. להיות נחמד בפוליטיקה זה טוב, אבל זה לא ישנה את המציאות הישראלית, וודאי לא ישפר אותה. לכן, צריך להצביע למי שמבין שפוליטיקה זה מאבק על עמדות כדי לקדם את טובת כל בני האדם. אם בנוסף לכך יש בונוס שבדומה למימד הירוקה, מי שמאמין במאבק לשינוי המציאות תומך גם בדרך ירוקה, אז בכלל הרווחנו. אז כן, דב חנין היה שותפו של מלכיאור בהנהגת הלובי הירוק בכנסת. כל הישג של מלכיאור, אפשר לתת אותו גם לדב חנין. רק שחנין הוא חלק ממפלגה שאינה מפלגת בז, מפלגה שאינה נחמדה, מפלגה שיודעת שהפוליטיקה היא ענין למאבק, מפלגה ששינתה את סדר היום הפוליטי במדינת ישראל ומנסה לקרב את המפה הפוליטית אליה, בלי להתחמק מכך ולהתנחמד. בנוסף לכל אלה, חד''ש מביאה תמיד בונוסים של פרלמנטריזם מובהק''.
חיליק לביא המגדלור אור
''...הצטרפתי למפלגת אור במטרה לנסות ולהשיג שינויים חברתיים נחוצים למדינה שאיבדה את דרכה, שרויה באפלה וצמאה לאור...''
רמי שפירא סתם על הא ועל דא + קליפים שאהבנו אור
''...כ-‏10 מערכות בחירות הצבעתי תמיד למפלגות הגדולות, אך הם תמיד ירקו עלי.אחרי הבחירות לא ראו אותי ממטר. הפעם אצביע עבור מפלגת אור, שתחבר בשלום ובאחווה את כל החלקים שממנה מורכבת מדינת ישראל''.
מיכאל גנקין מחשבה מתבדרת - Diverging Thought התנועה הירוקה - מימד
''...בבחירות הקרובות אני אצביע לא רק בעד. בבחירות הקרובות אני גם אצביע נגד כל מה שאני חושב שהוא פסול ואין לו מקום.בבחירות הקרובות אני אצביע לתנועה הירוקה מימד''.
איתמר כהן Ofanan's homepage התנועה הירוקה - מימד
''...''כי זו המפלגה היחידה שיש לה השקפה סוציאל-דמוקרטית וסביבתית מגובשת. כי יש לה תשתית בריאה, דמוקרטית ושקופה. כי יש לה מספר גדול של פעילי שטח, חלקם הגדול אנשים שאני מכיר אישית, משנים של פעילות התנדבותית. כי זו מפלגה שבנתה את עצמה מלמטה, בחוגי בית, בהפגנות, בפעילות ברחוב ובקמפוסים באוניברסיטאות''.
רפי רייש הג'ירף האורבני התנועה הירוקה - מימד
''...בסוף - אנחנו מצביעים מהשכל- לא מהלב...חישובים של אם ההוא ככה אז הם ככה ואז הוא יעשה ככה...מי שמכיר אותי יודע שאני חותר לסביבה וחברה מאוזנת ומתוקנת כבר שנים. פעיל, מרצה, כותב, יוצר ומדבר לא מעט (גם שלא צריך). אז כמה ימים לפני הבחירות- וכמה ימים לפני שלמעשה יהיה עלי איסור לאמר את דעתי (סוד). אני אומר שאני מתכוון ללכת עם הלב...ולתת קולי לתנועה הירוקה-מימד''.
רחביה ברמן רדיקל מקלדת התנועה הירוקה - מימד
''...אני מצביע לתנועה הירוקה היחידה בישראל, שהיא גם תנועה חברתית וגם תנועת שלום: התנועה הירוקה-מימ''ד''.
אורנה שני להתחיל מבראשית אור
''...מבין המפלגות הקטנות: מפלגת אור היא מפלגה פוליטית אמיתית , לא סקטוריאלית, שנותנת מענה אמיתי לציבור שרוצה מדינה נאורה וחילונית''.
אפי פוקס קודח העבודה
''...אני ממש מצטער, אני רוצה את ציפי לבני כראש הממשלה, אבל לא מדובר באיזושהו סרחון סביב מועמד אחד או שניים. אוסף החשודים והמורשעים העומדים בצפיפות בראשות “קדימה”, גם אם יודיע חגיגית שכל מצעו הוא “קידום שאיפותיו של אפי פוקס”, לא יקבל את קולי. אומר דבר חמור מזה, בעיני, אם אצביע לקדימה בבחירות הללו, כאילו הענקתי חנינה מוסרית לחשדות אין-ספור נגד ערימה גדולה מידי של חדלי האישים שצפויים להיות חברי הכנסת שלי. לכן, אולי התמזל מזלי שאהוד ברק אינו רלוונטי לראשות הממשלה. בעיני, יצחק הרצוג, אבישי ברוורמן, שלי יחימוביץ’, אופיר פינס, מתן וילנאי, יולי תמיר, אורית נוקד ועינת וולף, צריכים להיות בכנסת. כן, צריך להיות כנה, גם אני מקבל בחילה למשמע שמו של יורם מרציאנו וגם קולו של פואד בן-אליעזר לא עושה לי את הבוקר. אולם, בהנחה ואני צריך לשים את הקול שלי על אחת משתי הנבחרות הללו, אין לי כלל ספק שרשימת העבודה לכנסת היא הטובה ביותר לי כאזרח בעוד שהרשימה שקדימה מציגה בפניי מצמררת אותי''.
נמרוד אבישר בלוגיקה התנועה הירוקה - מימד
''...אני מצביע בעד סביבה נקייה. אני מצביעה בעד פתרון משבר המים. אני מצביע בעד אי-הסכמה מתוך כבוד הדדי. אני מצביע בעד חברה ישראלית מקשיבה. אני מצביע בעד אוויר נקי. אני מצביע בעד הפרדת דת ומדינה. אני מצביע בעד נישואים אזרחיים. אני מצביע בעד הכרה בזרם הרפורמי ובזרם הקונסרבטיבי. אני מצביע בעד חינוך ציבורי איכותי. אני מצביע בעד שיתוף של חילונים ודתיים. אני מצביע בעד הפסקת הפילוג. אני מצביע בעד פתרונות המבוססים על הידברות. אני מצביע בעד חברה ישראלית טובה יותר. אני מצביע בעד תרבות. אני מצביע בעד החזרת הטבע לידי כולנו. אני מצביע בעד זרם חינוך משלב. אני מצביע בעד אנשים שאני מאמין בהם. אני מצביע בעד מוביליות חברתית אמיתית. אני מצביע בעד מעורבות פוליטית, חברתית וסביבתית. אני מצביע בעד התנועה הירוקה - מימד''.
גילי סופר לא עָרוּךְ התנועה הירוקה - מימד
''...חרשתי את אתר האינטרנט של המפלגה הצעירה, וגיליתי שהממזרים הצליחו: הם הצליחו לאגד כמעט את כל מי שעשה משהו למען הסביבה בשנים האחרונות. אני מסקר את הנושאים הסביבתיים לא מעט זמן, ומכיר את אנשי הארגונים הגדולים כמו גם ואת רוב הקבוצות המקומיות שנאבקות על הסביבה ברמה המקומית (העמותה למען איכות החיים והסביבה בנהריה, העמותה לשימור ערכי מורשת ונוף במודיעין, כאלה ארגונים). גם את אנשי המקצוע יצא לי להכיר בשנים האחרונות, ופתאום אני רואה שהצליח להם. הם הצליחו לעשות את מה שקשה היה להאמין שאפשר לעשות: להפוך את התנועה הסביבתית, תנועה קיימת ואינטמית למדי, למפלגה''.
תרצה הכטר הצלחה התנועה הירוקה - מימד
''...אני מאמינה שמפלגת 'התנועה הירוקה-מימד' מייצגת את החזון והציפיות שהוצגו בקצרה לעיל. (על סוגיית איכות הסביבה לא ארחיב כאן, תוכלו למצוא רשימות על הסוגייה בבלוג שלי). אם את הקול היחיד שיש לנו לתת ניתן מתוך אהבת מרדכי, למי שאנו מאמינים במצעו המפלגתי (הבחירה שלי בתנועה הירוקה-מימד הוא רק דוגמא), ונדע לתמוך בנבחרת שיש לה קבלות על פועלה ועל הישגיה, הן בכנסת (בדוגמא שלי מדובר ברב מלכיאור) והן מחוץ לכנסת (בן-ימיני, מגמה ירוקה בדוגמא שלי) נגיע להישגים ולפתרון בעיות בוערות ואחרות. מבחינתי, ערכים, חינוך והשכלה הם קרש קפיצה לקבלת החלטות נבונה, שלנו ושל היושבים בעמדות מפתח במדינה שלנו''.
אורה לב-רון אורה לב-רון לא מצביעה
''...באופן אישי יש לי שלושה מועמדים שאני מאוד רוצה לסייע להם, כל אחד ברשימה אחרת. שניים יכהנו בכנסת בודאות גם בלי עזרתי, והשלישית בודאות לא. כך שגם במקרה הזה אני לא יכולה לשנות. אז למה בעצם קוראים לנו להצביע? הרי כל מה שמשנה למתמודדים הוא מי נבחר, ולא בכמה. אבל ממש כמו שוכני בית האח הגדול, הם רוצים לדעת שיש להם רייטינג גבוה. הקרב על הרייטינג לא פוסק כשאתה ראש ממשלה. הבוקר, בתוכנית הרדיו 'הכל דיבורים' עלה באוזני לפתע קולו של אריק שרון לפני הבחירות ''לכו להצביע''. ואז ידעתי בודאות: אם שרון ממליץ, אני נזהרת מזה כמו מאש.כמובן שאני לא מעזה לקרוא לאנשים לא להצביע. מה אני, נביא, יש לי בכלל כוח לקרוא לאנשים לעשות או לא לעשות דברים? לא! אבל אני מציעה: אם לא נצביע, אולי נזכה להכרה כקבוצה מודרת, ממש כמו הערבים והנשים. אה, בקבוצת הנשים כבר יש לי הזכות להמנות. עכשיו, אם מספיק אנשים לא יצביעו יחד איתי, תהיה לי הזכות להיות בקבוצת הלא מיוצגים גם בכנסת''.
רפרם חדד עוֹד מִתְלַבֵּט חד''ש
''...יכול להיות שההפצצות האחרונות הן מה שגורמות לי לקום מהכיסא ולהחליט באופן אקטיבי על תמיכה בחד''ש. מדובר פה במעין הבעת אמון באותם ערבים שגרים כאן במרחב לצידינו. חד''ש היתה היחידה שהתנגדה להפצצות האזרחים בעזה ובשדירות. החמאס וכל המפלגות הישראליות האחרות תמכו בהפצצת אזרחים חפים מפשע. רק בזאת די כדי לקום מהכיסא ולהצביע בבחירות האלו. חשוב לזכור שמספר היהודים המצביעים חד''ש הוא קטן ביחס לסך המצביעים. כל קול וקול יהודי שמתווסף בונה תקווה אצל הערבים שאנו חיים איתם. תקווה לשותפות אמיתית ולסלידה מאלימות. רק במקרה חד''ש גם מציעה פתרון כלכלי מקיף ודומיננטי. היא אינה מגמגמת ועונה כמיטב הפוליטיקאים לשאלות קשות 'לא זו השאלה, אלא'. ברור לי שלא כל המצע של חד''ש מתאים להשקפותיי. אני חושב שרק אני עצמי מתאים להשקפותיי. בודאי בנושאי יהדות ומסורת. אך זו אפילו לא הצבעת הרע במיעוטו. זו הצבעה חשובה להמשך הקיום המשותף כאן בארץ. חד''ש לא תיכנס לשום ממשלה כמובן, אך מספר הכיסאות שהיא תקבל, מספר המצביעים היהודים לצד הערבים, הוא חשוב מאין כמותו.
יונת שרון בלי גבולות התנועה הירוקה - מימד
''...אם אפילו בשופרסל יש שקיות ירוקות – סביר שבכנסת תהיה מפלגה ירוקה. אם דב חנין זוכה בשליש מקולות התל אביבים כשהוא רץ על הגל הירוק, ואם כשליש מהבלוגרים כתבו שהם בעד התנועה הירוקה – סביר שיהיה לה מספר דומה של קולות בכנסת (אולי לא זהה, אבל דומה – כשליש מהשמאל). אם כל כך הרבה אנשים שאני מכירה, כולל כאלה שלא נהגו להצביע, פתאום מחליטים להצביע לתנועה הירוקה – סביר שהיא הולכת להפתיע את הסוקרים. אם תרצו – אין זו אגדה''.
דותן הרפק דברים שאני רואה מאיפה שאני עומד מרצ
''...מכיוון שאיני רוצה לאבד את הרלוונטיות שלי לנהל שיח עם שאר הישראלים (אותם אלו שאני עדיין מתעקש לא לאבד תקווה לגביהם), אני יודע שדווקא מתוך הפלטפורמה של מרצ אני אוכל לעשות את זה. אני עדיין מקווה להקמתו של גוף חדש או מתחדש בשמאל הישראלי, תנועה שתדע להציע תפיסת עולם מדינית וחברתית שתציע אלטרנטיבות אמיתיות וריאליות לציבור הישראלי ושתוכל בבוא היום (היינו בבחירות של עוד שנתיים-שלוש) אכן להעמיד את עצמה כאלטרנטיבה ראוייה לשלטון הליכוד א’/הליכוד ב’ ושותפיהם הקואליציונים ממפלגות העבודה, האיחוד הלאומי וישראל ביתנו''.
אלכסנדר מאן הבלוג של אלכסנדר מאן קדימה
''...הסיבה המרכזית לבחירתי זו מקורה בתחושתי שהפוליטיקה הישראלית הולכת ומגיעה אל נקודת הקצה של העשייה הפוליטית האפשרית, שכן רק כוחות של מרכז פוליטי (אמורפי ככל שיהיה) יוכל לקדם את הסטטוס-קוו הנוכחי בעוד כמה חודשים של אשלייה, וזאת מתוך תקווה לשיפור ביום מן הימים. כל האפשרויות האחרות פירושן הקדמתו של סיבוב לחימה נוסף במזרח התיכון, תוך האצת עלייתן של מפלגות בעלות פרוגרמה חד-פתרונית של קריפטו-אסקאפיזם מהסוג המשיחי/אקולוגי/דתי/חברתי/צדקני/מהפכני/לאומני/חתרני/פולקיסטי/מינוריפילי ועוד. קדימה אינה העבודה ואינה הליכוד, והסיכוי שתבצע מחטף פרסה לכיוון ממשלה ימנית או שמאלית במיוחד נראה לי נמוך. גב' ליבני מייצגת את ישראל בחו''ל באופן סביר והגון, ובין אם תהיה ראש ממשלה או תמשיך ותכהן כשרת חוץ לצדו של נתניהו כראש ממשלה – תעשה להבנתי את עבודתה במסגרת הדברים האפשריים-מציאותיים במזרח התיכון, שפירושו: שמירת גחלת התקווה עבור האירופאים לעתיד טוב יותר; המזרח התיכון עצמו אינו הולך להיות המקום שבו עצמו ידובר על פתרונות, אלא ימשיך וידדה כמקום שעל פתרונותיו מדברים ממקום אחר''.
רונן אידלמן Ronen.Dvarim חד''ש
''The Palestinian-Jewish partnership is the only hope for a future in this region. Hadash is the only real Arab-Israeli party. There are none-Jews on other parties, but Hadash is the only one that has an equal partnership between Arabs and Jews on every level of the party''.
שרטוקה רגעים שעברו מעליי עברו בלעדיי חד''ש
''...אני בוחרת לתת הפעם את הקול למי שנותן לי את הלב. מפלגה שהמצע שלה הוא חברתי-סביבתי היא ללא ספק המפלגה שלי. מה גם, שאם נגיע שוב למלחמה (וככל הנראה, במדינה שנשלטת על-ידי גנרלים, זה יקרה די בקרוב) אני רוצה שמישהו יצעק שם נגד בשמי''.
עופר פיין היה טעים? מרצ
''...בגלל ג'ומס. חיים אורון הוא אדם שאומר את מה שהוא חושב. הוא חבר כנסת מעולה עם המון ניסיון, שלא יסבנו אותו. הוא אדם עם ערכים, שלא דואג רק לעצמו. פוליטיקאי מזן אחר. בגלל ניצן הורוביץ. אני מכיר את ניצן אישית, ולא מהיום. אני רק יכול לומר לכם שהתדמית הציבורית שלו זה בדיוק מה שהוא: רציני, אינטליגנטי, ישר, חרוץ, ועם המון התלהבות שוודאי תנותב לעשייה פרלמנטרית בעיקר נושאים סביבתיים-חברתיים אבל גם בנושאים הומו-לסביים ואחרים. מישהו שיהיה נהדר לראות אותו בכנסת. בגלל זהבה גלאון. איבדתם אותי? בעיה שלכם. מורתית? מעצבנת? ממש לא אכפת לי. היא פרלמנטרית מצויינת, לוחמת למען זכויות אדם (וכן, גם הפלסטינים הם בני-אדם), ומייצגת את הקו הערכי-מדיני החד והברור שאני רוצה שיהיה לתנועה החדשה-מרצ בכנסת. היא גם זכתה בתואר ח''כית מצטיינת בדו''ח שדולת הנשים לכנסת הנוכחית...'' (מקור הציטוט של עופר פיין: הבלוג עלילות נויפלד בעיר זרה).
ערן נויפלד עלילות נויפלד בעיר זרה מרצ
''...הצבעה למרצ מבחינתי היא קודם כל הצבעה לזכויות אזרח, שהוא נושא שלא רבים מטפלים בו. יחד איתו חשובה לי דעת שמאל ברורה במגוון הנושאים שעל סדר היום: מדיני, חברתי-כלכלי, סביבתי, להט''ב ועוד. אני מאמין גם ששילובם של פרצופים חדשים לצד חברי הכנסת בעלי הניסיון יביא לסינרגיה בעבודת המפלגה בכנסת הבאה''.
יובל אדם The Soap Box מרצ
''...עצוב לי שכל כך הרבה בלוגרים נסחפים לטרנדיות ומצביעים למפלגה חולפת כמומ התנועה הירוקה. מי שכבר בשמאל, כל כך חשוב שיתמוך במפלגות שיעברו את אחוז החסימה, בייחוד בבחירות כאלה נוראיות בהן הימין הולך לככב.מרצ בעלת רקורד מוכך של יושר, פעילות, וחתירה לכיוון הנכון''.
יונית מוזס יונית מוזס חד''ש
''...כל זמן שאני אזרחית, יש לי כוונות ללכת ולהצביע בבחירות הקרובות עבור המפלגה היחידה שאני יכולה לתפוס היום כמפלגה ציונית במלוא מובן המילה, והיא חד''ש''.
שחר אילן משגיח כשרות - בלוג פרלמנטרי קדימה
''...אצביע קדימה כי הבעיה האמיתית של ישראל בעיני היא משבר המנהיגות וציפי לבני היא המועמדת היחידה שיכולה לצמוח לכלל מנהיגות אמיתית. בעצם יכול להיות שגם אביגדור ליברמן יכול, וזו עוד סיבה למהר להצביע בהמונינו ללבני. מיותר להסביר למה ברק ונתניהו הם לא סימפטיים וגם לא מנהיגים. אלה דברים שהם מן המוסכמות ואינם טעונים הוכחה. התפקיד גדול על שניהם וכולנו יודעים את זה. אצביע קדימה כי אני רוצה שמי שתענה לטלפון שמגיע בארבע לפנות בוקר תהיה לבני, כי אני סומך על שיקול הדעת של לבני הרבה יותר משאני סומך על שיקול הדעת של שני ראשי הממשלה במיל'. זה שיקול הדעת שמנע למשל מלבני לצאת למאבק באולמרט כאשר שרון קרס, כלומר זה שיקול הדעת שהציל את קדימה. אצביע קדימה כי לבני נראית לי אנושית יותר והרבה יותר מודעת לגודל המשימה. אצביע ללבני כי אני מאמין לה ככל שאפשר להאמין לפוליטיקאי, כי אני מאמין לה שטובת המדינה והציונות חשובות לה מטובתה האישית, וכי היא מוכנה לומר לנו דברים קשים. למשל שאי אפשר להחזיר את כל החיילים. אצביע ללבני כי היא מבינה את משמעות המילה חזון ויכול להיות שאפילו יש לה חזון, וצריך כל כך הרבה אומץ היום בישראל כדי להצטייד בחזון''.
אמיר אהרוני חיפושים כמשל התנועה הירוקה - מימד
''...הייתי בטוח ב-‏300% שאני שם בקלפי ב'. בהנאה. בגאווה. בשלווה. ב. מפדל. כמו שתמיד רציתי. לשלוח לכנסת את האנשים שאני הכי אוהב. את הציונות הדתית, הכיפות הסרוגות, אנשים מתוקים, טובים, ישרים ותמימים. אנשים שאני לא מתכוון לאמץ את כל אורחות החיים שלהם, אבל מצדיע לערכים שלהם. אנשים שלגביהם אני יכול להיות רגוע שלא יצביעו בעד פינוי התנחלויות, שתמיד התנגדתי לו. ואז הכרתי את ערן בן ימיני, והוא טרף את הקלפים. כשהגיעו מועמדים מכל מיני מפלגות לאוניברסיטה העברית לשכנע סטודנטים להצביע להם, שאלתי כל אחד שאלה זהה: “מה היית משנה בתכנית הלימודים של מקצוע כלשהו שנלמד בבתי ספר?” רוב התשובות היו לא משהו. מאורי אורבך ממפדל קיבלתי את אחת התשובות הטובות. אבל את התשובה הטובה ביותר קיבלתי מערן בן ימיני מהתנועה הירוקה-מימד. הוא הציע ללמד את הילדים בשיעורי פיזיקה לא רק את הנוסחאות, אלא גם את הדרך שבה המדענים הגיעו אליהן ומה עבר להם בראש. כמה פשוט ככה חכם''.
נתי יפת מחשבות פוליטיות חד''ש
''...כן, נשמע מוזר, אבל אם מתייחסים אל הערכים הדמוקרטיים-הומניסטיים כמכנה המשותף הרחב ביותר כפי שראוי, וכאמות מידה עקרוניות שלא ניתן לסטות מהן, הרי שחד''ש היא המייצגת הטובה ביותר שלהם. המפלגה אינה מתפשרת על זכויות אדם, הן בתחום הפוליטי-מדיני והן התחום החברתי-כלכלי. מרצ, למשל, הנתפסת כתנועת שמאל, כושלת עם אחר פעם בתמיכה במלחמות לא מוצדקות, מתוך ראיית היהודים כחשובים יותר בפוליטיקה הפנימית בישראל, עניין הבא היטב לידי ביטוי בדחיקת המועמד הערבי ברשימתה, עיסאווי פריג', למקום העשירי הלא ריאלי''.
עומר כרמון הבלוג של עומר כרמון חד''ש
''...בגלל שאני ציוני, בגלל שאהוד ברק הוא כפיל של אביגדור ליברמן, ובגלל שמר''צ הוכיחה כי אינה עושה דבר מלבד לדבר, אצביע בבחירות הקרובות לחד''ש''.
איתי בן ארי אינטרנט, כנימות וצרפתים התנועה הירוקה - מימד
''...היהדות כפי שמלכיאור מציג אותו לוקחת ערכי יהדות מרכזיים הנובעים מתוך העומד בבסיסה של היהדות. עזרה לחלשים, אחריות לקהילה, חינוך, דרך ארץ, אחריות אישית, הגישה של מימד הופכת אותם לרלוונטיים מתמיד. אם המדינה הזו אי פעם רוצה להיות מדינת היהודים, כזו שעומדת במשימה הנצחית שלנו להפוך לאור לגויים, אם אנחנו כציבור שואפים ללכת לשם- זו צריכה להיות הדרך. רב אורתודוקסי שפועל להפרדת הדת מהמדינה לטובת שני הגופים הוא אדם שחייב להיות בכנסת. חייב. יחד עם מלכיאור נמצאים אנשים טובים כמו ערן בן ימיני, אלון טל, אירס האן ועוד. כולם פעילי סביבה משכילים מאוד ועתירי ניסיון. שנים של מאבקים וזחילה פתלתלה במסדרונות המאובקים של האטימות הממשלתית הפכו אותם לראויים להוביל את המאבק הגדול מכולם - המאבק לשמור על העתיד מפני העבר''.
ינאי קרנצלר שלא נתפס על העולם התנועה הירוקה - מימד
''...What I love most about the Green Movement-Meimad, is that they are not a niched eco-only party, but rather a movement that draws inspiration for all of its policies from “environmental awareness''.
קובי אוז מזמורי נבוכים התנועה הירוקה - מימד
''...היססתי והיססתי והיום החלטתי שאני הולך על זה לגמרי - אני בוחר בתנועה הירוקה-מימד – כי הם טובים ויש להם קבלות, כי אני בעד יהדות חברתית, כי הרב מלכיאור הוא מחוקק נהדר ואיש ראוי וחרוץ, כי אני רוצה ישראל ירוקה, כי אני רוצה חינוך עם דגש יהודי ובלי כפיה דתית. אני בוחר בתנועה הירוקה-מימד כי אני רוצה לתמוך במי שישמור על הארץ הזאת וילחם נגד מי שהורס אותה. ככה אני, אני רוצה אופוזיציה אמיתית להתבהמות הכללית, אני רוצה אוויר נקי, מים צלולים, ים פתוח, טבע שמור, עיר מטופחת וסביבה נעימה. אני רוצה לתמוך במפלגה שאוהבת בני אדם ושואפת להיטיב עמם. אני רוצה מפלגה עם חמלה לחלש. אני רוצה מפלגה שתקרב לבבות, מפלגה שלא תתלהם ולא תעליב, מפלגה שלא תנפנף באיזה פתרון קסם, מפלגה שלא תשלוף גימיקים, מפלגה ללא כוכבים, מפלגה של אנשים איכותיים, מפלגה שתדבר על הערכים ולא רק על הערבים, מפלגה צנועה ועממית, מעט לפלפית אבל עם המון התכוונות נכונה. אני רוצה להצביע מתוך תקווה ולא מתוך כעס. אני מאמין בציונות שמכבדת את האדמה ולא שוכחת את האדם החי על אדמתו''.
ג'רום ק. החיים הם במקום אחר התנועה הירוקה - מימד
''...זו התנועה היחידה שהשיקול המרכזי שלה איכות הסביבה. אין לה עבר בעייתי ומפוקפק כמו הירוקים, והיא אינה מעמידה את סוגית איכות הסביבה כסוגיה משנית לנושא המדיני (הסכסוך הערבי ישראלי) כמו מר''ץ וחד''ש. בנוסף, אני מכיר אישית את ערן בנימיני, מהתקופה בה הקים את מגמה ירוקה. ראיתי אותו פועל במשך שנים, והוא אדם מצוין שנוכחותו בכנסת היתה מועיל מאד לכולנו''.
אפרת וייל במקום תה הבית היהודי
''...אני כנראה אצביע לבית היהודי כי הם מנסים, וכי זה עשוי להצליח. כרגע אני לא רואה מישהו שיכול לגייס את יראת השמים ואת השאיפה האמיתית להיטיב שיש לחבר’ה שלי, לדתיים לאומיים, ולרתום אותן לטובת המדינה, לטובת שינוי חברתי משמעותי שיסחוף אחריו גם חלקים אחרים באוכלוסיה. בטוח שהדרך המתוארת במצע היא לא משהו. אני מקווה שהכוונות הטובות יובילו אותם לשינוי משמעותי ועמוק של אופן החשיבה מסיסמאות שבסיסן צדקה לתוכניות פעולה סדורות השואפות לצדק חברתי. ראיתי את השינוי הזה קורה ברמת הפעילות בשטח- פעילות שהתחילה בצדקה מקומית בקהילות הדתיות הלאומיות נותבה לאפיקים של תמיכה בעמותות כמו “במעגלי צדק” שמציעות תפיסה רחבה יותר, ופחות סקטוריאלית-מקומית, של צדק חברתי. ראיתי את זה קורה כשהם ניסו ליצור רשימה שיש בה גם פעילים חברתיים מהשטח במקומות מאוד ריאלים (למרות שלא הלך להם). אני תפילה שהמשך קיומה של הבית היהודי, שכנראה תלוי בכניסה למושב הזה של הכנסת, יוביל לכיוונים של ראיית היהדות לא כסקטור בעם, שצריך לתקצב ולצ’פר על פעולותיו המדהימות, אלא כנושאת הדגל של הדאגה הכנה לכלל ישראל''.
אקס-אקסטרימיסטית אדימדומים חד''ש
''...במציאות שלנו, בה הדם נשפך כיין, ושלטים בראש חוצות מכריזים על כך שמי שמגדיר עצמו מחוץ למחנה של ליברמן ימצא את עצמו תיכף מחוץ לחוק, במציאות כזאת כל מה שנותר לי לעשות זה לשים את כל מילארדית המשקל שלי כנגד הזוועה. יש הרבה סיבות; ירוקות. מדיניות, חברתיות. פמיניסטיות. אני מאמינה לדב חנין. שומעת אותו ומאמינה לו. זה כל כך נדיר''.
נתאי פרץ הרהורים של אבא התנועה הירוקה - מימד
''...אני בוחר בתנועה הירוקה מימד. כי חשוב שתהיה תנועה ירוקה בכנסת. ולמפלגת העבודה אני לא מצביע בקרוב''.
איציק אלפסי אלפסי בגשם קדימה
''...אישה. יותר ויותר אני מתאהב ברעיון שתהיה לנו רוה''מ אישה. במציאות הפסיכית של המזה''ת נדמה שהדבר היחיד שיכול להשאיר אותנו שפויים הוא איזשהו מגע נשי אנושי וחם. אחרי כל הגנרלים והפסבדו-גנרלים אישה תעשה למדינת ישראל רק טוב. אישה שתביא חשיבה שונה, יצירתית, מחוץ לקופסה. 'לה פם אינספרסיון' (la femme inspiration) קוראים לזה בצרפתית. השראה נשית בתרגום חופשי''.
עמית פוני ירושלים האחרת התנועה הירוקה - מימד
''...בשלב מסויים צריך פשוט להפסיק לעשות את החישובים את מי הפתק שלך ידפוק הכי חזק ולחשוב למי הוא יעזור הכי הרבה. 4-5 ח”כים מ”הירוקה-מימ”ד” הם חתיכת עזרה שהמדינה הזו צריכה. מסרים הומניסטיים, שפויים, יהודיים, הוגנים כמו ששמעתי אתמול בערב זה עירוי דם הכרחי לליברמינזם הדוחה שמשתולל כאן.המסרים האלו חשובים מעוד סיבה. החרדים. כשהתנגדות לכפיה דתית ולממסד הרבני העקום שצמח בארצנו באה מפי חילונים גמורים באנשי מרצ ושינוי זה יוצא רע. כשהמאבק על השבת הוא בעצם מאבק לפתוח פאואר-סנטרים ענקיים בפאתי קיבוצים בשבתות זה גם מפורר את הערים שלנו וגם מרוקן מתוכן את מושג השבת. כשאדם כמו הרב מלכיאור תומך בהתרת נישואים אזרחיים זה יותר חזק מכמה בורגנים שבעים מתל אביב. הוא מייצג קול אחר, של יהדות נורמלית שנראה שכבר שכחנו שהייתה כאן פעם, לפני שהכל התחיל ונגמר בארץ ישראל''.
אורי אילון החיים כנמשל חד''ש
''...כי למרות שאני אנרכיסט המשחק הזה עדיין כיף לי
כי למרות שאני היפי אני עדיין מודאג ממפלס הגזענות בכנסת הבאה. כי למרות שאני בסוף מערב - לבי במזרח. כי מרצ והתנועה הירוקה-מימד לא התנגדו מההתחלה למלחמת לבנון השנייה ולמלחמה בעזה בקול רם ובהיר. כי למרות שאני באמת אוהב את גבי וניצן ואת ערן ויעל אני באמת סומך על דב חנין. כי אני לא ציוני, כי אני חושב שמדינה יהודית-דמוקרטית זה בדיחה עצובה, כי “הסכנה הדמוגרפית” וזכות השיבה לפליטים לא מפחידות אותי. כי אני מפחד מליברמן. כי אני מתנגד לחוק האח הגדול. כי אני מאמין בשותפות יהודית-ערבית, בפוליטיקה ובחברה. כי מול נתניהו צריך אופוזיציה חברתית, שמאלנית, חזקה ועיקשת. כי אני רוצה לתמוך בהמשך החקיקה הסביבתית של חנין. כי הכל קשור – דיכוי של בעלי-חיים, של מזרחיים, של נשים, של פלסטינים…כי הירוק היום אדום מאוד והאדום היום ירוק מאוד. כי קצת אפור''.
ולדי דבוייריס ויטמין P הליכוד
''...בבחירות הקרובות, כך החלטתי, אשים את הפתק של ''הליכוד''. לא כי אני מעריץ גדול של נתניהו, אלא בזכות האנשים שאיתו - בני בגין, דן מרידור, רובי ריבלין ובוגי יעלון. אני מאמין שהמצב הבטחוני בכל מקרה לא ישתנה, אפילו אם ליברמן ייבחר לראשות הממשלה - מפני שבכל מקרה הצד הפלסטיני אינו פרטנר אמיתי, ומפני שמרבית ההחלטות החשובות תוכתבנה, בבוא העת, על-ידי ארצות הברית. ואם כבר הוא לא ישתנה - לכל הפחות אני מעוניין לממן את האיוולת הזו כמה שפחות מן המסים שלי. אין לי עניין בסוציאליזם, ואני לא מאמין שאף אחד מהתנועות הירוקות למיניהן תצליח להזיז את ישראל למצב שבו יעבדו על סלילת הרכבת הקלה של ירושלים יותר מ-‏6 עובדים בו זמנית. אני אדם ריאלי ונשבר לי להיות נחמד כלפי מפלגות עונתיות. אני רוצה שתהיה לי מדינה נורמלית לחיות בה, בלי דגלים אדומים ברחובות ובלי חלומות באספמיה שיש מי שעדיין קורא להם ''שלום''. ואני רוצה את ההכנסות שלי לעצמי, בשביל שיהיה לי כסף לנסוע פה ושם לברלין ולשמוע את הפילהרמונית''.
אורי דורי Ecce Iudaeus מרצ
''...מעולם לא הצבעי למרצ בעברי. כל חיי הצבעתי למפלגת העבודה פרט לפעם אחת בה הצבעתי עבור יהדות התורה. מרצ מצהירה טרם הבחירות שלא תשב בממשלה אחת עם אביגדור ליברמן. מן הראוי לחזק את השמאל הציוני נוכח הסכנה הגואה מימין, ואגב אורחא להעניק הזדמנות גם לאנשי הרוח לומר את דברם''.
בַּיִם בַּיִם מרצ
''...אני אבחר שוב מרצ לאחר התלבטות של אולי לחצות את הקווים לחדש חזרתי למוכר והידוע של המפלגה השמאלית נטו היחידה בישראל שתהיה נאמנה לעקרונות הסוציאליזם ולא תכנס לממשלמה עם ליברמן אני תקווה שמרצ תחליף בבחירות הבאות את מפלגת העבודה הדועכת כגוש הגדול בשמאל''.
שי גולוב היציע - תרבות כדורגל התנועה הירוקה - מימד
''... לפני כמה חודשים עבר חוק המאבק באלימות בספורט בועדת החינוך והספורט בכנסת. חוק אשר הסדיר וקיבץ את שלל החוקים הנוגעים לאבטחה במגרשים. חוק אשר קודם לראשונה על ידי ההתאחדות לכדורגל, ובמהלך הדיונים המקדימים עליו עלתה ההצעה לעונשי מינימום לאוהדי כדורגל על שלל נושאים. למודי ניסיון מהחוק של אבו וילן, פעלו אנשי “היציע” מאחורי הקלעים עם יו”ר הועדה, ח”כ מלכיאור וחכי”ם נוספים (כדוג’ רונית תירוש), והסירו את ההצעה האווילית של עונשי מינימום לאוהדים''.
טליה זליגמן shuru HABITU oor oo חד''ש
''... כרגע אני מתכוונת להצביע חד''ש''.
חתול אנשים, מחשבים וארץ ישראל האיחוד הלאומי
''... המאבק החשוב ביותר כיום (והבחירות הן סוג של מאבק) הוא למי שייכת ארץ ישראל. המאבק הזה מתנהל בתוך החברה הישראלית בין ישראל לערבים ובין ישראל לשאר העולם. המפלגה שאני מאמין שתאבק הכי חזק בעד ארץ ישראל ותוביל את הדגל הזה היא האיחוד הלאומי ולכן אני אצביע לה''.
אורית כהן הגיגים התנועה הירוקה - מימד
''... אני אבחר בתנועה הירוקה מימ''ד, היות ויש לי את הזכות לבחור מישהו שמייצג אותי ממגוון הקשת הפוליטית.
אני אבחר בתנועה הירוקה מימ''ד, היות ובחירה מתוך פשרה/ חוסר ברירה הובילה אותנו למקום שבו אנו נמצאים היום.
אני אבחר בתנועה הירוקה מימ''ד היות וצריך להתחיל להתעסק בבעיות החשובות באמת כמו חינוך, סביבה, צדק...''
חני שטרנברג יוצאת לאור התנועה הירוקה - מימד
''... התנועה - הירוקה מימד דוגלת בסובלנות, בפלוראליזם, במתינות ובחמלה הן כלפי האדם באשר הוא אדם והן כלפי הסביבה. שפתה היא שפת השלום ולא שפת המלחמה. אלה ערכים שאני מאמינה בהם. זאת השפה שמדברת אליי. כאשר אנשים מחשבים חישובים עפ''י סקרים היפותטיים, הם לא מצביעים, בעצם, עבור המפלגות שבהן הם מעוניינים, ואני החלטתי להצביע הפעם לא מתוך פחד וחישובי קצין, אלא הצבעה נטו למען הערכים שאני מאמינה בהם ולמען אנשים ראויים''.
רונן א. קידר Im Ausland מרצ
''... מי שמחזיק בערכי הליבה של השמאל צריך לעצום עיניים מאוד חזק כדי להצביע למפלגת המרכז הסופר-קפיטליסטית קדימה, או ל'מר גנרל' ברק. מצד שני, הצבעה לחד''ש ושמאלה משם בעצם מוציאה את הקול שלי מספירת הגושים, ומצמצמת את האפשרות לקואליציה שמכילה ח''כים בעלי עמדות שמאליות. מצד שלישי, יש המון מפלגות קטנות עם אידיאולוגיה מגניבה ודגשים על נושאים שחשובים לי, אבל העלאת אחוז החסימה - לצד התלות המוחלטת בסקרים - גורמת לכך שיש סיכוי טוב שקול למפלגות האלה הוא כמו לא להצביע (שזה אפילו גרוע יותר מקול לחד''ש, שאולי לא נחשב בקואליציות אבל כן מכניס פרלמנטר ראוי לכנסת). כתוצאה, הבחירה שלי היא בעצם להצביע 'בלית ברירה' לאותה מפלגה שהצבעתי לה בכל מערכות הבחירות מאז 1992 (פרט לאחת). יש בחירה, אבל אין הרבה ברירה''.
אמיר אור אמיר אור קדימה
''... עוד מעט המדינה מצביעה/ ותפריט הבחירות ממש לא נעים -/ אז לבל נקבל שוב צ'ולנט שרוף/ במקום צ'יפּוּרה טרייה, מפתיעה/ בצירוף כמה צ'יפסים רעננים:// אל תאמינו לבְרק מחבת עלוב/ עשו ביבי רק בתחתונים/ וחפשו טבחית נקייה מרבב// החשבון כבר כאן, הוא לא פתק לבן/ אז צאו רעבים מן העיר והכפר/ קחו קצת תקווה אתכם בלבב/ והכו בתוף, תִקעו בצ'וֹפָר:// הוּ! דְיֶירָה, אָגדה, גאנה, תקוה! הוּ! צ'יפּי!''
שחר-מריו מרדכי שחר-מריו מרדכי העבודה
''... ברק הוא זה שהוציא את צה''ל מלבנון ב – 2000. היה עדיף להישאר? הוא זה שהימין לא סולח לו שהעז להציע את חלוקת ירושלים בקמפ-דיוויד, ועל-כן מאשים אותו בקידום חלוקת הארץ. והוא זה שהשמאל הפוסט ציוני (וחלקים מהשמאל הציוני) מאשים אותו בפרוץ האינתיפאדה השנייה (כאילו ברק נתן את ההוראה ולא ערפאת), בגלל תיאוריית ה''אין פרטנר'', שהציבה אותנו בפני שוקת שבורה. כאילו שברק אחראי לאי רצונו של ערפאת (אז) ולאי יכולתו של אבו מאזן (היום). הוא זה שכִּהן כשר בטחון, כשישראל – לפי פרסומים זרים – הפציצה כור גרעיני בסוריה. הוא זה שכִּהן כשר בטחון כשישראל – לפי פרסומים זרים – חִסְּלה את עימאד מורנייה, הידוע כ''שר הבטחון'' של החיזבאללה. הוא זה שכשר בטחון פִּנה מתנחלים מבית המריבה בחברון לאחר ש'הרדים' אותם במשא ומתן דֶּמֶה...''
אלישיב רייכנר דרומי הבית היהודי
''... כשאני שואל את עצמי את השאלה הראשונה באשר למדינה שהייתי רוצה לחיות בה, התשובה היא לא קצרה, אבל אפשר לתמצת אותה במספר משפטים. אני רוצה מדינה עם זהות יהודית וציונית ברורה. מדינה עם חינוך טוב יותר הן בתחום התורני והן בתחומים האחרים. מדינה שיש בה יותר סולידאריות חברתית, פחות פערים, ויותר דאגה לשכבות המוחלשות, מדינה ששומרת על שלמות ארצה ולא מוותרת בקלות על חלקים ממנה. מדינה שמיישמת ערכים תורניים כמו התיישבות בכל חלקי הארץ, וצדק חברתי. מדינה שתהיה הכי קרובה להגשמת הביטוי שנקרא בפרשת השבוע הבאה - 'ממלכת כוהנים וגוי קדוש'. כשאני עובר לשאלה השנייה ומשווה בין המפלגות הקיימות אני מוצא שהעמדות של 'הבית היהודי' גם בתחום הדתי, גם בתחום המדיני וגם בתחום החברתי-כלכלי הן העמדות המגובשות ביותר, והמתאימות ביותר לחלום שלי...''
ליאור גימל חתול רחוב חד''ש
''...אחרי התלבטויות ממושכות, החלטתי לצרף את כתפי הציונית לשורה ולהצביע לחד”ש, לראשונה בחיי. מה שבסופו של דבר הכריע את הכף בעדה (ונגד מר”ץ) היו שני דברים: חד”ש היתה הגוף היחיד שיצא בקול רם וברור נגד המלחמה בעזה, והיא גם המפלגה היחידה שהצבעה לה היא הצהרה חד משמעית בעד שותפות יהודית ערבית במדינת ישראל''.
ג'ק פלאש אופטימיות התנועה הירוקה - מימד
''...הקול שלי, כנראה, ילך לטובת הירוקה מימד, יש להם צוות מרשים, ראש מפלגה שהוכיח ומוכיח את עצמו, הם טריים, ואני מרשה לעצמי להיות אופטימי לגביהם. אני חולק מספיק קווים אידיאולוגים עימם וגם מספר מחלוקות, אבל ככה זה דמוקרטיה, עוד אין מפלגת ג'ק''.
אהרן פוירשטיין הפרוייקט הגדול התנועה הירוקה - מימד
''...כי הרב מלכיאור עשה בלי סוף - תמיד למען המטרות הנכונות –תמיד בגישה הנכונה. כיו''ר ועדת החינוך של הכנסת האחרונה- הוא קידם אג'נדות ראויות, תמיד באופן מעורר כבוד, תמיד מתוך הכרה עליונה בחשיבות החינוך. הרב מלכיאור הוא הפנים של היהדות שלא יגרמו לנו להתבייש בהם. ללא פלגנות. ללא מניפולטיביות. ערכי היהדות היפה והחכמה. תביטו בהצעות החוק שלו. מרשימות. חכמות. חשובות. הוא מסוגל לחבר את היהדות למקומות שלא חלמתם עליהם. כי התנועה הירוקה אינה סתם ירוקה - היא ירוק חברתי, היא ירוק אנושי, היא ירוק אוהב אדם. היא ירוק שיציל אותנו מן הרעל התעשייתי, ומן הרעל החברתי הקשה. מתוך ערכי אמת''.
אלעד זלומונס אלעד בבלוגלי קדימה
''...אני מצביע לקדימה. החלטתי על כך כבר מזמן והדברים שקרו עד היום רק חיזקו את ההחלטה. כבר לפני מספר מערכות בחירות החלטתי שאני מעדיף להצביע עבור אחת מהמפלגות הגדולות (מי היה מאמין שישראל ביתנו תיחשב לגדולה). לדעתי הכיוון של שתים או שלוש מפלגות גדולות זה הכיוון הנכון בכדי שנקבל כאן שלטון יציב שיכול לתכנן לטווח של יותר משנתיים וגם להגיע לשלב של ביצוע המדיניות''.
יובל סער פורטפוליו חד''ש
''...לענייננו, עד היום הצבעתי מרצ. בבחירות הקרובות אצביע חד''ש. דרור הסביר כל כך יפה למה, ואני חושב שלא יכולתי לכתוב את זה טוב יותר''.
אתון עיוורת שחרור שוטף התנועה הירוקה - מימד
''...הזוגי אמר לי בהתייחס להתלבטויות הקשות שלי בציניות שבעוד שנה במילא יהיו בחירות והאמירה הזאת בהפוך על הפוך עזרה לי להחליט. זהו אני מצטרפת למימד ועוזרת לה להתפתח כתנועה - אבל היא צריכה ניהול טוב וכסף - כי אחרת כל הסיפור הזה יתאייד עוד לפני שנכתב. ואתה מצביע בגלל ימיני ואני בגלל מלכיאור. מכירה את העבודה שלו בוועדת החינוך ועקבתי מקרוב אחרי האופן שבו הוא הדף את האוצר בענייני חוק ההסדרים וגם ליוויתי די צמוד את העבודה שלו המוצלחת על חוק הספריות. האיש הזה לא רק מדבר. הוא מכיר יפה את המערכת ועובד יפה בתוכה. הגישה שלו נכונה. אני אוהבת את הרעיון של דתיים רודפי שלום ופתוחים - ואת השילוב בין הדתיים והחילוניים במפלגה אחת''.
שירה ארד שירה ומחשבות התנועה הירוקה - מימד
''...נמאס לי להצביע לרע במיעוטו. נמאס לי להצביע למפלגה שיושבים בה אנשים שדואגים לאינטרסים של המיליה שלהם ולא לכלל האזרחים במדינה הזאת. נמאס לי להצביע הצבעות שנובעות מפחד שמא ''לא אצביע לה, אז הוא ייבחר''. אני רוצה להביע בעד. לא נגד. אני מצביעה לתנועה הירוקה-מימד. אני שמה ה' (תארו לכם...) בקלפי!''
רונית בר לביא אני והעיר הקדושה מרצ
''...מרצ, מרצ, מרצ/ מרצ תכול אין עב/ והשמש לה
כדבש וחלב/ מ-רץ בה התחלנו/ מרצ - שנחייה/ ונשב בה, יהיה
מה שיהיה// עם ג'ומס וגילאון/ והורוביץ וגלאון/ יש גם חרדית/ ואפילו ערבים !!!/ מרצ בה התחלנו/ מרצ - שנחייה/
יהיה מה שיהיה// מרצ שנאהב/ שלא ידבק רבב/ יש גם חרדית/ ואפילו ערבים !!!/ מרצ בה התחלנו/ מרצ בה נחייה/ מה זה כבר משנה?//
אביה בן דוד אביה בן דוד חד''ש
''...האם אני אוהבת את מימד החומר ומעדיפה שגם בני אדם אחרים יאחזו בזכות להתקיים בעולם הפיסי? האם גם אני מוכנה לתרום לתעשייה הצבאית את כל כוחי וגופי ומיסי כדי שיוכלו לבחון את גבולות החומר של אנשים שגרים לא רחוק מכאן, ושרובם באמת ולא עשו שום דבר. לפוצץ בתי ספר נשמע מצחיק כבדיחה מורבידית, אך במציאות אם מוכנים לוותר על הקושי המנטאלי ולרדת לרגע למבט מעמיק יותר, זה די מזעזע. אני מפצירה בכן לעצור ולחשוב. לא להתפשר ולנסות לקבל החלטה אסטרטגית מתוך מחשבה של מי ילך עם מי ומי יפסול את מי ולבחור במי שאתן מאמינות בדרכו באמת. כל זה כמובן בהתחשב בנסיבות. איני פעילה של חד''ש או חושבת שהם הדבר הכי טוב שקרה לאנושות. הילכו לכן והצביעו חד''ש, ואז נצלו את שארית היום בלעשות דברים נוספים שאתן יודעות שאתן רוצות לעשות''.
רומי שמאי אם יוצאים מגיעים התנועה הירוקה - מימד
''...כי אני רוצה להכניס לכנסת אנשי עשייה עם רקורד חברתי סביבתי. פעם הייתי מצביע מרץ או עבודה, אבל אלה מנגנונים שהתאבנו והתחילו לזייף. כי ציפי שהייתי מוכן לתת לה צ’אנס לפני הפריימריס נושאת אחריה אנשים שאני לא רוצה לתת להם את קולי גם במחיר של ממשלה בראשות ביבי. כי בבחירה בירוקה מימד אני מצביע שנמאס לי מעסקנים דילים ופשרות כי “ככה זה בפוליטיקה”. חשבתי הרבה האם נכון יותר להצביע למפלגה גדולה למען היציבות והבנתי שזו פשוט פחדנות שמנציחה את הבינוניות שלנו בפוליטיקה, ותודה לליברמן שהראה לכולם שאפשר לגדול ולעבור את הדינוזאורים הפוליטיים הרגילים, עכשיו רק נותר שכולנו נבין את זה ונצביע בכנות ולפי הלב בלי פשרות ופחד מ”מה יהיה אם”, אלא רק כי זה באמת מי שהיינו רוצים לראות מנהל את העניינים שלנו''.
שגיא ב. שגיא נאור מרצ
''...שמאלה מהעבודה אין חד''ש תחת השמש. עם כל תמיכתי בדב חנין בבחירות לראשות עיריית תל-אביב, להצביע למפלגה שלו זה קצת יותר מדי שמאלה (אפילו) בשבילי. ואת כל הירוקים למיניהם אני, עם כל הכבוד, מעדיף בסלט. וכך אני נשאר עם מרצ. איך שגלגל מסתובב לו. ולא בגלל שזו ''התנועה החדשה'', ולא בגלל שאני חושב שגוש השמאל ינצח, אלא פשוט כי זו המפלגה שאני מרגיש הכי נוח להזדהות איתה. יכול להיות שג'ון נאש היה מלקה אותי על בחירתי, יכול להיות שביום רביעי בבוקר אני אגלה שאני וכל יתר מצביעי מרצ חיים בתוך בועה שגודלה בקושי מספיק לעבור את אחוז החסימה, אבל אני אהיה שלם עם הבחירה שלי. בקיצור, החלטתי מרצ''.
עירא אברמוב אסכולת הכורסא התנועה הירוקה - מימד
''...כי הם שמים חינוך מעל הכל, ויש להם פתרונות טובים ובדוקים. הם מנהלים קמפיין נקי וחיובי, בלי ירידות על הזולת. כי הם לא מפלגה סקטוריאלית, יש להם הרבה התייחסות פרגמאטית להמון תחומים מתוך גישה בת קיימא לפתרונות, ואתם מוזמנים לקרוא במצע המפורט שלהם את התשובות (רשימת לינקים ירוקה וארוכה משמאלו של העמוד באתר). כי הם באים עם שנות נסיון ארוכות בהזזה של דברים חשובים בחוק ובשטח, גם בחינוך, גם בבריאות, גם בחברה ורווחה, גם בענייני סביבה. אלו אנשי חינוך וחברה הכי פראקטיים שיש, והם גם הירוקים האמיתיים משורות תנועת הקיימות, מ''אדם, טבע ודין'' ומ''מגמה ירוקה''. כאן זה לא הונאת הציבור של ויסנר. כי אנחנו חייבים אותם בשביל להקים גוש חוסם לליברמניזם...''
יוסי שריד הישרדות מרצ
''...כבר כמה שנים שאינני חבר מפלגה, ואף לא התפקדתי למפלגתי לשעבר - מרצ. אין לי שום מחוייבות להצביע בעדה, ויש לי לא מעט סיבות שלא להצביע. ואף-על-פי-כן, אצביע מרצ, כי אינני משתייך למחלקת האופנה בשמאל הישראלי - מגונדרת ומפונקת - שבכל מערכת בחירות מציעה מרכולת חדשה. והאופנה הפעם, זה הרושם, היא חד''ש. גם אני לא 'טרנדי', כנראה. האני מאמין שלי לא מאמין ב''מדינה יהודית'' בפני עצמה, וגם לא ''במדינת כל אזרחיה''. אני מאמין בחיבור שביניהן, ומרצ עדיין מחברת''.
גיא אלרם Sabbath Monkeys התנועה הירוקה - מימד
''...אני חייב לומר, שלא חשבתי שאני אופתע ממש בבחירות האלה. האמת היא שאני בכלל לא חשבתי שאני אופתע מאיזשהו מצע של מפלגה פוליטית כלשהי. אבל אתמול בערב ישבתי עם עירא אצלו בבית, והתחלנו לדבר. לשמחתי, זה היה ממש בעיתוי הנכון - ממש ברגע האחרון. בדיוק כשכבר הייתי בטוח שאני אצביע ללבני, עירא הגיע עם משהו חדש. משהו אחר. משהו שאני יכול באמת להאמין בו. מפלגה שאני יכול להצביע לה בלב שלם, כי היא אומרת בדיוק את הדברים שאני מאמין בהם, והיא אומרת את זה בגלוי, בלי פחד ובלי פופוליזם זול. למפלגה הזו קוראים 'המפלגה הירוקה-מימד'. אתם בטח חושבים שהשתגעתי. אולי - אבל סוףסוף קראתי מצע שלם, מפורט מאוד, בלי פשרות, שמביא צעדים אופרטיביים וברי יישום, צעדים פרגמטיים של אנשים פרגמטיים בעלי יכולת מוכחת בתחומם...''
רועי אביטל אחרי צבא, לפני אזרחות… הליכוד
''...תרשום תרשום אחד שרוצה בשלום בכל מאודו אך בד בבד כמו אמא לילד שלה אומר שאוי למי שינסה לפגוע באזרח ישראלי שכן הפעם אנחנו לא חסרי אונים כמו לפני כמה שנים. תרשום תרשום אחד שדואג לאיכות הסביבה כאילו נולד בניו זילנד ועדיין רואה בסביבה כאמצעי ולא מטרה. תרשום תרשום אחד שבעד דמוקרטיה, פלורליזם וכל המילים היפות שהשמאל מנכס לו כאילו הם תוצר של השבחה גנטית אבל מצד שני מבין שהמדינה הזו לא יכולה להיות ככל המדינות, אלא אחת עם ערכים ומוסר ייחודיים לה, אחרת חבל על המאמץ. תרשום תרשום, אחד שיש לו בלוג ומחר הולך להצביע ביבי''.
אסף פדרמן גָּלוּת רוּחָנִית חד''ש
''... הצביעו למפלגה ותיקה, עם רקורד חברתי מצויין, מפלגה שמאמינה שיהודים וערבים יכולים לעבוד יחד, וכמובן גם ממש עושה את זה ולא מסתפקת בהצהרות. בניגוד לכל מני חיבורים חדשניים, שאולי לא יעברו את אחוז החסימה, הקול שלכם יגיע כאן רחוק. זה קול מוסרי, קול שפוי, וקול שבצידו עשייה. תנו את קולכם למפלגת חד''ש! נכון שמוחמד ברכה לא יהיה ראש הממשלה. מצד שני הקול שלכם ממילא לא הולך לשום ראש ממשלה (והוא, כמובן, לא יתחשב כלל במה שהבטיח לפני הבחירות). אם אתם שוקלים לבחור באחת המפלגות הגדולות אז הקול שלכם יכניס את מספרי 24 או 25 בקדימה, ואת מספר 14 או 15 בעבודה. אני מתערב שאתם אפילו לא יודעים מי האנשים האלה. אני לא ידעתי והלכתי לבדוק. בלי לפגוע, איך אומרים? זה לא זה. מן הצד השני, הכנסו בבקשה לאתר של חד''ש ותגידו לי שאתם לא מעדיפים בכנסת את דב חנין''.
אלון אלטמן Alon's Blog חד''ש
''...Today is Election day in Israel, and I’m voting for the extreme left wing party Hadash. Why? Because I think war is wrong. Period. Why is war wrong you ask? Well, killing or hurting innocent people is obviously wrong. People should be considered innocent until proven guilty in court. At war, people are killed and hurt just because they belong to some nation or group, or believe in a different set of beliefs than the attacker. It seems to me that there are for major causes of conflict in the national level: Religion, Nationalism, Greed, and Vendictiveness''.
דרור בורשטיין מתחת לשולחן חד''ש
''...חד''ש זה חומוס. חומוס טחינה גרגירים. לא, בלי ביצה. האוכל היהודי-ערבי. מקורו אמנם לא יהודי, אבל ההתקבלות שלו אצל היהודים היא שהפכה אותו למה שהוא. אנו מנגבים חומוס כי אנו מצביעים חד''ש, ואנו מצביעים חד''ש כי אנו מנגבים חומוס. אני רציני לגמרי. אתה לא יכול להיות יהודי אוהב חומוס אמיתי ולא להצביע חד''ש מבלי לעשות שקר בנפשך. ולא משנה אם אתה אוכל אצל יהודים. גם היהודים שמכינים חומוס הם תלמידים של פלסטינים. לאכול חומוס מתוך הבנת המשמעות של החומוס משמעו להבין שחי כאן עוד עם ושהוא מצוי איתך בהדדיות, שיש לו מה ללמד אותך, ובעיקר שהוא לא שקוף. החומוס הוא לא חומר שקוף, גבירותיי ורבותיי, ותקנו אותי אם אני טועה בנקודה הזו. העיגול של צלחת החומוס הוא העיגול היהודי-פלסטיני. אי אפשר לאכול חומוס בלי טחינה משום שבחומוס עצמו יש טחינה כבר מראש. רק אוויל יחשוב על ''חומוס'' בנפרד מ''טחינה'', כלומר על מפלגת שמאל שאין בה נציגות פלסטינית ממשית או על הארץ הזו בלי פלסטינים. לאכול חומוס כמו בן אדם משמעו שאתה לא יכול לדרוך על הפלסטיני או להתנשא עליו. חומוס משמעו שוויון וחוסר איבה. אחרת אתה בא לחומוסיה כמו חזיר, כמו בעל-בית, וזה, כמובן, ממש לא לעניין''.
דוד שליט אולם שכולו טוב חד''ש
''...להצביע מחר חד''ש זאת הפעולה המשחררת ממעשי ההרג שביצעה המדינה בעזה, ומהאונס התודעתי שהתלווה אליהם, ושאנו קורבנותיו. לא יודע מה יהיה הלאה. אולי אדבק במפלגה הזאת, אולי לא. כרגע אני משתתף בפעולת הסיוע שהולכת ומתפשטת בחלק מהציבור הישראלי, להתחבר לחד''ש, לחוויה היהודית-ערבית בארץ הזאת. תרצו, זהו הלקח האמיתי של המלחמה''.
קורינה הסופרת סופרת, מוציאה לאור, הופכת עולמות חד''ש
''...''בימים שהרחנו למרחוק את הסוסים השועטים אל התמרון התורן, כשאכלנו את הלב למראה גשמי הקסאמים לכאן והטילים לשם - בכל המדינה היהודית, בין כל מאה ועשרים חברי הכנסת, לא נמצאו עשרה יהודים. היה רק דב חנין אחד''.
לוין אפשטיין הבלוג של לוין הבית היהודי
''ואני? אני מצביע לבית היהודי. בראש הרשימה פרופסור אלכס ברקוביץ. אני מכיר אותו מהבית כנסת. הוא רב של ששים וחמש קהילות. הוא כבר הבטיח לי בשיחה אישית שכשהוא ירכיב את הממשלה הוא ימנה את אמילי עמרוסי לתפקיד שר האימנו. (רחל עסוקה). וברשימה צירפו גם פנים חדשות לשבע ברכות. איזה אחד אורלב משהו, ואיזה ניסן או רחמים, לא זוכר. גם להם יש עתונאי, יותר יפה משלי יחימוביץ, יותר מצחיק מדניאל בן סימון. ובמקום העשירי הם שמו את אליקים רובינשטיין, זה מהדרום שכותב באנארג’י יהדות''.
אסי סיקורל מבדיקת ההריון ועד לארון התנועה הירוקה - מימד
''...התארגנות שבחרה באופן מודע בפוליטיקה חיובית. בחזון של תקווה. באהבה, בחיוך. קול מבוזבז? אולי. אבל לפחות קול רענן, חדש, של תקווה, פתק נגד הייאוש. נקודה אחת מטרידה - אין במצע אף מילה על מערכת הבריאות. יש המון מילים על ''מגפת ההשמנה'' - בעיה אמריקאית למהדרין, בעיה חשובה הרבה פחות בישראל. יש דיון שלם על בריאות הציבור, ואין אף התייחסות לרפואה הציבורית. בעייתי. האם מישהו בתנועה הירוקה מימד ירים את הכפפה ויתייחס לנושא?
ולמרות זאת - כנראה שהפעם אצביע ה'''.
גלי כרמלי-שרים כוסיות הן קורבנות ישראל ביתנו
''...התקשורת החליטה לפתוח בעליהום על אביגדור ליברמן, וגם זו המתיימרת להיות עיתונאות חוקרת ואיכותית נופלת לזרועות כותרות דמגוגיות. במיוחד זו המתיימרת, שכן ברוב עמודיה תוכלו לקרוא למה אנחנו מדינה איומה וקשה ונו נו נו לנו, אין רחמים בלבנו ואין תום לב במעשינו מול עם סובל וחסר כל שבחר בדרך הטרור''.
יאיר רוה סינמסקופ מרצ
''...הפעם אכניס את הפתק למעטפה בידיים רועדות. אני חושב להצביע למרצ שוב, למרות שנורא התבאסתי מהם פעמיים בקדנציה האחרונה עם התמיכות המשונות שלהם בשתי מלחמות אולמרט, וכמעט כמעט הצבעתי לחד''ש. אול בפעם הבאה. אבל אני נאמן ודבק וסולח ומוכן לתת הזדמנות שנייה ומקווה שבשעה שכל המדינה שועטת ימינה מרצ תגלה תבונה ואנטי-התלהמות, ותהיה מפלגה נטולת אופורטוניזם, שלא תשב בממשלה בכל מחיר ושתבין שגם באופוזיציה יש עבודה עצומה שצריכה להיעשות, בחקיקה, ובבקרה על הממשלה. ושיפסיקו לתמוך במלחמות. הלוואי הלוואי הלוואי. ודב חנין: יש לך שנה וחצי, גג שנתיים, עד הבחירות הבאות, למצוא מפלגה ולעמוד בראשה. ואז אצביע למפלגה הזאת, חד''ש, יש''ן, וואטאבר. הכי טוב: אם חנין יעמוד בראש מרצ בבחירות הבאות הוא יוכל להביא אותה בחזרה לימים של יוסי שריד. יש משהו בדב חנין שמזכיר לי את יוסי שריד''.
יוסי מאוטנר בין לילה ויום קדימה
''ביום שלישי הקרוב אני אצביע לקדימה ולציפי לבני. אני לא אוהב את קדימה ומעולם לא תמכתי בה. אך אני מבין כי היא הרע במיעוטו ומקבל את הצורך ואי הברירה שבבחירתה. אין זה הזמן להתפנק או להעצים את תחושת האינדיבידואל. גם אני הייתי רוצה לנקות את מצפוני ולבחור בעבודה, במרצ, או לקדם ולבחור מפלגת לווין סהרורית כגון הירוקים או התנועה הירוקה-מימד, כפי שעושים מספר בלוגרים תל אביביים אחרים. גם אני רוצה מפלגה המשקפת בת זוג מושלמת. יפה, חכמה, מסבירת פנים ומתוקה. אך אני מכיר במגבלותיי כבוחר, מכיר במגבלות השיטה. ומקבל ברצון ובהבנה את הצבעת הפשרה''.
הבלונדינית הסודית בלונדינית בעיר הקודש התנועה הירוקה - מימד
''גם אני הצבעתי לתנועה הירוקה מימד. הרבה זמן התלבטתי, לא כי הייתה לי מפלגה אחרת ששקלתי להצביע לה, אלא כי חששתי שההירוקה מימד לא תעבור את אחוז החסימה. ביום ראשון ד”ר אילון שמיר, איש מצויין שנמצא איפשהו בעשיריה השניה של הירוקה מימד, פימפם לי את המוטו האחרון שלהם: את חושבת שלא נעבור את אחוז החסימה? תצביעי לנו ונעבור! אז הצבעתי. עכשיו נשאר לי לקוות''.
ונפלון החופש קורא לי לצאת לחיים חדשים קדימה
''...לא, אני לא חושב שציפי לבני היא גאון הדור. אני חושב שהיא אינטיליגנטית, מהירת תפיסה ומוכשרת מאוד. לא משיח בן דוד אמנם, אבל היא עולה עשרות מונים על שני המועמדים שלה, וגם הקאדר של קדימה אמנם סובל מבעיות אברהמיות-אפלליות-נגביות קשות, אבל הוא מציב רף הרבה יותר גבוה לרשימות העסקנים והלוזרים של המפלגות היריבות. כל הזמן מחפשים `פוליטיקה אחרת`, כל הזמן באים בטענות אל הפוליטיקאים, אז הנה, מונחת הפוליטיקה האחרת מתחת לאף: מנהיגה ישרה כמו סרגל, הגונה, שבנתה את עצמה כמטאור תוך 10 שנים לתפקיד מספר 2 ברשות המבצעת, אבל במקומה מעדיפים הישראלים את אותה פוליטיקה סרוחה ומגעילה של ביבי, ברק וליברמן. כנראה שהמדינה לוקה באלצהיימר, כי כולם שוכחים שגם ליברמן בפוליטיקה מ-‏1996 (כמנכ''ל משרד רה''מ של ביבי) והוא ראש סיעה מ-‏1999, וחוץ מלצעוק על ח''כים ערבים הוא לא עשה כלום''.
בצלאל פוטשבוצקי מפת סיביות התנועה הירוקה - מימד
''...אני מצביע לתנועה הירוקה מימד כי אני מאמין שהאתגרים העומדים בפנינו בתחום האקולוגיה והגנת הסביבה מהווים איום לא פחות גדול על קיומנו מאשר האיומים הביטחוניים הקונבנציונליים. אני מצביע לתנועה הירוקה-מימד כי גישתה בתחום יחסי אזרח-דת-מדינה היא הדרך למדינה יהודית ודמוקרטית כמו שאני מאמין בה. אני מצביע לתנועה הירוקה-מימד כי בפעם הראשונה מאז שיש לי זכות הצבעה, אני יכול להצביע למפלגה מתוך הסכמה עם עקרונותיה ומצעה, ולא למפלגה המייצגת את הרע במיעוטו''.
עודד פלר Laissez Passer לסה פסה מרצ
''מספר הצעות חוק ממשלתיות עתידות לעלות לדיון בכנסת הבאה: הצעת חוק השב''חים, שמבקשת לגרש מהארץ לתקופות ממושכות מבקשי מעמד, ובהם בני משפחה של אזרחים ושל תושבים ישראלים; הצעת חוק ההסתננות, שמבקשת להפליל מבקשי מקלט ולכלוא אותם; והצעת חוק למינוי ממונה על זכויות מהגרי עבודה, שמפקירה את זכויות עובדי הסיעוד. הפרידמניזם על גרורותיו ממרכז וימינה צפוי להמשיך ולגדול, ועימו הדיון בהצעות לצמצום סמכות בג''ץ לבקר חקיקה פוגענית, העוסקת בהגירה ובמעמד בישראל. כל אחת מן ההצעות הנוראיות הללו זוכה בכנסת לתמיכה מקיר לקיר. מרצ מתנגדת להן. גם חד''ש (כלומר, חנין. את ברכה ואת סוויד רק הראשונה מעניינת באופן מוגבל מאוד). אלא שמרצ וחד''ש הן אופוזיציה זניחה. בואו נניח כעת, שבכל זאת ליבני מקימה ממשלה. מרצ עשויה להיות חברה בקואליציה, והיחידה שתתנגד להצעות החוק מתוך הממשלה. אולי מגיע למרצ שתענש, אבל לא מגיע לנו, ולא מגיע למהגרים ולפליטים שלנו''.
רחלי רוטנר ילדת המהפכה - שופונים בשחקים התנועה הירוקה - מימד
''מה שמצא חן בעיניי במיוחד במימ''ד הזאת, זה שסוף סוף יש שוב מפלגה שמייצגת שמאל דתי. נמאס כבר שכל מפלגה עם אוריינטציה יהודית מיד מגלגלת את מצביעיה לתוך חולצה כתומה והיידה לעמונה; שמשום מה כולם בטוחים שדת ולאומנות הם תאומים סיאמיים הדבוקים יחדיו לנצח ושאם תפרידו אותם שניהם יתפגרו על המקום. אפילו אורי אורבך התחיל את התשדיר שלו ל''בית היהודי'' במילים המבטיחות ''אם גם אתם דתיים נורמליים...'' והמשיך במילים ''אז גם אתם רוצים שביבי יהיה ראש ממשלה''. אנשים שואלים אותי מה הקשר בין דת לאיכות הסביבה, אבל סליחה, מה הקשר בין דת לביבי? לשמור על כדור הארץ נראה לי מעשה הרבה יותר דתי מלתקוע קרוואן על גבעה בשומרון, אז למה תמיד מכריחים אותנו לקנות את התינוק עם האמבטיה? כמו פעם, כשלמדתי באולפנא, והמנהל נכנס לכיתה להודיע שהיום תתקיים סעודת הודיה לקדוש ברוך הוא, ואני הייתי הטמבלית היחידה ששאלה לכבוד מה (התשובה הייתה שביבי ניצח בבחירות, כמובן). דתיים נורמליים מתפללים לאלוקים ולביבי, ככה זה. אפילו אבא שלי, שמאלני מוצהר שונא-ביבי, התבלבל מהמניפולציה ופקד עליי השנה להצביע אורי אורבך, אחרת חיללתי מצוות כיבוד הורים. התפתלתי אנה ואנה במלכודת, אך הנה הגיעה מימ''ד (''מדינה יהודית, מדינה דמוקרטית'', זוכרים?) להושיעני, והפעם בירוק. ועכשיו גם לי, דתייה נורמלית אבל לא ימנית, יש קול''.
נטע Oh Lord, won't you buy me a Mercedes Benz? התנועה הירוקה - מימד
''...אז עמדתי מאחורי הפרגוד והסתכלתי על כל הפתקים המעצבנים האלו ולקחתי את זה של קדימה. שמתי במעטפה ולא יכולתי לסגור את הבת זונה. חשבתי על בוים ומופז וסולודקין ורוחמה וחשבתי על זה שאני רוצה שציפי תהיה ראש ממשלה אבל הגועל נפש הפרטי שלי מהנבחרת שלה היה הרבה יותר חזקה ואפילו שלהצביע למפלגות קטנות זו שטות שמתי את הפתק של הירוקה-מימד''.


דיווחו על הפרוייקט:


בחירות בבלוגוספירה/ Michaly
בחירת הבלוגרים 2009: איזו מפלגה מובילה?/ שוקי גלילי (בבלוג ''הירוקה בתנועה'')
בלוגרים מצביעים/ הני זובידה
בחירת הבלוגרים 2009: עדכון מהשטח/ שוק גלילי (בבלוג ''הירוקה בתנועה'')
הבלוגרים בבחירות 2009/ כרמל וייסמן
וידוי: הרומן שלי עם ביבי/ כרמל וייסמן
צועד אל חד''ש/ הצועד בנעליו
מי שולט בבלוגוספירה?/ שוקי גלילי (בבלוג ''הירוקה בתנועה'')
למי מצביעה הבלוגוספירה התל-אביבית?/ איתמר שאלתיאל ודורה קישינבסקי
אפקט הגימלאים/ יונת שרון
אנשים משוגעים בחלון פנורמי/ אסתי סגל
ממילים למעשים/ יובל מישורי
אתרי תמיכה פרטיים למפלגות לקראת בחירות 2009/ אתר בחירות 2009
הבלוגספירה נוטה לשמאל/ גיא גרימלנד (TheMarker)
התנועה הירוקה-מימד היא המנצחת הגדולה אצל הבלוגרים/ גיא גרימלנד (פוליטיקו)
Uri Sabach בעיתון הגרדיאן הבריטי/ אורי סבח
סקר בלוגרים בזעיר אנפין מעלה תוצאות מפתיעות/ ויקיחדשות
בחירות וירטואליות/ בוריס בולטיאנסקי (וואלה!)
נמשכת העלייה בגל התמיכה בשטח וברשת (אתר התנועה הירוקה - מימד)
סיכום השבוע בעולם הטכנולוגיה: שלטון, הון ודיכאון ברשת/ רוני שני (כלכליסט)
מדוע אני מצביע בל''ד/ מתי שמואלוף
בחירות 2009 - למי אצביע?/ אלעד זלומונס
אני מצביע התנועה הירוקה מימד. מה, לא ברור לכם למה?/ אהרן פוירשטיין
5 קצרים/ נועם לסטר
בלוגסטין/ אקס-אקסטרימיסטית
למה אני מצביע לירוקה מימד/ רומי שמאי
הגיע הזמן להתבגר מחלום הסוציאליזם/ ולדי דבוייריס
למי אני מצביע?/ טל ירון


[לא ניתן לפרסם תגובות למאמר זה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
ליכוד   אבי אהרן   יום ה', 22/01/2009 שעה 23:27   [הצג]
חד''ש   אור ברקת   יום ה', 22/01/2009 שעה 23:49   [הצג]
ליכוד או פתק לבן   טל ירון   יום ו', 23/01/2009 שעה 0:21   [הצג]   [3 תגובות]
מרצ, חוששני.   מקס הזועם.   יום ו', 23/01/2009 שעה 1:00   [הצג]
למרות זהבה, מרצ   יריב צור   יום ו', 23/01/2009 שעה 1:05   [הצג]
מצפן הבחירות   רעות   יום ו', 23/01/2009 שעה 6:31   [הצג]   [3 תגובות]
תנועה ירוקה מימד   איתי אשר   יום ו', 23/01/2009 שעה 7:12   [הצג]   [4 תגובות]
ומה באשר אליך?   מאט טולרינג   יום ו', 23/01/2009 שעה 8:45   [הצג]   [5 תגובות]
התנועה הירוקה מימד   michaly   יום ו', 23/01/2009 שעה 8:46   [הצג]   [2 תגובות]
שושי פולטין מדה-מרקר   נירשמן, דובר תי''מ   יום ו', 23/01/2009 שעה 9:22   [הצג]
לא מדוייק   שחר אבן דר מאנדל   יום ו', 23/01/2009 שעה 9:55   [הצג]   [2 תגובות]
אני עם התנועה הירוקה מימד   כרמל   יום ו', 23/01/2009 שעה 10:33   [הצג]
גם עמית פוני ''ירושלים האחרת'' תומך בתנועה הירוקה-מימד   נירשמן, דובר תי''מ   יום ו', 23/01/2009 שעה 10:34   [הצג]   [2 תגובות]
תהייה   יהונתן   יום ו', 23/01/2009 שעה 10:47   [הצג]   [4 תגובות]
מרץ   ח ל י   יום ו', 23/01/2009 שעה 11:22   [הצג]
קדימה   מרק ק.   יום ו', 23/01/2009 שעה 11:57   [הצג]
מרצ   אביעד   יום ו', 23/01/2009 שעה 12:11   [הצג]
חד''ש   דור כהן   יום ו', 23/01/2009 שעה 14:44   [הצג]
גם השנה אצביע לחד''ש   זו ש   יום ו', 23/01/2009 שעה 15:15   [הצג]
מימד-התנועה הירוקה   ד''ר אוֹרי אמיתי   יום ו', 23/01/2009 שעה 15:17   [הצג]
מוזר   יבגני קופל   יום ו', 23/01/2009 שעה 17:46   [הצג]   [6 תגובות]
רשימה של 50 בלוגרים תומכי חד''ש   etaynaor   יום ו', 23/01/2009 שעה 19:18   [הצג]   [2 תגובות]
חד''ש - כי אין עוד מלבדו   שאול חנוכה   יום ו', 23/01/2009 שעה 20:32   [הצג]
אם תגובה כאן נחשבת להצהרת תמיכה, אז הנה שלי   איתמר שאלתיאל   יום ו', 23/01/2009 שעה 21:35   [הצג]
חד''ש   יוסי וולפסון   יום ו', 23/01/2009 שעה 22:33   [הצג]
התנועה הירוקה - מימד   אייל לוין   יום ו', 23/01/2009 שעה 23:29   [הצג]
(ללא כותרת)   אייל אורטל   שבת, 24/01/2009 שעה 8:40   [הצג]
מרצ, למרות הכל   יוסי גורביץ   שבת, 24/01/2009 שעה 10:24   [הצג]
התנועה הירוקה מימד   איתי אשר   שבת, 24/01/2009 שעה 11:31   [הצג]
חד''ש   ירדן   שבת, 24/01/2009 שעה 14:06   [הצג]   [3 תגובות]
גם אני עם חד''ש   אורי סבח   שבת, 24/01/2009 שעה 17:54   [הצג]   [3 תגובות]
אורי למה אתה לא מוסיף אותי?   כרמל וייסמן   שבת, 24/01/2009 שעה 22:03   [הצג]   [3 תגובות]
רעיון לפוסט הסיכום   איתי אשר   שבת, 24/01/2009 שעה 22:30   [הצג]   [2 תגובות]
אני מצביעה חד''ש   טלי לטוביצקי   יום א', 25/01/2009 שעה 0:14   [הצג]
אני מצביע עבודה   עמית-ה   יום א', 25/01/2009 שעה 0:35   [הצג]
(ללא כותרת)   מיכאל   יום א', 25/01/2009 שעה 8:31   [הצג]   [4 תגובות]
כנראה, עבודה   שיר-דמע   יום א', 25/01/2009 שעה 12:17   [הצג]
חד''ש   אלעד-וו   יום א', 25/01/2009 שעה 16:45   [הצג]
מנותק מהמציאות אבל מעניין   דוד מירושלים   יום א', 25/01/2009 שעה 17:11   [הצג]
התנועה הירוקה-מימד   שי הראל   יום א', 25/01/2009 שעה 18:28   [הצג]
התנועה הירוקה - מימד   יהונתן   יום א', 25/01/2009 שעה 21:39   [הצג]
מפלגת אור.   SilentMike   יום א', 25/01/2009 שעה 22:18   [הצג]   [13 תגובות]
התנועה הירוקה מימד   גלי מור   יום א', 25/01/2009 שעה 22:35   [הצג]   [2 תגובות]
התנועה הירוקה - מימד   חנן לוי   יום א', 25/01/2009 שעה 23:28   [הצג]
לצערי, לא יעברו אחוז חסימה   שרוול   יום ב', 26/01/2009 שעה 10:22   [הצג]   [3 תגובות]
התנועה הירוקה מימד   מוני מרדכי   יום ב', 26/01/2009 שעה 12:13   [הצג]
התנועה הירוקה מימד   איתן בורקט   יום ב', 26/01/2009 שעה 12:21   [הצג]
מרצ   סטודנט להיסוטריה   יום ב', 26/01/2009 שעה 16:35   [הצג]
חד''ש ברעדה   אסתי   יום ב', 26/01/2009 שעה 21:12   [הצג]   [9 תגובות]
רק מרצ   איתמר זהר   יום ב', 26/01/2009 שעה 21:45   [הצג]
מרצ, כמובן   אהרון האופטמן   יום ב', 26/01/2009 שעה 22:09   [הצג]   [2 תגובות]
הירוקה-מימד   Lux-aeterna   יום ב', 26/01/2009 שעה 22:14   [הצג]
(ללא כותרת)   מיכלי, עניינימים   יום ב', 26/01/2009 שעה 22:25   [הצג]   [3 תגובות]
צף עד רגע האמת   חיים שיבי   יום ב', 26/01/2009 שעה 22:57   [הצג]   [3 תגובות]
התנועה הירוקה מימד   cyber_maiden - בין האתמול לעתיד   יום ג', 27/01/2009 שעה 2:59   [הצג]
כן לא שחור לבן   הני   יום ג', 27/01/2009 שעה 11:15   [הצג]
מרצ   שרון AAA   יום ג', 27/01/2009 שעה 13:11   [הצג]
התנועה הירוקה מימד   The Houmous Fool, Josh   יום ג', 27/01/2009 שעה 15:26   [הצג]
התנועה הירוקה-מימד   יובל   יום ג', 27/01/2009 שעה 18:27   [הצג]
(ללא כותרת)   ארגונאוט   יום ג', 27/01/2009 שעה 19:01   [הצג]   [2 תגובות]
דרך הפילוסופיה   נינה רמון   יום ג', 27/01/2009 שעה 22:33   [הצג]   [2 תגובות]
(ללא כותרת)   נעם רשף   יום ג', 27/01/2009 שעה 23:17   [הצג]
שאלה למצביעי חד''ש   שרון AAA   יום ד', 28/01/2009 שעה 10:58   [הצג]   [2 תגובות]
הבית היהודי   יחפית   יום ד', 28/01/2009 שעה 12:01   [הצג]
הירוקה מימד   יהונתן הימן   יום ד', 28/01/2009 שעה 15:28   [הצג]
התנועה הירוקה - מימד   איל מורג - אפקט הפרפר השחור   יום ד', 28/01/2009 שעה 23:20   [הצג]
התנועה הירוקה מימד   יהודה   יום ה', 29/01/2009 שעה 4:32   [הצג]
מר''ץ   תומר פרסיקו   יום ה', 29/01/2009 שעה 4:49   [הצג]
עוד רעיון   שבוגי   יום ה', 29/01/2009 שעה 14:02   [הצג]   [4 תגובות]
התנועה הירוקה - מימד   מיכה יניב   יום ה', 29/01/2009 שעה 17:34   [הצג]
מפלגת העבודה, כנראה   שרון רז   יום ו', 30/01/2009 שעה 9:06   [הצג]
אני עם חד''ש   אמיתי סנדי   יום ו', 30/01/2009 שעה 14:19   [הצג]
מעניין יהיה לבדוק אחרי הבחירות   michaly   יום ו', 30/01/2009 שעה 19:00   [הצג]
שאלה למצביעי התנועה הירוקה- מימד   אתון עיוורת   יום ו', 30/01/2009 שעה 21:09   [הצג]   [13 תגובות]
בעקבות מפגש ג'ומס עם בלוגריות/ים   קורינה   שבת, 31/01/2009 שעה 1:28   [הצג]
הא פוסטי (רשומתי)   הצועד בנעליו   שבת, 31/01/2009 שעה 11:59   [הצג]
חד''ש   pinxasa   שבת, 31/01/2009 שעה 12:52   [הצג]
(ללא כותרת)   שו''ב - שלא ניתפס לעולם   שבת, 31/01/2009 שעה 14:42   [הצג]
המגדלור - מפלגת ''אור''   חיליק לביא   שבת, 31/01/2009 שעה 14:56   [הצג]
מפלגת אור תגרש את החושך   רמי שפירא   שבת, 31/01/2009 שעה 20:18   [הצג]
בזכות המצע הטכנולוגי...   מיכאל גנקין   שבת, 31/01/2009 שעה 22:25   [הצג]
גם אני תומך בתנועה הירוקה מימד   איתמר כהן   שבת, 31/01/2009 שעה 23:25   [הצג]
התנועה הירוקה- מימד   רפי   יום א', 01/02/2009 שעה 2:59   [הצג]
רדיקל מקלדת עם הירוקה   רחביה ברמן   יום א', 01/02/2009 שעה 9:56   [הצג]
מפלגת אור חד משמעית   אורנה שני   יום א', 01/02/2009 שעה 10:06   [הצג]
התנועה הירוקה-מימד   נמרוד אבישר   יום א', 01/02/2009 שעה 20:40   [הצג]
התנועה הירוקה מימד   גילי סופר   יום א', 01/02/2009 שעה 23:02   [הצג]
בלוגוספירה תל-אביבית?   איתי אשר   יום ב', 02/02/2009 שעה 21:39   [הצג]
עברתי לתנועה הירוקה - מימ''ד   שרון AAA   יום ג', 03/02/2009 שעה 18:05   [הצג]
גם אני מצביעה לתנועה הירוקה   יונת   יום ג', 03/02/2009 שעה 22:11   [הצג]
אני עם מרצ   דותן   יום ג', 03/02/2009 שעה 23:34   [הצג]
הקטנה מבין כל הרעות: קדימה   אלכסנדר מאן   יום ד', 04/02/2009 שעה 2:22   [הצג]   [7 תגובות]
אורי! הגארדיאן!   רוני ג   יום ד', 04/02/2009 שעה 11:50   [הצג]   [2 תגובות]
אני עם עם חד''ש   רונן אידלמן   יום ד', 04/02/2009 שעה 14:05   [הצג]
דפנטלי חד''ש.   שרטוקה   יום ד', 04/02/2009 שעה 14:44   [הצג]
מצביע מרצ   עופר פיין   יום ד', 04/02/2009 שעה 16:13   [הצג]
מרצ   ערן נויפלד   יום ד', 04/02/2009 שעה 17:25   [הצג]
מרצ כמובן   יובל אדם   יום ד', 04/02/2009 שעה 20:37   [הצג]
התנועה הירוקה מימד   Yannai Kranzler   יום ה', 05/02/2009 שעה 3:23   [הצג]
וגם האחים בן ארי   התנועה הירוקה   יום ה', 05/02/2009 שעה 3:59   [הצג]
האיחוד הלאומי - מענה כללי   י. נפתלי   יום ה', 05/02/2009 שעה 9:53   [הצג]   [2 תגובות]
התבקשתי להוסיף את עצמי.   קני   יום ה', 05/02/2009 שעה 10:30   [הצג]
אמיר א. אהרוני מצביע התנועה הירוקה-מימד   אמיר א. אהרוני   יום ה', 05/02/2009 שעה 17:43   [הצג]
מרשים מאוד, זוהי שעתם היפה של..   מיקי   יום ה', 05/02/2009 שעה 23:14   [הצג]
התנועה הירוקה - מימד   איתי()   יום ו', 06/02/2009 שעה 7:57   [הצג]
הבית היהודי   אפרת   יום ו', 06/02/2009 שעה 8:55   [הצג]
חד''ש   אקס-אקסטרימיסטית   יום ו', 06/02/2009 שעה 16:05   [הצג]
התנועה הירוקה מימד   נתאי   יום ו', 06/02/2009 שעה 16:39   [הצג]
קדימה   איציק אלפסי   יום ו', 06/02/2009 שעה 17:48   [הצג]
הליכוד   ולדי   יום ו', 06/02/2009 שעה 22:21   [הצג]
אני עם מרצ   אורי דורי   שבת, 07/02/2009 שעה 2:00   [הצג]   [2 תגובות]
פוסט חד''ש   אקס-אקסטרימיסטית   שבת, 07/02/2009 שעה 2:23   [הצג]
מרצ היא השמאל בישראל   בים   שבת, 07/02/2009 שעה 9:24   [הצג]
התנועה הירוקה צימד   שי גולוב   שבת, 07/02/2009 שעה 17:29   [הצג]   [2 תגובות]
בלוגרית נוספת התומכת בתנועה הירוקה מימד   אורית כהן   שבת, 07/02/2009 שעה 18:35   [הצג]
התנועה הירוקה - מימד   חני שטרנברג   יום א', 08/02/2009 שעה 0:17   [הצג]
בחול ולא אוכל להצביע   אייל גרוס   יום א', 08/02/2009 שעה 7:57   [הצג]
אתה יכול להוסיף אותי למרצ   רונן א. קידר   יום א', 08/02/2009 שעה 11:04   [הצג]
עוד אחד לחד''ש   ליאור גימל   יום א', 08/02/2009 שעה 13:09   [הצג]
התנועה הירוקה-מימד   ג'ק   יום א', 08/02/2009 שעה 14:17   [הצג]
יהושע בן משה מצביע לבני   איתי   יום א', 08/02/2009 שעה 15:09   [הצג]   [2 תגובות]
אולי נקים מדינה חדשה   אייל בן דוד   יום ב', 09/02/2009 שעה 2:15   [הצג]
בלוגרים תל אביבים רווקים?   איתי   יום ב', 09/02/2009 שעה 12:12   [הצג]   [2 תגובות]
התנועה הירוקה מימד   רומי   יום ב', 09/02/2009 שעה 12:45   [הצג]
גמני ירוקה-מימ''ד   עירא   יום ב', 09/02/2009 שעה 13:14   [הצג]
אתה יכול להוסיף אנשים   מהבננות   יום ב', 09/02/2009 שעה 18:01   [הצג]
שאלוהי הקלפי יעזור   Drazick   יום ג', 10/02/2009 שעה 0:13   [הצג]   [5 תגובות]
הבית היהודי - כי זה מה שהעם צריך   לוין אפשטיין   יום ג', 10/02/2009 שעה 9:16   [הצג]
שוב לא מדוייק   שחר   יום ג', 10/02/2009 שעה 13:59   [הצג]
ישראל ביתנו - הראשונה והגאה להיות   גלי   יום ג', 10/02/2009 שעה 16:36   [הצג]
עוד אחת לרשימה   יובל   יום ג', 10/02/2009 שעה 17:51   [הצג]
באיחור יחסי   ניבה קרן אור   יום ד', 11/02/2009 שעה 15:41   [הצג]
(ללא כותרת)   יבגני קופל   יום ד', 11/02/2009 שעה 23:13   [הצג]   [4 תגובות]
בקשר לתוצאות   איש מהמניין   יום א', 22/02/2009 שעה 16:12   [הצג]
[לא ניתן לפרסם תגובות למאמר זה]   [קישור ישיר למאמר זה]  

מאמר אורח | צור קשר | על האתר | חזור לעמוד הראשי | קישורים | תנאי שימוש | אקסטרה | תיק העיתונות של אפלטון
RSS | כל הדיונים המתמשכים | ספר אורחים | עזרה טכנית | לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה | מקלדת וירטואלית | ארכיון | חפש באתר
האתר עוצב ע״י עופר ליכטמן
כל הזכויות שמורות לאורי קציר ©